Strona Główna
Strona Główna


Forumowicze łączcie się: Klub refluksiarzy Klub fasolek Klub szumisiów Klub dyskopatów Klub dietetycznych Klub smakoszy


 Infopacjent
  Wiadomości
  Badania medyczne
  Pomagamy bliźnim
  Profilaktyka zdrowotna
  Powrót do natury
  Nagłe zdarzenia
  Niepełnosprawność
  Leki bez recepty
 Objawy i leczenie
  Alergologia
  Dermatologia
  Diabetologia
  Kardiologia
  Gastrologia
  Laryngologia
  Onkologia
  Okulistyka
  Ortopedia
  Pulmunologia
  Stomatologia
  Psychiatria
  Urologia
  Uzależnienia
 Szlachetne zdrowie
  Zdrowie dziecka
  Zdrowie kobiety
  Zdrowie mężczyzny
  Zdrowie seniora
  Odpowiedzialny seks
 Zdrowy styl życia
  Praca i zdrowie
  Wypoczynek i sport
  Zdrowe odżywianie
  W kuchni
  Higiena pomieszczeń
 Salon Urody
  Kosmetyki
  Odchudzanie
  Medycyna estetyczna
  Zabiegi kosmetyczne
  Higiena osobista
  Reklama

 Gastrologia
Leczenie refluksu żołądkowo-przełykowego
  2004-02-22

Szanowni Państwo
Pozdrawiam serdecznie na wstępie i ponownie dziękuję za liczne listy i pytania. Staram się odpowiedzieć na wszystkie z nich, niestety niektóre odpowiedzi nie mogę umieścić na łamach portalu w postaci artykułu. Na te właśnie pytania postaram się odpowiedzieć Państwu indywidualnie. Zachęcam do dalszych pytań.

Nadkwasota, zgaga, dyspepsja, to częste dolegliwości wielu pacjentów. Większość z nas zna uczucie nieprzyjemnego pieczenia w przełyku, bolesne pieczenie za mostkiem, dyskomfort i ból w nadbrzuszu, kwaśne odbijania, cofanie się kwaśnej treści żołądkowej do przełyku. Z reguły sięgamy w takich przypadkach po tzw. leki "przeciw nadkwasocie". Po zażyciu tych preparatów odczuwamy przez krótki czas ulgę, dolegliwości niestety powracają, często ze zdwojona siłą.

Omawiane dolegliwości mogą być objawami refluksu żołądkowo-przełykowego. Refluks żołądkowo-przełykowy powstaje, gdy kwaśna treść z żołądka cofa się do przełyku, powodując dolegliwości. Występowanie refluksu żołądkowo-przełykowego jest powszechne, ale nie można go bagatelizować - refluks nie leczony może prowadzić do poważnych następstw. Jeżeli, pomimo leczenia, nadal odczuwamy dolegliwości powinniśmy skontaktować się z lekarzem.

Refluks żołądkowo-przełykowy powstaje, gdy błona śluzowa pokrywająca przełyk wchodzi w kontakt ze zbyt dużą ilością soku żołądkowego w zbyt długim czasie. Sok żołądkowy zawiera kwas, enzymy trawienne i wiele innych uszkadzających przełyk składników. Refluks żołądkowo-przełykowy może być związany z zaburzeniem pracy zastawki mięśniowej, która łączy przełyk z żołądkiem.

W miejscu połączenia przełyku z żołądkiem znajduje się mięsień (zwieracz dolny przełyku), który w normalnych warunkach rozluźnia się i przepuszcza pokarm do żołądka, a później kurczy się i nie pozwala na cofanie się kwaśnej treści żołądkowej do przełyku. Z refluksem mamy do czynienia, gdy zastawka zaczyna źle funkcjonować i kwaśna treść z żołądka cofa się do przełyku, powodując podrażnienie i uszkodzenie błony śluzowej pokrywającej przełyk. Najczęstsze dolegliwości związane z refluksem to: zgaga, kwaśne odbijania, nadkwasota oraz dyspepsja. Wiele osób relacjonuje objawy choroby jako uczucie palącego bólu za mostkiem przemieszczającego się w kierunku szyi i gardła (często wymaga różnicowania z bólem wieńcowym). Z reguły towarzyszy temu wrażenie cofania się połkniętego pokarmu do ust z pozostawieniem kwaśnego i gorzkiego smaku.

Pieczenie, uczucie rozpierania i zgaga mogą trwać nawet do dwóch godzin i z reguły nasilają się po posiłku. Po położeniu się również można odczuwać objawy refluksu. Wiele osób odczuwa ulgę po przyjęciu postawy wyprostowanej lub po przyjęciu środków zobojętniających, które neutralizują kwas. Czasami objawy refluksu mogą być mylone z bólem towarzyszącym chorobom serca lub zawałem serca. Ból związany z chorobami serca ma silny związek z poziomem aktywności fizycznej; odpoczynek i przyjęcie nitrogliceryny szybko usuwają typowy ból wieńcowy. Objawy refluksu nie są tak bardzo związane z wysiłkiem fizycznym.

Powszechnie uważa się że pewne rodzaje pożywienia i napojów: czekolada, mięta, smażone lub tłuste potrawy, kawa i napoje alkoholowe mogą nasilać objawy refluksu u niektórych pacjentów. Palenie tytoniu również powoduje zaburzenia w funkcjonowaniu zwieracza przełyku, dodatkowo hamuje wydzielanie śliny, która jest ważnym czynnikiem neutralizującym kwas solny. Otyłość i ciąża to stany, w których występowanie refluksu jest bardzo częste. Obecnie nie ma obiektywnych przekonujących dowodów, że unikanie wymienionych potraw zmniejsza nasilenie refluksu.

Refluks można rozpoznać wykonując następujące badania:
- badanie radiologiczne przewodu pokarmowego
- badanie endoskopowe

Badanie polega na wprowadzeniu przez usta do przełyku i żołądka fiberoskopu - cienkiej, giętkiej rurki zakończonej miniaturowa kamera i ¨źródłem ¨światła. Badanie pozwala na zidentyfikowanie i zlokalizowanie wszystkich nieprawidłowości i postawienie rozpoznania. Badanie to najskuteczniej ze wszystkich pozwala rozpoznać zapalenie przełyku i tzw. przełyk Barretta, który jest zmiana przednowotworowa.
- badanie manometryczne (sprawdza działenie mięśnia zwieracza dolnego przełyku)

Jakie są powikłania nie leczonego refluksu żołądkowo-przełykowego?
Jeżeli refluks nie jest leczony prawidłowo, może dojść do rozwoju poważnych powikłań choroby występujących pod postacią: zwężenia przełyku, krwotoku, zmiany przednowotworowej (tzw. przełyk Barretta).

Leczenie ma na celu: zmniejszenie lub wyeliminowanie objawów, wyleczenie zapalenia przełyku oraz zapobieżenie nawrotom choroby i rozwojowi powikłań. Do osiągnięcia tych celów stosuje się modyfikacje stylu życia oraz leki. Czasami też zachodzi potrzeba wykonania zabiegu chirurgicznego.

Leczenie niefarmakologiczne:
- unikanie potraw i napojów, takich jak: czekolada, mięta, tłuste potrawy, kawa i napoje alkoholowe.
- unikanie potraw i napojów mogących drażnić uszkodzona błonę śluzowa przełyku: owoców i soków z owoców cytrusowych, przetworów z pomidorów, pieprzu, papryki.
- normalizacja masy ciała - otyłość pogarsza przebieg choroby, wiele osób odczuwa znaczącą poprawę po zmniejszeniu masy ciała.
- rzucenie palenia - palenie tytoniu osłabia napięcie zwieracza przełyku i zwiększa cofanie się treści żołądkowej do przełyku.

Leczenie farmakologiczne:
W chwili obecnej do leczenia refluksu używa się leków zobojętniających, takich jak H2-blokery, leki prokinetyczne oraz inhibitory pompy protonowej. Leki zobojętniające przyjmowane regularnie mogą neutralizować kwas w przełyku i żołądku, znosząc objawy.U większości osób poprawa jest tylko częściowa i chwilowa. Jeżeli leki zobojętniające musza być przyjmowane więcej niż 2-3 razy w tygodniu, niezbędna jest konsultacja lekarza. H2-blokery zmniejszają objawy choroby, zmniejszają ilość kwasu solnego powracającego do przełyku, dzięki czemu pomagają w gojeniu zapalenia przełyku. Pomimo szeregu zalet tych leków ich skuteczność jest ograniczona: objawy choroby udaje się zlikwidować tylko u połowy chorych, zabezpieczenie przed nawrotami choroby można osiągnąć jedynie u ok. 27-33% leczonych chorych.

Leki prokinetyczne zwiększają napięcie zwieracza dolnego przełyku, co zapobiega cofaniu się kwaśnej treści żołądkowej do przełyku. Inhibitory pompy protonowej, np. Controloc, Losec, szybciej i skuteczniej od H2-blokerów leczą zapalenie przełyku wywołane refluksem. W chwili obecnej są najskuteczniejszymi lekami w terapii refluksu i objawów z nim związanych. W ciągu 6-8 tygodni terapii inhibitorem pompy protonowej można wyleczyć od 80 do 100% chorych. Inhibitor pompy protonowej jest również najlepszą opcja terapeutyczna w długotrwałym leczeniu podtrzymującym - udowodniono, że takie leczenie może powstrzymywać nawrót choroby i dolegliwości nawet przez 5 lat.

Leczenie chirurgiczne
Zasadność wykonania zabiegu operacyjnego rozważa się, jeśli inne metody zawodzą lub dochodzi do poważnych komplikacji: nawracającego zwężenia, postępującej metaplazji (stan zagrażający rozwojem raka - patologiczna transformacja komórek pokrywających przełyk). Chirurg poprawia podczas zabiegu naturalna barierę pomiędzy żołądkiem i przełykiem - czyli zwieracz dolny przełyku.


do strony głównejWypowiedzi na temat artykułu:
Autor Piotrek20 nick18@interia.pl tel. 603347803 2005-02-26 21:20:00
Mam 20 lat W sierpniu 2004 zaczely wystepowac sporadyczne wymioty raz na tydzien nie wystepowaly zadne bole calkowicie odstawilem alkohol poniewaz bylem przekonany ze to przez niego lecz nie przynioslo to zadnych skutkow w pazdzierniku kompletnie stracilem apetyt i od czasu do czasu wymiotowalem (czasami bywalo tak ze moglem zjesc np zupe i po niej wymiotowalem a po jakis 20 min na sile jadlem kolejny talerz po ktorym juz nie wymiotowalem) zgloslem sie do lekarza odwiedzilem wiele gabinetow mialem robione USG jamy brzusznej morfologie gastroskopie test na pasozyty i na lamblie mialem lekko podniesiona amylaze w moczu reszta w normie zjadlem okolo 20 lekow i nic nie pomoglo nastepnia zauwayzlem ze wystepuja tiki typu skurcze miesni calkeim przyjemne lekarz stwierdzil nerwice wegetatywna ale dalej nic nie pomaga niemam kompletnie apetytu caly czas uczucie napelnienia i sporadyczne wymioty Czy to aby napewno jest nerwica wegetatywna ? Prosze o odp
Autor Dominika mimoza0000@wp.pl 2005-04-05 15:12:00
Panie doktorze od kilku lat zmagam sie z bardzo przykrym problemem, mam nieswiezy oddech, ktory jest bardzo uciazliwy. Jestem mloda osoba i naprawde nie wiem co mi jest, lekarz rodzinny nie jest w stanie mi pomoc, kiedys mialam wrzod na zolodku ale jest juz wyleczony, ciagle biore ranigast, lecz slabo mi pomaga, prosze o pomoc
Autor Katarzyna katy4u@interia.pl 2005-04-06 12:43:00
DZIEŃ DOBRY PANIE DOKTORZE! Od kilku miesięcy mam problemy zdrowotne i dopiero po długich badaniach zaczynam podejrzewać że to wszystko to żoładek!! Zgage miewam tylko po alkoholu ale ciągle mam wzdęty brzuch , odbija mi się po wszystkim nawet jeśli jestem głodna , miewam czasami bóle w górnej części żołądka zaraz pod mostkiem , pieczenie w mostku też występuje ale najgorszą rzeczą chyba jest jakiś ucisk w gardle i suchoty!!! Czasami podkaszluję , występują też bóle głowy i nudności .Nie mogę pójść nigdzie nie biorąc wody ze sobą bo jeśli mi zaschnie w gardle to wydaje mi się żę się udławię bo nie mam wogóle śliny w ustachi język bardzo suchy. Już sama nie wiem co robić byłam u gastrologa usg jamy brzusznej jest ok. , powiedziano mi że to lekkie podrażnienie na punkcie nerwowym , a ja nie mogę żyć normalnie bo mi to strasznie przeszkadza!!! Prosze mi pomóc i proszę o odpowiedż!! DZIĘKUJĘ !!!!
Autor ILONA Z LESZNA ilonekb@wp.pl 2005-04-08 23:05:00
WITAM PANIE DOKTORZE ! Mam 33 lata i problem z żołądkiem i językiem.Od roku czasu odczówam pobolewania i wypychania z lewej strony nadbrzusza a przy tym powychodziły mi na języku plamki czerwone.Wygląda to tak jak by się język w tych miejscach wygładzał,jest geograficzny ,jak to stwierdził lekarz.Lekarz powiedział że jest to prawdopodobnie refluks.czytając trochę na temat tej choroby nie spotkałam się z takimi objawami języka jakie ja mam.przyjowałam controloc ale nie bardzo mi pomógł,język trochę mi się goi gdy przyjmuję więkrze ilości witamin,ale jak je odstawię to wszystko wraca na nowo.Miałam robioną gastroskopię i wszysto jest dobrze od strony żołądka,miałam badanie na obecność witaminy b 12 i tęż są dobre. To moje obecne wyniki: hemokryt 35%,hemoglobina 7,3 mmd-11,7g%. Bilirubina 1,58mg%,krwinki cz.3,67t/l,krwinki b.4,8g/l.czuję się przy tym ospała i wiecznie zmęczona ,nie mogę się skoncentrować.proszę mi pomóc bo zaczynam sobie z tym nie radzić.Boję się żeby nie było to coś poważnego .Pozdrawiam Ilona
Autor monika monikagruszka.xxx1@wp.pl 2005-04-09 18:41:00
Mam problem z językiem.Jest popękany ,na języku jest biały nalot i czerwone plamki ,chrostki. Dopiero po przeczytaniu zamieszczonych wyżej wypowiedzi skojarzyłam to z dokuczającą mi zgagą.Nie wiem jakie badania powinnam zrobić,co może pomóc .Proszę o radę. Pozdrawiam Monika.
Autor Urszula urszula.olszewska@wp.pl tel. 697696698 2005-04-10 15:42:00
Wydawaloby sie że nigdy nie miałam styczności ze z gagą. Jednak dzisiejszej nocy byłam bardzo przerażona. Poczułam jakby coś wyżerało mi przełyk , jakbym miała gorący - ognisty zator w przełyku wraz z potwornym bólem w mostku. Przeraziłam się gdy podczas wymiotowania zobaczyłam czystą krew. Nie wiem co mam o tym sądzic i czy to są typowe objawy zgagi , czy powinnam sie natychmiast udac do specjalisty. Bardzo proszę o porade , bo prawde mówiąc mam w głowie najgorsze myśli.
Autor darek thl-malina@wp.pl 2005-04-13 07:45:00
Dzień dobry panie doktorze,ja juz miałem refluks żołądka i dostałem na to leki,po tygodniu mi przeszły wszystkie objawy,czy moge juz przestać zażywać leki?
Autor Grażyna Malczyk gmalczyk@go2.pl tel. 043/675-55-55 wew,316 lub dom.675-26-04 2005-04-14 14:18:00
Witam Panie Doktorze! Mam 52 lata.Od 4 lat cierpię na nadkwasotę.Robiłam badania gastro i okazało się,że mam dużo żółci w żołądku i podrażnioną błonę śluzową.Jestem leczona przez lekarza rodzinnego"Bioprazolem 20"To trwa już ponad 3 lata.Skutki bardzo mierne.Po odstawieniu tego leku wytrzymuję zaledwie kilka dni.Czy ja jestem właściwie leczona?Kiedy skończy się mój horror? Nie zostałam skierowana na żadne inne badania. Bardzo proszę o odpowiedź.Pozdrawiam.
Autor Ewelina 2005-04-14 15:13:00
Panie doktorze u mnie jest tak ze mam jzu refluks od czerwca 2004 roku codzienne bole brzucha gastro wykazala nadzerke w przelyku o dlugosci 3mm bakterie heli leczylam ja a skad te ovle brzucha czemu tak jest po za tym czy moge brac nexium jesli teraz biore gasec? prosze odpisac
Autor Maciej maciej_set@wp.pl 2005-04-14 17:58:00
Dzień dobry. Mam 24 lata i lekarz stwierdził u mnie refluks. Dokucza mi nieprzyjemny zapach z ust, biały nalot na języku. Pozostałe objawy, czyli ból w mostku szczególnie kiedy się położe po jedzeniu, pieczenie nie jest nasilone aż tak bardzo. Odczuwam ciągłe ssanie w żołądku. Jeśli zjem na chwilę objawy znikają, a później wracają bardziej nasilone. Zastanawiam się czy ten nieprzyjemny zapach nie jest spowodowany już uszkodzeniem gardła. Czy jeśli refluks podleczę to nieświerzy oddech zniknie? Proszę o pomoc. Z poważaniem M
Autor Mariola zuzanna40@vp.pl tel. 81445-63 2005-04-15 23:47:00
Mam 40 lat od 4 lat mam problemy z żoładkiem . Najpierw uwazano ze to woreczek żółciowy - wycieto mi . Bóle na krótko ustapiły . Potem byłam leczona na dyspesje czynnosciowa . refluks zóładkowy ale były to chwilowe poprawy . Półtoraroku temu znalazłam sie w szpitalu - problemy z trzuska ale leczenie nie pomogło . Znalazłam sie w klinice tam miałam zabieg poszerzajacy ujscie do dwunastnicyi czyszczone drogi zółciowe ale okazało sie ze drogi były w porzadku . Miałam robione gastroskopie - wykazywały nieczynnosc wpustui oblepienie przełyku biało zółtym nalotem - czyli refluks . Brałam systematycznie leki z prazolów i polprazolów oraz seroksadt Zrobiłam kontrolną gastrofiberoskopie i okazało sie że że maam niewydolnosc wpustu . refluks orazpobrano mi próbki do badania. Okazało sie ze fragment z wpustu jest średnio nasilonymi cechamizapalenia przewlekłego, grudka chłonna oraz cechami setoplazji jelitowej i ze obraz odpowiada przełykowi Barretta > Prosze o porady co mam dalej robic . Gdzie sie udac ?Prosze o pomoc> Prosze mi pomóc a jak to nie jest mozliwe to poradzic co mam dalej robic - prosze jeszcze raz .
Autor Lukasz lukaskl@op.pl 2005-04-18 11:21:00
Panie doktorze prosze o rade. Mam zdiagnozowany refluks ale ostatnio dołączyło do typowych objawów refluksowych podczas przyjmowania płynów bulgotanie przechodzące od mostka do calej jamy brzusznej. Czy moze byc to rowniez objawem ten choroby?
Autor małgorzta dzony7@poczta.onat.pl 2005-04-21 22:13:00
Witam ! Szanowny Panie moja małżonka wiek 42 latka przyszła od lekarza który stwiedził cyt. " Hernia hiatus oesophagi.Dysfunctio cardiae. Gastris chronica partim haemorrhagica. Duodenitis haemorrhagica. Helicobacter pylori-ujemny-------- czy to cos poważnego,boli ja żołądek ,otrzymała kilka leków, czy można prosić o przetłumaczenie tej Łaciny ???? Z poważaniem zatroskany małżonek---Dziekuje !!!!
Autor renata pełka szyrmel renatap0@vp.pl tel. 032/2384984 2005-04-26 10:15:00
Witam.Czy w żołądku może być za mało śluzu?Popijam wywar zmielonego siemienia i wszystkie objawy zniknęły.Mogę wszystko jeść i pić.Przedtem miałam dyskomfort -wzdęcia po prostu wiedziałam,że mam żołądek i wpadające jedzenie.Miałam helikobakter ,jest wyleczony .Męczyłam się około 45 lat.Zawsze miałam wydenty brzuch i burczenie w jelitach.Odczucie,że gazy nie mogą wyjść.Pozdrawiam
Autor Halina Tutak 2pac2pac@poczta.fm tel. 211-81-18 2005-04-29 21:15:00
Dzień dobry Panie doktorze, moje objawy to: ciągłe odbijania po jedzeniu, przelewania w brzuchu, bóle promieniujące do pleców, wzdęcia, nudności, zgaga ciągła, pieczenia w brzuchu, ciągły kaszel i stan podgorączkowy. Leczenie gastryczne nie pomaga. Prosze o jakąś diagnoze porade. Pozdrawiam Halina T.
Autor Anonim borsuk0908@op.pl 2005-05-08 16:26:00
Mam nieswiezy oddech i czasem juz nie moge z tym zyc...Lekarz przepisal mi polprazol, gasprid i maalox oraz zakazal jedzenia potraw ktore powoduja nadmierne wydzielanie żółci.Gastroskpia wykazala bowiem ze moj zoladek jest caly wytapetowany zolcia a ze kanalik pokarmowy mi sie nie domyka wydostaje sie ona na zewnatrz, powoduje nalot na jezyku i w konsenkwencji nieswiezy oddech...Juz dluzej tak nie moge...Leki nie przynosza poprawy, bioenergoterapeuta u ktorego bylam powiedzial ze to z czasem minie, ale ile mozna czekac?Ja nawet nie mam ochoty wychodzic z domu bo po co mam sobie robic wstyd przy ludziach???:(:(W dodatku poznalam wspanialego chlopaka ale wstydze sie nawet z nim rozmawiac, kupuje wtedy gumy do zucia...Caly czas placze i mysle o tej dolegliwosci...Prosze mi pomoc!!!
Autor foxio foxio@poczta.onet.pl 2005-05-10 21:51:00
Mam ciekawe objawy ktore ciezko mi powiazac z dolegliwosciami gastrycznymi ale jednak chyba to jest to. Przewlekly kaszel, suchosc w ustach i gardle,problemy z oddychaniem jakby spuchniety przelyk, nabrzmialy brzuch i raz zatwardzenie a raz biegunki. Prowadze siedzacy tryb zycia ze wzgledu na charakter pracy ktore takze nie nalezy do malo stresujacych. Czy mozna uwazac te objawy jako zwiazane z refluxem. W jaki sposob to leczyc i co jakie lekarstwa brac na te doligliwosci, ewentualnie jakie badania nalezy wykonac?
Autor ES sabina@is.com.pl 2005-05-17 09:18:00
Jestem na pocz. 7 mies. ciąży. Od samego początku cierpię na wymioty i nudności. W 5 miesięcu pojawiły się dodatkowo objawy refluksu. Od 3 tygodni zażywam Controloc 20, który w pewnym sensie pomaga złagodzic objawy. Ale mimo zapewnień mojego gastrologa, że w tym okresie ciąży Controloc nie zaszkodzi dziecku, boję się, że długotrwałe stosowanie leku może mieć wpływ na jego rozwój. Czy mogę prosić o informacę o bezpieczeństwie stosowania lekarstwa w ciąży.
Autor Wojtek wdfew@wp.pl 2005-05-23 23:27:00
Moim problemem jest trwające już od 2 dni "odbijanie" się. Nie towarzyszy temy ani zgaga, ani żaden ból, także brak niemiłego zapachu w ustach przy tych objawach. Prosze o poradę czy to może być coś groźnego, zacząłem pić herbatkę miętową, jednak nie wiem czy to coś pomoże. Czekam z niecierpliwością na odpowiedź. Pozdrawiam.
Autor Danusia danusia160@wp.pl 2005-05-25 11:44:00
Witam. Mam problem trwający już ok roku, na języku mam biały nalot, jest on bez zapachu, tylko przeszkadza mi okropnie, język jest suchy i w związku z tym przeszkadza mi to okropnie, są dni kiedy dolegliwości te odczuwam bardziej i wtedy mam wrażenie, ze wewnętrzna strona zębów pozbawiona jest szkliwa i usta mam takie spierzchnięte. Bylam u kilku lekarzy, to stwierdzali awitaminozę, ale leki nie bardzo pomagały. Trafiłam kilkanaście miesięcy temu do pani laryngolog, która stwierdzila, że to moze jest brak żelaza, zrobiłysmy wymaz z gardła, który nic nie wykazał. Miesiac temu zrobiłam sobie przypadkowo kolejny raz wymaz i okazało sie, że mam jakąs bakterię i grzyba. Chcialabym wiedziec, czy to moze powodować takie objawy??. Przepisane mi leki troszke pomagały, przynajmniej zaczęłam zauwazac, że nalot jest zdecydowanie mniejszy (zmniejszył sie o połowę). Brałam antybiotyk augumentin i lek ketokonazol, ale po ok 30 dniach nalot ten z powrotem powrócił. Jest co prawda ciut mniejszy niz początkowo, ale mogę powiedziec, że bez zmiam. Ok miesiaca marca czesto pobolewa mnie żoładek. test na obecnośc bakterii helicobakter pyroli jest ujemny. Jesli chodzi o oddawanie stolca (nie wiem, czy mogłoby miec to jakiś związek), to wyprózniam się ze dwa, trzy razy dziennie po troszkę, ale tak jest zawsze odkad pamiętam. Wyniki podstawowe z krwii przez wszystkie lata nie budza zadnych wątpliwości. Prosze mi poradzić co powinnam zrobic, bo zaczyna mnie to naprawdę martwić. Chciałam powiedziec, że na codzień przyjmuje od kilkunatu lat lek thegredol i letrox, moze to one niszczą slinianki??. Nie mam pojęcia prosze po poradę, bo zaczynam się porządnie martwic z tego powodu.
Autor Lucyna lucyja@wp.pl 2005-05-31 14:41:00
Proszę o jakąs pomoc, bo za chwilę lekarze zrobią ze mnie wariata :) Od paździrnika choruję na gardło. Są to ciągłe zapalenia gardła przebiegające bez gorączki. Do tego dochodzi uczucie kluchy w gardle, czasem ból ucha, zatykanie uszu od środka, i takie jakby uczucie puchnięcia szyi. Byłam u laryngolgów, którzy wykluczają zapalenia ucha, natomiast wciąż widzą czerwoną krtań z całkowicie wysuszoną śluzówką. To powoduje, że wieczorem po położeniu się do łóżka kaszlę. Jest to taki suchy męczący kaszel. Ciągle też mam chrypkę. Od października byłam leczona już 5 antybiotykami ale to nic nie pomaga. Na wymazie z gardła nic nie stwierdzono. Wspominałam lekarzom, że 4 lata temu miałam robioną gastroskopię i okazało się, że mam refluks. Po 2 miesięcznym przeleczeniu miałam spokój. Wtedy objawy były bardziej typowe bo zgaga i pieczenie w mostku. A teraz odczuwam dolegliwości ze strony krtani i gardła, choć zgaga tez się często pojawia. Ostatnio pani doktor dała mi leki upokajające myśląc, że jestem jakimś hipohondrykiem wymyślającym sobie te dolegliwości. Ja już naprawdę jestem bliska załamania. Proszę o jakąs radę.
Autor Beatka saku1@interia.pl tel. 6458282 2005-05-31 20:02:00
Problemy z żołądkiem mam od kilku lat .Często mnie mdliło do tego tępy ból , wzdęcia. Od roku mam problem z ogromną nadkwaśnością., pieczeniem języka i gardła.Dostałam ranigast teraz controloc20 i nic. Uważam na to co jem , słodycze , herbata , owoce poszły w kąt i nic. Dalej makabryczny kwas wyczuwalny nawet przez innych.Ostanio po gastroskopii (gastritis -diagnoza) leczono mnie dwoma antybiotykami i controlociem naraz.Poprawa jest tylko taka że nie ssie mnie w ciągu dnia.Do tego przyplątało się jelito nadwrażliwe.Mam 30 lat może i wypada już na coś chorować ale jak można to leczyć to prosze o wskazówki.
Autor biedronka malgoskaguska@wp.pl 2005-06-06 18:32:00
Drogi Panie Doktorze jestem artakcyjna mloda dziewczyną (20 lat) jednak od kilu lat borykam sie z nieświerzym oddechem. juz sama nie wiem co mam z tym zrobić? ciagłe żucie gumy juz mnie meczy nie moge sobie z tym poradzić. bylam u dentysty juz kilkakrotnie, wszystkie zeby i dziąsła mam zdrowe, laryngolog stwierdził jedynie lekką suchość błony śluzowej. Nie mam raczej problemow z żołądkiem zdrowo sie odżywiam nie jem ostrych potraw bo za nimi poprostu nie przepadam nie pije nie pale...ciegle jednak towarzyszy mi ten przykry zapach z ust. dbam o higiene, myje zeby nawet kilka razy dzienie...nic nie pomaga bo po kilkunastu minutach porwaca nalot na jezyku gesta ślina o nieprzyjenym zapachu. czeto popadam w depresje nie moge sobie z tym dać rady... wstydze sie tego. przeszkadza mi to w pracy ,na studiach i w życiu prywatnym. czytalam kiedys ze moze to miec zwiazek ze zlym funkcjonowaniem trzustki lub watroby?? czy to prawda?? dodam na marginesie ze srebro po zetknięciu z moja skórą czarnieje, czy to jest spowodowane brakiem jakiś zwiazków albo hormonów w moim organizmie?czy to moze miec zwiazek z nieświerzym oddechem? poza tym moja skóra jest cały czas spierzchnieta i sucha żadne balsamy oliwki i masci nie pomagają...skóra caly czas pęka. Prosze o szybką odpowiedź, rade oraz pomoc od fachowca.
Autor Robert robertfhi@msn.com 2005-06-10 19:54:00
Witam. Mam bardzo podobne problemy do wielu z powyzej opisanych.Bialy, suchy , najbardziej zabrudzony na tylnej czesci (bilay gesty nalot) jezyk. Wiem, ze wszystko to jest skutkiem brania antybiotykow. Przez 4 ostatnie lata duzo chorowalem na gardlo. Zgagi nie mam i nie mialem (poki co). Mozliwe ze to dzieki piciu soku z Aloesu.Bardzo pomaga na trawienie i jest pomocny przy leczeniu zoladka. Juz po pierwszych dniach picia (50ml dziennie) odczuwa sie zmiany. Nie odbilo mi sie od 2 lat po jedzeniu. Aloe Vera jest bardzo popularnym produktem w Australii. Wiele jest tam farm uprawiajacych tylko Aloes, dlatego mozna taniej kupic, nawet on-line. Polecam sprobowania, szukajcie pod nazwa Aloe Vera juice. Jest dostepny w aptekach i nawet australijskich supermarketach. Dla ludzi z problemami z Luszczyca tazke polecam( bardzo,bardzo) Aloe Vera gel. Rewelacyjny. Oj jak ten jezyk piecze. Ah, to zycie. Zawsze cos boli.Pozdrawiam
Autor Mirek aniakowal2@o2.pl 2005-06-12 12:36:00
Witam!Objawy występującej u mnie zgagi osłabły nieco po przeprowadzeniu terapi na Helicobacter.Badanie poziomu bakterii laboratoryjne- wynik 9. Nie wiem czy terapia była właściwa, ale jakiś efekt przyniosła.Wcześniej zgaga budziła mnie w nocy, palące uczucie wyciskało(dosłownie)łzy z oczu.Teraz mam zgagę rzadziej, jest też ona inaczej przeze mnie odczuwana(poprzednio kwaśna treść paląca cały przełyk, teraz odnoszę wrażenie że ta treść jest raczej słona).Mam problem jednak z przełykaniem, często 'zatykam się' przy jedzeniu, posiłki stają mi w przełyku. Pojawia się ślina w bardzo dużych ilościach, jednak jej połykanie jescze pogarsza sprawę.Poza tym reakcją na zgagę są ataki kaszlu(nie wiem czy to może o czymś świadcZyć, czy też to poprostu nawyk).Proszę o poradę w jakim kierunku kontynuować leczenie.Spotykam się z tak rozbieżnymi opiniami lekarskimi i różnymi terapiami, lecz dolegliwość ta utrzymuje się u mnie już około 4 lat. Mam 25 lat, 182 cm 94 kg
Autor Wenek iml@poczta.onet.pl 2005-06-17 11:18:00
Panie doktorze. Moje objawy to czasami zgaga, dyskomfort w nadbrzuszu- uczucie pełności, czasami bóle w klatce piersiowej, puste odbjania ( chce mi się odbić a odbija np. po 2 minutach ). Czy to może wskazywac na refluks. Nadmieniam że jestem strasznie nerwowa osobą - mam 25 lat.
Autor Grzegorz rustan@o2.pl 2005-06-30 21:24:00
Szanowny panie Doktorze. Od ponad dwóch miesięcy doskwiera mi utrzymujący się permanentnie stan podgorączkowy połączony z uwieraniem w okolicach gardła . Mam zdiagnozowany zespół jelita drażliwego. Zastanawia mnie czy pomiędzy tymi dolegliwościami moze istnieć zależność. Warto zauważyć, że zastosowana kuracja antybiotykowa nie przyniosła spodziewanych efektów. Przeprowadziłem chyba wszystkie możliwe badania, które jednak nie wykazały żadnych nieprawidłowości. Bardzo proszę o wskazówki, za co z góry serdecznie dziękuję.
Autor Magda maroc@vp.pl 2005-07-07 14:30:00
Panie Doktorze. Zwracam się do Pana z ogromną prośbą o pomoc. Od około tygodnia mialam problemy z gardłem a dokładniej z przełykiem-był podrażniony, odczuwałam pieczenie przy przełykaniu. Oprócz tego po spożyciu czegokolwiek miałam odruch wymiotny, zdarzały się też wymioty. Zgłosiłam się do lekarza, on stwierdził ze to objawy refluksu żołądkowo-przełykowego i przypisał mi następujące leki-polprazol i famogast. Chciałam dodać że od kilku lat mam pewne objawy, które się stale utrzymują i które według lekarza też mogą być oznaką refluksu a mianowicie: suchy kaszel z odruchami wymiotnymi (przypisywano to alergii),nadmiar śluzu w jamie ustnej, ciągłe uczucie głodu ale jednoczesny brak apetytu, ssanie w żołądku, ból w okolicy mostka, przy tym utrzymująca się słabość, zmęczenie, senność, zawroty głowy.Poza tym nie przybieram na wadze, (mam 174 cm wzrostu i ważę 48 kg) jeśli uda mi się przytyć kilogram lub dwa zaraz je tracę (nie uprawiam sportów). Nie miałam robionych specjalistycznych badań.Czy według Pana to słuszna diagnoza?I czy powinnam przyjmować te leki, czy mi nie zaszkodzą jesli dolega mi co innego?
Autor Robert Robert50017@wp.pl 2005-07-11 21:50:00
Panie doktorze mam pytanie.Od miesięcy odczuwam pełność po kazym posiłku..Robiłem dwa badania gastrologiczne.Na początku wykryto u mnie bakterię hp. i lekki refluks.Brałem leki. Jedna kuracja antybiotykowa i dwie serie Controlocu.Dwa tygodnie spokoju.Później nastąpił znowu nawrót. uczucia pełności.Za każdym razem jest zawsze to samo. Poza tym nudności i dyskomfort. w nadbrzuszu. Zastanawiam się czy to nawrót bakterii, a może coś innego.Zaznaczam , że nie odczuwam nic innego.Zastanawiam się co można zrobić.Nie jestem chudy, dużo ćwiczę, ale każdy posiłek to dla mnie uczucie męki. Nic mnie nie boli, tylko wzdęty brzuch .Diagnoza dyspepsja.Nie wiem czy to ma jakieś znaczenie, ale ostanio jescze zaczęły pojawiać się krwawienia po każdym wypróżnianiu.Nie wiem co o tym myśleć. Proszę o radę.
Autor Kaska cat80@interia.pl 2005-07-12 00:10:00
Panie Doktorze.W piątym miesiącu ciąży(byl to grudzien2004)wystapila u mnie zgzga i wymioty i stwierdzono ze to refluks żołądkowo-przełykowy,ale teraz gdy jestem juz 3 miesiące po porodzie objawy nadal sie utrzymują.Doszło do tego jeszcze pieczenie w żołądku czasami w przełyku(raz miałam coś takiego: pieczenie od samego żołądka przez klatke piersiową aż po samo gardło) i niekiedy bulgotanie w brzuchu i odbijanie nie tylko po posiłku.Na początku objawiało się to w nocy i rano,a teraz czasami w ciągu dnia.Robiłam test na wrzody i wynik byl ujemny.Obecnie (od 01.07.2005)biorę rano Ulzol i wieczorem Raniberl300.Objawy są troszkę mniejsze,ale nie ustępują(podkreślam że nie występują ciągle).Czy to mogło pozostać jeszcze po ciąży?Mam złe myśli.Bardzo ale to bardzo proszę o pomoc i określenie jaka może być przyczyna tych objawów.Pozdrawiam serdecznie i dziękuję.
Autor Eliza elizamamajek@wp.pl tel. 606386339 2005-07-19 14:08:00
Witam! Mam na imię Eliza- 32lata. Mam refluks żółciowy od ok.15lat. Przez długi czas byłam leczona ranigastem, famogastem, duspatalinem, metoclopramidem. Dopiero odkąd zaczęłam brać pochodne omeprazolu (Losec, Prazol) poczułam ulgę. Jednak po odstawieniu leku dolegliwości wracają z podwójną siłą. Czy muszę brać leki już przez cały czas? Planuję ciążę i nie wiem co zrobię jak będę musiała cierpieć przez 9 miesięcy . Bez leków mam nudności, biegunki, skurcze brzucha, brak apetytu i tendencje do chudnięcia. Proszę o radę i z góry dziękuję. Chciałabym zapaytać czy leki prze
Autor Kasia fletty@tlen.pl tel. 606921146 2005-07-25 14:22:00
Witam serdecznie! Od 3 tygodni mam wrazenie, ze cos tkwi w moim przelyku (uczucie nieprzelknietej tabletki np.). Nie czuje pieczenia w przelyku, ale za to czesto mi sie odbija albo wraca z powrotem. Mysle, ze jest to zwiazane z polrocznym stresem. Czy jest to refluks? Obawiam sie o moje struny glosowe (spiewam),ktore przez kwas moga byc uszkodzone. Prosze o pomoc. Pozdrawiam.
Autor Marian mpyra@wp.pl 2005-07-28 10:00:00
Witam! Podejrzewam u siebie chorobę refluksową. Prze cały dzień odczuwam bóle w okolicy mostka - bardziej po lewej stronie - (ból miewa różny charakter - jakby ciężar w klatce piersiowej, pieczenie lub punktowy ucisk), niezależnie od spożywanego jedzenia. Ból ten jest silniejszy, gdy próbuję napinać mięśnie klatki piersiowej. Do tego mam białawy nalot na całej długości języka (najbardziej jest on widoczny w tylnej stronie języka). Dodatkowo dokucza mi kaszel, który najbardziej jest nasilony rano. W ciągu dnia odczuwam duże ilości "śluzu" w gardle, który musze albo odksztuszać, albo odchrząkiwać. Generalnie mam uczucie jakby coś cały czas zatykało mi gardło. Nie zauważam natomiast u siebie jakichś szczególnych problemów ze zgaga, czy też cofaniem się treści żołądka do przełyku. Opisane powyżej objawy zauważyłem ok. 6 m-cy temu. Byłem już na konsultacjach u kardiologa, który wykluczył możliwość, iż bóle w klatce piersiowej mogą wynikać z dolegliwości sercowych. Pulmunolog z kolei wykluczył płuca i oskrzela, jako źródło powyższych objawów, Laryngolog zaś-zatoki. W chwili obecnej przyjmuje następujące leki: Deflegmin, Flonidan, Rhinocort – jak na razie nie przynoszą one poprawy.
Autor Sylwia sylwia-kaja@o2.pl 2005-07-29 08:54:00
Dzień dobry, Panie doktorze. Mam 25 lat i od 3 lat mam problemy z zoladkiem, Dwa lata temu miewałam straszne boleści brzucha pijąć przede wsszystkim alkohol. Przechodziły same po 10 min a zdarzały sie 2 razy na 2 tygodnie. W tym roku bóle powróciły, doktor przepisał mi antybiotyk z polprazolem, ale 3 tygodnie temu nastąpiła zmiana leku na controloc i nie wydaje mi sie ze jest lepiej. Jak tylko wstaje wiem ze znowu mam skurczony zołądek. Nie lubie jak lekarze przepisują mi lekarstwa jeśli wcześniej nie dostałam skierowania na badania gastroskopii. Jak mam się wogole leczyć i czy można wyleczyć się z tego całkowicie. Oczekuje, że otrzymam szybką odpowiedz, chciałabym prywatnie zrobic sobie badanie gastroskopii ile to może kosztować i jaka poradnia np. w Łodzi. Pozdrawiam serdecznie
Autor Kamila qkamila@wp.pl 2005-08-04 13:31:00
Dzień dobry Panie doktorze Mam 36 lat i od kilku lat mój lekarz leczył mnie na wrzody żołądka a od marca 2005 roku również na helicobakter pyroli. Po kuracji antybiotykowej było coraz gorzej, bolał mnie żołądek, miałam biegunki na przemian z zatwardzeniem, kaszel z odruchem wymiotnym szczególnie rano, wzdęcia po których robiło mi się słabo, nalot na języku i nieświeży oddech W maju tego roku dostałam skierowanie do chirurga, który zalecił gastroskopie. Po badaniu okazało się że nie mam żadnych wrzodów tylko nadmiar żółci w żołądku. Dostałam lek Metoclopramidum po którym poczułam się bardzo dobrze i wszystkie dolegliwości ustąpiły, jednak po odstawieniu leku wszystko wróciło z powrotem. Proszę mi powiedzieć jaka jest tego przyczyna że w żołądku znajduje się żółć, czy leki musze brać do końca życia i czy można to wyleczyć w inny sposób. Pozdrawiam Kamila
Autor Asia joannawozniak@o2.pl 2005-08-08 13:47:00
Dzień dobry. Chciałabym się dowiedzieć czy jest możliwe leczenie operacyjne w przypadku kiedy badanie endoskopowe wykazało że nie domyka mi się mięsień żołądka (zwieracz). Jeśli tak to gdzie w Polsce są wykonywane tego typu operacje. Bardzo proszę o odpowiedż. Dziękuję i pozdrawiam.
Autor Jas krolik15@op.pl tel. 598223383 2005-08-09 14:11:00
Dzień dobry. Mam 18 lat i juz od dziecinstwa dokucza mi neprzyjemny zapach z ust oraz biały nalot na języku mimo, iz mam wszystkie zęby zdrowe. Pozostałe dolegliwosci tj pieczenie w mostku itp to juz sprawa drugorzędowa. Czy móglby mi Pan coś doradzic. Nie bylem jeszcze u lekarza więc nie wiem co mam robic. Z góry dzękuje
Autor Kappa jaroslawtyczka@wp.pl tel. 074 8411292 2005-08-17 00:56:00
Witam!Panie doktorze mam refluks.Czy mogę brać na raz Polprazol, Gasprid, Raniberl ?
Autor Irena irena.chlebicka@skanska.pl tel. 0692645261 2005-08-19 14:21:00
Dzień Dobry Panie Doktorze proszę o nie umieszczanie mojego pytania na łamach portalu. Od zawsze kiedy to zauważyłam dokudza mi nieprzyjemny zapach z ust, mam też biały nalot na jezyku. Nie mam nigdy innych dolegliwości żołądkowych -myślę,że nie domyka mi się zwieracz żołądka, co mam robić-jak się leczyć-jestem raczej pesymistą bo słyszałam opinie, że tego nie da się wyleczyć. Farmakologiczne to pewnie tylko neutalizowanie /ale przecież całe życie nie mogę zażywać ranigastu/? -a ,może zabiegowo, czy to jest zabieg ,, z marszu'' przez przełyk czy trzeba się przygotowywać. Dziękuje za odpowiedż.
Autor Piotr Malgosia.now@op.pl 2005-08-31 15:38:00
Dzien dobry Panie Doktorze.Mam podobny problem jak Pani Irena(wypowiedz z 19.08.)Od zawsze kiedy pamietam dokucza mi nieprzyjemny zapach z ust,mam bialy nalot na jezyku szczegolnie po wypiciu mleka itp i rano kiedy sie obudze.Nie mam zadnych dolegliwosci zoladkowych,wystepuja jedynie czesto odbijanie.Przez dlugi okres leczylem sie u gastrologa,stwierdzono u mnie niedomoge wpustu i odzwiernika,refluks zolciowy dwunastniczo zoladkowo przelykowy z odczynem w oklicy nadwpustwej i przyodzwiernikowej.Po jakims czasie wyleczylem sie,pozostal tylko niedomoga zwieracza wpustu.Nie ma zadnych zmian ,jezyk jest nadal bialy.Zauwazylem ze lekarz jest bezradny zapisal wiele lekow nic nie pomagalo.Stwierdzilem ze nie ma sensu sie dalej faszereowac kiedy mi nic nie dolega.Prosze o porade co mam robic poniewaz sprawa ta bardzo komplikuje zycie szczegolnie w relacjach z kobieta.Poki co szkotkuje jezyk.Czy jest to niedowyleczenia?
Autor Agnieszka kopciuszekaga@buziaczek.pl 2005-09-03 12:18:00
Dzień dobry. Mam 17 lat. I następujący problem, który pojawia sie co jakiś czas. Ostanio miałam 2 miesiące spokoju. Otóż chodzi o to, że po przebudzeniu się rano, bardzo mnie mdli i dochodzi do wymiotów żółcią. Jeszcze przed zjedzeniem śniadania. Czuje jak mi się "kotłuje" w żołądku wszystko. Próźniej cały dzień nie mam apetytu, ale jak już coś zjem to nie zwracam tego. Czytałam tu dużo o refluksie i w sumie to nie wiem czy to jest to. Nie mam bólów brzucha, nie czuje też zgagi. Jakiś czas temu byłam u lekarza, wyniki krwi mam dobre, a on stwierdził że to dojrzewanie i kiedyś przejdzie. I jeszcze raz podkreślam, że to nie występuje codziennie. 3-5 dni, później jest na jakiś czas (kilka tygodni spokój). Z góry dziękuje za odpowiedź i pozdrawiam.
Autor Katarzyna katrina.misiak@cnbceurope.com tel. 146202554 2005-09-07 14:44:00
Dzien Dobry, mam obecnie 28 lat i stwirdzona juz od 3 lat chorobe Refluksa. Chcialam sie dowiedziec czy choroba Refluks szkodzi w czasie ciazy?
Autor Kamila antilbe@o2.pl 2005-09-08 09:38:00
Witam. Mam 46 lat Panie doktorze piszę do pana w bardzo przykrej dla mnie sprawie, od wielu lat cierpię na dziwną dolegliwość, mam kwasny smak i kwaśną lepką ślinę.Język ma normalny wygląd . Oprócz smaku czuję też kwaśny, winny zapach, taki jak fermentujące owoce. Bardzo cierpię z tego powodu .Byłam badana przez wielu specjalistów gastrologów, laryngologów a także reumatologów. Miałam wykonane gastroskopie i rektoskopię, nie dopatrzono się przyczyn tych dolegliwości. Nadmieniam ,że nigdy nie miałam zgagi, a ta kwaśność jest tylko w jamie ustnej, iw nozdrzach. Po różnych badaniach okazało się że mam podwyższone przeciwciała przeciwjądrowe Mam też typowe objawy zespołu sjegrena, suchość oczu , gardła .Jestem pacjentką Kliniki reumatologicznej w Warszawie. Przyjęłam bardzo dużo leków zobojętniających kwas( losec, lanzul s, wentrisol, controloc, famogast, , ranigast i wiele, wiele podobnych) ssałam tabletki(malox, renni itd) i nigdy nie było nawet chwilowej poprawy . Bardzo cierpię z tego powodu. Ta choroba odebrała mi chęć do życia i skazała na samotność, sparalizowała życie zawodowe i uczuciowe, jpopadam w depresje i nie chce mi się zyć. Co mam robić dalej, czy może mi ktoś pomóc? Chcę dodać, że to nie jest też choroba psychiczna, bowiem byłam badana pod tym kątem przez odpowiednich specjalistów . Miałam tez badania mykologiczne jamy ustnej, grzybów nie ma... Proszę o pomoc.
Autor nastka pchlarz1@gazeta.pl 2005-09-08 13:53:00
Panie doktorze. chce zapytać jak kwalifikuje się pacjentów do zabiegu fundoplikacji. Jestem z tych umęczonych refluksem bo choruję od 9 lat. Od dwóch bez przerwy na lekach i mimo to nie jest dobrze. Jednak lekarze z którymi mialam do tej pory do czynienia wcale nie proponowali operacji (argument podstawowy - jestem za młoda). Dlatego chciałabym czegoś dowiedzieć się o kryteriach, na podstawie których lekarz decyduje, że konieczny będzie jednak zabieg. I czy jest on skuteczny w przypadku refluksu dwunastniczo-żołądkowego czy tylko przełykowego. Pozdrawiam.
Autor olga olga699@wp.pl 2005-09-08 19:02:00
Proszę Pana! Serdecznie proszę o radę. Mam 21 lat i od około 3 lat męczy mnie tzw. ,,pieczenie za mostkiem". Nie wiem, czy jest to zgaga, gdyż lekarz tego jednoznacznie nie zdefiniował. Pieczenia nigdy nie odczuwam gdzie indziej, np. w gardle.Nie mam nawracania treści żołądka, czy nieprzyjemnego kwaśnego smaku w ustach, nigdy. Nie zauwazyłam też jednoznacznie, że występje ono po obfitych posiłkach czy konkretnych potrawach. często zdarza się tak, że odczuwam bardzo silne pieczenie rano, choć nie zdążyłam zjeść jeszcze śniadania, a na kilka godzin przed snem też nic nie jadłam. Bywają okresy (np.teraz) ,ze dolegliwość mięczy mnie codziennie, po kilka razy. Za radą lekarza zrobiłam dwukrotnie Helikobakter oraz badania na obecność Lambri, które nic jednak nie wykazały. Ponadto przez dłuższy czas zażywałam takie leki jak Ranigast Max oraz Polprazol, nic jednak nie pomogło. Czy to na pewno zgaga? Bardzo proszę o radę.
Autor Meg meg_r14@op.pl 2005-09-08 20:43:00
Panie doktorze od roku mam problemy z gardlem i żołądkiem.Nieustanne pieczenie w przełyku,aktualnie doszło pieczenie w nadbrzuszu,częste stany podgorączkowe.Wizyta u laryngologa nie stwierdzila nic grożnego natomiast zasugerowano właśnie niezyt żoładka.Martwią mnie dodatkowo owrzodzenia czerwone na tylnej części języka, suchy kaszel i niesmak w ustach...czasami gorzki a przy odkaszliwaniu o smaku czegos zepsutego.Trudno to wyjaśnic ale może bedzie wystarczające do postawienia trafnej diagnozy.Męczy mnie to od dluzszego czasu i nurtuje jednoczesnie.Prosze o rade.
Autor Andrzelika mikolina5@wp.pl tel. 0957657396 2005-09-13 23:24:00
Dobry wieczur panie doktorze nigdy nie miałam problemów z żołdkiem[mam 30 lat] czekam na badanie [gastroskopia] mam mocne piczenie za mostkie[ekg mam dobre] i bule silne bule piczenie czuje aż w gardle częste puste odbicia czy to może być refluks żałondkowy a może rak przełku. Proszę oporadę.
Autor kama iwona774@tlen.pl tel. 889782294 2005-09-21 13:16:00
Witam.W 2002 roku zdiagnozowano u mnie: przelyk w dolnym odcinku zaczerwieniony,linia z nieco zatarta. Wyraźna niedomoga wpustu.Najbardziej jednak dokucza mi nieprzyjemny zapach z ust, który dokucza mi od dzieciństwa, odbijanie, gazy oraz biały nalot na języku, a takze kaszel i flegma, ktorej nie moge przelknac. Pozostałe objawy, czyli ból w mostku,pieczenie nie są nasilone aż tak bardzo. Odczuwam ciągłe ssanie w żołądku. Jeśli zjem na chwilę objawy znikają, a później wracają bardziej nasilone. Zastanawiam się czy ten nieprzyjemny zapach nie jest spowodowany już uszkodzeniem gardła. Czy jeśli refluks podleczę to nieświerzy oddech zniknie? Proszę o pomoc.
Autor kama iwona774@tlen.pl 2005-09-21 13:39:00
Czy zabieg metoda laparoskopowa jest skuteczny i czy nie bedzie nawrotu choroby? Jaki jest koszt takiej operacji? Gdzie mozna poddac sie temu zabiegowi w Warszawie?
Autor paulina paulinka21@o2.pl 2005-09-22 23:35:00
Prosze mi podac jakikolwiek domowy sposow na ukojenie bolu zoladka(wrzody)Dziekuje
Autor paulina paulinka21@o2.pl 2005-09-22 23:37:00
Przebywam w Anglii dlatego w tej chwili nie moge skonsultowac sie ze specjalista.
Autor agnieszka agnieszkakurzawa@gazeta.pl 2005-10-01 18:06:00
Proszę o pomoc panie doktorze. Od dwóch lat jest mi niedobrze, miałam zgegę, puste odbijania. Od czerwca zauważyła u siebie krwioplucie. Krew jest żywo czerwona.Miałam robią gastroskopię-nic nie wykazała. Biorę controloc 40mg, gdy brałam go 2 ray dziennie krwawienie ustąpiło. Teraz biorę raz dziennie i znowu się pojawia. Najwięcej jest rano. Miałam też zapalenie płuc-rtg wyszedł prawidłowo. Czy może być przy refluksie krwioplucie i nie dzieje się nic złego. Piję też zioła porost islandzki-czy to pomaga? Proszę o pomoc.
Autor agnieszka aga1013@op.pl 2005-10-02 19:33:00
Panie doktorze... mam 23 lata i od 2, 3 miesiecy miewam straszna zgage,pieczenie w przelyku,problem z wyproznianiem.w nocy rowniez budze sie z zgaga.uzywam kropli ale jest to ulga chwilowa.prosze o rade..do kogo powinnam sie zglosic?dziekuje
Autor Małgosia malgosias@wp.pl 2005-10-26 12:59:00
Witam, Panie doktorze od jakiegoś czasu mniej więcej 2- miesięcy odczuwam nasilone pieczenie w gardle i przełyku bóle brzucha biegunkę a w szczególności co mi przeszkadza w kontaktach z przyjaciółmi i w pracy nieprzyjemny zapach który towarzyszy mi niezależnie czy coś zjem czy nie i wszystkie srodki które są dostępne bez recepty stosowałam ale nie dają większej poprawy. Ponadto zauważyłam że częściej chce mi się wymiotować. Zaobserwowałam nadmiar śliny w ustach a rano oprócz nieprzyjemnego zapachu duże pragnienie. Postanowiłam pójść do lekarz który przepisał mi gasprid , famogast i kontroloc nie wiem czy pomogą mi czy są skuteczne cz konieczne jest badanie kolanoskopii czy też inne czy to może być choroba wrzodowa? Czy jest to przyczyną obecności bakterii Helicobacter i czy da się to wszystko wyleczyć i pozbyć nieprzyjemnego zapachu z ust. Dziękuję i pozdrawiam
Autor Kamila 2005-10-26 15:55:00
Z pewną niesmiałością chciałam zapytać, czy ktoś odpowiada na E-maile
Autor Monika modomonia@o2.pl 2005-11-08 14:14:00
Dzien dobry.Panie doktorze mam do pana zapytanie.W maju urodzilam coreczke i po pierwszej dobie lezala na plecach i niewiem dlaczego ale zaczela sie dusic wzielam ja szybko na rece i pobieglam do pielegniarki ale oni powiedzieli mi ze juz wszystko w porzadku ze dziecko zachlyslo sie jeszcze wodami plodowymi.Gdy bylismy juz w domu coreczka majac 7 dni i byla praktycznie juz ponad 3 godziny po wypiciu mleka znow zaczela sie dusic.Wezwalam pogotowie i zostala przyjeta na oddzial po badaniach stwierdzono u niej pozachlystowe zapalenie pluc.Po tygoniu wrocilismy do domu.Za pare dni znow zaczela mi zle oddychac i pojechalam z nia do kliniki w Zabrzu.Przyjeto ja na oddzial noworotkow zeby ja poobserwowac i zrobili pare badan i na wypisie napisano ze ma refluks zoladkowo-przelykowy.Corka moja ma tendencje do ulewania sie ale po za mlekiem bebilon pepti i substancja zageszczajaca"Nutriton"zadnych lekow nie przyjmuje.Czy jest to u niej rzeczywiscie refluks zaladkowo-przelykowy ?
Autor piotr valkiria6@wp.pl 2005-11-12 14:34:00
Witam .mam 27 lat i problem z nalotem na języku jtylna część wkoloru białego występuje od kilku lat4-5i od czasu do czasu pojawia się żółty nalot w przedniej i śodkowej części języka .niedomagania ze strony układu pokarmoego które mi towarzyszą to uczucie pełności i nadmiar gazów ,niereguralne stolce .4 lata temu miałem zapalenie dwunastnicya tydzień temu operację wyrostka gzie i jak zdiagnozować co jest powodem nalotu w moim przypadku i jakie badania wykonać ?proszę o odpowiedz
Autor Monika Do dziewczyn!! monisia_tom@yahoo.com 2005-11-16 10:17:00
Dziewczyny odstawcie tabletki antykoncepcyjne jak bierzeie, hormony w nich zawarte nasilaja refluks! pozdrawiam wszystkich
Autor asia hapar@wp.pl 2005-11-17 10:11:00
Panie doktorze od kilku tygodni mam problemy z trawieniem.mam czeste wzdecia a teraz /na razie 2 razy /mam cos takiego ze budze sie z okropnym uczuciem kwasu w gardle i nie wiem co sie dzieje.pobolewa mnie jakby woreczek czy wątroba.jestem otyla lubie slodycze ale nie jem tlusto,dbam o diete.wzdecia mam po jabłkach,salacie kapustnych chlebie.w jaki sposob moge sobie ulzyc w tych dolegliwosciach oprocz diety?
Autor wiola wioletta.goral@vp.pl tel. 609810357 2005-11-18 22:04:00
Problem dotyczy mojej 5letniej córki.charakterystyczne objawy to ciągły kaszel, po czym czesto następuje odbijanie.konsultujemy problem kaszlu w poradni alergologicznej, czasami ustępuje, natomiast odbijanie trwa stale, czy to może być refluks?
Autor magda17 magda16.zgrywus@poczta.onet.pl 2005-11-19 09:45:00
Panie doktorze od ponad dwóch lat choruje na refluks. Brałam wiele leków które wogóle nie pomagały. Zasiliły mi tylko objawy. Trafiłam wiec niedawno do szpitala na badnia kontrolne. Refluks nadal sie utrzymuje i zlecili mi dodatkowe badania. Chcą znaleźć przyczyne cofania się. Ma to byc manomeria. Chciałabym wiedzic czy to jest bolesne i w jaki sposob to się odbywa. z góry dziękuje.
Autor kinga kingolw@o2.pl 2005-11-25 12:39:00
Witam bardzo gorąco osoby, które jak ja borykają się z tą straszną chorobą, pozdrawiam Pana Doktora. I od razu przechodzę do pytania. Od jakiegoś czasu podczas snu(pierwsza, druga godzina w nocy) wybudza mnie straszna duszność, pieczenie obu rąk, kołatanie serca tętno do 130 , ciśnienie 165/96(tak wogóle to mam zawsze bardzo niskie) i paniczny lęk. Biorę wtedy concor 5 i tabletkę na uspokojenie i nie śpię już do rana. Jestem przebadana i kardiologicznie, alergologicznie( nie man astmy), lekarz rodzinny twierdzi, że to może być przyczyna refluksu. Oprócz tego leczę się na refluks jak twierdze sezonowo, ponieważ moje obiawy tzn; pieczenie i ból w platce piersiowej- mostku, pieczenie pleców, brak powietrza, odbijanie mam na wiosnei jesienią. Właśnie jestem w kryzysie, ból i pieczenie przez dwa dni, byłam nawet zrobić EKG(ok). Mam trałme jeśli chodzi o położenie się spać, boję się kolejnej nocy, kolejnego ataku, ta niepewność mnie zabija. Proszę o słowa wsparcia. Boję się, że zwariuję. Pozdrawiam.
Autor Elżbieta asiorek34@buziaczek.pl 2005-11-26 18:32:00
Witam.Panie doktorze od kilku dni mecza mnie dolegliwosci zaladkowe- zgaga pieczenie i bol za mostkiem , ssanie w zoladku.Serce jest w porzadku.Chcialam zapytac czy czosnek ktorego ostatnio zjadalam regularnie mogl mi cos podraznic.Nadmieniam ze pare lat temu w gastrskopii wyszla mi podgojona juz nadzerka Z gory dziekuje za odpowiedz . Pozdrawiam.
Autor Robert x_ok@wp.pl 2005-11-28 09:22:00
Mam podobne objawy do niktórych opisanych powyżej. Dodatkowo, niemal codziennie rano (od ponad pół roku) dławię się, aż do wymiotów. Trwa to codziennie ok 20 min i wyłącznie rano. Poza tym mdłości i wieczorem burczenie w brzuchu. Miałem helicobacter (przyjąłem leki) i lamblie (także jestem po serii leków). Zrobiłem też gastroskopię. Lekarz stwierdził niewielkie podrażnienia oraz ... zbyt dużo stresu. Mam do Was pytanie; czy gdybym miał refluks lub przepuklinę, to gastroskopia by je wykryła ? Proszę o radę. Też mam już tego dość.
Autor Darek cylwikd@earthlink.net 2005-12-06 07:18:00
Panie doktorze, najbardziej dokuczliwym problemem jest ciagle odbijanie sie , powtarza sie ono nawet co kila minut w pozycji stojacej lub siedzacej, wystepuje takze uczucie sciskania w przelyku. Obserwuje te dolegliwosci od kilku lat z okresowa poprawana kilka dni. Wszystko zaczelo sie chyba trzy lata temu od przebudzenia w nocy z okropnym kolataniem serca, zawrotami glowy - wrazenie zawalu- i wizyta w szpitalu gdzie stwierdzono ze z sercem jest wszystko w porzadku, natomiast wystapily objawy ataku paniki. Od tego momentu zaobserwowalem wzmozone i meczace odbijanie, nadmienie iz jakies osiem lat temu stwierdzono owrzodzenie dwunastnicyi i otrzymalem zestaw antybiotykow na leczenie bakteri helico...... co bardzo mi pomoglo.Mam 40 lat, ogolnie wysportowany , nie mam nadwagi, nie pale od kilku miesiecy ale odczuwam ciagle zmeczenie, sennosc, ciagle przebudzam sie w nocy z uczuciem paniki, kolatania serca , skacze mi cisnienie do150/95(przy roznych badaniach zawsze jest w normie) i trudnoscia ponownego zasniecia. To wszystko prowadzi do wrazenia powaznej choroby, co zwieksza stres ktory dziala ujemnie na zoladek i kolo sie zamyka. Prosze o rade dopuki moze nie jest za pozno. Z gory dziekuje za odpowiedz, Pozdrawiam z Chicago.
Autor Kasia Matyldacubaa@interia.pl tel. 600006456 2005-12-09 11:01:00
Panie Doktorze!Mam objawy podobne do większości osób wyżej wymienionych.Od 7 miesięcy cierpię na bezsennośc wywołaną dziwnym stanem w okolicach brzucha,nie określiłabym tego jako ból a jedynie dziwny stan.Co dziennie bydzę się około 4 nad ranem. Czuje się wtedy strasznie, w buzi mam nieprzyjemny kwaśny smak i czuję się jakbym miała zwymiotować,jest mi bardzo niedobrze i mdło. Po wstaniu z łóżka jeszcze przez kilka godzin czuję dyskomfort z tym związany , nie mam apetytu i czuję sie źle jest mi niedobrze. Dopiero po kilku godzinach wracam do równowagi, nabieram apetytu i zaczynam normalnie funkcjonować. Od jakiegoś czasu towarzyszy mi ogólna apatia, osłabienie itp. Od dłuższego czasu zmagam się też z nieświeżym oddechem, który nie znika nawet tuż po dokładnym umyciu jamy ustnej języka i zębów.Ponadto na języku mam żółty brzydko pachnący nalot. Nie wiem już co z tym robić.Bardzo proszę o radę.Pozdrawiam
Autor m martaxwroc@interia.pl 2005-12-09 16:43:00
Co do produktow amerykanskich....to dla osob z wrazliwym zoladkiem proponuje sprawdzac zawartos sodium w produktach!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Autor zuzanna zuziczek@o2.pl 2005-12-10 13:47:00
Panie Doktorze! Przez niemalże cztery tygodnie leżałam w klinice na oddziale alergologii i immunologii z powodu uporczywego kaszlu, który trwa od ok. czterech lat, z przerwami dochodzącymi nawet do roku, kiedy żadne objawy nei występowały. Wykryto u mnei neidoczynność tarczycy, wrzody oraz nadrżerki żołądka, przepuklinę oraz właśnie refluks, który moze być przyczyną kaszlu i w tym kierunku włąsnie mnei leczą. Miewam również uderzenia gorąca, co z moim wieku (lat 20) nei jest objawem typowym. Ostatnio usłyszałam ze istnieje jakiś rzadki zespół (kogoś o szwedzkim nazwisku, nawet lekarz nei mógł sobie przypomneić jego dokładnego brzmienia) którego objawy wyglądają właśnie tak jak moje. Byłabym wdzięczna za wszelkei informacje związane z tą chorobą. Pozdrawiam serdecznie, zuzanna.
Autor wiwi wiksyd@wp.pl tel. 0182650788 2005-12-13 16:38:00
Mam nawracający biały nalot na języku. Zaczyna piec i schodzic do przełyku. Badania morfologiczne mam w normie . Co to może być?
Autor magda17 magda16.zgywus@poczta,onet.pl 2005-12-15 19:34:00
Witam was wszystkich bardzo serdecznie. To znów ja! Pisałam tutaj juz z jakis miesiąc temu. Moze przypomne troche o sobie. Z dwa lata temu wtkryli u mnie refluks żołądkowy przełykowy i od tamtej pory, az po dzisiejszy dzien brałam wiele leków, po których niby mój stan miała sie polepszyc, lecz niestety było odwrotnie. Powiem nawet ze było o wiele gorzej...itd. W listopadzie wiec trafiłam do szpitala na badania kontrolne. Zrobili mi pHametrie, bilitec, endoskopie, pasaż przełykowy, WTO i nadal nie wiedzieli od czego mam to okropne cofanie(ochyda!!!). Zlecili mi wiec kolejne badanie - manometrie. Było to z jakies dwa tyg. temu i dopiero właśnie dzis dowiedziałam sie wstepnie o moich wynikach. Okazało sie, tak jak podejrzewali z resztą, mój dolny zwieracz nie pracuje prawidłowo (nie trzyma) ciesze sie przynajmniej, że juz wiedzą od czego to mam.Mam przepisane leki i musze je brac póki mi nie zrobią mi klejnej manometri za 8 tyg. Jestem więc ciekawa teraz co bedą robic jesli leki nie pomogą i nadal bedzie sie to utzrymywać... mimo to jestem dobrej myśli i mam nadzieje, że w końcu będzie ok:):):) wam również życze jak najlepiej......LUDZIE ZBIERAJCIE SIE Z TYCH WSZYSTKICH CHORÓB!!!!!!!!!!!!!!! SZKODA ŻYCIA!!!!!!!!!!!!!! papa wasz madzik:)
Autor ewela27 ewela27@wp.pl 2005-12-17 23:29:00
Witam mam pewien problem ktory nie pozwala mi zyc,jestem osoba otyla i chcialabym dowiedziec sie gdzie moglabym poddac sie operacji zoladkai ile taki zabieg kosztuje z gory dziekuje
Autor Magda magdalenc78@tlen.pl 2005-12-27 12:22:00
Od kilku lat nie mogę się uporać z bakterią helicobakter pylori. Po leczeniu mam pół roku spokoju a potem znowu nawrót choroby. Mój problem polega na tym, że ostatnio bralam polprazol nie wiedząc, że jestem w ciąży. Polprazol zażywalam przez jakies 2 tygodnie od chwili poczęcia nowego człowieczka. Teraz mam wyrzuty sumienia i bardzo się boję, że mogłam w jakiś sposob zaszkodzic mojemu dziecku. Jakie jest prawdopodobieństwo, że ten lek mogl mieć szkodliwy wpływ na rozwój płodu? A może (i oby to była prawda) nic mu nie będzie?
Autor Magda magdalenac78@tlen.pl 2005-12-27 12:24:00
Wyżej podałam zły adres e mail
Autor ola olena7@vp.pl 2005-12-27 15:05:00
Witam, mam pytanie od jakiegos czasu miewam bardzo bolesne ataki bolu w okolicy zoladka, zdaza to sie o roznych porach dnia, czasem 1 raz w tygodniu czasem czesciej. Co to moze byc? Znajoma twierdzi ze woreczek zolciowy.
Autor Asia asia283@wp.pl 2006-01-03 10:42:00
Witam. Pół roku temu miałam bardzo silną zgagę, która trwała całą dobę. Po tygodniu poszłam do lekarza dostałam leki (omeprazol, ulzol itp) jednoczesnie na języku miałam biały nalot, gestą ślinę. Zgaga trochę przeszła ale strasznie piekł mnie język i gardło. Poszłam więc do laryngologa, stwierdził suchy niezyt gardła i przepisął Vitaminy A+E oraz Nystatyne w zawiesinie. Po miesiącu przeszło ale zaczęło bardzo boleć i kłuć mnie gardło z promieniowaniem do uszu. Znów do laryngologa, który patrzył już na mnie jak na wariatke, bo w uszach i w gardle nic nie było, żadnych nalotów, czysto. A mnie bolało, Dał antybiotek na odczepnego i przeszło. Teraz po pół roku znów zrobił mi się nalot na języku i gęsta slina, zgagi nie mam jak narazie. Ale ostatnio mocno się stresowałam. Zresztą w ogółe jestem osobą mocno i przewlekle zestresowaną. I miewam różne dolegliwości. Prosze o odpowiedź czy to problemy zołądkowe czy grzybica układu pokarmowego. Czy przewlekły stres może to powodować. Dziekuję
Autor asia asia283@wp.pl 2006-01-03 11:01:00
Zapomniałam dodać, że jak mam nalot na języku to mam w jamie ustnej często gorzki smak taki jakiś klejący się niemiło. Ból zołądka rzadko miewam, chociaż cierpię na zaparcia i często źle sie z tego powodu czuję. Może to jest powodem.
Autor asia asia283@wp.pl 2006-01-03 11:05:00
Ale jeszcze zapomniałam napisać za pierwszym razem że jak przeleczyłam sie antybiotykiem od laryngologa na to gardło, to węzły szyjne mi się powiększyły, jeden bardziej drugi mniej i tak już zostały. Mam je pół roku powiększone, byłam na usg, torszkę się teraz zmniejszyły. Widocznie coś jednak mi jest.
Autor kamba banach_kamil@o2.pl 2006-01-04 09:29:00
Witam.Od kilku tygodni odczuwam kłucie w mostku, ostatnio również mam problemy ze złapaniem tchu po większym wysiłku.Odczuwam też duszności.Zawsze miałem problemy ze zgagą, od kilku dni czuje dyskomfort przy przełykaniu jedzenia.Myślałem, że może to być zapalenie oskrzeli lub astma oskrzelowa(ponieważ jestem alergikiem), ale nie występuje u mnie kaszel. Po przeczytaniu artykułu bardziej pasuje refluks. Chciałbym sie dowiedzieć tylko, czy możliwe są takie objawy związane z oddychaniem jakie u mnie występuja.Pozdrawiam.
Autor magda17 magda16zgrywus@poczta.onet.pl 2006-01-06 15:14:00
Siemandero!!!!!! w lutym ponowna manometria :/ trzymajcie kciuki :):):) zeby w koncu było ok :) pozdrawiam papa
Autor misio michal-szymanowski@wp.pl tel. 692714112 2006-01-10 13:43:00
Dzień dobry mam problem bo niewiem co to jest. Po wypiciu alkoholu na twarzy pojawiaja mi się czerwone plamki. Nie zawsze sie tak dzieje, ale często. Czasami nie są to nawet duże ilości alkoholu np 3 piwa ale przeważnie wyskakują po wódce. Prosze o odpowiedź co to może być.
Autor Anna k.nowak@lanet.net.pl 2006-01-11 13:53:00
Witam. Z problemem refluxu mogą uporać się preparaty Dr Nona lub ForMor. Jesli zainteresuje kogoś z Państwa ten temat, służę pomocą.
Autor ernest Ryzy1@poczta.onet.pl 2006-01-11 17:47:00
Witam wszystkich bardzo serdecznie:) Podobnie jak wszyscy tutaj cierpie na chorobe refluksową przełyku.Dolegliwosci sa rozne z regoły ze strony przełyku.W nocy pojawia sie silna suchosc i kwasny posmak w przełyku i zaczyna sie silna dusznosc.Nie czuje bym miał zgage,czasem jak cos zjem,to mi dokucza,ale to rzadko.Mam nocne dusznosci,szybsze bicie serca i szczerze mowiac stosowałem bardzo duzo lekow gastrycznych i doszedłem do wniosku,ze nie jest warto.brałem leki i czułem sie po nich gorzej albo byłem zatruty,albo pojawiała sie silna niestrawnosc,wrecz zasuszony zołądek:)Powietrze mnie drazni i przeszkadza mi w oddychaniu.I tak od lekarza do lekarza i ciagle nic...zadnych efektow.Zreszta dolegliwosci te powracaja i przez całe zycie leki trzeba brac.Mowiac szczerze chemia bardziej zoładek uszkodzi bo nie wierze ze jest inaczej.zaczałem probowac metod naturalnych i okazały sie o wiele bardziej skuteczne niz wszystkie leki.teraz pije najzwyklejsza maslanke,przełyk mi sie goi i nie mam problemow z dusznosciami oraz cizkoscia w zołądku.pije ja szczegolnie przed spaniem i na lezaco.juz po 2 dniach poczolem znaczna poprawe i jest coraz lepiej samopoczucie wraca do normy i znow chce sie zyc.wiedziałem ze maslanka odkwasza zoładek i przełyk,oraz o tym ze goi rany.Pozdrawiam goraco wszystkich i jesli ktos chce to naprawde niech sprobuje.nic nie straci,najwyzej zyska:)
Autor Roman rdziomek@interia.pl rdziomek@interia.pl tel. 501425016 2006-01-13 15:03:00
Na początek pozdrawiam.Od roku lecze sie na onkologi z powodu spadku płytek krwi.Od trzech miesięcy odczuwam gardło,coś mi przeszkadza jak bym miał je uwięzione teraz doszedł ból promieniujący przy przełykaniu śliny w stronę ucha.Refluks został wykluczony,boję się kolejnej wizyty z powodu stwierdzenia raka krtani.Czy mógłby Dr.odnieść się do mojego komentarza.Dziekuje
Autor amanda amanda_kr@wp.pl 2006-01-17 12:20:00
BArdzo prosze o informacje na temat leczenia niedoboru kwasu żołądkowego, objawy i możliwości diagnozowania
Autor Magda magmam@poczta.onet.pl tel. 889-726-324 2006-01-18 11:29:00
Dzień dobry, mam poważny problem - u mojej 5-letniej córki wykryto refluks żołądkowo- przełykowy, była dwukrotnie w szpitalu na badaniach, za 1 razem(w maju) stwierdzono (endoskopia) przepuklinę i zapalenie dolnego odcinka przełyku - brała GASEC-20 codziennie 1 tab. , teraz w styczniu ponownie zrobiono jej badanie, też endoskoipię i tym razem przepukliny nie wykryto, tylko nadżerkę 3mm. na przełyku - dalej ma brać GASEC-20 . Brany jest pod uwagę zabieg chirurgiczny laparoskopem, ale nie wiem czy się na to zdecydować-lekarz zostawił mi tą decyzję, a poza tym nie za bardzo wiem na czym dokładnie ten zabieg miałby polegać - wiem tylko że miałby spowodować zwężenie zwieracza między przełykiem a żołądkiem. Ola dalej po lakach ma objawy tzn. cofa się jej jedzenie (tylko teraz z małą ilością kwasu lub bez kwasu). Panie doktorze na co się zdecydować? i jakie mogą być konsekwencje a jakie zalety zabiegu. Z góry dziękuję i pozdrawiam.
Autor beata beata967@wp.pl 2006-01-19 07:58:00
Dzień dobry, mam problem ze zgagą, czasem jak mnie dopadnie, to mam takie uczucie jakbym wewnątrz miałe rozpalone płomienie. Dostępne i reklamowane środki na zgagę nie pomagają. Próbuję stosować się do diety śródziemnomorskiej, bo lekarz polecił mi,że jest to bardzo zdrowe dla organizmu, ale co z tej diety nie powinnam jeść, bo może spowodować nasilenie zgagi.................nie wiem. Bardzo zdrowe w tej diecie jak wiem są produkty warzywne, ale przekonałam się ,że np. sok pomidorowy w moim przypadku zaostrza zgagę. Ktoś polecił mi picie wody z dodatkiem sody oczyszczonej. Wypróbowałam w chwilii ostrego ataku zgagi i bardzo mi to pomogło. Tylko mam pytanie czy picie roztworu sody nie jest niebezpieczne dla organizmu? Jak często można się uciekać do tego sposobu, aby nie zaszkodzić sobie z innej strony? Bardzo proszę o odpowiedź, za którą z góry bardzo dziękuję, pozdrawiam.
Autor MAGDA sara.ziolkowska@wp.pl 2006-01-22 00:06:00
Od około półtora roku cierpię na przewlekły refluks. Leczę się farmakologicznie. Niestety chwilowe poprawy są niewielkie. Chciałabym się dowiedzieć, czy istnieją jakieś inne niż farmakologia metody naturalne walki z refluksem ( homeopatia, zioła, itp.). Chciałbym też dowiedzieć czy słyszał doktor na temat kuracji sokiem Noni? Czy jest to jakiś sposób walki z refluksem?
Autor łukasz `wolfik222@wp.pl 2006-01-24 19:07:00
Witam...mam biały nalot na języku,prubowałem go wyczyścić szczoteczką do zebów(trochę to pomogło),chciałbym się dowiedzieć czy jest jakaś leprza metoda i czy śa na to jakieś leki?
Autor Julita taliju@op.pl 2006-01-27 00:34:00
Prosze o rade.Mam problemy z żołądkiem,czasem nie trawie zjedzionego pokarmu po ok 2-3 godzinach jest mi ciezko na żoladku zaczyna bolec glowa nic nie pomaga ,musze zwymiotowac wszystko do konca napic sie cieplej herbaty i dopiero jest dobrze.Mialam badanie gastroskopijne wykazalo ze zoladek jest kaskadowy >Lekaz badajacy stwierdzil ze musze jesc male posilki bo jedzenie zbiera sie w pierwszej komorze zoladka i nie przedostaje sie dalej .Stad pewnie moje problemy z tym zaleganiem i ze tylko zwymiotowanie pomaga.Ale mam teraz inny problem ostatnio czyms sie zatrulam mialam rozwolnienie i wymioty przec prawie caly dzien.Drugiego dnia po sniadaniu zlapal mnie straszny bol pod mostkiem,myslalam ze to zawal ale skojarzylam bol z poprzednim dniem i strasznymi wymiotami, wzielam Renie troche pomoglo,pozniej przeszlo.Od tamtej pory czyli od pieciu dni mam kwasny smak w ustach jakbym przed chwila ssala cytryne.Doprowadza mnie to do szlu,ssanie mietowych cokierkow pomaga na kilka minut, Rennie nie skutkuje.Poza tym nie mam zadnych dolegliwosci zoladek nie boli nic sie nie dzieje tylko ten kwasny smak doslownie jakbym miala kawalek cytryny w ustach.Zwariuje od tego.Co mi jest? Co zrobic zeby to przeszlo??
Autor Ela bascikela@poczta.onet.pl 2006-01-31 22:44:00
Witam. Jeden z lekarzy zaczal podejrzewac u mnie refluks zoladkowy ( dokladnie przepukline roztworu przelykowego ) po objawach bolu w klatce piersiowej i zoladku oraz pustych odbiciach. Aby wykonac gastroskopie pozwalajaca potwierdzic te przypuszczenia odbywam dlugi, bo prawie pol roczny etap szczepien przeciw zoltaczce. Moje pytania sa nastepujace: czy moge bezpiecznie czekac taki okres na to badanie czy bez problemu moge zajsc wciaze i czy ewentualne leki nie zaszkodza dziecku oraz co w najwiekszym stopniu moze zachamowac tak meczace odbicia? Z gory dziekuje. Ela
Autor Adaśko srebrny_serfer@interia.pl 2006-02-01 23:18:00
Hhhmm niewiem czy to coś niepokojącego ale podczas połykania pokarmu odczuwam bul na wyskości mostka ( najsilniej z prawej strony) przypomina to uczucie jak bym wziło połknoł coś dużego bez pogryzienia (np. kluske śląską ) dodam że ok kiedy to mam odbija mi sie "powietrzem"taz bez konkretnego smaku w ustach... i ostatnio w nocy miałem niezłom zgage myslałem ze umieram . czy jest Pan w stanie coś powiedzieć na temat przyczyny tch obiawów (mam 20 lat)
Autor Tomi tomekp2402@wp.pl 2006-02-02 10:58:00
Moj problem polega na tym,ze od ponad 2 lat odczuwam bardzo nieprzyjemny zapach z moich ust, jezyk oblozony jest ciagle żółtym nalotem takze o nieprzyjemnym zapachu, dodatkowo ciagly katar, nie pomagaly leki alergiczne - Claritine, nieprzyjemny zpach natomiast ustapil dzieki zazywaiu lekow :Metroinidazol oraz antybiotyk DALACINE, jednak gdy tylko antybiotyk przestalem brak od razu problem powracal,rowniez nie pomogla szczepionka Polyvaccinum mite, ponadto czesto chce mi sie pic, nie odczuwam bolow zoladka,jednak czuje czasem zmecznie oraz mam oslabiona pamiec,w gardle mialem takie zoltawe kuleczki ale po antybiotyku zniknely ale zapach i nalot pozostal, co dalej robic ?
Autor MARTA maly130@op.pl tel. 0175826652 2006-02-03 23:44:00
Podobno wygląd języka świadczy o zdrowiu. Co więc z moim zdrowiem jest nie tak? Mój język jest popękany i ma biały nalot. Proszę o odpowiedź
Autor Renata rkotarba@wp.pl 2006-02-06 18:26:00
Witam Pana Doktora, przeczytałam wypowiedzi zamieszczone na tej stronie i mam wszystkie objawy refluksu, p. doktor z przychodni stwiedziła refluks w zeszłym tygodniu. Moje objawy to: duszności , problemy z połykaniem, uczucie kluchy w gardle, biały nalot na języku rano, geograficzny język, który piecze i rano piekące gardło, flegmę i mały kaszel, ciężar w żołądku, małe dolegliwości bólowe. Nie mam przynajmniej na razie zgagi. Najbardziej dokuczajają mi duszności, przyspieszona akcja serca i piekący język. P. doktor przepisała mi controloc 40, ale z tego co tu przeczytałam to nie bardzo skuteczne lekarstwo, więc nie wiem czy będę wykupywac. piję siemię lniane, mam nadzieję że to troszkę mi pomoże. Wyniki innych badań z krwi i badanie usg są książkowe. Mam prośbę do pana doktora czy są jakieś inne sposoby leczenia refluksu żołądkowo-przełykowego? Homeopatia, ziołolecznictwo, bardzo nie lubię i boję się chemicznych lekarstw. Czekam na odpowiedź Pozdrawiam
Autor Inga czikita.b@poczta.onet.pl 2006-02-07 13:08:00
Witam!!Jestem sportowcem i mam 15lat a od pewnego czasu mam troszkę za wysokie ciśnienie co mogło to spowodować??I jak mozna to zwalczyć??
Autor małgosia jacek_turecki@o2.pl 2006-02-07 21:02:00
Stwierdzono u mnie chorobę refluksową . na początku przez 4tyg.brałam ortanol nic nie pomogło,obecnie biorę controloc40mg dwa razy po 2tabletki dziennie.odczuwam lekką poprawe ale bólnadal jest silny.jak długo może potrwać leczenie ipo jakim czasie mogę liczyć na poprawę.Przez cały czas piję siemie lniane ale to nic nie pomaga.Proszę o odpowiedż Pozdrawiam
Autor Grażyna gstrzelec@interia.pl tel. 412629266 2006-02-09 10:23:00
Od trzech tygodni mam bóle żołądka poczatkowo myślalam że się czymś przytrułam po Manti ból trochę zmalał ale następnie znowu mnie bolało i to tak strasznie jakbym miała atak na woreczek żółciowy a już dawno go nie mam - lekarka stwierdziła że może to być coś z dwunastnicą kiedyś miałam nadżerki na opuszku dwunastnicy, przepisane leki to OMAR i Espumisan - boli trochę mniej.
Autor martyna martynapl@hotmail.com tel. 0034 626346199 2006-02-09 17:34:00
Mam podleczony refluks.czuje sie dobrze .zwracam zolcia czasami ,kilka razy do roku i przy tym mam migrene.nie biore lekow.ostatnio zwracalam zolcia koloru pomarnczowego.zostal mi osad na jezyku o tym samym kolorze ktory juz dwa dni nie schodzi.co to moze byc?jestem nauczycielem i wiem ze nawet tak sporadyczne zwracanie zolcia niszczy moje gardlo.ktos mi zalecil lyzeczke oleju z pestek dyni na zanik sluzowki gadla.czy sa jakies inne sposoby?
Autor Sylwia spiecuch@wsb-nlu.edu.pl 2006-02-10 15:52:00
Bardzo proszę o poradę. Rok temu miałam zrobioną gastroskopie która wykazała przełyk z widocznym refluksem treści żółciowej, zaczerwieniony wpust, żołądek o zaczerwienionej śluzówce pokryty dużą ilością treści żółciowej, jeziorko śluzowe obfite żółciowe, część anatralna dwubarwna. Test na HP dodatni. Dostałam leki na wytrucie bakterii(omeprazol,duomox,klacid), jednak nadal męcze się z tą chorbą, prawie codziennie po posiłkach żle się czuję, odczówam ból w okolicy mostka, dziwne kłucie, pozatym ciągle mi sie odbija i mam uczucie pełności. Szczególnie w nocy bardzo źle się czuje do tego stopnia że budzę się z ostrym bólem i tylko lek przeciwbulowy pozwala mi zasnąć. Zażywałam różne leki tj. metronidazol, helicid, quamatel, polprazol,controloc. Zaraz po odstawieniu dolegliwości wracają.Proszę o pomoc jak się leczyć i gdzie szukać porady. Czy jest to wogóle wyleczalne, czy musze cały czas zażywać leki i czy wywołują one skutki uboczne. Wybierem się na powtórne przeprowadzenie gastroskopi bo boję się że mi się pogorszyło. Jaką dietę mam stosować aby poczuć się lepiej. Z góry dziękuję za pomoc.
Autor Mariusz smariusz@autograf.pl 2006-02-11 19:02:00
Proszę Pana Doktora o opinię.Od ponad 30 lat choruję na chorobę wrzodową żołądka i dwunastnicy. Obecnie czeka mnie operacja, po badaniach stwierdzono u mnie mocno zniekrztałconą opuszkę dwunastnicy z mocno przewężonym wpustem uniemożliwiającym wprowadzenie do niej endoskopu. Czy po operacji usunięcia chorej części dwunastnicy zmniejszy się lub całkiem zniknie problem z częstymi u mnie objawami refluksu?
Autor Paweł pawexeko@poczta.fm 2006-02-13 00:25:00
Witam serdecznie.Od ok 6 lat zaczęły się u mnie problemy gastryczne. Miałem robioną gastroskopię kilkaktotnie.pierwsza wykazała obecność helicobacter pylori oraz lekkie nadżerki błony śluzowej kolejne jedynie mocne zaczerwienienie śluzówki, wycinek żołądka potwierdził silne zapalenie.Kuracje antybiotykową przechodziłem kilkakrotnie ale problem nie ustał!!Helicobakter już nie ma.Męczy mnie często zgaga, a najbardziej kłopotliwe są ogromne ilści gazów które pojawiają się po każdym posiłku (ok. 15 min.),toważyszy temu bulgotanie,przelewanie i burczenie w jamie brzusznej.Brzuch często nadęty z uczuciem gromadzenia się gazów w jelitach które męczą i powodują poty całego ciała.W trakcie jedzenia gorących posiłków na rękach i nogach pojawia się duża ilość potu,a wcześniej nigdy się nie pociłem nawet przy pracy fizycznej. Mam biały nalot na języku.Stolce przeważnie luźne,papkowate z widocznymi kawałkami niestrawionego pokarmu (kukurydza,marchew gotowana,włókna itp),nieraz cienki grubości ołówka z widocznym śluzem.Stolec barwy pomarańczy pływający na powierzchni wody,ciężko spływający,oddawany raz dziennie. Przechodziłem wszystkie możliwe badania nic nie wykazały!! łącznie z kolonoskopią i rezonansem głowy bo zdażały się zasłabnięcia!Próbowałem wszystkiego nic nie pomaga: zioła, homeopatia,akupunktura,dr.Nona, MORA, Bioterapia,irydologia,Zapper co mnie kosztowało majatek i nic.Co mi jest??jestem dość nerwowy ale jest to spowodowane moim problemem zdrowotnym!!Mam 32 lata.Proszę o pomoc!
Autor karolina karolka.neub@op.pl 2006-02-17 19:26:00
Witam! Moja 7letnia siostra poddana została badaniu USG w celu wykrycia refluksu lub zwężenia przełyku.Powodem badania są częste infekcje gardła. W okresie niemowlęctwa cierpiała na w.w. przewężenie przełyku , w zwiazku z czym często zwracała pokarm.Lekarz na opisie badania napisał : odcinek przeponowy przełyku do 18-21mm, kat Hisa otwarty, fale zwrotne widoczne w ułożeniu na prawym boku i podczas nasilonej pracy tłoczni brzusznej - GOR prawdopodobny. Co to oznacza? Pozdrawiam.
Autor Bartek aleksio1@op.pl 2006-02-19 14:26:00
Dzień dobry , Panie doktorze od pewnego czasu jestem straszony badaniem - gastroskopią .Sporo dowiedziałem się o tym badaniu - ale chcaiał bym się dowiedzieć czegoś więcej o znieczuleniach ( bo nie sadze żebym bez znieczulenia nawet wszedł do gabinetu ).Czy stosuje sie także znieczulenie ogólne ? co to są podawane leki typu : dolargan lub może medycyna zna jakies inne metody pozwalające na "ludzkie" przeprowadzenie tego badania ?? Bo w chwili obecnej jestem przerażony i nie sądze ,żebym o własnych siłach wszedł do gabinetu. Proszę o odpowiedż ,za którą z góry dziękuję.
Autor Roger roger016@tlen.pl 2006-02-20 00:27:00
Witam, mam pytania mam białawy język z czerwonymi chrostami. Nie wiem co to oznacza? Proszę o odp.
Autor Hania lidkaokon@wp.pl 2006-02-20 11:52:00
Witam Może Pan coś mi doradzi bo już nie mam siły chodzić do lekarza do lekarza. Zaznaczę że mam problemy z tarczycą od 5 lat. TZW. wole wewnętrzne-tchawica przesunięta. Mam guzki- biopsja nie wykazała zmian nowotworowych. Od pół roku mam straszną suchość w gardle, pieczenie przełyku, powiększył mi się węzeł chłonny pod żuchwą. Poza tym czuję obecność czegoś w gardle, boli i piecze Pojawia się i znika. Ostatnio chorowałam-zapalenie gardła- i brałam antybiotyk-po tym zaczęło boleć gardło na dole coś w gardle przeszkadza i boli. Pozdrawiam i proszę o odpowiedź
Autor Alina ala1905@op.pl 2006-02-21 13:33:00
Czy nikt nie próbował diety optymalnej?
Autor Monika baccagliona@hotmail.com 2006-02-21 20:16:00
Witam, jestem na diecie optymalnej, ale refluks mam. Nawet na diece występują takie dolegliwości w przypadku pasożytów. Ja np mam lamblie i pewnie inne świństwa też, więc rozpoczęłam leczenie na pasożyty. Jak poczytacie w internecie o cześtości występowania owsików, glisty, lamblii itp to się przerazicię (jak ja). Polecam forum : http://www.dobradieta.pl/forum/archiwa/dziwna-choroba-czy-to-lamblia-pomocy-14165.htm a szczególnie ostatni artykół lekarki tam zamieszczony. Powodzenia w walce z pasożytami, czego i sobie życzę!
Autor ewa jędrzejczak aorta@neostrada.pl 2006-02-22 20:49:00
Drogi doktorze moj problem to wymioty połaczone z bólem głowy,mam stwierdzony reflux ,przyjmowałam orofar,niestety z systemamtycznoscią zegara ,co kilka tygodni,bez żadnych specjalnych objawów zapowiadających zaczyna się ból głowy i wymioty trwają 2-5 dni.nie mogę wówczas przyjmować nawet wody,wszystko zwracam,nasępuje równiez wypróżnienie dokładne jelit.po 4-5 dniach wracam do żywych i tak do następnego razu...
Autor Izabela izaprokop@vp.pl tel. 505292526 2006-02-24 20:44:00
Witam panie Doktorze. Mój 20-letni syn od roku ma problemy z jedzeniem. Do tej pory jadł bardzo dobrze, a czasami nawet na siłę, aby przytyć. Z tego też powodu zaczął uczęszczać na siłownię, by zwiekszyć masę ciała. Dowiedziałam się, że przyjmował odżywki kupione w sklepach zawierające kreatynę, białko, węglowodany. Studiuje poza domem, więc nie mam nad nim kontroli. Jego problem zaczął się ok roku temu. Nie jest w stanie zjeść śniadania, gdyż "jedzenie mu sie cofa". Zjedzenie kanapki trwa bardzo długo. Z obiadem i kolacją jest lepiej, ale nie tak jak kiedyś. Nie ma żadnych innych dolegliwości, które cechują refluks. W badaniach wykryto lamblie i bakterie Helicobacter pylori-poziom 60,00 IU/ml. Wyniki gastrofiberoskopii - wpust przez cały okres obserwacji otwarty. I po łacinie - Isuffitientia cardiae. Przyjmował prazol, ale bez poprawy. Proszę bardzo, ponieważ wszyscy sie tym martwimy, o radę. Jestem zdecydowana szukać specjalisty w stolicy, ale nie wiem, gdzie byłoby najlepiej. Jakie badania należy jeszcze wykonać, aby podjąć konkretne leczenie. Liczę na Pańską pomoc. Pozdrawiam.
Autor Piotrek piotrek8212@.op.pl tel. 692592021 2006-02-26 14:01:00
Witam panie Doktorze.lekarz stweirdził u Mnie refluks,objawy nie są tak dokuczliwe , nie mam zgagi ,bulów,za to czeste puste odbijania i biały nalot na jezyku.Objawy zaczeły sie od momentu kiedy miałem zatrucie pokarmowe i wymiotowałem trzy dni,czy mozliwe jest ze mogłem uszkodzic sobie dolny zwieracz przełyku od czestego wymitowania i dlatego teraz sie nie domyka?Proszę o odpowiedz.Pozdrawiam
Autor zrospaczona migdel@interia.pl 2006-03-01 09:13:00
Witam. Czy jest jakis uzdrowiciel dajacy choc minimalne szanse na wyleczenie z choroby śmiertelnej"rak krtani"?Bardzo prosze o jakiekolwiek namiary - pojade - wszedzie
Autor Przemek przem_go@o2.pl 2006-03-03 07:36:00
Witam! Mam problem od kilku miesiecy zwiazany z uczuciem pieczenia w żołądku, zaparciami nienajlepszym zapachem z ust, uczuciem jakby pełnosci albo rozpierania żołądka. Mam 27 lat studiowałem prowadze generalnie dość stresujący tryb życia, pije spore ilości kawy (3-4 kawy dziennie) przez kilka lat piłem kawe na pusty żołądek. Ogólnie dość często się wypróżniam (3 razy dziennie czasem występują wspomniane zaparcia). Ostatnim czasem miałem sporo stresu obrona dyplomu , stresy różnorakie. Miewam biały nalot na jężyku, Miałem również w młodości usuwany wyrostek robaczkowy. A po imprezie mocno alkoholowej jakiś czas temu (żądko mi się zdarza - raz na 2-3 miesiące) na drugi dzień przy załatwianiu zauważyłem nawet krew w odchodach, na drugi dzień było wszystko ok. Nie są to jakieś bóle bardzo przeszkadzające ale jednak intrygują i wole dmuchać na zimne zanim coś poważniejszego się może rozwinąć. Prosze o pomoc i rade co robić czy dieta czy badania bo nie mam pojęcia
Autor przem_go@o2.pl przem_go@o2.pl 2006-03-03 07:45:00
Jeszcze jedno.. dość często przebywam w dwóch miastach, znaczy 4 dni w jeleniej górze i 3 dni we wrocławiu zauważyłem że źłe reaguje na wode we wrocławiu jak coś zjem i napije sięcoś opartego na tej wodzie to żołądek dziwnie reaguje (burczy, syczy... :-) , gania mnie do łazienki) Również zauważyłem jakiś czas temu szybką potrzebe załatwiania się zaraz po posiłku dosłownie posiłek zostaje zjedzony i zaraz mnie juz oni do łazienki. Zastanawiałem się również nad stylem życia. do czasów studiów uprawiałęm sporo sportu obecnie pracuje w biurze pije wkawe i tyje brak większego ruchu. Pozdrawiam
Autor Diagoras diagoras@tlen.pl 2006-03-03 11:25:00
Dzien dobry! Od dluzszego czasu mam ciągłe wzdęcia i pojawiające się bóle zołądka. Równocześnie brakuje mi powietrza i nie mogę złapać pełnego , szczytowego oddechu ale jedynie częściowy. Jak mi sie "odbije" to czuję się znacznie lepiej, ale jeśli wzdęcie nie jest pełne tylko miejscowe i krótkie, to wówczas powietrza mam znacznie mniej. Proszę o jakies wskazówki czy moja choroba nosi objawy nerwicy zołądka czy może jakiejś innej dolegliwości. Jesli możecie, to piszcie bezposrednio na mój e-mail. Dziękuję z góry za zyczliwosc i pozdrawiam.
Autor Konrad monique01@poczta.onet.pl 2006-03-04 22:24:00
Witam , od kilku tygodni mam brazowy nalot na języku , kiedy chcę to usunąć robią mi się rany .Cały język szczypie jakby był poparzony . proszę o poradę co można z tym zrobić ?
Autor Ania ell9@gazeta.pl 2006-03-06 20:04:00
Panie Doktorze! Uprzejmie proszę o poradę. Od ponad 5 lat cierpię na przewlekły kaszel. Nie wiem jaka jest przyczyna tego kaszlu ( miałam robioną spirometrie- przekroczyłam granice- czyli podejrzenie astmy, byłam leczona lekami wziewnymi - nie pomagały, miałam robione testy ogólne i :"jesien" dokładne- testy wyszły negatywnie) Teraz nie biore leków wziewnych-nie pomagają i drżały mi po nich ręce. Od kilku tygodniu objawy nasiliły sie-kaszel w nocy -5-4 rano stan podgoraczkowy bol gardla Poszłam do lekarza internisty dostalam antybiotyk Co doszło do tych objawów? piekące, czerwone plamy o róznych kształtach na dekoldzie, szyi i klatce piersiowej uczucie pieczenia na mostu, czasem w gardle Panie doktorze, bardzo byłabym wdzieczna za poradę: gdzie mam sie zwrócić po pomoc? ciągle jeszdze po lekarzach: alergolog, internista - zaden nie moze mi pomoc, zaden nie spojrzy na mnie globalnie, tylko jakby z punktu widzenia swojej dziedziny. Co mi jest? Do jakiego lekarza powinnam zwrócić się o pomoc? Uprzejmie proszę o odpowiedź.
Autor Alicja alicja92@wp.pl 2006-03-08 14:57:00
Od 5 lat cierpię na ostre bóle żołądka. Mialam robioną gastroskopię 11 razy, srednio co 6 miesi ęcy. Najpierw stwierdzono u mnie refluks potem przewlekłe zapaleni żoładka. Schudłam tak , że waże 49 kg i nie moge nic przy tyć. Jedynym lekiem , który mi pomaga jest controloc 40 i sulpiryd, biorąc te 2 leki razem czuję się w miarę dobrze, i ataki są rzadkie (1 raz na 3 misiące), gdy leki zostają odstawione, nastepuje natychmiastowy nawrót choroby i najczęściej ląduje w szpitalu na kroplówkach, bo nie mogę przyjmować żadnych pokarmów. Byłam juz u kilku znanych gastrologów, każdy powtwierdzal diagnozę i dodawał jeszcze obecnie zaawansowaną nerwicę żoładka, która powodowały głównie pobyty w szpitalu. Niestety bardzo źle znoszę szpital i każda wizyta jeszcze to pogłębia. W dodatku jestem alergiczką i nietoleruje wiekszości leków ( np pochodn e peniciliny). Ostatnio lekarz stwierdził, że nigdy juz nie wyzdrowieje i muszę się pogodzić z ta chorobą. Proszę bardzo o radę czy tego nie można naprawdę wyleczyć. Czy np wyciąć żoładek?? Jestem już zmęczona tą walką i prawdę mówiąc coraz mniej mi zależy na takim życiu.
Autor Jola zuzanna40@vp.pl 2006-03-12 17:41:00
Witam Po laparoskopi woreczka żółciowego moje problemy zoładkowe uległy pogorszeniu . Najpierw problemy oddechowe -przewlekły kaszel , duze ilosci śliny , potem doszły bóle brzuch które przez dłuzszy czas nie mozna było ich zdiagnozowac . Było zapalenie trzyski , refluks , despepsja czynnosciowa , niestrawnosc , Przeleżałam wiele dni w szpitalu i nic . Jednak po wykonaniu sfinkterotomi brodawki vatera sytuacja zdrowotna uległa polepszeniu . Jednak po dwóch latach pomownie sytuacja zaczyna sie powtarzac . Niedawno miałam wykonana koagulacje argonem bo podejrzewano u mnie PB. Systematycznie od 4 lat biore leki polprazole , ortanole , gasek i controlok oczywiscie jeden z tych leków ale co jakis czas sa zmieniane . Od 3 lat biore seroxat . Trudno chorowac w małych miasteczkach . Trzeba walczyc o zdrowie samemu . Lekarze zdarza sie nie potrafia , nie chca lub nie moga pomóc i małomiasteczkowy pacjent zostaje sam ze swoja choroba . Byłabym wdzieczna o Pana zdanie na temat mojego leczenia . Mam dzieci które musze wychowaci musze walczyc o zdrowie którego teraz mi brakuje . Z powazaniem Jola
Autor maciek maciek_j@op.pl tel. 697932877 2006-03-12 21:12:00
Witam. po operacji żołądka,jelita mie chca podjac pracy i nie słychać szmerów -poza tym zwracam cały czas żółć. co robic-----------------maciek .j
Autor ania akober@komandor.pl tel. 0507368847 2006-03-15 16:10:00
Dzień dobry Panie doktorze Mam 30 lat i od 3 miesięcy mam problemy z żołądkiem mój lekarz podejrzewał wrzody żołądka, po gastroskopi okazało się, że nie mam wrzodów, ale żołądek jest podrażniony i pełen żółci. Lekarz stwierdził kamice woreczka żółciowego, zlecił badanie USG okazało się, że wszystko w porządku. miałam jeszcze badania na "krew ukrytą" i "lambdie" badania też nic nie wykazały. Jedyne co znalazł lekarz to Helikobacter Pylori. Dostałam leki, jestem na rygorystycznej diecie, a dolegliwości nie mijają (nieustanna zgaga, nudności,biegunki na przemian z zatwardzeniem, częste odbijanie ze zwracaniem treści żołądkowej) Proszę mi powiedzieć jaka jest tego przyczyna że w żołądku znajduje się nadmiar żółci, czy leki musze brać do końca życia i czy można to wyleczyć w inny sposób. dodam tylko, że od 3 miesięcy walczę z nałogiem palenia i jest to dla mnie dość stresowy etap życia. a dolegliwości pojawiły się po 1 miesięcznej delegacji i pobycie w hotelu Pozdrawiam Ania
Autor Kaska katarzyna@w-one.co.uk 2006-03-15 18:50:00
Panie doktorze. Od kilku dni cierpie na dziwne uczucie zolci w ustach, pojawia sie szczegolnie przy sporzywaniu pokarmu. Kilka lat temu mialam problemy z zoladkiem, ktore trwaly prze okolo 4 lata. Dwa razy mialam robiona gastroskopie i wykryto tylko podraznienie zoladka. Po wyjezdzie za granice problemy z zoladkiem przeszly jak reka odjal. Czy istnieja jakies domowe metody na pozbycie sie gorzkiego smaku w ustach, mam wrazenie ze jest to spowodowane nadmiarem zolci w zoladku. Czekam na rady i pozdrawiam
Autor sslate sslate@gazeta.pl 2006-03-16 14:06:00
Nie łudźcie się medycyna tak naprawde jeszcze nie zna skutecznej metody leczenia refluksu. Mam refluks od 7 lat, 3 razy gastroskopia, kilkadziesiąt miesięcy leczenia farmakologicznego, coraz to nowe i najnowsze leki, ale nic nie pomaga.
Autor Ela BAJANA@vp.pl tel. 609689748 2006-03-17 17:20:00
Prosze o porade.Od 10 lat choruje na na chorobe Haschimoto,moje problemy z gardlem,zaczely sie 5 lat temu po zdiagnozowaniu wrzodu na dwunastnicy.Bardzo czesto boli mnie gardlo i krtan.Mam promieniujace bole do uszu,czeste odbijania ,kwasny posmak w jamie ustnej,bol przy polykaniu oraz zgage.Laryngolog stwierdzil przewlekly stan zapalny gardlai zaczerwienienie w krtani.Stale chrzakami i odkrztuszam gesta wydzieline, czy te objawy swiadcza o chorobie refluksowej.Prosze pilnie o odpowiedz.
Autor alicja alicja2000@autograf.pl 2006-03-20 03:18:00
Ciagle słyszy sie o refluksie i to młodych osób DZIECI.wiecie skąd się ta choroba bierze?????? to wynik kładzenia dzieci niemowlaków na brzuchu.tzw chowanie na brzuchu,tzn kladzenie dzicka w wózku na spacerze na brzuchu w domu/nie codzi o chwilowe cwiczenia/ wyjasnienie natura tak stworzyła człowieka ze pokarm pobierany idzie od gornej cześci człowieka w dół kładąc dziecko na brzuchu/zaobserwujcie/dziecko ma podkurczone nózki i pupe wyzej jak górna częśc korpusu. Pokarm wówczas nie rzechodzi swobodnie z góry w dół tylko się ŁATWO COFA NISZCZAC ZASTAWKĘ,ktorą ma jeszcze nie wykształconą na tyle,aby zamykała sie / ciagle niszczenie zastawki powoduje jej niedorozwój,zwiotczenie i tzw Refluks. to samo dotyczy chowania dziecka bez poduszki .głowa bezposredni na materacu/dziecko wówczas tez ma głowe górna część ciała ponizej pupy ZAOBSERWUJCIE niektorzy lekarze dalej promuja chowanie dziecka na brzuchu .I BEZ PODUSZKI/30 cm wysokosci w łóżeczku i w wózku a To samo dotyczy nerek prosze zrobic eksperyment rano zanim oddacie mocz przyjmijcie pozycje taką jak niemowlaki w lezeniu na brzuchu/pupa wyzej ,nózki podkurczone pod brzuchem /po 15 min moze wczesniej poczujecie silny ból nerek/mocz się bedzie cofać . modne chowanie na brzuchu było w latzch 80 90 a efekty tego mamy u dzisiejszej młodziezy w St Zj dawno zaniechano chowania dziecka na brzuchu ,polecaja stosowanie poduszki pod głowe na wys 30 cm/ obnizono tak zwane przypadki smierci łózeczkowej dziecka kladzine na wznak nie zachłysta się/czytałam te doniesienia/
Autor Maciej Banach agniecharatajczak@wp.pl 2006-03-21 13:49:00
Witam serdecznie. Mam 18 lat. Na począrku roku stwierdzono u mnie pęknięcie wrzodów żołądka jak i chorobę refluksową. Jeżeli chodzi o uczucie palenia w pzrełyku, to owszem, pojawia się ono ale dosyć rzadko. Gorszą u mnie przypadłością jest ból pod mostkiem, który dopada mnie obojętnie kiedy i przyznać musze utrudnia trochę funkcjonowanie chociażby w szkole. Czy można sie tego jakoś pozbyć? oczywiście zakładamy, że odpowiednio się leczę.
Autor Anetka86 germi2@interia.pl 2006-03-21 22:04:00
Witam! Mam 20 lat , 3 lata temu wykryto u mnie niżyt żołądka i dwunastnicy i powiedziano mi ze wytwarzam zbyt duzo kwasu żołądkowego. Dostałam Ranigast i rady typu nie pic soków cytrusowych, napojów gazowanych, nie jeść tłustych potraw itd..Ostatnio zauważyłam, że od pół roku lub dłużej odbija mi się po każdym posiłku, nawet po płatkach musli z jogurtem. Czy to mogą być objawy refluksu i czy on moze być skutkiem wcześniejszej choroby ? Proszę o odpowiedz :)
Autor malgosia malgorzata12@yahoo.com 2006-03-24 04:11:00
Panie doktorze, Od roku czasu nam problem z zoladkiem. Bralam antybiotyki (Prevpac) przez dwa tygodnie. Czuje bol w zoladku. Moja lekarka mowi ze nam stosowac diete. Stosowalam rozne. Ostatnio pojawia sie pieczenie w przelyku. odczuwam nasilone pieczenie w gardle i przełyku szczególności co mi przeszkadza w kontaktach z przyjaciółmi i w pracy nieprzyjemny zapach który towarzyszy mi niezależnie czy coś zjem czy nie. Czy da się to wszystko wyleczyć i pozbyć nieprzyjemnego zapachu z ust. Czy ta choroba bedzie powracac? Z czego to powstaje. Dziękuję i pozdrawiam .
Autor Adas addacho@wp.pl 2006-03-25 09:26:00
Witam Mam taki problem mianowicie od jakiegoś czasu strasznie mi dokucza przeraźliwie głośne burczenie w jelitach najgorzej jest gdy jestem za zajęciach jest cicho a tu nagle odzywa się mój organizm jest to trochę krępujące. Najgorzej jest rano zaraz po przebudzeniu i oddaniu stolca. Później musze odraz coś zjeść lecz burczenie powraca nieraz towarzyszy temu bul brzucha i częste oddawanie gazów. Proszę o jakaś poradę czym może to być spowodowane oraz ewentualnie jak to leczyć(jakieś lekarstwo),do jakiego specjalisty się udać ??? Dziękuje, pozdrawiam
Autor ela dietetyczka el_sobieszczuk@poczta.onet.pl 2006-03-25 22:47:00
Z mojego doświadczenia wynika, że większość przypadłosci żołądkowo-jelitowych wynika ze złego odżywiania.Jemy martwą żywność pozbawioną BŁONNIKA, WITAMIN , MINERAŁOW, i stąd te prablemy. Ja mam taką metodę: polecam przez dwa tygonie przyjmowanie suplementów błonnika , czosnku, wit. b complex ale koniecznie firmy Ntrilite. Inne działają mniej lub wcale, można sprawdzić. Błonnik rano i wieczorem popić szklanką wody, w razie uporczywych zaparć można wziąć nawet 4 błonniki. Czosnek 3 x po 2 tabletki - zabije przy okazji pasożyty . Błonnik wiąże kwasy żółciowe, odnawia florę bakteryjną w jelitach. Witamina b compleks poprawia wchłanianie węglowodanów . Po dwóch tygodniach wprowadzić przymajmniej przez miesiąć kurację bakteriami fermentacyjnymi, dostępnymi w aptece. To pomoże w namnażniu bakterii kwasu mlekowego często na stałe. No ale trzeba też patrzeć co się je i nie karmić się współczesnymi śmieciami.Pozdrawiam .
Autor rafal cz-wa g__rafal@o2.pl 2006-03-27 20:56:00
Dzień dobry. mam pytanie miałem raka żołądka i mi usuneli żołądek oraz wycieli przełyk pokarmowy i połączyli mi do jelita grubego dokładnie sie nieznam ale moje pytanie czym masz sie odżywiać co mi wolno jeśc a co nie i jaki pokarm stosować, ćzy jakieś leki są potrzebne... proszę o odpowiedz dziękuję.
Autor ania anneeczka@op.pl 2006-03-29 21:56:00
Moje pytanie dotyczy bolesnych skruczów pod żebrami, a dokładniej bol pojawia sie pod prawym żebrem potem przesuwa sie i na lewą srtone przy oddychaniu również pojawia sie skurcz uniemozliwiajacy nabranie powietrza leczono mnie lanzule i lekami przeciw skurczowymi ale to nie pomoglo choroba z przerwami trwa ok prawie 3 miesiecy moj lekarz nie postawił diagnozy nawet po badaniu USG i Alacie proszę o rade. dziekuję
Autor alicija pasun@one.lt 2006-03-30 10:10:00
Ciongle zajmujamse sztucznym poziewaniem,niemoge sapac.zolondek mam ciongle pelny,lekaze potvierdili-refliuks.NEXIUM40 NIEPOMAGA.Moze mi jakas inna choroba?
Autor Jola zuzanna40@vp.pl 2006-03-31 21:56:00
Bardzo prosze o porade > Po laparoskopi woreczka żółciowego moje problemy zoładkowe uległy pogorszeniu . Najpierw problemy oddechowe -przewlekły kaszel , duze ilosci śliny , potem doszły bóle brzuch które przez dłuzszy czas nie mozna było ich zdiagnozowac . Było zapalenie trzyski , refluks , despepsja czynnosciowa , niestrawnosc , Przeleżałam wiele dni w szpitalu i nic . Jednak po wykonaniu sfinkterotomi brodawki vatera sytuacja zdrowotna uległa polepszeniu . Jednak po dwóch latach pomownie sytuacja zaczyna sie powtarzac . Niedawno miałam wykonana koagulacje argonem bo podejrzewano u mnie PB. Systematycznie od 4 lat biore leki polprazole , ortanole , gasek i controlok oczywiscie jeden z tych leków ale co jakis czas sa zmieniane . Od 3 lat biore seroxat . Trudno chorowac w małych miasteczkach . Trzeba walczyc o zdrowie samemu . Lekarze zdarza sie nie potrafia , nie chca lub nie moga pomóc i małomiasteczkowy pacjent zostaje sam ze swoja choroba . Byłabym wdzieczna o Pana zdanie na temat mojego leczenia . Mam dzieci które musze wychowaci musze walczyc o zdrowie którego teraz mi brakuje . Z powazaniem Jola
Autor farm zbigniew@widzew.net tel. 603387797 2006-03-31 22:41:00
Panie doktorze. Syn 26 lat. Częste biegunki., pobolewanie "brzucha", gazowanie. Wykonano serie badań: żalazo =334ug/dl; UIBC (TIBC)=14ug/dl; fosfataza alkaliczna=75 U/l; CK=114 U/l; przeciwciala przeciwjądrowe (ANA)=1:160; Przeciwciała antymitochondiarne (AMA) =brak; bilirubina całkowita=1.28 mg/dl; bilirubina bezp.=0.31mg/dl; ALAT=95U/l; ASPAT=33U/l; GGTP=114 U/l; Morfologia prawidłowa, leukocytoza praktycznie też; Trójglicerydy =152 mg/dl; cholesterol całkowity =1 45,23; LDL = 74,54 mg/dl; HDL = 40.19 mg/dl. Anty HBs = 1000 mlU/ml; Anty-HCV = ujemny. Test antygenu Giardia Lamblia = ujemny. USG jamy brzusznej = bez zmian, za wyjatkiem dużej ilości gazów jelitowych.Wyjątkowy abstynent !!! Co się dzieje!? Proszę o konsultację
Autor Daria daria@plast-box.pl 2006-04-01 09:53:00
Witam serdecznie, od pewnego czasu pojawia się ból lewego boku (pod piersią) ale tylko podczas snu, byłam z tym problemem kilka razy u specjalisty i - albo kregoslup, albo zmiana diety. Byłabym bardzo wdzięczna za podpowiedź od czego może być ten ból ? co powinnam z tym zrobić ? jakie dodatkowe badania wykonać ? Bardzo dziękuję. Pozdrawiam
Autor Dominik ofczareq@op.pl 2006-04-02 13:26:00
Witam Mam do pana Doktora pytanie. Trzy lata temu wykryto u mnie przez gastroskopie refluks żółci do żołądka plus zapalenie żołądka. Od tego czasu biore różne dziwne leki typu Controloc, lanzul itd.. Nie odczuwam tak jak pisza tu inni żadnych innych dolegliwości oprócz zgagi. Po jednej tabletce contoloc 20 mg mam 3,4 dni spokoju.Moge wtedy jeść wszystko i nic mi nie jest. Od jakis 2 m-cy zauważyłem znaczna poprawę nawet kiedy nie biore leków czuje sie lepiej i nie mam może tak wielkiej zgagi jak wcześniej. Mam w związku z tym pytanie: czy możliwe żeby te objawy same ustąpiły?
Autor Eliza ellis21@interia.pl 2006-04-09 19:28:00
Witam! Bardzo proszę o poradę. Od jakiegoś pół roku odczuwam dolegliwości związane z bólem w nadbrzuszu z różna lokalizacją (raz z prawej raz z lewej strony) dolegliwości te były na tyle silne że kilka razy musiałam brać zastzryki na pogotowiu. Leczyłam się już na helicobacter pylori róznego typu antybiotykami, potem leczyłam się na zapalenie żąłądka obecnie leczę się na jelito nadwrażliwe z objawami refluksu. Dodam, że badania (rtg, usg i gastroskopia) nie wykazały żadnych zmian, nie odczuwam też zgagi, nie mam zaparć, biegunki ani nie wymiotuję tylko mam ciągłe uczucie, że jest mi nie dobrze (szczególnie rano) i ból brzucha, który pojawia się bez wyraźnego powodu, szczególnie po zjedzeniu czekolady, spożyciu alkoholu oraz ostrych potraw, czasami też po posiłkach nawet lekkich. Czy jest możliwe zdiagnozowanie jakiejś konkretnej przyczyny na podstawie przestawionych wyżej objawów i wskazanie dalszego postępowania? Z poważaniem Eliza
Autor Agnieszka DUDUSIA180382@wp.pl tel. 0603725864 2006-04-10 12:42:00
Witam! Mam synka który skończył dwa latka w lutym, od początku tamtego roku choruje na refluks żołądkowo-przełykowy, mam ostatnio problem z jego jedzeniem ponieważ wcześniej jad to co mu wolno w tym wieku, a teraz nie chce jeść: chleba, żadnych wędlin, żadnego mięsa, białego sera, jogurtów. Chce jeść tylko żółty ser, rosół z makaronem, ziemniaki, i kleik ryżowy, jabłko, marchewkę surową, masło. Lekarz który nas prowadzi stwierdził że jest wszystko wporządku. Mam pytanie czy dziecko w tym wieku może tylko tyle jeść? Otrzymuje leki: gasprid, fantomalt, nutriton i witaminy.
Autor PRZEMEK d.jprzemo21@wp.pl 2006-04-14 02:15:00
Dziedobry chcialem sie dowiedziec co jest dobre na ból żołądka.Od 3 dni mnie boli z nerwów nic mi nie pomaga w nocy nie moge czasmi spac:(.Prosze o podanie nazwy lekarstw ktore by mogly mi pomoc.Dziekuje prosze o jak najszybsza odpowiedz.Pozdrawiam
Autor Jola jolap4@wp.pl 2006-04-15 20:31:00
Witam serdecznie. Moje objawy nie są takie drastyczne jak te powyżej. Dolegliwość-ból za mostkiem raz na ok.2-3 tyg w wieku prawie 50 lat. Mozna wytrzymać. Badanie edoskopowe 4 lata temu: widoczne objawy przepukliny rozworu przełykowego przepony, bez cech zapalenia przełyku. Żołądek i opuszka dwunastnicy niezmieniona. Przepisane leki nie przynosza ulgi. Badanie panendoskopowe w marcu br.-stwierdza się w anturium śluzówka zaczerwieniona, w świetle żołądka treść dwunastnicza. Controloc,Gealcin,Debridat,Famogast-przynosza ulgę. Lekarz zalecił: nie przejadanie się, długo żuć każdy kęs i kończyć jeść ok.18. Pomaga. Ale teraz -ciagłe odbijanie się powietrza, a niedawno w nocy zaczęłam się dusić. Przerażające! Zerwałam sie z łóżka i nie mogłam złapać oddechu. Coś jakby cukierek, który wpadł nie w tą dziurkę. Po chwili złapałam oddech a w gardle czułam smak goryczy. Co robić by to się nie powtórzyło i czy jest sposób na to odbijanie? Pozdrawiam Pana Doktora :-)
Autor mariusz cancer6@o2.pl 2006-04-20 16:11:00
Od paru tygodni mam bóle w mostku(cisnie kuje) mam 20lat. Te bóle nie są systematyczne nie ma reguły kiedy mnie boli. jedynie jak sie podnasze z łuszka
Autor ela tadeuszg@vospolska.pl tel. 602767266 2006-04-20 22:33:00
Witam serdecznie.Prosze o pomoc w dolegliwości,którą mam od 2 lat.,a mianowicie:suchy,popękany język z białym nalotem,piję dużo wody niegazowanej,mam uczucie pragnienia /cukry są w normie/,badania w kierunku grzyba nic nie wykazały,gdy dolegliwość się nasila mam problem z mówieniem.Czy przyczyna może tkwić w zażywanych hormonach /przez 1.5 roku activele a od 2-ch m-cy femoston conti/ lub błonnikach Herbalife?
Autor Adrian22 Guzmar@poczta.fm 2006-04-22 17:01:00
Dzień dobry. Moim problemem są czerwone plamy na twarzy i czasami na barkach i klatce piersiowej po spozyciu alkoholu. Jest to dla mnie bardzo uciążliwe i krępujące. Nie stosowałem jeszcze żadnych środów. Nie wiem czy to może być przydatne, ale mój wujek też tak ma. Bardzo chciałbym się tego pozbyć, proszę o pomoc
Autor wern janczes5555@interia.pl 2006-04-22 21:26:00
Dzien dobry. Mam 20 lat. Od roku zauważylem na swoim języku biały nalot. Od tamtego czasy mam też problem z nieświeżym oddechem. Higenę jamy ustnej prowadzę raczej nienaganna więc nie sądę aby nieświeży oddech był spowodowany jakimiś zaniebaniami. Nalot w końcowej części języka moge usuąć przy pomocy szczoteczki do zębów ale polowa języka jest niedostępna dla szczoteczki. czy są jakieś sposoby (leki) najchętniej bez recepty któremoglyby mi pomóc? czy przyczyną nieświeżego oddechu jest ten nalot a może coś innego?? Prosze o szybką poradę:))
Autor tomek tomunia@poczta.onet.pl 2006-04-29 19:07:00
Witam to moj numer gg 1863253 od juz prawie 2 lat mam problemy typu bol w prawej stronie nadmrzusza (takie kłocie) czeste zgagi a po posilku czesto jest mi niedobrze ,rano tez jest mi niedobrze,czesto boli glowa i lekkie zamulenia,zle sie czuje w supermarketach. Zazywam Lanzul S 15 mg 1 raz dziennie. Na gastroskopi stwierdzono refluks czy ktos cos moze mi poradzic co jesc czego nie i czy ten lazul wogole cos daje bo ja nie czuje jakis rewelacji prosze o konakt np na gg
Autor Kasia artiswroc@interia.pl tel. 692483317 2006-05-13 14:20:00
Panie doktorze. Mam 24 lata.Ostatniej srody bylam na gastroskopii, lekarz stwierdził stan zapalny przelyku. Dolegliwosci moje zbiegly sie w czasia z duzym stresem jaki mial miejsce w 2004 roku podczas pobytu w Irlandii. Przeziebilam sie, mialam powiekszone migdaly, goraczke,bylam leczona antybiotykami.Pojawil sie bol w klatce piersiowej. Boli mnie takze lewa reka, przez co nie moge niesc torby z ktora prawa reka nie ma problemow. Dodatkowo mam stan podgoraczkowy, ktry ustepuje w nocy i pojawia sie juz rano. Biore teraz Depridat i jeszcze jedne tabletki-nie pamietam nazwy. Prosze o porade bo martwi mnie ta temperatura-jest to +-37,2, czasami37,5. Nie wiem co mam z tym robic. Dzis czulam sie zle, az nie moglam wytrzymac na zajeciach, myslalam, ze zemdleje, prosze o porade, co z tym zrobi? Bede ogromnie wdzieczna!
Autor sylwia sylwi@toya.net.pl tel. 600612637 2006-05-14 07:12:00
Panie doktorze.Mam refluks juz od 5 lat byl on stwierdzony przez badanie endoskopowe. Trraz jestem w ciazy i oczywiscie mam nasilenie.Ale moje pytanie dotyczy czy refluks przyspiesza prace serca poniewaz zauwazylam ze po zjedzeniu czasem mam przyspieszona akcje serca i czuje sie zle.Czasem pomaga jak wezme krople nasercowe. Prosze mi odpowiedziec na moje pytanie bede wdzieczna.
Autor Paweł pawel.8412@wp.pl 2006-05-17 15:48:00
Witam.Mój problem polega na białem nalocie na języku,nieświezym oddechu i suchości w ustach.Niewiem jak długo to mam ,chyba od zawsze ,codziennie czyszcze swój język ,nieświezy oddech nawet znika,ale gdzy robie się głodny znów wraca ,nie wiem co robić co chwile zyje gume alebo piję wode mineralną żeby nie odczówac suchosci w ustach ale to nie pomaga;/Proszę o porade ,czy da sie z tego wyleczyć bez wizyt po lekażach??
Autor Boguslaw moverick1@o2.pl 2006-05-18 19:12:00
Witam! Mam problem z jama ustna, bylem u lekarza i stwierdzil ze mam bialy nalot na jezyku, poza tym mam zawsze nieswiezy oddech z ust choc codziennie myje zeby pasta, uzywam tez plukanki po myciu zebow. Bralem tez gumy do zucia i zawsze mam nieswiezy oddech z ust. Nie wiem skad to sie wzielo u mnie. Bo mysle ze czlowiek ktory myje codzienie zeby, plucze plukankami powinien miec swiezy oddech z ust. Po zjedzeniu czegos slodkiego, po wypiciu herbary slodzonej mam uczucie kwasnosci w ustach, mam kwasno. Kupilem juz paste do mycia taka specjalna ktora hamuje bakterie beztlenowe do wytwarzania lotnych zwiazkow siarki w ustach, do tego stosowalem tez plukanke po umyciu zebow ta pasta, i w dalszym ciagu mam nieswiezy oddech, juz ponad 2 lata mam ten problem z nieswiezym oddechem z ust. Jak ktos z was ma to samo i sie juz wyleczyl z tego to prosze o maila z wiadomoscia jak to wyleczyliscie, co na to pomaga. Prosze powiedziec mi co mi dolega, jak to wyleczyc, jak zapobiegac zeby juz nigdy wiecej te objawy nie wrocily. Bardzo prosze o P O M O C bede bardzo wdzieczny.
Autor edyta edyta-zyrkowska@wp.pl 2006-05-20 14:52:00
Panie doktorze od dłuższego czasu mam problemy z żołądkiem i jelitami. Często po jedzeniu pojawia sie u mnie taki dziwny ból w plecach w miejscu zołądka. Do tego ostatniu non stop mam kwaśny smak w buzi , biały nalot na języku. Pare dni temu do tego jeszcze doszła biegunka i odczucie pieczenia w jelitach. Biegunka nie jest silna.
Autor Koleś kol@ol.pl 2006-05-20 19:39:00
Tego się nie da wyleczyć moi drodzy. To fikcja. To jest opinia którą powiedział lekarz. FIKCJA.
Autor iczachor iczachor@poczta.onet.pl 2006-05-21 19:16:00
Witam, Panie Doktorze mam następujący problem. Bardzo często cierpię na infekcje gardła, nie mogę się pozbyć białego nalotu na języku, często język jest popękany, w nocy cięzko oddycham a rano język jast obolały i zdrętwiały, Często piecze mnie gardło, nie mam zgagi ale często po posiłku mam wrażenie że najlepiej było by "zwrócć" zawartość żolądka (podkreślam,że nie objadam się) , czasami odbija mi się "kwasem", ktory podrażnia przełyk. Od dawna zglaszam lekarzowi moje problemy ale zawsze jest tak samo kolejna recepta. Dziś usłyszalam,że to może być refluks. W każdym razie , mam pytanie: czy moje objawy wymagają wizyty u specjalisty, jeśli tak to do kogo mam się udać. Dziękuję
Autor Wika wikusiak@wp.pl 2006-05-25 10:51:00
Dzień dobry. Obecnie mam 22 lata. Od kilku lat, raz na jakiś czas miewałam poranne (rzadziej popołudniowe) nudności. Od ok. miesiąca nudności i wymioty występują codziennie rano, czasem wieczorem lub w nocy, rzadko w ciągu dnia.Nie miewam zgagi, ani też bólu żolądka, jednak odczuwam uczucie dyskomfortu w jego okolicach. Wczoraj byłam u lekarza pierwszego kontaktu, który wstępnie zdiagnozował "refluks" i wypisał skierowanie do gastrologa. Po zapoznaniu się z Pańskim artykułem oraz wieloma innymi na temat tej choroby dostępnymi w sieci zastanawiam się, czy aby na pewno to refluks i czy może występować bez uczucia zgagi, pieczenia w przełyku i bólu żołądka, a objawiać się jedynie częstymi wymiotami.Czy istnieją i jeśli tak, to jakie inne choroby objawiające się nudnościami i wymiotami? W jaki sposób w trakcie leczenia pozbyć się "autosugestii" i poprostu nie zakładać z góry złego samopoczucia ? Proszę o w miarę możliwości szybką odpowiedź, abym mogła wesprzeć się wiadomościami na ten temat podczas wizyty u gastrologa. Z góry serdecznie dziękuję i pozdrawiam. Wika
Autor Danusia dpjaros@gecon.com.pl 2006-05-25 21:01:00
Od dłuższego czasu mam objawy takie jak brak apetytu, schudłam około 15 kilo w ciągu pół roku. Czuje sie dobrze jak nie jem. Kiedy cokolwiek zjem czujem sie żle. Czuje jak jedzenie stoi mi w gardle i boli mnie żołądek do tego burczy mi w żołądku ale wcale nie jestem głodna od pół roku nie wiem co to jest głód. Trzy tygodnie temu udałam sie do lekarza, który skierował mnie na gastroskopie. Badanie wykazało podrażnienie sluzówki żołądka. Po trzech tygodiach po badaniu o nazwie hift-pad lub jakos podobnie lekarz stwierdził że nie jest to rak, a co mi jest to on nie wie dał mi leki przeciwwrzodowe, które biore od pół roku bo wcześniej przepisał mi je internista i nie jest mi lepiej. Dodam że załywam leki na choresterol a także lek na serce Acard. Co dalej robić proszę o pomoc. Z góry dziekuję.
Autor mirsaba mirsaba@wp.pl 2006-05-29 22:23:00
Szanowny Panie Doktorze. Od 3 lat bez efektu leczę się u różnych gastrologów.. Badania nie wykazały refluksu, ph metria prawidłowa, manometria z nieprawidłowościami. W żołądku są nadżerki, zaczerwienienie przewodu pokarmowego, bóle silne w mostku szczególnie w nocy, zgaga. Brak reakcji na leki - chwilowa poprawa. Pewien specjalista określił to jako NERD. Moja wiedza na temat refluksu, nadkwasoty jest duża niestety ani leki , ani diety nie pomagają. Powiedziano mi , że na operację się nie kwalifukuję bo zwieracz tylko trochę się nie domyka. Od 3 lat dzień w dzień budzę się z bólem. Nie wiem do kogo się udać i co dalej z sobą robić? Właśnie zaproponowano mi 10 w moim życiu gadstroskopię. Problemy gastryczne mam od 14 lat. Pomocy!
Autor Goska muchnast@op.pl tel. 502122067 2006-05-30 20:58:00
Od 3 lat mam klopoty z trawieniem :bole zoladka, silne gazy,rozdymanie, zolc w zoladku , refluks, polip w woreczku zolciowym itd. itpLeczenie farmakologiczne niewiele dalo, ale podziele sie ze wszystkimi chorymi tym co mnie pomoglo.A wiec co dzien rano na pusty zoladek i wieczorem przed snem filizanka lnu /lyzeczke mielonego zalewam wrzatkiem/.Pilam to przez 3 miesiace.Potem zaczelam pic grzybek tybetanski i Alveo /szukac na Google/.Pije to nadal, czuje sie prawie dobrze, moge jesc znacznie wiecej potraw niz kiedys, zoladek nie boli, nie mam wzdec i gazow. Przestalam chudnac.W okresie nasilenia objawow zwlaszcza zima i wiosna zazywam bakterie kwasu mlekowego / w aptece/.I jeszcze jedna wazna wskazowka -staram sie jesc male porcje jedzenia-wtedy zoladek nie jest przeciazony i radzi sobie znacznie lepiej.Zredukowalam tez slodycze, ktorych jadlam strasznie duzo i nie pije kawy.To wbrew pozorom da sie zrobic, chociaz kiedys sobie tego nie wyobrazalam. Teraz pije duzo roznych herbatek w pieknej filizance i juz mni nie kusi mala czarna.W zamian za to moge w miare normalnie zyc i funkcjonowac.Jesli chodzi o alkohol to nie moge pic czystej wodki i wiecej niz lampke czerwonego wina ,ale za to drink z whisky z cola nie szkodzi mi wcale, no chyba zebym ostro przesadzila.Sprobujcie moje rady wprowadzic w zycie , bo medycyna akademicka jest w takich przypadkach bezsilna, co mozna wywnioskowac z powyzszych opisow wielu ludzi
Autor jakub www.kubek193@wp.pl 2006-06-01 20:55:00
Witam. co zrobić gdy z prawej strony czuje się kłucie promieniujące do przodu (pod żebra)
Autor Marcin marcin_mroz1983@tlen.pl 2006-06-02 18:51:00
Witam. Mam 23 lata. Od dłuższego czasu mam problemy z połykaniem, pieczenie w gardle. Czasami zdarza się, że czuję ból w okolicy mostka. Ponadto na krtani pojawiły się zaczerwienienia i grudki. Mam też suchość w gardle, kaszel, chrypkę, zwiększoną ilość plwociny. Dodam, że często muszę oddychać przez usta, odczuwam duszności. Piję dużo kawy, odżywiam się nie najlepiej. Co to może być?
Autor Aurelia jaga1b@interia.pl tel. 500282516 2006-06-02 18:58:00
Mam od dwóch miesięcy mocną zgagę leczyłam się na helikobakter antybiotykami ale zgagę mam dalej.Co dalej robić? Zazywam Helicid.
Autor Zbigniew karolcia3526@interia.pl 2006-06-04 22:31:00
Witam!mam 46 lat od 10 lat choruje na owrzodzenie dwunastnicy.do tej pory bule ustępowały po tabletkach od 4 miesięcy objawy objawy bardzo się nasiliły mam bardzo częste odbijanie i niestrawność w okolicach górnej części jamy brzusznej.czuje sie osłabiony i często się meczę.jestem strasznie newowy i nie wiem czy to nerwica żołądka czy inna chroba.od 3 tygodni pije zioła nie ma żadnej poprawy.nie wiem co może być tego przyczyną. bardzo proszę o odpowiedz na e-maila:karolcia3526@interia.pl lub karolina13s@o2.pl
Autor Adriana adriana_e@poczta.onet.pl 2006-06-05 12:23:00
Uczucie cofania pokarmu mam od dłuższego czasu, na pewno od kilku lat, natomiast od pół roku mam również kłujący ból pod żebrami z lewej strony, blisko mostka, poza tym od pół roku mam również stan podgorączkowy czy te wszystkie objawy mogą być ze sobą powiązane i to może być refluks?
Autor Lukasz luka_1981@o2.pl 2006-06-13 09:25:00
Dzien dobry Panie Doktorze.Mam 25 lat.Od tygodnia mam pieczace bole powyzej pepka.Zbiera mnie na wymioty.Dosyc czesto mam biegunke.Mam tez nudnosci.Bole nasilaja sie jakis czas po spozyciu posilku.Tydzien temu bylem ze znajomymi w restauracji.Wypilem doslownie lampke czerwonego wina oraz piwo.Wlasnie od tego czasu pojawily sie u mnie bole.Odczuwam tez zadkie bole w klatce piersiowej oraz bole serca.Dodam jeszcze ze nie mam temperatury.Pale i pije alkochol bardzo zadko.Z gory dziekuje Lukasz
Autor Wanda wanda.mierzeja@interia.pl 2006-06-15 21:43:00
Dzien dobry Panie Doktorze.Mam 44 lata. Od 2 lat nie mogę znaleźć lekarstwa na moje dolegligowści. Lekarze te ż nie mogą postawić prawidłowej diagnozy. Boli mnie gardło i ucho (oraz głowa po tej stronie - po prawej). Zalega mi jakaś flegma, którą trudno odkrztusić. Czuję że chodzi ona między gardłem, uchem i nosem i zatyka (tylko co, bo nie mogę oddychać nosem.). Ból promieniuje od gardła, do ucha ( w uchu jakby się coś sączyło). Jest to silny ból, przy którym drętwieje mi ucho. W tym momencie gdy mnie bardzo boli nie mogę się położyć, a gdy leżę nie mogę unieść głowy. Wczoraj bolało mnie gardło i ucho, a w nocy ząb (dół po zębie, który wyrwałam w tamtym roku). Rano zauważyłam, że dziąsło po tym zębie jest nabrzmiałe i jakby podeszło ropą. (może to ta flegma?) Nadmieniam, że laryngologicznie i neurologicznie gardło i ucho jest czyste. Zęby mam poleczone. Natomiast od dzieciństwa mam zaparcia. Nie wypróżniam się sama. Zawsze tylko gdy wezmę środki przeczyszczające. Od 27 do 40 roku miałam wrzody na dwunastnicy i żołądku, które wyleczyłam, tzn. nie mam już wymiotów. Od roku nie miesiączkuję. Panie doktorze bardzo proszę o odpowiedź. Prawie codziennie nie nadaję się do pracy. Mam złe samopoczucie, nie mam apetytu i bardzo się denerwuje co mi dolega. Z góry dziękuję.
Autor tomek tomek270@buziaczek.pl 2006-06-17 13:36:00
Witam Mam pytanie .Od kilku miesiecy po wypiciu wiekszej ilosci alkoholu pojawiaja mi sie czerwone plamki na twarzy i klatce piersiowej po kilkunastu minutach giną.Mam 28 lat jestem zdrowy i nie pije zbyd często (raz gora 2 razy w tygodniu po 3-4 piwa) Plamki pojawiaja mi sie tylko po alkoholu wysokoprocentowym..Co TO MOZE BYC??PROSZĘ O PORADE.
Autor krychatel 0501 152 478 2006-06-20 08:27:00
Dzień dobry Panie Doktorze. Na refluks żołądkowo-przełykowy leczułam się ok10 lat ,miałam też przepukline rozworu przełykowego Bóle w klatce piersiowej bardzo szybkie tętno dochodzące do 150 i wszystkie inne objawy opisane wyżej przez innych doprowadziły mnie cztery lata temu na :R: gdzie dostałam dwie dawki morfiny W 2002 r. zdecydowałam się na operację fuondoplikację laparoskopową metod Tupot Trochę było lepiej ale nigdy nie mogłam funkcjonować bez omaprazoli Od roku moje dolegliwości się powiększyły brałam przez parę miesięcy controloc w dawce 160 mg dziennie wraz z famogaste 80 mg było trochę lepiej ale mó portfel tego nie wytrzymuje Wykonałam teraz ponownie gastroskopię jeśli chodzi o operację to jest dobrze tylkoi jest nieregularna lini Z W całym żołądku dużo treści i konkretów żółciowych. Część przedoddzwiernikowa z pasmami zapalnymi. Lekarz zasugerował ponowną operacje z zastosowaniem pętli wydłużając drogę żółci ale już z rozcięciem brzucha twierdzi że operacja jest trudna ale w takim przypadku konieczna i rokuje duże nadzieje ze mój horror się skończyMam skierowanie na badanie cholangio-NMR. Proszę o pilne poinformowanie mnie jakie mogę mieć sznsę na lepsze i czy ta operacja jest skuteczna. Gorąco proszę o odpowiedż. Dziękuję.
Autor Wika wikusiak@wp.pl 2006-06-20 09:51:00
Witam ponownie. Niestety do tej pory nie uzyskałam od Pana Macieja odpowiedzi :( Nie dostałam się jeszcze do gastrologa, ponieważ najbliższe wolne miejsca przewidziane są na lipiec....(echhhh, ci lekarze państwowi....). Mój stan zdrowia się pogarsza. Wymioty nie ustąpiły (tabletki na refluks pomagały jednynie "na chwilę"), poza tym pojawiło się jeszcze znaczne osłabienie, szczególnie z rana. Domyślam się, że przyczynia się do tego w dużym stopniu pogoda(we Wrocławiu przez ostatni tydzień utrzymuje się temp. 27-32`C), jednak nie zmienia to faktu, że coś jest ze mną nie tak...Do niepokojących dolegliwości dochodzi jeszcze silny stres z nimi związany, powoli nie wytrzymuję...Może ktoś z Was Internauci poradzi mi dobrego, zaufanego, sprawdzonego i "niedrogiego" lekarza prywatnego we Wrocławiu? Proszę o pomoc. Nie mogę normalnie pracować ani funkcjonować, jedynie wieczorem zaczynam czuć się lepiej, ale co z resztą dnia...? pozdrawiam Wszystkich i życzę szybkiego powrotu do zdrowia - Wika
Autor jola njolanta40@interia.pl 2006-06-21 14:05:00
Juz od dluzszego czasu nie moge sie pozbyc , zoltego i bialego nalotu na jezyku, zarzywalam ketokonazol i nystatyne i tez nic nie pomoglo , jak sie tego pozbyc , jezeli ktos wie prosze o pomoc.
Autor iwa iwona24z@interia.pl 2006-06-25 10:51:00
Panie doktorze ja również mam problem z moim językiem jest popękany i w czasie spożywania np.mnie lekko piecze jest poprostu wrażliwy . Chciałabym wiedzieć jaki jest tego powód i czy coś z tym można zrobić ???
Autor kamila pozytywka007@o2.pl 2006-06-25 21:57:00
Panie doktorze! także mam podejrzenie refluksu..ale do gastrologa mam wizyte za 4 miesiace a ja juz nie wytrzymuje,bol doprowadza mnie do szalu,takze meczy mnie popekany język,chociaz trwa to kilka lat,bialawy nalot oraz nieswiezy oddech! pomocy
Autor muminka28 muminka28@gazeta.pl 2006-07-08 00:12:00
Panie doktorze, mam problem z moim 3,5 letnim synkiem, ma nieświeży oddech , białe naloty na języku i dosyć często wymiotuje. Badania na chorobe trzewną, pasożyty i inne możliwe z krwi nic nie wykazały. Od około tygodnia dziecko kaszle przez sen, po czym budzi sie i wymiotuje. Nie zdarza sie to codziennnie, ale już 3 razy w tygodniu. Bardzo slabo przybiera na wadze, a z ulewaniem i wymiotami mamy problem od niemowlęctwa. Nikt do tej pory nie zorientował sie co może byc powodem wymiotów, a i usg jamy brzusznej nic nie wykazało. Czy ten nieswiezy oddech i naloty na języku mogą wskazać nowy kierunek leczenia czy badań? Bardzo prosze o odpowiedź. Zrozpaczona matka.
Autor Lolk@ Puola16@interia.pl 2006-07-10 15:56:00
Potrzebuje pomocy! Mam problem z refluksem, lecze sie u gastrologa,ale moja pani doktor ma mało czasu aby wyjaśnić mi konkretnie jaką djete mam stosować ,wyjaśniła mi tylko że mam jadać potrawy gotowane a warzywa surowe.Ja natomiast po niektórych potrawach gotowanych odczuwam nasilenie sie objawów,ponadto staram sie unikać słodyczy.Prosze o szybką porade
Autor Wika 2006-07-12 17:27:00
Gdyby komuś z Was rownież pomogło, to podzielcie się tą super informacją :)
Autor Joanna joanna.stotny@neostrada.pl 2006-07-16 16:35:00
Mam 43 lata.2002r miałam zabieg Touped.W 2004 r. zgłosiłam się ponownie do kliniki gdzie miałam przeprowadzony zabieg.Nie miałam już zgagi lecz odijania i ten nieszczęsny oddech. Tam przeprowadzono H2 Breath Test-Custom Test na jego podstawie mam pasaż jelitowy.Pokarm nie osiągnie coseum przez 244min. czasu badania (norma 75 min.) W żołądku dość duże zaleganie zielonego płynu.Stosuję tylko debridat. Poddam się jakiemu kolwiek zabiegowi by dolegliwości ustąpiły.
Autor Krzysztof bigkumak@interia.pl tel. 502445408 2006-07-21 16:15:00
Witam!panie doktorze, już prawie dwa lata zmagam się z bólem krtani, który objawia się pieczeniem, suchością, ból promieniuje aż do ucha. Laryngolodzy i foniatrzy mówili o przewlekłym zapaleniu krtani spowodowanym wysiłkiem głosowym. Jestem nauczycielem, więc takie rozpoznanie było dla mnie oczywiste. Zażyłem kilka opakowań Eurespalu, ale nic to nie dawało, nie przestałem płukać gardła. Było też kilka infekcji. Mówienie stało się koszmarem. Ostatnio byłem prywatnie u laryngologa i stwierdził refluks. (Krtań jest zaczerwieniona, a struny głosowe nie zwierają się w jednym miejscu). Rzeczywiście mam problemy z żołądkiem, wiele razy czuję pieczenie w przełyku aż po gardło. Zdarzyło mi się kilka razy cofnięcie pożywienia do jamy ustnej. wiele razy czuję też nadmiar gazów, często można "usłyszeć" mój żołądek. Lekarz przepisał mi Lanzul S, biorę dopiero 3 dzień i zalecil wizytę u gastrologa. Staram się jeść mniej i wolniej, gdyż lubię podjadać miedzy posiłkami i bardzo szybko jem. Proszę o poradę, dziękuję
Autor Dawid dedus@o2.pl 2006-07-22 10:06:00
Witam! Mam taki problem, mam 17 lat i mam bardzo brzydki język:(..jest on chropowaty popękany i z białym nallotem..czy idzie się tego jakoś pozbyc wyleczyc czy cokolwiek innego??
Autor dorota sunny000@wp.pl 2006-07-28 19:50:00
Witam! Refluks jest również moim problemem, z którym zmagam się już od 4 lat. Na chwilę obecną mam lat 20. Właśnie wróciłam ze szpitala, gdzie wykonano mi serię badań (m.in. gastroskopię, usg i sondę). Poza refluksem nie stwierdzono żadnych innych chorób. Dolegliwości w postaci ostrego bólu brzucha nie ustąpiły. Dodam, że ból ten nasila się bezpośrednio po posiłku. Oczywiście towarzyszy temu zgaga i nieprzyjemny smak w ustach. Obecnie stosuję leczenie farmakologiczne, ale to nie przynosi pożądanego efektu. W przeciągu tygodnia schudłam 7 kilogramów. Jestem osłabiona, ale nikt nie zalecił mi żadnej diety. Proszę o wskazania żywieniowe, abym mogła ustalić swój jadłospis i przynajmniej wrócić do mojej stałej wagi (45 kg). Kolejnym problemem jest nalot na języku. Barwa żółto-biała. Nie wiem co jest tego przyczyną, ale utrzymuje się już od kilku lat. Proszę o poradę. Dziękuję.
Autor gocha gochatr@wp.pl 2006-08-01 12:44:00
Od kilku lat cierpie na chorobe wrzodowa dwunastnicy. piec lat temu wyleczylam ja zazywajac controloc.niestety po dwoch latach choroba wrocila. od jakiegos czasu zazywam ponownie controloc, ale niestety nie ma on takiego skutku jak poprzednim razem. ostatnio bole bardzo sie nasilily. chcialam zapytac jak dlugo mozna zazywac ten lek i czy nie powoduje skutkow ubocznych.
Autor ela25 essere@o2.pl tel. 507540509 2006-08-01 14:30:00
Chciałam sie dowiedzieć , czy objawy ktore towarzysza refluksowi wystarcza by zdiagnozowac, ze to reffluks??robiłam jedynie badanie na obecnosc helikobaktera pylori, i wyszedł mi wynik negatywny..czy musze, robic inne badania by zdiagnozowac te chorobę??wszelkie objawy wskazuja na refluks..od dziecka cierpię na bóle zoładka, brzucha, bole jelit..odkad pamnietam zawsze odbija mi sie po posiłkach, nawet po suchym chlepbie, i nawet po wodzie..uciazliwe jest wtedy leżenie..zawsze wstaje ,zeby mi sie odbiło.jest mi wtedy lżej,czesto pokarm cofa miu sie z zoładka do przełyku, czasem po odbiciu, ulewa mi sie jak u dzieci.czesto boli mnie zoładek, kłuje w mostku, rozpiera klatke piersiową..jak powinnam leczyc te chorobe??prosze o odpowiedz iz zgory dzuekuje pozdrawiam ela
Autor Marcin mlodyporszak@op.pl 2006-08-04 15:55:00
Mam 20 lat i od pewnego czasu boli mnie pod mostkiem do tego ten okropny kaszel co to może być???
Autor Grzegorz grzegorz-618@wp.pl tel. 512246873 2006-08-07 20:06:00
Mam 35 lat. Od dwóch lat choruję na refluks. Przez półtora roku leczyłem się farmakologicznie – z małym skutkiem. Pół roku temu przeprowadziłem pełną diagnostykę refluksową. Stwierdzono stan zapalny odźwiernika, zarzucanie żółci do żołądka i do przełyku. Dodatkowo ustalono że mam bardzo słabą motorykę i długie czasy oczyszczania przełyku. W kwietniu doszły mi objawy związane z pracą jelit (zespół jelita drażliwego). Straciłem łaknienie. W czerwcu po kontrolnej gastroskopii, która wykazała, że nie ma już stanu zapalnego odźwiernika, zdecydowałem się na operacyjne leczenie dolnego zwieracza – laparoskopowo. Obecnie mija miesiąc od operacji – niestety objawy nie ustąpiły – natomiast doszło uczucie rozpierania po zjedzeniu nieco większej dawki pokarmu. Prawie cały czas odczuwam napięcie mięsni, zaciśnięcie żołądka i uczucie zapchania pokarmem. Jem z rozsądku z dużym wysiłkiem. Uczucie rozluźnienia odczuwam tylko jak się położę – mam wrażenie, że ta pozycja umożliwia poprawną pracę jelit o odpływ pokarmu z żołądka. Mam świadomość, że w dużej części zaburzenia czynnościowe właściwie całego układu pokarmowego mają komponent emocjonalny, ale dotychczasowe leczenie różnymi lekami psychiatrycznymi nie przyniosło skutku. Właściwie poza okresem snu cały czas towarzyszy mi ból, przy czym jest to zarówno pieczenie w klatce piersiowej, pieczenie krtani, nudności, ściskanie żołądka, ból w plecach, kaszel. Jak pan Doktor widzi możliwość dalszego leczenia.
Autor Agata bluagawa@wp.pl tel. 0943657482 0662245910 2006-08-08 18:27:00
Mam 29 lat i od miesiąca cierpię na tzw. refluks żołądkowo przełykowy. Zwykle nie miałam problemów z układem pokarmowym,czasem zdarzały się jakieś niestrawności spowodowane stresem lub nieodpowiednią dietą ale nigdy nie było z mym samopoczuciem tak żle jak w chwili obecnej co mnie strasznie przeraża. Mam malutkie dziecko a ta dolegliwość mi odbiera siły. Lekarz po zbadaniu mnie poprzez endoskop przepisał mi leki wspomagające a w śród nich OMAR ,który w ciągu dwuch tygodni mi ulżył ale kilka dni temu po posiłku przy nieprzyjemnym odbiciu zaczęło się ponownie. Zmieniono mi lek na POLPRAZOL 20mg - kiedy zapytałam się lekarza,który prowadzi me leczenie czy ta dolegliwość minie i tzw. zwieracze zaczną prawidłowo funkcjonować po terapi lekowej powiedział że powinny ale jeśli nie trzeba się nauczyć z tym żyć. Jak mam normalnie funkcjonować i zajmować się maleństwem jak gardło mi się zaciska,czasem nie jestem w stanie nawet w stanie normalnie oddychać a do tego boli mnie przełyk,żołądek, kuje mnie w plecach, mam odruch wymiotny,brakuje mi śliny, doszły do tego straszne nerwy itd-dużo by tu wymieniać. Proszę mi napisać czy wymienione tabletki są skuteczne?-wiem że na poprawę trzeba cierpliwie czekać ale jak mogę sobie pomóc tak aby bliskie mi osoby wraz ze mną nie cierpiały. Błagam o odpowiedż.
Autor TOMOO spalus@o2.pl tel. 0 607915815 2006-08-12 14:43:00
Hej witam wszystkich i bardzo zaluje ze tak pozno znalazlem ta strone. fajnie ze jest ktos z kim mozna pogadac na ten sam temat. okolo 2 msc temu stwierdzono u mnie rufleks, mam nadzieje ze to, to zaczelo sie od tego ze bardzo bolalo mnie w okolicy mostka i serce zaczynalo mi mocniej bic (nie pokojaco) i znalazlem sie w szpitalu bo mslalem ze to zawal MAM 22 lata. ale wykluczyli ta ewentualnosc po tygodniu spedzonym w szpitalu nic nie znalezli mialem nawet zalozony holter. dopiero po endoskopi okazalo sie ze mam przepuchline rozworu przelykowego co pierwszy raz na uszy slyszalem. no i wtedy udalem sie do gasatrologa ktory stwierdzil ze nie jest to przepuchlina tylko rufleks. przypisal mi takie leki jak POLPRAZOL FAMOGAST GASPIRD AFOBAM. czuc lekka poprawe ale czasem bóle powracaja w okolicach klatki piersiowej i to serduszko czasem dziwnie bije, czasem jak by mi braklo powietrza i tak jak by bicie serca przenosiło sie na brzuch. lekarz stwierdzil ze trzeba nauczyc sie z tym zyc, ale powinnismy to wyleczyc. troche sie boje bo te bóle sa dziwne i trudo je opisac. jezeli ma ktos podobna dolegliwosc i objawy prosze o kontakt zawsze jest lepiej komus wytlumaczyc cos co ktos juz ma. pozdrawiam wszystkich
Autor Zdesperowana na_nou@wp.pl 2006-08-15 14:15:00
Witam serdecznie! Mam 21 lat i od kilku lat mam brzydko pachnący nalot na języku o zabarwieniu lekko żółtawym. Poza tym często dokuczają mi zaparcia a po zjedzeniu większego posiłku uczucie przepełnienia. Bardzo proszę o pomoc bo nie wiem co mam robić.
Autor przemek czarnyprzemek@wp.pl tel. 8361632 2006-08-24 18:52:00
Panie doktorze mam problem juz od 3 lat ciagle boli mnie brzuch i mam zgage i caly czas wymioty ostatnio przeszedlem szereg badan i ph24godzinnym wyszedl mi reflux kwasny umiarkowany sotatnio zrobilem pasaz jelit i wyszla duza kaskada w zoladku masywny reflux niewydolnosc wpustu w gastroskopi wyszla mi przepuklina wslizgowa rozworu przelykowego biore caly czas leki juz od 2 lat biore controloc 40 i gasprid i ulgastran jest ciagle gorzej juz mam straszna depresje niewiem poprostu jak walczyc z ta choroba dalej.profesor powiedzial mi z wawy ze konieczna bedzie operacja czy moglby mi cos doktor doradzic poprostu trzymam sie diety i nic ciagle gozej pozdrawiam
Autor ala Mandaryna22@poczta.fm 2006-08-27 19:26:00
Mam pytanie prosze mi pomoc od paru dni mam bialy nalot na jezyku a w dolej czesci takie chrostki odczuwam gorzki smak po kazdym posilku mam wzdecia i boli mnie glowa
Autor Kuliś Włodzimierz reniakulis@poczta.fm tel. 0887346401 2006-08-27 22:08:00
Bardzo proszę o objaśnienie,co znaczy"żołądek kaskadowy"?i czy trzeba leczyć farmakologicznie,czy wystarczy tylko dieta? Dziękuję za odpowiedż.Pozdrawiam.
Autor brydza brydza1@gazeta.pl 2006-08-28 14:40:00
Dzien dobry, Prosze o porade bo sama nie wiem czy na pewno to mi jest. Od kilku lat odczuwalam dyskomfort w gardle, tak jakbym miala przeszkode w gardle i mnie uciskalao. Do tego czeste zaparcia, gazy, odbijania po jedzeniu. Wpadlam w tak straszna panike ze mam rska gardla ze balam sie isc do lekarza. W koncu ostatnio objawy tak bardzo sie nasilily ze postanowilam pojsc do otolaryngologa. Przebadal mnie i stwierdzil ze wszystko jest ok tzn nie ma najgorzego natomaist mam niezyt gardla i refluks. Czy w przypadku refluksu moze byc ogolne oslabienie organizmu? Jak wstajerano to czuje sie juz zmeczona...czy moze jednak cos mi jest powaznego..juz sama nie wiem.. prosze o porade brydza
Autor monika,31lat monikazpfd@wp.pl 2006-09-04 10:04:00
Witam Panie Doktorze!Od 4 lat borykam się z tym samym problemem,który coraz bardziej negatywnie wpływa na moje życie. Przez 6 lat pracowałam w systemie 4-grygadowym,pracując na zmiany,ten system pracy mmi nie służył,po paru latach zauważyłam iż moje dolegliwości- potworne bóle głowy,ulgę przynosiły jedynie wymioty-żółcią,miałam zrobioną tomografie głowy i jamy brzusznej,badania te wykazały,ż ejestem zbudowana książkowo,żadnych zmian,jednocześnie inne badania wykazały,że mam podwyższona distaze w moczu,lekarz zalecił jedynie dietę,i stosuje ja juz cztery lata,objawy nie ustąpły,po zjedzeniu czegos tłustego,mocno przyprawionego,zbyt późno potwornie boli mnie głowa nawet 30 godz,nie jestem wówczas zdolna do żadnej pracy,ulge przynosza wymioty,wymiotuje żółcią,ogólnie jestem osłabiona,czasmi mam,wowczas gdy boli głowa,mam brzydki zapach z ust,i dopiero teraz zauważyłam na języku żółtawy osad,jestem bardzo już nie szczupła a chuda,nie mogę przytyć,pijam mnóstwo herbaty,byłam u lekarza,podejrzewał umnie wrzody,badania gastroskopowe potwierdziły jedynie,że jestem cyt"doskonale zbudowana",ale po przepisanym polprazolu zauważyłam poprawę,czasami nawet mija ból głowy,nie mam pojęcia z czym się borykam,moja rodzina powoli zaczyna mnie traktowac jak wariatkę,jednak ja wiem,że moje problemy mają związek z układem trawiennym,co robić dalej,jak z tym walczyc????,chciałabym niebawem zajsc w ciąze,urodzic zdrowe dziecko i przestać martwić sie codziennie comogę zjęść,proszę o poradę-pomoc.pozdrawiam,cieszę sie że znalazłam tę stronę,może w końcu odnajde odpowiedx na niektóre pytania.
Autor Kasia gapi3@vp.pl 2006-09-06 21:53:00
Panie doktorze. Ostatnio staram sie zadbac o swoje zdrowie i zaczelam sobie robic roznego rodzaju badania po czym zauwazylam ze mam gangliona w kolanie ale z tym mozna zyc ,nic takiego.Mialam rowniez robione usg j.brzusznej mam torbiela w gornej czesci nerki podobno to tez nic groznego tylko trzeba czasami kontrolowac czy sie nic z nim nie dzieje.Sprawa w ktorej do pana sie zwracam jest moj problem z zolodkiem.Od tygodnia mam bardzo dziwne uczucie tak jakby glodu ,pomimo spozycia posilku ,czuje sie najedzona ,wzdeta i jakby glodna.Wczesniej przed zauwazeniem tych dolegliwosci mialam biegunke trwajaco ponad tydzien (a moj kał mial dziwny zielonkawy kolor)Moge dodac ze jestem osoba palaco papierosy i od czasu jak w zeszlym tygodniu zemndlalam rano przestalam palic i wlasnie mam te dolegliwosci z zolodkiem.Jak prubuje zapalic moj zolodek jakby odzucal to .Mam gazy i odbija mi sie.Czy Pan mysli ze to cos powaznego ?Czy powinnnam sie udac na badania czy poprostu moze to byc jakiegos rodzaju zatrucie?Bardzo prosze o rade i w miare mozliwosci szybka odpowiedz.Z gory dziekuje i pozdrawiam.
Autor ida89 isiaew@o2.pl tel. 502384659 2006-09-08 19:32:00
Dzien dobry. Mam problem i proszę o pomoc. Od pewnego czasu jest mi bardzo kwaśno w buzi, myśle,że może jest to związane z tym,że bardzo często używałam antybiotyków z powodu częstych angin co spowodowało ,że miesiąc temu musiałam usunąć migdałki. Kwas na języku nasila sie jeszcze bardziej po posiłku, zwłaszcza jak jem słodycze, ale jak nie jem to tego nie czuje, np rano jak się budze, to jest OK
Autor Paulina paulineczkaa92@interia.pl 2006-09-11 13:01:00
Witam.Mam 14 lat i od tygodnia zauwarzyłam, że na moim języku powstają jakieś czerwone krostki i plamki. I strasznie się martwie, że coś może mi się stać boje się powiedzieć o tym rodzicą ponieważ strasznie nie chce isc do lekarza.Nie wiem czy ty jest co.ś powaznego czy nie ale te krostki mi się powiekszaja i robi sie ich wiecej i wiecej a na dodatek strasznie spuchł mi jezyk.Bardzo prosze o odpowiedz.
Autor lukasz krzyku lukilee@wp.pl 2006-09-21 19:33:00
Witam. panie doktorze mam nastepujacy problem. kilka miesiecy temu nie wiem z jakiego poodu mialem silne zapalenie zoladka, po jakims czasie przeszlo i od tamtej pory pobolewalo mnie gardlo. ostatnio zauwazylem ze mam zolty nalot na jezyku i jakies pecherze u jego nasady.poza tym mam powiekszone oskrzela. Nie wiem czy dobrze mysle ale z tego co sie naczytalem to moze to byc helicobacter pylori. zapisalem sie do lekarza i ide za 10 dni ale myslalem ze moze pan by mi najpierw cos doradzil. boje sie ze to cos powaznego i prawde mowiac wpadlem w panike. z gory dziekuje za pomoc.
Autor Kamil apostol@02.pl 2006-09-22 13:47:00
Witam Panie Doktorze. Mam 23 lata odkilku lat mam problem z kaszlem który pojawia sie na poczatku zimy a przestaje mi dokuczac na wiosne (jak sie robi ciepło) byłem juz u kilku lekarzy Najpiew u lekarza od płuc który po zrobieniu rendgna i spirometri powiedział to nie płuca nastepnie alergologa robiłem testy oraz spirometrie(ponownie nic nie wykazała jestem troche uczulony a le biore leki przeciw uczuleniowe i nie pomagaja mi byłem także u laryngologa który mi powiedział że mam suchą sluzówkę w gardle i poza tym nic nie widzi oprucz kaszku i suchosci w gardle o której pisałem wczesniej mam także zóżnego typu problemy z żoładkiem problemy z zoładkiem i układem trawiannym ostatnio zaczołem sie zastanawiać czy jest mozliwe to ze te dolegliwosci sa spowodowane refluksem żołądka
Autor woodz woodz@vp.pl 2006-09-28 21:16:00
Witam Szanownego Doktora. Mam jedno zasadnicze pytanie : czy długotrwałe stosowanie lekow zmniejszajacych ilosc kwasu solnego np helicid operazol etc. ma jakikolwiek wplyw na koncentracje ? Zauwazylem u siebie trudnosci w koncentracji, nie potrafie sie skupic na nauce, wszystko inne mnie nudzi lub denerwuje: bycmoze jest to sprawa mojego charakteru ale kiedys takich objawow nie mialem , a leki stosuje nieprzerwanie od 2 lat dziekuje za odpowiedz Wojtek
Autor Asia jg500@interia.pl 2006-10-02 08:58:00
Witam!Czeka mnie manometria przełyku. W związku z tym chcialabym dowiedzieć sie jak przebiega to badanie, czy jest ono bolesne, czy pacjenta mozna znieczulic, jakich romiarów jest sonda wprowadzana przez nos? Prosze o szybką odpowiedź, gdy jestem przerażona i zastanwaiam czy wogole zdecyduje sie na to badanie.Pozdrawiam
Autor Marian krzywonos@zszil.pl 2006-10-06 17:34:00
Witam!Czeka mnie manometria przełyku. W związku z tym chciałbym dowiedzieć sie jak przebiega to badanie, czy jest ono bolesne, czy pacjenta mozna znieczulic, jakich romiarów jest sonda wprowadzana przez nos? Pytanie podobne jakie zadała na formu Asia.
Autor madzia magdakon@c-sam.nu 2006-10-09 15:21:00
Panie doktorze mam 26 lat i od ostaniego tygodnia ciagle mam zgage obojetnie co zjem czy to moze byc przyczyna refluksu jestem za granica i nie mam gdzie sie udac po informacje byla bym wdzieczna za odpowiedz
Autor Ludmiła luczia@wp.pl 2006-10-25 20:31:00
Dzień dobry Panie Doktorze. Od kilku lat zmagam sie z przykrą choroba układu pokarmowego. Najpierw odczuwałam zgage, na co pomagało mleczko zobojetniajace kwasy żołądkowe. Po kilku miesiacach dolegliwosci nasiliły sie. Objawiało sie to brakiem snu, podrażnianiem oskrzeli, zwlaszcza podczas zasypiania oraz wzdęciami i dyskomfortem po spożyciu posiłku. Kaszel towarzyszy mi od młodosci, ale zdiagnozowano nadwrazliwość oskrzeli (bronchoskopia:Bronchitis spastica,Pharyngitis atropica) i tą słabość musiałam zaakceptowac. Unikam przeziębień i wszelkich zmian w powietrzu w tym zapachów itp. Często pomaga lek p.alergiczny ale i leki uspokajajace. Wracając do żołądka, w 2003 roku badanie wykazało HPdodatni - kuracja 7dniowa (Helicid 2x1, Tetracyclinum 4x2, Metronidaxzol 3x2, Ulgastrin 4x1. Dalsze leczenie Omeprazol 20 mg 1x1 2 tygodnie. Trzy dni po kuracji nawrót. Gastroskopia, HP (+), 7 dni kuracja zestaw 3 lekow, dalsze 14 dni Omeprazol, następne 2 tyg. co drugi dzień.Od tamtej pory nieprzerwanie zażywam 1x1 Lanzul 15 mg, od marca br. Omar 20mg. Mimo tego czuje cięzar w zołądku, trudne odbijanie, klucha w przełyku, wzdęcia i to okropne kwaśno-słone pieczenie języka. Stosuje lekkostrawną diete, waga całe zycie ok.55 kg. Rozpoznanie bad. gastroskopii: Gastritis chronica reg.praepylorici./K29.3/ Endoskopowa biopsja żołądka. Przelyk prawidłowy, błona sluzowa blada, wpust prawidłowy szczelnie obejmujący aparat. Błona śluzowa żołądka różowa, ściany podatne na rozdymanie. Jeziorko sluzowe niewielkie, przezroczyste. Śluzówka w okolicy odźwiernika zaróżowiona. Opuszka i dalsza część XII-cy przedstawia sie prawidłowo Test na HP(+). USG wątroby i jamy brzusznej nie wykazuje zmian. Bardzo dużo napisałam, ale może to pomoże zobrazować mój stan zdrowia. Jestem bardzo tym zmęczona, nie zasypiam bez Cloranxen lub Belergot. Często miewam migrenowe bóle głowy i czuje, że to ma zwiazek z żołądkiem. Mam również Hypercholesterolaemia Struma nodosa Syndr.Barlov. Mam 61 lat, zażywam rownież Ostenil 70 1xtyg. Chyba wszystko o mnie. Prosze o poradę, bo mój lekarz nic nowego już nie wymyśli, a ja naprawdę czuje sie źle.
Autor beata Bak23@interia.pl tel. brak 2006-10-26 20:38:00
Mam silne bóle w okolicy brzucha po lewj stronie pod żebrami, gdy mam silny ból przemieszcza sie on po klatcepiersiowej az do okolic krtani, przy tym czesto mi sie odbija, wymiotuje, czuje sie slaba oblana potem. bardzo prosze o odpowiedz gdyz nie mam mozliwosci pojscia do lekarza bo jestem za granica. z gory dziekuje
Autor jarek35 jartom0@onet.pl 2006-10-29 20:13:00
Witam wszystkich refluksujących. Z chorobą refluksową zmagam się od kilku lat i może moje doświadczenia komuś sie przydaja. Przeszedłem cały cykl leczenia farmokologicznego oreaz badanie fiberoskopowe, stwirdzono u mnie podrażnienia śluzówki, nadżerki na dwunastnicy oraz przepuklinę rozworu przełyku. Gastrolog przepisał mi standardowe leczenie polprazolem, gaspridem, galcidem i valerinem, nastepnie polprazol zmienił mi na quamatel (famotydyna). Na poczatku leczenie omeoprazoledm (polprazol, omar) daje dobre efekty, ale później słabo działa. Wzasadzie jak brałem duże dawki to działało, ale gdy brałem takie jak mizalecił to słabo. Przeczytałem o ziołach, które stosuje dodatkowo namiast leki doraźnie np: w święta. Gdy zapytałem lekaża o zioła to powiedział żebym sobie dał spokój a ja zacząlęm pić i myślę że można sobie dobrze podgoć śluzówkę żołądka dwunastnicy i przełyku. Podaje skład: po 100g korzenia prawoślazu i kwiatu lipy, po 50g ziela krwawnika, dziurawca, szanty, kłącza perzu,korzenia lukrecji i 20g ziela tysiącznika. Łyżeczke mieszanki zalej szklanka wrzątku i odstaw na kwadrans pod przykryciem. Pijcie napar między posiłkami dwa razy dziennie, a rano i wieczorem siemie lniane. Myślę że to pomaga, to nie tylko moja opinia. Nie wiem czy można to stosować w cięższych stanach np: choroba wrzodowa, ale przy refluksie to spoko. No to tyle cześć.
Autor Artur artur-o@tlen.pl 2006-10-31 19:21:00
Witam Panie Doktorze! Ja z pytaniem do Pana! chodzi mi dokladnie o zabieg chirurgiczny! chcialbym sie dowiedziec cos o tym czy jest skuteczny, nie ma nawrotow choroby i czy nie ma jakis wymiernych skutkow po nim? Chcialbym sie dowiedziec jak najwiecej o tym bo jedni piszą ze choroba wraca inni ze nie i sam juz nie wiem czy sie zdecydowac!! za odpowiedz z gory bardzo bardzo dziekuje.
Autor ita ita88@o2.pl 2006-11-06 00:25:00
Witam... na mnie już przyszła odpowiednia pora, ponieważ leczę się 5 lat na tą cudowną chorobę bez skutku. za dwa tygodnie mam operację.. jak to będzie, nie wiem. ale innego wyjścia nie widzę... interesujące jest to, co proponują w leczeniu niefarmakologicznym... nie wiem skąd wzięło mi się to świństwo, ponieważ nie palę, gruba też nie jestem, nie jem tłustych ani ostrych potraw, nie piję soków z owoców cytrusowych. zawsze odżywiałam się zdrowo. czyli musi być jakiś inny powód... :( operacji się trochę boję, ale lekarz powiedział, że grozi mi już astma. więc twardym trzeba być i się zmusić... mimo wszytsko, dużych szans na wyleczenie nie widzę... najprawdopodobniej cała ta choroba bierze się z psychiki. w tym kierunku też próbowałam się już leczyć... dzięki lekom, jakie dostałam od psychologa mam alergię, z której nie potrafię teraz wyjść... życzę wszytskim powodzenia w leczeniu. odezwę się po operacji :)
Autor ZyjacyNadzieja kucorwp@wp.pl 2006-11-07 14:30:00
Witam Doktorze... Mieszkam w Warszawie, mam 30 lat. W połowie października tego roku miałem kontakt oralny bez zabezpieczenia (z panią z agencji) (Dodam że dość gwałtowny, jakby celowy) Do tej pory nie zdawałem sobie sprawy, że przez kontakt oralny można się czymś zarazić. Od drugiego dnia po tym kontakcie, miałem zaczerwieniony źołędź, (czasami tak bywało, bo miałem wrażliwy i z kłykcinami) ale teraz trwało to prawie tydzień i dość piekło, również przy oddawaniu moczu (nie było żadnej niepokojącej wydzieliny) Potem nagle to ustąpiło (powiedziałbym że nawet zbyt szybko! - po 2 dniach już nie było zaczerwienień ani pieczenia) i w ogóle wszystko zaczęło się szybko goic. Nawet podczas celowego podrażnienia żołądzia , następnego dnia już znikało. Dwa kolejne dni później zacząłem pocić się w nocy, a potem też w dzień (do tej pory nie byłem raczej przeziębiony, a jeśli coś mi było, to jedno wypocenie poprawiało mój stan), ale teraz się przeciągąło... zacząłem się niepokoić (szukać HIV czy w ogóle czegoś), miałem podwyższoną temperature ciała wachającą się 37.0 37.5 st.C(próbowałem to leczyć, wyjść z tego (nie miałem raczej ani kaszlu, ani kataru) - wypociłem się celowo, że aż lało się ze mnie) zacząłem gorzej sypiać (nerwy też robiły swoje) ale chyba nadmiaru przeziębienia pozbyłem się a temperatura wacha się 36.7 - 37.3. Natomiast jej zmiana powodowała dreszcze. Nadal powoduje. Choć teraz mniej. Mam powiększone węzły chłonne szyi - nieznacznie, ale w wielu miejscach, choć nie w pachwinach. Ale dotykając je, potem pobolewają. Po tym czasie poczułem szybsze męczenie się - drżenie, po wysiłku. Bóle mięśni, kości (Stres napewno tu robi swoje, ale staram sie być realistą) Na środku jezyka pojawiły mi się czerwon grudki, nie pamietam czy były wcześniej (widziałem kiedyś takie przy opisach szkarlatyny) (język obłożony, ale to od dawna) Na końcu języka zaczęły mie sie pojawiać czerwone plamki, ale nie byłem pewien czy to nie kubki smakowe. Jednak później na końcu małej ranki na języku, od zęba (która wcześniej goiła mi się, teraz już przestała, zaczeły pojawiać się małe białawe grudki, czasem ostre, czasem swędziąły i raniły podniebienie - gdzie też zaczęły pojawiać sie małe punkciki, które dawało się wyczuć jako piasek - zacząłem mieć (minimalne) trudności przy przełykaniu. Oprócz tego bolało gardło, ale nieznacznie. Czasem mam slodko-mdły smak. Język stał się bladszy, Białe punkciki pojawiają się już poza tamtą ranką. Teraz zauważyłem, że gdy się pojawiają mają mocno czerwony kolor, a potem jakby wtapiają się w język. Uwidoczniły się tam też jakby plamy od naciskania niektórych zębów, coraz ich więcej. Dodam, że ostatnio (głownie przez stres) mało spałem 2-3 godziny na dobę. Teraz rany zaczęły się gorzej goić, może przez zmęczenie. Straciłem na wadze, będąc dokładnym - pół kilo. Ta wendetta trwa 3 tygdnie. Zrobiłem test WR (wyszedł ujemny) i OB (wynik 3) Dwa dni później znów zrobiłem badanie krwi... i znów (Wyniki w normie) OB (5) WR (ujemny) Test na HIV (taki po 6 tyg) wyszedł Ujemny, po tych trzech tygodniach wykonałem test IV generacji (wyszedł ujemny) - mówią że robi się go już po 2-tyg. - i po tym czasie daje 98 % pewności. Głowa bolała mnie może dwa razy i krótko, ogólnie nie swędziała mnie skóra i na razie nie mam zaczerwienień. Nie wiem jakie znaczenie ma tu stres. Podsumowując: zmiany na języku, podniebieniu, w gardle. - pogłębiają się. ciągły stan podgorączkowy, męczenie sie, drżenie (że muszę się położyć i nadale je czuje), ból mięśni, powiększone wężły chłonne. pocenie w nocy (choć teraz mniej) Nie chciałbym doszukukiwać sie chorób. Mononukleozy itp. Ale boje się coś złego mi tam krąży w organizmie, jakiś wirus, tylko jaki?, boje sie że mam racje... co zrobić? czy czekać? gdzie pójść? czasem robi mi sie wręcz słabo, boje sie.... po posiłkach czuje się lepiej, ale mam wrażenie że to sie pogłębia. Czym jest to co się dzieje na języku, i te białe plamki? Mam wrażenie że przybyło mi łojtoków na skórze brody i pod oczami. Czy mogłem się zarazić jedną chorobą, czy wieloma, które nagle mnie napadły? Badań moczu nie robiłem. Bardzo proszę o pomoc.... i rady.. dziękuję.
Autor ZyjacyNadzieja kucorwp@wp.pl 2006-11-07 14:46:00
Swoją poprzednią wiadomość napisałem w tematyce nieodpowiadającej temu forum,, ale nie umiem poruszać się po tej stronie więc proszę o przekazanie do odpowiedniego, albo nakierowanie mnie ... Dziękuje
Autor Mirosław don.mieto@op.pl 2006-11-19 01:09:00
Witam! od pewnego czasu podczas snu sporadycznie dochodzi do momentu w którym zaczynam się dusić tzn nie mogę złapać tchu. Gdy już jet po wszystkim mam kwaśny smak w ustach i dobija mi się okrutnie. Chciałbym się dowiedzieć czy przyczyna jest ukryta w mojej nadkwasocie (często mam uczucie zgagi). Dziękuję za odpowiedz
Autor monika julmon@wp.pl tel. 583454210 2006-11-22 15:54:00
Witam mam 27lat i mam problem z brzuchem,problem polega na tym że jest on wciaż wydenty i mam takie uczucie jak by bylo w nim duzo wody.Nie obrzeram sie staram sie jesc duzo owoców i warzyw,pije wodę nie gazowaną,ale to niestety nic nie pomaga.Prosze mi w tym pomóc to jest tak uciażliwe nie moge sobie z tym poradzic.pozdrawiam Monika
Autor grzegorz nora1978@tlen.pl 2006-11-24 21:27:00
Panie doktorze mam od paru miesięcy biały nalot na języku,po badaniu wymazu z języka wykluczono grzybicę,często choruję na oskrzela,i przy tym mam wzęcia brzucha mdłości i problemy przy oddawanu stolca.
Autor monika07 monikazpfd@wp.pl 2006-11-26 22:55:00
Witam Panie Doktorze,juz kiedys pisałam ale w natłoku listów mój chyba zaginął,więc pisze do Pana jeszcze raz......od pół roku mam problemy z żołądkiem,przykry zapach z ust,dość częste odbijanie,szkodzą mi tłuste potrawy,przyprawy,słodycze,czekolada,mleko,po zjedzeniu tych rzeczy cierpie na potworne bóle głowy,często zakończące się wymiotami (żółcią),ostatnio zauważam przykry zapach z ust..nie wiem co robic do jakiego lekarza udac sie po pomoc,zrobiłam wszytie badania krwi i moczu,wyszły doskonałe,badania gastroskopowe też niczego nie wykazały,a jednak dolegliwości dokuczaja mi coraz cześniej,dużo schudłam i chudne dalej,nie wiem co robic,moze Pan zasugeruje do jakiego specjalisty powinnam sie udac,z góry dziekuje i pozdrawiam.
Autor lena marla_18_86@o2.pl 2006-12-01 15:31:00
Witam, od pewnego czasu miewam silne lub też mniej silne bóle pod prawym żebrem ,zauwazylam ze towarzyszą mi kiedy sie zdenerwuje.Czasem ból jest tak ostry że nie moge nabrać powietrza wiecej ,po jakims czasie ból ustaje.Co to moze byc? Czy to bóle na tle nerwowym ? Czy powinnam z tym zgłosić sie do specjalisty?
Autor Marek mrmarkus1000@interia.pl 2006-12-08 19:09:00
Dzien dobry mam problem nastepujacego typu od jakiegoś czsu mam problemy z rozpoznawaniem zapachow, nie czuje nawet zapachow perfum wąchajac je z flakona. Ostatnio poczułem odświezacz do powietrza ale była to tylko chwila. Myśle, że jest to spowodowane tym, że często mam katar i uzywam kropli i żelów na katar. Mam pytanie czy może to być coś poważnego. Czy nie jest to tzw. niezyt nosa?? Czy da sie to leczyć??
Autor REFLUKS lukasz.flejszer@croeso.com 2006-12-14 16:07:00
Hello mam refluks leczony przez 4 miesiace i ostanio mam zgage ,bol brzucha,odbijanie ,bol w lewym boku ponizej pepka,mam przepisane gasec-20,ranigast czy to mi pomoze i jakie przyczyny powoduja te objawy,prosze o pomoc?
Autor Johny ppaszkowski1@wp.pl 2006-12-22 13:50:00
Witam, mam lekkie bóle brzucha i burczenie w brzuchu, a pozatym boli mnie mostek lub coś obok. Własnie zrobiłem badania na mocz,, kał krwe i usg jamy brzusznej. Z płucami mam wszsytko ok i wogule. Mam stan 36,7-37,1C. co mi może dolegac? nie chudne, i wogule nic, mam diete przypisana. Czy to możę być nowotwór skoro nie pale i jestem sportowcem i dbam o siebie. czy to inne paskuctwo typu. bakterie, zdenerwowanie,wrzody lub tasiemiec? co mi może byc?
Autor m_sudol sud1981@go2.pl 2006-12-24 19:17:00
Witam, chciałbym się spytać, czy gra na instrumencie (flet) może niekorzystnie wpływać na refluks. Choruję na te uciążliwą chorobę od przeszło roku, i chciałbym zacząć realizować moją pasję. Boje się jednakże, że mój stan zdrowia się pogorszy. Proszę o radę.
Autor Milena milenabred@wp.pl 2006-12-25 09:49:00
Czy cofanie się żółci jest niebezpieczne .Jak można je leczyć .Mam częste wymioty , zwłaszcza rano .
Autor Damian_21 sjdax@tlen.pl tel. 05524715774 2006-12-25 17:52:00
Panie doktorze mam chyba powazny problem z alkoholem i wydaje mi sie ze tez z z zoladkiem , po wypiciu alkoholu twarz zalewa mi sie cala na czerwono , moj brzuch pecznieje i ciezko mi sie oddycha dotego rowniez w uszach mam glucho , a najgorsze jest to ze w normalny dzien rece i nogi mi sie trzesa i caly chodze , czuje promieniowanie na ciele , czuje leki i slysze czasem puls serca nadmiernie to wszystko mnie niepokoi prosze o pomoc , na dodatek dodam ze jestem w wojsku prosze , blagam o pomoc
Autor Cezary cezkuj@poczta.onet.pl 2006-12-26 14:07:00
Witam. Od 7. lat cierpię na chorobę refluksową spowodowaną przepukliną rozworu przełykowego. Chciałbym podzielić się kilkoma radami. Podkreślam jednak, że są to moje prywatne spostrzeżenia i nie każdemu muszą pomóc, bo choroba w dużej mierze ma przebieg indywidualny. Oto moje rady 1) znajdź dobrego lekarza gastrologa 2) zrób gastroskopię 3) sprawdź czy dolegliwości nie mają podłoża nerwicowego, bo wówczas bardziej będzie Ci potrzebebny psychiatra niż gastrolog 4) naucz się żyć z chorobą refluksową mając świadomość że leczenie tylko czasowo eliminuje objawy lub zmniejsza dolegliwości, wyleczyć się tego nie da 5) musisz być cierpliwa(-y) bo czasami dolegliwości ustępują dopiero po kilku tygodniach leczenia 6) miej świadomość, że choroba lubi powracać nawet po kilkumiesięcznym całkowitym braku dolegliwości 7) stosuj dietę i bierz leki, żaden lek nie pomoże gdy nie będzie się przestrzegało diety 8) dietę opracuj samemu, bo często to co powoduje dolegliwości u jednej osoby, nie szkodzi innej 9) mimo to jednak w 99% będziesz musiała(-ł) wyeliminować: kawę, alkohol, papierosy, słodycze, tłuste mięsa, świeże warzywa zawierające dużo błonnika takie jak groch, fasola, cytrusy takie jak pomarańcze, mandarynki (na ogół nie szkodzą kiwi i banany) 8) jedz regularnie mniejsze posiłki do nawet 5-6 razy dziennie zamiast 2-3 dużych 9) mięsa nie smaż tylko gotuj lub duś 10) nie nażeraj się przed snem 11) zrozum, że powodzenie w leczeniu zależy głównie od Ciebie nie od lekarza, to bardzo trudne ale silna wola względem eliminowania niektórych potraw i regularne spożywanie właściwych posiłków więcej dadzą niż najlepsze leki. Tyle ja. Proszę o komentarze.
Autor Mat oli@widzew.net 2006-12-26 22:32:00
Witam. Mam 34 lata. Od jakiegoś czasu po wypiciu większej ilości alkoholu, zwłaszcza wysokoprocetowego dostaję czerwone plamy na twarzy i szyji. Wczesniej tego nie było. Nie towarzyszą temu żadne ine problemy, nie miewam innych dolegliwości nawet po sporzyciu dużej dawki. Nadmieniam, iż leczę się na pokrzywkę przewlekłę i zarzywam Telfast. Proszę o radę i pomoc jak się pozbyć tej dolegliwości i czm jest ona spowodowana? Z góry dziękuję.
Autor młoda katarzynakober@vp.pl tel. 0507368847 2006-12-26 23:46:00
Witajcie, na refluks żołądkowo-dwunastniczy leczę się już od ponad roku oczywiście bezskutecznie.Obecnie zastanawiam się nad zabiegiem oeracyjnym lub zabiegiem Stretta, jeśli ktoś z Was przeszedł któryś z zabiegów to bardzo proszę o opinię. mam jeszcze pytanie gdzie najlepiej takie zabiegi przeprowadzić, bo ja jestem mieszkanką Radomia, a u nas niestaty leczenie jest nie najlepsze.Napiszcie też jakie badania powinnam koniecznie przeprowadzić, bo moje leczenie sprowdzało się do ł ykania leków typu Controlok, Polprazol, lanzul, Gasprid, Famogast ... itp serdecznie pozdrawiam, życzę wesołch Świąt i udanego Sylwesra
Autor adrian adrian.grzelakowski@epf.pl tel. 697631400 2006-12-30 12:54:00
Witam dostalem sie do szpitla z ostrym bolem okolicy przepony. lekarze postawili diagnoze blad dietetyczny-naduzycie alkocholu. caly skecz to fakt ze nie spozywam produktow procentowych od 6 lat(nie pije wodki piwa wina etc.) po zastosowaniu sondy dozoladkowej i kroplowek dolegliwosci zmalaly lecz nie ustapily.po zjedzeniu zupy mlecznej czy wypiciu szklanki soku jablkowego(dieta plynna) odczuwam delikatnie "obecnosc" zoladka. wypisany zostalem ze szpitala w stanie "dobrym" jednak dolegliwosci niepokoja mnie prosze o odpowiedz na adres e-mail lub telefonicznie dziekuje...
Autor Darek wisnia20@o2.pl 2007-01-02 19:36:00
Witam ! od ponad roku po wypiciu wyoskorpocentowego alkocholu typu wódki lub kilku piw dostaje czerwonych plam na twarzy oraz klatce piersiowej i plecach !! plamy te przechodza po jakis 30 minutach jak przestaje spozywac alkochol !! jezeli pije dalej staje sie caly mozno czerwony !! czego to są objawy i jak sie przed nimi leczyc prosze odpowiedz z góry dziekuje i pozdrawiam!!!
Autor Marysia zbig.pe@wp.pl tel. 668175215 2007-01-04 14:46:00
Bardzo prosze o rade: otoz zaczelam stosowac HTZ po nazwa Angelig i po pieciu dniach odrzucilam z powodu dlawiacego bolu w klatce piersiowej. Nigdy nie mialam klopotow z sercem, natomiast cierpie od lat na refluks zoladkowy. jest juz tydzien od zaprzestania HTZ a ja ciagle czuje dlawicy ucisk w klatce piersiowej przenikajacy do pleco. Czy ta dolegliwosc moze byc spowodowana refluksem? Co mam robic? Z szacunkiem Maria
Autor Tomek korniktp@op.pl 2007-01-04 15:53:00
Witam. Mam 24 lata. Od jakiegoś czasu po wypiciu większej ilości alkoholu, zwłaszcza wysokoprocetowego dostaję czerwone plamy na twarzy , szyji, rekach . Dodam ze przy wydychanym powietrzu czuć odemnie alkoholem jak bym wypił morze tego . Od czego to jest zalezne. Prosze o szybka odpowiedz .
Autor Artur artur641@wp.pl 2007-01-15 13:11:00
Od kilku tygodni - słono - kwaśny smak w ustach, ustepujący lekki ból po lewej stronie jamy brzusznej, spadek temperatury nawet do 35,2 (może bez związku) - piję zioła - mysl o raku mnie zabija....
Autor Sylwia sylwia_sopot@o2.pl 2007-01-23 12:19:00
Witam Panie doktorze! Cierpie na chorobe refluksowa zoladka stwierdzona przez gastroskopie, dostalam tabletki Gasprid zawierajace 10mg Cisapridu i tabletki na bazie omeprazolu. Czy jest to choroba calkowicie wyleczalna, czy moze nastapic jej nawrot i czy te tabletki zmniejszaja dzialanie tabletek antykoncepcyjnych? Z gory dziekuje bardzo za odpowiedz!
Autor kamila kamilcia018@vp.pl 2007-01-29 12:07:00
Panie doktorze od tygodnia doskwiera mi uczucue ucisku w gardle tak jakby niee przlknieta tabletka oraz stan podgorączkowy i straszne zawroty głowy.Dostałam antybiotyki które wogole nie pomagają.Chcem podkreślić że tydzień przed objawami miałam bardzo nerwowy tydzień i bardzo mało jadłam.Prosze o odpis bo nie wiem co robić.Z góry dziekuje
Autor Hania hanna.saw@wp.pl 2007-02-10 20:04:00
Proszę o pomoc .Rok temu miałam bakterie w żołądku którą zwalczono antybiotykami i było jakiś czas dobrze.Teraz pojawiły się objawy refluksu które lecze od 3 miesięcy Helicitem a ostatnio dołączono mi ze względu na rozpierania w lewym boku Duspatalin retard ale poprawa jest minimalna>Już nie mam siły co robić dalej Pomocy!!!
Autor Grzegorz gurbaniec@o2.pl 2007-02-19 14:54:00
Witam serdecznie. O ile wiem choroba refluksowa może się również wiązać z osłabieniem przepony w okolicy rozworu przełykowego prowadząc do przepukliny rozw. przełyk. Podobno należy wówczas unikać naprężeń przepony, zaparć itp. Czy oznacza konieczność rezygnacji z sportów wysiłkowych, siłowni itp? Będę wdzięczny za informacje.
Autor Kasia heidik80@poczta.onet.pl 2007-02-19 15:43:00
Witam. Mam synka 1,5 rocznego z zespołem Downa, u którego stwierdzono refluks. Ponadto, jak miał 4 miesiące przeszedł poważną operację serca. Niedawno dowiedziałam się, że szpital w Lublinie posiada aparat Stretta, który leczy refluks. Mam pytanie, czy moje dziecko nadawałoby się do takiego leczenia i czy NFZ je refunduje? Dziękuję z góry za odpowiedź i pozdrawiam.
Autor Mariusz herman0@o2.pl tel. 600290797 2007-02-21 11:43:00
Witam ! od ponad dwóch lat po wypiciu wyoskorpocentowego alkocholu typu wódki lub kilku piw dostaje czerwonych plam na twarzy oraz klatce piersiowej i plecach !! od roku pojawiają się także na nogach ale sporadycznie plamy te przechodza po jakis 30 minutach jak przestaje spozywac alkochol !! jezeli pije dalej staje sie caly mozno czerwony !! czego to są objawy i jak sie przed nimi leczyc prosze odpowiedz z góry dziekuje i pozdrawiam!!!
Autor agata agata.uchman@interia.pl 2007-02-21 13:31:00
Witam! Proszę o wyjaśnienie tych dolegliwości które są wyżej opisane. mam podobny problem po wypiciu alkoholu wysoko procentowego mam takie same objawy tzn dostaję czerwonych plam na calym ciele nawet na udach, dlatego chciałabym się dowiedzieć co jest tego przyczyną. Do jakiego lekarza powinnam się z tym zglosić. Z góry dziękuję za odpowiedż. Pozdrawiam
Autor Seba seba.pl@op.pl 2007-02-25 23:10:00
Witam mam takie pytanie od dluzszego czasu jak rono wstaje to zawsze mam w gardle flegme i nie wiec co to jest.z gory dziekuje
Autor Damian LINOWIAK@WP.PL 2007-02-26 06:12:00
Witam panie doktorze. Powodem mojej wizyty u lekarza byl nieprzyjemny zapach z jamy ustnej i zaczerwieniona slina, ktora pojawiala sie jak wypluwalem ktorys raz z kolei.Dodam ze zgaga byla bardzo rzadka. Rozpoznanie dolegliwosci :Przelyk w czesci nadwpustowej intensywnie przekrwiony. PRPP z dosc duzym refluxem z-przelykopwym. Niewielkie broczenie,,kontaktowe,, okoicy dolnej przelyku. Caly zoladek. odzwiernik i op, dwunastnicy bez zmian.Zastosowalem sie do diety, utracilem15 kg masy ciala w ciagu 50 dni i tyle samo czasu rowniez biore leki. Dodam iz waze teraz 80 kg, przy wzroscie 182. Pierwzym lekiem byl lek o nazwie NEXIUM w dawce 40mg- po kilkunastu dniach brania leku objawy byly jeszcze wieksze niz przed , samopoczucie zle, po 28 dniach przeszedlem na drugi lek o nazwie LOSEC20mg-- jednego dnia jest lepiej, innego jest zle-- dodam ze diete stosuje caly czas, wykluczoe sa wszystkie uzywki. Za kika dni mam przejsc na kolejny lek o nazwie Helicyd10mg i po 28 dniach brania tego leku mam kolejna wizyte u lekarza. Jako tako wielkiej poprawy nie widze. Martwi mnie ciagle ta zczerwieniona slina, jak dlugo ona jeszcze bedzie zaznaczam ze n ie jest caly czas, zazwyczaj po poludniu i jezeli ja wykrztuszam ktorys raz z kolei, nieswiezy zapach tez sie utrzymuje.Przed rozpoczeciem kuracji oddawalem kilka razy dziennie stolec , zazwyczaj bardzo rzadki, dzis jest raz na dwa, lub trzyy dni i to raczej jest zatwardzenie. Slyszalem o roznych ziolach, ze chorzy odstawiaja leki, bo im zupelnie nie pomagaja i przestawiaja sie na ziolowe kuracje,ich samopoczucie jest lepsze. Slyszalem rowniez o zabiegach chirurgicznych, jaki to jest koszt-- co pan radzi. Bardzo dziekuje za wszelkie porady Damian.
Autor Ania ania_buziaczka@vp.pl 2007-02-26 13:24:00
Od zawsze miałam kłopoty z żołądkim. Jak tylko zjadłam pomidora ze skórką to juz lądowłam w szpitalu. Ponad dwa lata temu stwierdzono u mnie przepukline rozworu przełykowego przepony i refluks, wymioty męczyły mnie cztery dni, zachowawcze leczenie szpitalne pózniej wypis do domu, leki Controloc i metronidazol. Trzy tygodnie temu objawy tak się zaostrzyły że trafiłam znów na oddział, doszła jeszcze mała 3 mm nadzerka. Te same leki ale zadnej poprawy. Biorę leki stosuje diete ale nie ma zadnej poprawy. Po zjedzeniu boli mnie zołądek szczególnie w lewej części gdzie mi wpada do przepony. mam klucha w żoładku ,odbija mi sie gorycza i kwasem. Gdy zjem jedna kanapkę i wypiję szkl. herbaty słabej to mam taki duzy brzuch i uczucie jakbym zjadła tonę. ostanio to nawet po gotowanym jajku wymiotowałam. Juz nie wiem jak sobie z tym poradzić. Panie doktorze proszę o pomoc, czy mogę być zakwalifikowana do operacji?
Autor malutka mala.wscil@wp.pl 2007-02-28 17:19:00
Witam Pana! Dwa lata temu robiłam badanie-gastroskopie wykryto u mnie niewielka przepuklinę rozwoju przełykowego, jeziorko śluzowo-żólciowe oraz niewielkie zmiany zapalne śluzówki przełyku.Kiedyś męczyła mnie zgaga ale to juz przeszło, na dzień dzisiejszy nie odczówam żadnych dolegliwości.Problem tkwi tylko w moim nieświerzym oddechu którego nie wiem jak mam się pozbyć, jestem zrospaczona z tego powodu.Jako osoba bardzo młoda strasznie ubolewam nad tym i nie mam pojecia w jaki sposób moge zwalczyć ten wstydliwy i zarazem uciążliwy problem .Bardzo proszę o jak najszybszą odpowiedź. Z góry dziękuję.
Autor Damian.U umec22@tlen.pl 2007-03-01 12:37:00
Witam panie doktorze moj problem polega na tym ze od roku po wypiciu piwa czy trzech piw na twarzy pojawiają sie u mnie plamy czerwone , wygląda to ochydnie , jak bym cały był poplamiony sokiem z buraków , dlatego mam pytanie jak to leczyć w jaki sposób i co to za choroba własciwie jest?
Autor Adr_21 andrewba@o2.pl 2007-03-10 12:51:00
Witam ! Mam 28 lat. Od ponad 2 lat po wypiciu alkoholu typu wódki(wystarczą np. 4 kieliszki) lub kilku piw dostaje czerwonych plam na twarzy, na górze klatce piersiowej i na plecach. Plamy te przechodza po jakiejs godzinie jak przestaje spożywac alkohol. Jezeli wypiję jeszcze choćby kieliszek, staje sie znowu caly mocno czerwony ! Czego to są objawy i jak sie przed nimi leczyc i u kogo? Czy jest to przypadłość dermatologiczna, alergiczna(uczulenie na alkohol) czy moze kardiologiczna(niebezpieczne wzrosty cisnienia po spożyciu alkoholu). Prosze odpowiedź do jakiego specjalisty powinieniem się ewentualnie skierować?Z góry dziekuję za odpowiedź i pozdrawiam!!!
Autor Agata AgataM76@verizon.net 2007-03-12 21:09:00
Dowiedzial sie dzisiaj ze mam polipy na woreczku zolciowym. Czy moge dowiedziec sie cos na ten temat, jak sie je leczy, czy so niebezpieczne, czy potrzebna jest operacja.? Nic nie moge znalezc na ten temat
Autor MAGDALENA madzia_z_czdz@wp.pl 2007-03-15 18:00:00
Witam serdecznie.Chciała bym sie dowiedzieć coś wiencej o rpzyczynach moich dolegliwości mianowice biały nalot na języku, wzdencia i uczucie gorzkiego smaku w ustach.Pozdrawiam prosze o jak najszybszą odpowiedz.
Autor anna iloverpg@wp.pl 2007-03-17 13:50:00
Mam następujący problem- mój język od jakiegoś czasu bardzo mnie szczypie podczas jedzenia (szczególnie gdy jem cos pikantnego lub kwaśnego), ból powoduje bardzo duży dyskomfort podczas posiłku. Zauważyłam, że w niektórych miejscach pojawiły się na języku pęknięcia (lub takie okrągłe wgłębienia), które są nieznacznie zaczerwienione. Proszę mi powiedzieć jaka może być tego przyczyna? Czy to jest jakaś choroba czy zwyczajny brak witamin? Serdecznie dziękuję za odpowiedź!
Autor szczepi szczepi1@o2.pl 2007-03-18 19:58:00
Czego wynikiem mogą być czerwone plamy na mojej twarzy, pojawiające się po wypiciu alkoholu od pewnego czasu? mijają po około godzinie od momentu zaprzestania spożywania alkoholu. czy możliwe, że to coś poważnego? martwi mnie to. po niewielkiej ilosci alkoholu pojawiają się rumieniowate plamy na twarzy i górnej części tułowia. później równie szybko znikają. lżejsza postać po wyjściu spod prysznica się pojawia. zażywam dłuższy czas lek o nazwie "furagin", a wczesniej przez kilka miesiecy antybiotyki. czy to ma jakiś związek? czy to może ciśnienie? będę wdzięczny za odpowiedź jakiegoś lekarza na mój adres e - mail.
Autor Jarek nettcom@o2.pl 2007-03-23 16:07:00
Witam Od kilku dni mam ciagly ból w przelyku siegajacy az do mostka czasami odczuwam pieczenie i objawy podobne do silnej zgagi podczas jedzenia rownierz czuje jak by moje gardlo bylo wezsze i kazdy posiłek to walka z bolem< prosze o pomoc pije rumianek lecz nie pomaga>
Autor kelly cieslak8@wp.pl 2007-03-23 20:47:00
Witam mam taki problem mam pieczenie jezyka i suchośc w gardle od jakiegos czasu i nie wiem jak sobie z tym poradzic moze to jest poprostu zgaga jak wypije kawe i zjem cos slodkiego to sie pojawia ale nieraz tez jak nie pije kawy nie wiem boje sie ze to cos zlego prosze o porade boje sie ze to moze byc nie przyjemne dla drugiej osoby. Prosze o pomoc z gory dziekuje za odpowiedz i rade bo naprawde nie wiem co zrobic
Autor Basia miraculum31@wp.pl 2007-03-26 18:54:00
Dzień dobry Panie doktorze Od kilku lat mam problem z nieświeżym oddechem, mam biały nalot na języku , który nieprzyjemnie pachnie. Miałam robioną gastroskopie wszystko OK. Lekarz rodzinny stwierdził że przyczyną może być refluks-więc leczona bułam w tym kierunku. Nalot na języku częściowo się zmniejszył alenieświeży oddech nadal pozostał. Niewiem co mam robić straciłam chęć dożycia mam niadobre myśli samobójcz. Prosze o pomoc. Dodam jeszce że czasami dokucza mi zgagga, mam uczucie jakbym miała kule w przełyku, często mi się odbija. Proszę o jakąś rade bo trace nadzieję na dalsze życie - bo poco mi takie życie
Autor Aga kagnes28@interia.pl 2007-04-06 03:38:00
Moj problem ze zdrowiem zaczal sie prawie dwa lata temu od silnych boli glowy,lekarz stwierdzil zatoki i przepisal mi antybiotyk,niestety to nie pomoglo nawet za drugim i trzecim razem.Wkoncu udalam sie do specialisty,zrobiono mi przeswietlenie zatok-nastepna diagnoza to infekcja od zebow i znow antybiotykpotem dentysta-cztery kanalowe leczenia i znowu antybiotyki.Niestety glowa bolala dalej,wkoncu trafilam do neurologa diagnoze jaka mi postawil to migrena zaczelam sie leczyc w tym kierunkudostalam lek o nazwie Topomaxktory musialam zazywac przez rok.Po miesiacu nastapila poprawa ale pojawil sie inny problem- pieczenie jezyka znowu lekarz,diagnoza to grzybica -za duzo antybiotykow dostalam flukanazol no i dieta.Po miesiacu poprawy nie bylo wrecz przeciwnie na jezyku pojawil sie bialy nalot i czerwone plamki,nieprzyjemny zapach z ust,gorzki lub kwasny smak uczucie duszenia w przelyku,flegma splywajaca po gardle.Tym razem udalam sie do gastrologa,o zrobieniu mi gastroskopi lekarz oznajmil mi ze mam podrazniona blone sluzowa zoladka oraz ze mam bakterieHPdostalam antybiotyki i lekarstwo o nazwie Nexium.Diety mi zadnej nie zalecilltylko ograniczenie kawy i alkoholu.Po dwoch miesiacach poprawy nie bylo ,nastepnie udalam sie do laryngologa poniewaz meczyla mnie strasznie flegma on stwierdzil ze to sa objawy refluksu i nadal kazal mi zazywac Nexium,otem bylalergolog zrobiono moitesty na alergiewyszlo ze jestemw iewielkim stopniu uczulonanagrzyby typuasperglus ieniillium prepisal mi odpowiednie leki.Od tego czasu minelo 3 miesiace a tu nie ma zadnej poprawymimo diety ,miewam silne bole glowy piecze mnie jezyk mam nieprzyjemny zapach w buzi,gorzki lub kwasny smak,flegma dalej mi splywa a w dodatku zaczal mnie piec zoladek i nie mam juz sily bo mecze sie z tym od siedmiu miesiecy prosze o pomoc
Autor Aga kagnes28@interia.eu 2007-04-06 17:23:00
To jeszcze raz ja pisze poniewaz wczesniej podalam zly e-mail adres jest interia.eu a nie pl
Autor laki lagun80@o2.pl 2007-04-07 13:29:00
Witam.mam podobne dolegliwosci co Adr_21.po wypici 2 piw badz kilku kieliszkow wodki dostaje czerwonych plam na ciele(twarz,plecy,klatka piersiowa,rece).plamy przechodza po jakims czasie.czy da rade to jakos leczyc??prosze o szybka odpowiedz
Autor Sebastian tweetybonk@tlen.pl 2007-04-07 23:28:00
Witam. Podobnie jak Pani Aga, od dwóch lat choruję na zatoki i mam ciągły katar spływający do gardła. Niestety katar nie przchodzi mimo, że antybiotyki przyjmowałem przez miesiąc i oprócz tego brałem różne inne leki. Miałem robiony wymaz i na nim nie wyszło nic. Badania alergologiczne także nic nie wykryły Oprócz tego podobnie jak Pani Aga mam biały nalot na języku z czerwonymi kropkami, który czasem piecze. Objawem jest także kwaśny bądź też gorzki smak. Flegma spływa ciągle a w godzinach rannych jest to nasilone. Proszę o pomoc
Autor daniel1340 daniel1340@wp.pl 2007-04-08 18:10:00
Witam pana. mam takie objawy jak pieczenie żołądka, odbijanie się wszytsko wskazuje na refluks, czy konieczna jest gastroskopia??? byłem u lekarza ogólnego przepisał mi lek taki jak Gasec 20. brałem go przez 3 miesiące jednak nie robiłem diety było super nic mi nie dolegało ale jak skończyłme wszytko wraca,
Autor dorota dorota64@vp.pl 2007-04-09 10:51:00
Mam problem i trochę dziwna chorobę. Na początku miałam bardzo nasiloną zgagę.Potem poczułam pieczenie w całej szyji. W chwili obecnej mam obłozony język który czasmi piecze i suchość w jamie i gardle. Proszę o pomoc nie mam bolu w piersiach i bolu brzucha
Autor Marezi mwc@wp.pl 2007-04-09 16:12:00
Jestem zakażony Helicobacter P. i jestem w trakcie trójlekowej terapii. Czy po jej zakończeniu backeria zostanie usunięta calkowicie z organizmu? Czy mozna się ponownie zarazić?
Autor kari rinak@poczta.onet.pl 2007-04-09 19:39:00
Witam-od kliku dni po wypiciu lampki wina pojawiaja sie na mojej skorze czerwone plamki-na calej twarzy i dekolcie-niegdy wczesniej nic takiego sie nie dzialo-dodam ze przechodza po wypiciu wapna-prosze o odpowiedz jaka jest tego przyczyna i czy musze udac sie do lekarza-z gory dziekuje-pozdrawaim
Autor Eva stefanska.ewa@neostrada.pl tel. 0501372166 2007-04-10 19:47:00
Od roku strasznie kaszle, po wielu badaniach lekarz stwierdzil, ze to refluks, gastroskopia tego nie wykazala, jednak gastrolog uznal refluks pozaprzelykowy, pomimo przyjmowania lekow nie ma poprawy, kaszel straszny az do wymiotow, oddech fatalny, i te ilosci flegmy, mozna sie wykonczyc, boje sie jesc bo bede kaszlec i kolo sie zamyka
Autor Peo 48 Peo48@wp.pl 2007-04-13 10:13:00
Mam zapalenie przełyku i leniwy wpust, mam zgagę i kaszel oraz rzężenie i poświstywanie w gardle tak koło krtani czy to też z refluksu? osłuchowo jest w porządku a może to astma ?Biorę omar, zgaga ustępuje jak biorę czy balsam szostakowskiego pomógłby mi? Co Pan Doktor na moje dolegliwości? Proszę o odpowiedź.
Autor tomasz tomaszz3@onet.eu tel. 604991236 2007-04-15 11:10:00
Mam zapalenie przełyku pieczenie w gardle i kaszel oraz chrypkę czy to też z refluksu? osłuchowo jest w porządku Brałem LANZUL i jak by było lepiej , a teraz biorę BIOPAROX na gardło ale nie widze poprawy. Co Pan Doktor na moje dolegliwości? Proszę o odpowiedź.
Autor ana_ profil6@op.pl 2007-04-17 01:05:00
Witam.mam podobne dolegliwosci co Adr_21.po wypiciu wodki dostaje czerwonych plam na ciele, głownie jestto cała czerwona twarz,ale tez czasami plecy. plamy przechodza po jakims czasie.czy da rade to jakos leczyc??czy jest to oznaka jakiejs choroby
Autor dorota64@vp.pl katy4u@interia.pl 2007-04-25 16:17:00
Witaj Katy Ja rownież odczuwam suchość w gardle i języku.Gastroskopia nie wykazała zmian.Leki od refluksu nie pomogły.Jak poradziłaś sobie z tą suchością.Jest to duży dyskomfort.
Autor dorota64@vp.pl hanca_joanna@yahoo.fr. 2007-04-25 19:10:00
Witaj Od pewnego czasu mi tez dokucza jezyk.Odczuwam pieczenie i suchość ta suchosc mam i w gardle. Proszę odezwij się do mnie.
Autor Dorota64@vp.pl asia283@wp.pl 2007-04-25 22:29:00
Witaj Ja mam podobny problem jak ty to pieczenie.Proszę odezwij się do mnie
Autor dorota64@vp.pl katy 4u@interia.pl 2007-04-25 22:32:00
Witaj Mam problem z suchoscia taki sam jak ty Prosze napisz do mnie
Autor dorota64@vp.pl rkotarba@wp.pl 2007-04-25 22:54:00
Witaj Prosze odezwij sie do mnie mam problem z pieczeniem
Autor Robert.L wll@o2online.de tel. +49263246684 2007-04-29 16:31:00
Hallo, 6 tyg.bylem leczony omeprasolem/pantosolem. Przelyk ok.,endoskopia p.3 tygodniami. Niestety pantosol zniszczyl mi cale trawienie- skutki uboczne, ktorych przedtem nigdy nie bylo pozostaly, chociaz nie biore tego od miesiaca. Nadal mam silne wzdecia (trzustka nie wydziela enzymow, pomaga EnzymLefax, drogi i kasa nie placi a trzeba duzych dawek), zolc nie funkcjonuje, stolec jest b.jasny i twardy mimo balastow i artischocken tabletek. Najgorsza bezsennoscspie max. 3 godz. Na sen dostalem Laubeel 2,5mg -ale to robi zaleznym. Za 2 tyg. mam ultraszall jamy brzusznej, co dalej ? Prosze o pomoc !
Autor Autor Joanna mgr82@interia.pl 2007-05-02 22:30:00
Od 8 miesięcy jestem leczona w kierunku refluksu. Tą jednostkę chorobową stwierdził lekarz gastrolog na podstawie badania endoskopowego. Poprawa była po zarzywaniu leków. Teraz objawy wróciły na nowo: częste odbijanie sie, podchodzenie treści do przełyku, ból w nadbrzuszu, chrypka. Jestem leczona obecnie controlociem. Czy jest to właściwa droga do wyleczenia? Co moge jeszcze zrobić, żeby sobie ulżyć?
Autor Irena Walas krysia78@poczta.onet.pl tel. 0606406467 2007-05-09 14:42:00
Witam . zażywam OSTENIL 70 . Zaobserwowałam ,ze ilekroć biorę tabletki ,po dwu ,trzech tygodniach pojawia sie ból i pekanie,krwawienie hemoroidów. przestałam zażywać ten lek ,by sprawdzić ,czy mam racje. Rzeczywiscie już po kilku dniach ból ustal -hemoroidy skurczyły sie i zapomniałam ,ze je mam. Od trzech tygodni ponownie połykam Ostenil i....bol ,krwawienie pojawiły sie ponownie . Prosze o odpowiedz , Serdecznie dziękuje i pozdrawiam Irena
Autor RENI 2007-05-12 16:24:00
Mi refluks dokucz pol roku
Autor ilona mistica@poczta.onet.pl 2007-05-21 21:13:00
Panie doktorze, od dłuższego czasu obserwuję u siebie częste odbijania i zgagę, czasami nadmierną ilość gazów i ból żołądka, odstawiłam kawę,po jej wypiciu odczuwałam silny ból (wciąż palę papierosy,choć staram się ograniczyć), dodam, że przez średnio 2-3 dni w miesiącu zażywam(poprzez wypicie)pyralginę w zastrzyku,z powodu innej dolegliwości(czy to mogło spowodować jakieś uszkodzenie żołądka?), nie jem mięsa,prawie wogóle smażonego, ciemne pieczywo zastąpiłam jasnym,gdyż wcześniejsze nasilało moje dolegliwości.Czasami odczuwam mdłości po posiłku.Czy te objawy mogą mieć podłoże nerwowe,czy też powinnam zgłosić się do gastrologa?
Autor ANDRZEJ a.baryla@poczta.onet.pl tel. 604645582 2007-05-31 23:54:00
Dzień dobry panie doktorze----22 maja byłem z wizytą u gastrologa i miałem zrobiona gastrologię ponieważ mialem częste odbijanie się po posiłku i poczucie jakby mi coś stało w przelyku, jakby flegma , jednak nie można tego przełknąc przy przełykaniu, poczucie jakby przykleiła się tam flagma ...wynik badania byl następujący :w sietle przełyku obecna pianista treść , w czasie wproawadzenia aparatu widoczne wpadanie śluzuwki żołądka do przełyku.Błona śluzowa dolnej częśći przełyku rozpulchniona .W inwersji zaznaczone cechy niedomykalnosći wpustu.W żołądku duża ilość treści podbarwionej zółcią.Błona śluzowa trzonu żołądka i anrum zaczerwienione , opuszka dwunastnicy i obejrzana cześć zstepująca dwunastnicy bez zmian makroskopowych , test urazowy ujemny.----taki był ois lekarza po tym badaniu . , przpisał miona branie przez 4 tygodnie LANZUL 30 NACZCZO , w tej chwili uczucie zgagi mineło i nie bekam już raczej po posiłku, ale niestey ma nadal uczucie jakiejś przeszkody w przełyku jakbu przyklejonej flegmy ----bardzo prosze o jakąs pomoc i doradę w moim przypadku, ostanio nawet się zastwanawiam czy to nie może byc tarczyce , często tez poce się w nocy z tąd takie przypusczenie z tarczycą --gorąco proszę o jakiąs odpowiedz andrzej
Autor Krzysiek 25 Radar562@wp.pl 2007-06-03 19:07:00
Witam pana. Mam problem chyba z refluksem. Byłem z wizytą u prof.Gila , który zapisał mi Lanzul , gaspiryd i jeszcze kilka leków. Lecz po kuracji tymi lekami nadal czuję pełność w żołądku i ciągłe odbijanie nawet po niewielkiej porcij posiłku. Co robić ?.
Autor Krzysiek Radar562@wp.pl 2007-06-03 19:11:00
Zapomniałem dodać że przy wzroście 180 cm ważę 57 kg. Nie pije alkoholu wcale nawet kropli. I nie mam apetytu
Autor blanka blankka_m@interia.pl 2007-06-06 16:07:00
Witam Pana...Jestem w 12 tygdoniu ciąży. Mam często zgagę, na którą stosuję Reni...pomaga. Jednak w przełyku mam wrażenie jakby tam była jakś przszkoda, z która nic się nie da zrobić. Ustepuję w nocy podczas snu i znów powraca w dzień. Prosze o jakąs radę.
Autor Mariusz mariano132@interia.pl tel. 515637050 2007-06-10 18:55:00
Witam.Mam problemy z mdłościami po posiłkach.Leczyłem sie kiedyś na refluks,i zwalczaniu w moim przewodzie pokarmowym bakteri pylori.
Autor DANA Dynka.sz@wp.pl 2007-06-11 22:22:00
Witam! jestem w 7 miesiącu ciaży. Od kilku dni mam na języku plamy czerwone a wkoło nich biały nalot!!! Nie bolą i nie pieką za to wyglądają bardzo nieefektownie. Co to może być i do jakiego lekarza powinnam sie udać? Pozdrawiam ! Dziękuje
Autor Marcin marc1986@o2.pl tel. 503603202 2007-06-14 14:54:00
Dzięndobry.Mam 21 lat i miałem ostatnio dosyć częto po każdym posiłku bóle brzucha, a teraz doszły nudności...Czy to są objawy cukrzycy?Ostatnio dużo ćwiczyłem.Brałem odżywki zwiększające masę (zawierały głównie węglowodany i trochę białka).Również stosowałem dietę w pokarmy zawierające dużo cukrów.Czy mam się czego obawiać?Proszę o pomoc!!!
Autor Anna anulan1984@poczta.fm 2007-07-01 12:16:00
Witam od kilku lat borykam się z "burczeniem w gardle"- nie pomyliłam się - nie chodzi o burczenie w brzuchu, lecz w gardle właśnie! jest to o tyle niekomfortowe że słyszalne dla otoczenia:-( nie wiem co może być przyczyną, bo ma to miejsce w najróżnijeszych okolicznościach. do tej pory byłam jedynie z tym u lekarza rodzinnego, który stwierdził jedynie że z takim czymś się do tej pory nie spotkał. Proszę o pomoc co to może być?? pozdrawiam
Autor Michał kestefan@poczta.onet.pl 2007-07-01 16:08:00
Dzien dobry! 5 lipca będe miał operację metodą laparoskopową, stwierdzono u mnie leniwy wpust. Operowany będe w Lublinie na Staszica, czy ktoś z Państwa przeszedł podobny zabieg, czy były jakieś komplikacje po zabiegu, jak długo wraca się do całkowitej sprawności fizycznej? Jestem sportowcem i mam 19 lat, poważnie zastranawiam się, czy poddać się takiemu zabiegowi, gdzyż nie mam przełyku Baretta, nadżerki przełyku nie są mocne oraz gdy stosuje leki typu nexium dolegliwości całkowicie ustępują.Lekarz mówił mi, że 2 miesiące po operacji będe juz mógł normalnie trenować. Proszę o odpowiedzi najlepiej na maila :-) Pozdrawiam Michał!
Autor gosiaczeq gosiaq-l@o2.pl 2007-07-03 16:25:00
Witam doktorze:) w zeszlym roku mialam rozpoznany refluks zoladkowo-przelykowy (gastroskopia).Przez rok brałam prawie codziennie Ortanol, ale musze przyznac ze nie przestrzegalam diety.W tym momenice mam nawrot choroby i od ponad tygodnia odczuwam silny bol w nadbrzuszu, kwasowosc w jamie ustnej oraz slinotok.Bylam u lekarza i dostalam Controloc. Obecnie rowniez od panad tygodnia stosuje bardzo rygorystyczna diete anty wrzodowa ale bol nie przechodzi?Czy po wybraniu leku po jakims czasie moje dolegliwosci ustapia?Poniewaz naprawde bardzo sie mecze:(A niedlugo wyjezdzam z kraju na stale i nie bede miala mozliowsci zasiegniecia kolejnej porady lekarza.Prosze o odpowiedz.Dziekuje:)
Autor Marcin99 morcin998@o2.pl tel. 604079335 2007-07-03 17:16:00
Mam tą chorobe od kilku nastu lat i jedyny ratunek dla mnie to operacja. Prosze o kontakt osoby która już to przeszła i mi udzieli niezbędne informacje, pomoże, . Dziękuje
Autor Majka do Marcina 99 2007-07-03 20:15:00
Napisz z jakiego miasta jestes ja z Warszawy przeszłam tą operacje.
Autor smutecze123 grazka87@op.pl 2007-07-05 08:44:00
Witam,od kilku tygodni mam spuchniety w okolicach mostka,bole krzyza,bylam na badaniu ginekologicznym okazalo sie ze mam cyste,alemartwi mnie ten spuchniety brzuch,czuje jakby cos mi podchodzilo pod zebra,czuje sie wogole opuchnieta,prosze o pomoc!!!!!
Autor kika renne8@o2.pl 2007-07-07 11:43:00
Ja nie wiem co sie ze mna dzieje.. czesto bekam,odbija mi sie,ale nie czuje zadnej kwasowosci,ani nic podobnego.. caly czas odnosze wrazenie,ze zaraz mi sie odbije,lecz tak sie nie dzieje...czesto dodatkowo boli mnie glowa,i jestem odsyc senna... czy ktos moze mi powiedziec CO MI DOLEGA?
Autor piegusek every80@poczta.fm 2007-07-09 17:20:00
Witam, Panie doktorze, ja rowniez borykam sie z problemem czestego odbijania, bez wzgledu na pore dnia, czy zjedzony posiłek. Ponadto, mimo starannej higieny jamy ustnej i zdrowych zębów, czesto czuje nieprzyjemny zapach z ust. Prosze o pomoc, do jakiego specjalisty sie udac? ro robic?
Autor Aga79 agatakoszuta@o2.pl 2007-07-12 20:21:00
Panie Doktorze! Bardzo proszę o pomoc. Od kilku miesięcy miewam pewne "problemy żołądkowe". W zasadzie codziennie rano odczuwam pieczenie w okolicach żołądka, czuję kwas, czasem jest mi "niedobrze", poczym wymiotuję kwaśną, jasnożółtą śliną. Objawy występują tylko rano. Proszę o diagnozę. Agata
Autor Anna ania159@poczta.onet.pl 2007-07-14 21:47:00
Panie doktorze od dwuch lat mam puste odbicia, które ostatnim czasem się nasilają i potrafi mi się oddbijać przez parę godzin dziennie, a nawet w nocy, bez względu co zjem, dodam że jestem na ścisłej diecie (swojego czaus miałam problemy z nadciśnieniem i cholesterolem, obecnie juz oba są w normie) Robiłam gastroskopie i usg jamy brzysznej lecz nic nie wykazało. Dodam że nie mam problemów z zołądkiem(nie odczuwam piecznienia). Zarzywałam Metroclopramit i espumisan ale nie pomagają. Bardzo proszę o radę.
Autor Beata bea_ch@wp.pl 2007-07-16 21:08:00
Panie doktorze, mam 20 lat, i mam refluks, miałam gastroskopie rok temu i mi wykazała. kiedyś byłam otyła, odchudzałam się a potem dostałam anoreksję, potem brałam różne leki, bo straciłam okres i miałam jakieś niedobory w krwi, ale już jest ok, teraz tylko mam bardzo niski cholesrerol (122) a cukier mam (72), i parę braków w krwinkach, ale są bardzo małe. ekarz przepisał mi Ortanol, ale to mi wogule nie pomaga :( ostatnio zatrułam się czymś i cały tydzień nie mogłam prawie nic jeść, nie wiem, w weekend jadłam normalnie i dziś rano po śniadaniu, to wróciło, źle sie czuje, boli mnie bardzo żołądek , mam duży brzuch. Już nie wiem co robić, w tamtym tygodniu pomimo, ze tak mało jadłam nic nie schudłam i to też mnie zastanawia, narazie mam jeść naormalnie (w miarę) ze względu na wyniki badań, ale jak ja mogę jeść normalnie, jak mnie wszystko boli. Panie doktorze, bardzo proszę o jakąś rade, moze propozycję jakiegoś leku. Biore od miesiąca leki antykoncepcyjne Cilest są słabę i dorze sie po nich czuje, ale czy one moga mieć wpływ na to, ze od półtora tygodnia tak źle sie czuje? Bardzo prosze o odpowiedz na mój mail. Pozdrawiam
Autor hugos 2007-07-16 22:39:00
Hej ja nei wiem czy mam refluks mam objawy jak wyzej ale sa bardzo zadko tylko jestem ciekaw czy zbierala wam sie ropa w gardle podczas refluksu mi nic ogolnie nie dolega poza gardlem czy ktos moze mi pomoc ??
Autor hugos hugosek@o2.pl 2007-07-16 22:40:00
Tutaj dodam e-mail :P zapomnialem tam wczesniej
Autor konrad26 konradoli@o2.pl 2007-07-17 22:17:00
Witam serdecznie i proszę opomoc! Mam popękany język, który czeęcto mnie piecze, szczególnie po bokach (nie zależnie od tego co jem). Przez środek przechodzi głęboka bruzdz, a boki są jakby pocięte rzyletką. Dziękuję i pozdrawiam.
Autor marcin cinus1988@o2.pl 2007-08-14 09:37:00
Witam.Mój problem polega na białem nalocie na języku,nieświezym oddechu. Problem znika po zjedzeniu sniadania, ale gdy robe esie glodny powraca. Czy da sie to wyleczyc bez chodzenia po lekarzach????
Autor Anna Dunaj aniadunaj@o2.pl tel. 604524005 2007-08-17 11:52:00
Witam, mój problem polega na tym iż ciągle mam w gardle i ustach uczucie kwasności. Towarzyszy temu nieprzyjemny zapach z ust oraz nalot na języku. Oczywiście przestrzegam wzmożonej higieny jamy ustnej ale działa to krótkotrwale. Potoczna zgaga towarzyszy mi po każdym posiłku, co najgorsze po konsumpcji mam uczucie przyspieszonego bicia serca i robi mi się czerwony nos... Nie mam nadciśnienia. Czytałam o refluksie, podobne są moje objawy. Proszę o małą diagnozę. Bardzo dziękuję
Autor kasia kahak@wp.pl 2007-08-24 08:10:00
Dzien dobry Szanownemu Panu Doktorowi.ja od 3 lat coraz bardzien odczuwam dolegliwosci zolodkowe w zeszlym roku mialam jeden napad ze nie moglam parwaie stac.wsztko przeszlo po diecie w tym roku znowu sie zaczelo pogoda coraz bardziej sie zmienia i bardziej to odczuwalne po ostatnim ataku sciskana zoladka prawie zemdlalam bo az oddychac bylo ciezko nastepnego dnia bylam u lekarza i po prosbaczh dal skierowanie do gastrologa na ktorego musze czekac 4 miesiace takze jeszcze zostalo mi troche czasu bo do 10 pazdz.musze czekac a dolegliwosci wracaja nie wiem ale teraz od czasu do czasu biore tylko manti albo renigast nie wiem czy dobrze bo nie chce nic brac zanim dojde do szpitala na rozmowe.prosze o dop.teraz jestem na urlopie i nie wiem co mam poczac.czy tylko ranigast old czasu do czasu jakos mi pomoze do tego czasu.
Autor Mariusz domgalaktyka@o2.pl tel. 668476655 2007-08-24 18:29:00
5 lat temu zrobiłem sobie badanie które wykazało iż mam refluks zołądkowo przełykowy. Choroby tej niestety nie leczyłem. Dzis jest fatalnie. Odczówam pieczenie w okolicy gornej częsci żołądka, czesto zwracam posiłki,codziennie rano jak wstaje to mam odwrót wymiotny,czasami to nawet nie zdąże dojść do łazienki,dobrze ze mam wtedy zołądek pusty. śniadanie tez ostatnio czesto zacząłem zwracać,z obiadem jest juz lepiej. Doszło do tego że zaczołem co chwile kaszlec,staram sie opanować ten kaszel ale nie moge,wiem ze to pzez ta chorobe tak sie dzieje gdyz czuje wtedy nudnośći. Przebiegne nieduzy kawałek i staje bo mnie juz ciagnie na wymioty. Nawet jak wykonuje ciężka prace i jak się zmęczę to też muszę często odpoczywać bo duże zmeczenie powoduje odwrot wymiotny i co chwile kaszle.Jem wszystko i czesto chodze z chlopakami na piwo. Wiem ze bede musiał zmienic tryb zycia bo z roku na rok jest coraz gorzej.Musze wspomniec tez ze pracuje w Państwowej Straży Pożarnej i mam pracę stresującą.Czy moj stan jest stanem bardzo ciężkim,czy moge to wyleczyc czy tez moze mi tylko pomoc operacja. prosze o pomoc i odpowiedz na mój e-mail.
Autor Pawo82 cehaer@gazeta.pl 2007-08-25 23:57:00
Witam. Refluks mam od 2 lat. Od tego czasu zażywałem z mniejszymi lub większymi przerwami lek Helicid i Omar. Leczenie najprawdopodobniej jest nieskuteczne gdyż po 1 do 3 miesięcy od zakonczenia zażywania leku objawy powracają.. a lekarz znowu przepisuje mi ten lek.. Czy można długotrwale przyjmować tego rodzaju specyfik? Czy minimalne niedostosowanie sie do diety ( niedzielny obiad dwudaniowy, piwo) moze powodować nawrót choroby? Proszę o radę.
Autor Marta Marta2315@buziaczek.pl 2007-08-27 11:51:00
Witam mój problem polega na tym ,ze mam od kilku lat prolemy z żoładkiem pare lat temu robilam gastroskopie i wykryto jakąs bakterie nie pametam nazwy i zapalenie błony śluzowej oczywiscie przepisano mi leki pomoglo na jakis czas ale znow wrócilo przede wszystkim nieprzyjemny zapach z ust coraz chodze do lekarza rodzinnego i wypisuje mi ten sam antybiotyk i pomaga na 2 lub3 tygodnie i znow wraca ciezko jest mi rowniez przejsc na diete wiem ze to bardzo wazny czynnik zeby zadbac o żoładek ale mam pytanie co mi moze pomóc na ten nieprzyjemny zapach z ust?zeby wreszcie skonczyl sie ten problem?
Autor Alexy alexy177@wp.pl 2007-08-27 20:16:00
Dzień dobry mam 17 lat i mam chorobe częstoskurcz nadkomorowy!! Odd jakiegoś czasu wiecozrami cieżej oddycham co ktorys oddech musze wziąść głębszy prosze powiedziec czy to mzoe byc od pogody?? itd ?? Bylam w dolnej Irlandi i takiego czegoś nie miałam !
Autor Ela e.trtzoch@op.pl 2007-09-03 08:50:00
Panie doktorze. Od dawna mam problemy z żołądkiem. Odczuwam kwas i suchość w jamie ustnej i zgagę . Usg nic nie wykazało. Lekarz pierwszego kontatktu przepisał mi Controloc, który przez póltora tygodnia brania nie przyniósł mi żadnej ulgi.Odczuwam ból w nadbrzuszu po jego przyjęciu. Dolegliwości nasilają się po zjedzeniu np. słodyczy. Nie moge jeść owoców, pomidorów i wielu innych surowych rzeczy. Kilka lat temu robiłam gastroskopie, która nic nie wykazała a wtedy dodatkowo dokuczały mi bóle w nadbrzuszu.proszę o radę czy powinnan zrobić ponownie to nieprzyjemne badanie. A może zmienić lekarza na gastrologa.Pozdrawiam.
Autor ania anka211@tlen.pl 2007-09-03 21:11:00
Od trzech tygodni mam bole zolodka i brzuchza biore lazur i nic mi nie pomaga
Autor sylwia sylwia-kamila23@o2.pl 2007-09-04 22:50:00
Od pwenego czasu mam krwawienia z odbytu.do jakiego lekarza mam sie zglosic i o jaki badania powinnam prosic.dziekuje z gory za odpowiedz.moj mail:sylwia-kmila23@o2.pl
Autor karolina superlamb@interia.pl 2007-09-06 19:05:00
Witam. poszukuję szpitala w woj. śląskim w którym można wykonać chirurgiczny zabieg przy nie poddającym się leczeniu farmologicznymrefluksie
Autor ania aneczka@40interia.pl 2007-09-07 12:26:00
Mam cały czas uczucie gluta w gardle ,ciagle zalega mi flegma,ktorą ciężko odkrztusić,szczególnie wieczorem choć uczucie zalegania flegmy towarzyszy mi prawie cały czas.Proszę o rade.Podobny problem ma moja córka 18-letnia.
Autor Krystian kuca4@vp.pl tel. 787303788 2007-09-08 15:07:00
Panie doktorze. od 2 dni odczuwam bardzo silny ból w okolicy ucha lewego,boli mnie głowa też po lewej stronie no i co najgorsze to ból dziąseł czasem zębów.Boli mnie w okolicy szyi i jeszcze policzek.nie kiedy ból jest strasznie ogromny i nie mogę sie niekiedy poruszać.proszę mi panie doktorze o szybką odpowiedz na mój list.Z góry dziękuje.Krystian
Autor Basia barburka82@o2.pl tel. 508137062 2007-09-17 13:01:00
Od roku lecze sie na refluks żoładkowo-przełykowy. co lekarz to inne zalecenia i inna dieta no i leki inne. prosze mi napisac co moge a czego nie moge jesc. czy sa na to jakies zioła. i czy w przyszlosci ma to wplyw na ciaze bo niedlugo chce miec dziecko a boje sie komplikacji. prosze o kontakt na maila
Autor Magda G. mworopaj@wp.pl 2007-09-25 14:27:00
Moja 13-letnia córka ma stwierdzony refluks, do tego ma gronkowca złocistego zwykłe przeziębienie leczy się 3-4 tygodnie.Ale problem leży w tym że kiedy zaczynam podawać leki nawet przeciwbólowe, boli ją brzuch w okolicy mostka, i odczuwa pieczenie w gardle i skarży się że chce się jej wymiotować, nawet już losec nie pomaga, nie wiem już jak jej mam pomóc, miała robioną gastroskopię i na podstawie tego badania stwierdzono refluks, jak mam jej pomóc żeby brzuch nie bolał?
Autor lambdie Veronika52@o2.pl tel. 608027483 2007-09-26 18:33:00
Pisze w imieniu koleżanki z pracy, która nie ma w domu komputera. Widać, że zle się czuje, schudła, a to za sprawą lambdii. Ma ona dopiero 34 lata. Proszę o skuteczną nazwe leku dla niej. Co robić?????
Autor Iwona Rudaska iwonarudawska@poczta.onet.pl tel. 502300098 2007-09-28 15:01:00
Mam następujący problem- mój język od jakiegoś czasu bardzo mnie szczypie podczas jedzenia (szczególnie gdy jem cos pikantnego lub kwaśnego). W niektórych miejscach pojawiły się na języku pęknięcia (lub takie okrągłe wgłębienia), które są nieznacznie zaczerwienione. Proszę mi powiedzieć jaka może być tego przyczyna? Czy to jest jakaś choroba czy zwyczajny brak witamin? Serdecznie dziękuję za odpowiedź!
Autor Muszka1981 muszka1981@interia.pl 2007-10-05 00:31:00
Prosze o pomoc ! Mam strasznie popękany język.Cały jest tak jakby ktoś go nożem poszatkował.Czasami piecze i jest opuchnięty.Bardzo mi to przeszkadza.Prosze o jakies wskazówki jak mam te pęknięcia zlikwidować.Bardzo bym chciała mieć ładny gładki język.Proszę o pomoc.
Autor JOLA zuzanna40@vp.pl 2007-10-28 18:15:00
Witam . Mam stwierdzony przełyk Baretta . Moze ktos miał z tym do czynienia - oczywiście nikomu nie zycze ale w grupie prawdopodobnie lepiej . Pozdrowienia JOLA
Autor bartek baran1968g@wp.pl 2007-11-01 16:48:00
Czesc prosze o pomoc od wielu miesiecy mam kluche w gardle,brak sliny,biały nalot na jezyku i czasami krwawienie z przełyku (sladowe ilosci krwi podczas płukania ust po myciu zebów) laryngolog stwierdził,ze mam powiekszone kubki smakowe na jezyku,wyniki morfologii mam dobre, OB w normie.Nie wiem co mam robic.
Autor rena 2007-11-03 11:16:00
Muszę zjeść co 2 godziny inaczej robi mi sie słabo, mam zawroty głowy i tracę równowagę nie wiem co jest grane
Autor rena renata25@interia.pl 2007-11-03 16:00:00
Proszę o pomoc co dwie godziny robi mi sie słabo i kreci mi sie w głowie muszę coś zjeść krzywa cukrowa wykazała cukrzyce mam otyłość brzuszną nie bardzo mogę zrzucić wagę od miesiąca zażywam siofor
Autor Zosik zorak4@piasta.pl 2007-11-04 23:58:00
Od 12 lat mam straszne bóle żołądka z wymiotami. Latem da się żyć, ale jesień jest koszmarem. Boli mnie co 1,5-2 tyg., ulewa mi się jak małemu dziecku czymś gorzkim, poza tym pęka mi głowa. Już nie wiem gdzie się mam udać. W poniedziałek znów idę na prywatną wizytę bez większych nadziei... Dłużej nie wytrzymam. W pracy biorę przeciwbólowe, ale jak długo tak można, poza tym efekt jest znikomy. Pozdrawiam!
Autor Rafał rafalek14_90@o2.pl 2007-11-07 20:57:00
Dzień dobry, mam taki problem.. Mianowicie biały nalot na języku nasilający sie w tylnej części oraz chrosty głownie z tyłu i po bokach języka... Czy to może być powodem jakiejś choroby czy np. długotrwałego leczenia antybiotykami (przebyte zapalenie płuc) ? Z góry dziękuję za odpowiedź, pozdrawiam :)
Autor Katarzyna kasia.walkiewicz@poczta.onet.pl 2007-11-16 15:48:00
Witam właśnie dowiedziałam sie że mam przepuklinę rozworu przełykowego powiedziano mi że nie ominie mnie operacja troche się wystraszyłam jeżeli ktoś z Was przeszedł już taki zabieg proszę o jakieś wiadomości. z góry dziękuję.
Autor Paulina paulin66@o2.pl tel. 517429386 2007-11-19 19:04:00
Witam wszystkich na forum. Mam prośbę do każdego z forumowiczów. Chodzi o to, ze mój mąż ma przełyk Baretta. Lekarz zalecił mu tylko branie leków ale one nic nie dają:-( Ma on mocne pieczenie w gardle i przełyku. Stosuje dietę od 2 tygodni i nadal nic nie ustępuje. Nie wiemy co robic jesteśmy załamani. Proszę bardzo o kontakt każdego z Was kto ma z tym doczynienia lub zna kogoś kto wyleczył się z tego.Pozdrawiam
Autor Krysia beata730@op.pl 2007-11-19 19:34:00
Dzień dobry mam pewien problem, od pewnego czasu często miewam mdłości i jest mi niedobrze. Bardzo mi się wtedy odbija, towarzyszy temu bardzo silny ból głowy. Nadmieniam, że biorę bardzo dużo tabletek. Robiłam USG jamy brzusznej i wszystko jest w porządku. Gorąco proszę o pomoc i poradę w mojej sprawie. Pozdrawiam.
Autor Michał Cichy1987@poczta.fm 2007-12-06 21:35:00
Witam. Mam podobne objawy do pana andrzeja a.baryla@poczta.onet.pl. z ta roznica ze mam uczucie jakiejs kulki w przelyku i dodatkowo nastepuja bole brzucha ktore ustaja na chwile w pozycji siedziacej.zawroty i bole glowy. co to moze byc. pozdrawiam
Autor Ala kasiaczek2505@interia.pl 2007-12-07 23:09:00
Dobry wieczór mam problem z żoładkiem choruje na refluks żołądkowy trzy lata dokucza mi ta choroba mimo ciągłego leczenia objawy nie ustepuja od pół roku biore leki systematycznie i nie pomagają mi biorę: helicid, ortanol i gasprid.wciąz odczuwan pieczenie na języku i biało zółte plamy na języku i ciągłe mdłosci mimo utrzymywanej diety.dostaje równiez ataków silnych mdłosci i bólu głowy co mam z tym zrobic, zmienic leki?prosze o pomoc.
Autor Aleksandra kasiusia-s-84@o2.pl tel. 0627817999 2007-12-22 11:04:00
Witam.Mam 48lat.Mój problem dotyczy flegmy(gęsta ślina),której nie umiem się pozbyc.Od ok.6 miesięcy zalega mi w gardle i mam problem z jej pozbyciem sie i strasznie mnie to męczy.Nie pale papierosów,miałam robioną gastroskopie i lekarz przepisał mi Lanzul,który nieznacznie złagodził moje dolegliwosci.Prosze o wiadomośc co moze byc tego przyczyną i jak mam sobie pomóc!!!
Autor Laki laki27ster@gmail.com tel. 785480965 2007-12-27 16:35:00
Witam mam problemy z żołądkiem leczyłem się na bakterie żołodkowe Helicoctaber Polori a w święta przy piciu wódeczki dostałem czerwonych plamek na skórze w okolicy szyji
Autor piotr fester77@onet.eu 2008-01-01 15:49:00
Witam ! od ponad dwóch lat po wypiciu wyoskorpocentowego alkocholu typu wódki lub kilku piw dostaje czerwonych plam na twarzy ale sporadycznie plamy te przechodza po jakis 30 minutach jak przestaje spozywac alkochol !! jezeli pije dalej staje sie caly mozno czerwony !! czego to są objawy i jak sie przed nimi leczyc prosze odpowiedz z góry dziekuje i pozdrawiam!!!
Autor chudy90 grzegorz-kardas@wp.eu tel. 692021885 2008-01-07 18:05:00
Witam. Od kilku dni pobolewa mnie lekko brzuch, nawet jak jestem glodny po zjedzeniu kilku kęsów odrzuca mnie, cały czas burczy mi w brzuchu i najchętniej nic bym nie jadł. Proszę o pomoc. pozdrawiam
Autor Grzegorz gregory78@poczta.onet.pl 2008-01-07 18:27:00
Witam w listpoadzie byłem na gastroskopi wyniki są następujące : przełyk,wpust bez zmian; w żołądku treść żółciowa; ściany żołądka podatne na rozdmuchiwanie; błona śluzowa żołądka miernie przekrwiona; odżwiernik symetryczny z refluksem treści dwunastniczej do żołądka; opuszka dwunastnicy i część zstepująca dwunastnicy bez zmian. Przez miesiąc czasu brałem Controloc 40 - jedną tabletkę dziennie, objawy prawie znikły ale cały czas mam biały język i uczucie kwasów i nieprzyjemnego zapachu w jamie ustnej. Prosze o pomoc z góry dziękuje.
Autor Sławek trava@856.wp.pl 2008-01-08 23:13:00
Witam.. moja dziewczyna ma dziwne dolegliwosci, nie moze jejsc owocow cytrusowych, czekolady, nic smazonego nawet po alkocholu w malej ilosci o3wiscie ma wymioty oraz mocne bule glowy..... co to jest za choroba czy idzie to jakos leczyc???? PROSZE O POMOC MUJ NUMER GG 11182452
Autor Tomek tomi-15t@o2.pl 2008-01-10 12:00:00
Witam mam niemal ciagle zatkany nos.Powietrze moge wdychac trudniej jest je nosem wydychać. Zatoki są czyste.Bardzo często flegma scieka mi jednak do gardłą.Nie moge jej wysmarkać wiec czasem odpluwam.kilka miesiecy temu miałem prostowaną przegradę nosową.Zarzywałem juz fixonase ale bez skutku.Lekarz ostatnio napomknął cos o tym ze moze byc to przyczyna naczyn - Co moze być przyczyną takiego stanu rzeczy? Proszę o odpowiedz
Autor marcin manufaktura@poczta.fm tel. 510411410 2008-01-14 17:34:00
Nigdy w zyciu nie mialem problemow ze zdrowiem. Drobne bole, klucie w boku - przechodzilo niezauwazone. Problemy ze zdrowiem zaczely sie nagle i trwaja juz prawie 2 lata. Zaczelo sie od bolu brzucha na wysokosci jelit. Do tego dziwne stany oslabienia. Kilkudniowa kuracja No-spa przyniosla skutek i bole minely. Za to rozpoczely sie kolejne - bole w klatce piersiowej w okolicach mostka. Natychmiast do kardiologa i badania. Wszystko w porzadku, a serce zdrowe. Diagnoza - nerwica. Przez dobrych kilka miesiecy zazywalem Pramolan. Bole ustapily, ale wciaz wracaly. Zmienilem przy tym tryb zycia, prace na mniej stresujaca. Niestety nie pomoglo, dolegliwosci wrocily. Kolejny etap to badania radiologiczne klatki piersiowej i wizyta u pulmunologa (dodam, ze pale papierosy). Wszystko w porzadku - pluca zdrowe, zadnych zmian. Kolejny lekarz potwierdzil nerwice i stwierdzil, zebym juz wiecej nie robil zadnych badan, bo nie ma sensu, choroba jest na tle nerwowym. Skoro tak mowi, to oczywiscie ma racje. Wszystko bylo pieknie do kolejnych nawrotow choroby. Objawia sie to takim rozlanym bolem w klatce piersiowej - najbardziej odczuwalnym na odcinku mostka, czasem nawet w przelyku. Mam wtedy wrazenie, ze jestem podlaczony do pradu. Jest to bardzo nieprzyjemne uczucie, jakby opasania, kamienia, szczypania, rwania. Czasem trwa to krotko, czasem nawet kilka godzin. Zdarza sie, ze przez kilka doslownie sekund odczuwam bol przeszywajacy (tak, jakby ktos wsadzil mi w piers dzide, ktora przeszla na wylo i nia obracal). Najdziwniejsze w tym wszystkim jest to, ze nie mam objawow dodatkowych - zadnej goraczki, potow, zgagi, biedunki, wymiotow, nic - czasem slysze, ze bije mi szybciej serce. Takie stany mam przez tydzien, po czym 2-3 tygodniowa ulga jak reka odjal. Gdy bol sie nasilil jakies kilka miesiecy temu, poszedlem do kardiologa na dokladniejsze badania (ekg, wysilek, usg serca itp.) - diagnoza: serce w porzadku, natomiast - neuralgia miedzyzebrowa. Czyli tym razem nerwica nie byla zdiagnozowana. Bylem juz chyba u 7 lekarzy, oprocz nerwicy nie uslyszalem nic wiecej. Moje objawy sa dosc wyrazne, ewidentnie odczuwam bol, ale jeszcze nic skutecznie mi nie pomoglo. Oprocz badan typu - rtg klatki piersiowej, usg brzucha, szczegolowych badan serca i morfologii - nie robilem nic innego. Co jeszcze powinienem zrobic, jakie badania wykonac, aby zblizyc sie do postawienia konkretnej diagnozy? Czy moje objawy moga miec cos wspolnego z ukladem pokarmowym (przelyk, zoladek, dwunastnica) lub kregoslupem? Wdzieczny bylbym za pomoc, chociaz w podpowiedzeniu, jakie badania mam jeszcze zrobic, aby stwierdzic, co jest przyczyna bolu.
Autor violeta opasha@op.pl 2008-01-15 21:19:00
Czy mozna zyc bez trzustki
Autor Sebastian sebo-19823@wp.pl tel. 508111206 2008-01-21 21:12:00
Witam ! Mam 25 lat. Od jakiegoś czasu po wypiciu alkoholu (wódka, piwo) dostaje czerwonych plam na twarzy, na klatce piersiowej i na plecach. Plamy te przechodza po jakiejs godzinie jak przestaje spożywac alkohol. Czego to są objawy i jak sie przed nimi leczyc? . Prosze o odpowiedź do jakiego specjalisty powinieniem się ewentualnie skierować? Z góry dziękuję, za szybką odpowiedź i pozdrawiam.
Autor marek.t. 2008-01-25 07:11:00
Do autora(marcin-manufaktura) Czy miewasz suchy kszel-głóie rano?
Autor zainteresowana 2008-01-25 10:19:00
Witam, na moim jezyku pojawil sie zolty nalot a na koncu jezyka czerwone plamki, co to moze oznaczac????
Autor Piotrek Piotrg@007@interia.pl 2008-01-30 18:16:00
Czy ktoś jest po operacji refluksu zołądkowo-przełykowego? Jeśli tak to proszę o pomoc. Kiedy miał operacje, czy operacja pomogła, gdzie się operował? ( Ja w lutym mam gastrologie przełyku no i pewna operacja (zresztą zrobię wszystko by pozbyć się tych cholernych dolegliwości tj. zwracania treści żołądka po 10 minutach treningu) Pozdrawiam
Autor marta22 2008-02-01 19:36:00
Witam, przeczytałam artykuł oraz komentarze i zastanawiam sie czy i mnie to dotyczy... po posiłku odbija mi sie strasznie, jest to bardzo nieprzyjemny smak, mama wzdęcia, często biegunki, bóle brzucha. wcześniej nie zwracałam na to uwagi ale ostatnio stało sie to bardzo uciążliwe, praktycznie po każdym posiłku źle sie czuję. Oczywiście wybiorę się do lekarza ale gdyby wcześniej tutaj mógłby mi ktoś coś powiedzieć to byłoby miło :)
Autor Łukasz crash_luk@o2.pl 2008-02-02 12:30:00
Witam chciałbym sie poradzic co robic po wycięciu migdałków aby gardło jak najmniej bolało??
Autor Ewewlina ewelina_ewcia@interia.pl 2008-02-06 20:48:00
Dzień dobry Panie Doktorze! Mój tata ma straszne bulgoty w brzuchu. miał robione badanie gastroskopii i wykazano mu refluks Żołądkowo przełykowy, brał leki ale bulgoty nie ustąpiły. bardzo proszę o pomoc.
Autor Pawel mirasz15@wp.pl 2008-02-10 13:01:00
Witam- od tygodnia boli mnie pod prawymi zebrami lekaz mowi ze to watroba chyba-mam czekac tydzien na badania ale juz dluzej nie wytrzymam-zaczelo sie od lekkiego klucia po prawej stronie tuz pod zebrami-drugi dzien nie moglem sie smiac -podczas smiania naprezal mi sie brzuch i czulem starczne klucie pod zebrami-jem duzo i nieregularnie oraz czesto po nocach ostatnio nie pije duzo alkoholu od sylwestra tylko pare piw-w 3 dzien obudzilem sie w nocy ze strasznym bolem wielki scisk pod zebrami i napiecia jakby mieni-nie moglem sie podnies podczas proby wstania rozbolalo mnie tak ze az mialem zawroty glowy i nogi mi sie ugiely-przestalo troche w pozycji stojacej-teraz 3 noc i to samo jak leze i probuje sie podniesc miesniami brzucha to kluje jak cholera tuz pod sutkiem pod zebrem--smiac juz wogole sie nie moge a glebokiego wdechu nie moge wziasc bo sciska mnie w tym miejscu moge tylko do polowy wdechu potem to juz taki bol ze nie do zniesienia-starm sie oddychac bez glebszych wdechow- to samo przy wydechu-nie moge juz wiecej czekac na badania krwi prosze o pomoc co powinienem zrobic- czy jechac na pogotowie apetyt mam -stolec zolty -zapach sezamu-od 3 dni jem tylko yogurty przeciwbulowe nie daja oznak poprawy ani nospa ani ranigast--bardzo prosze o pomoc Pawel
Autor Edytha 2008-02-10 23:20:00
Mam takie pytanie: a mianowicie kilka lat temu miałam czynną chorobę refluksową ale od kilku lat żadnych objawów. Jednak co jakiś czas występuje u mnie bardzo suchy męczący kaszel. Trwa on tak około 2 tyg i znika. Miałam robione prześwietlenie płuc i wyszło ok. Zastanawia mnie czy czasem ten kaszel nie jest spowodowany właśnie refluksem, tylko że obecnie to nie mam żadnych dolegliwości które miałam przed kilkoma laty tj. zgaga, ból żołądka, kwasota, odbijanie. Napiszcie czy jest taka mozliwość by występował tylko ten objaw. Z góry dziękuje.
Autor dana dch@wp.pl 2008-02-12 19:33:00
Mam nadkwasotę żołądka,ale mam wielką ochotę na kwaśne potrawy tzn żurek, kapuśniak z kwaśnej kapusty itp i po tych potawach czuję się dobrze. Czy to dobre postępowanie?
Autor ewa bond73@o2.pl 2008-02-17 22:38:00
Od 2 lat przyjmuję Controloc 40. Przy gastroskopii stwierdzono refluks. Chciałabym zaplanować drugą ciążę, jednak zastanawiam się czy stosowanie leku nie będzie szkodliwe dla dziecka. Ostatnio po homeopatii wytrzymałam bez Controlocu 1,5 miesiąca. Dolegliwości niestety powróciły. Czy w czasie ciąży mogę brać leki, jeśli tak to jakie?
Autor Tommy70 Zeppelin70@tlen.pl 2008-02-19 07:31:00
Często rano boli mnie brzuch, mam mdłości a po wypiciu porannej cherbaty często muszę ją zwócić. Co to może być?
Autor Krzysiek77 malkr@poczta.onet.pl 2008-02-19 11:58:00
Witam. Mam problem i jeżeli można proszę o odpowiedź. Wstając codziennie rano do pracy jest mi niedobrze i mnie naciąga. Powstrzymuję się od wymiotów. Przyjeżdżam do pracy jeszcze chwile mi jest niedobrze a potem przechodzi. Co to może być? Mam to juz od paru lat i jest to troche denerwujące, bo chciałbym od rana normalnie funkcjonować a nie myśleć tylko że mnie bedzie znowu naciągać.
Autor Ania ania_sc@o2.pl 2008-02-20 17:04:00
Witam, mój problem zaczął się ponad 2 lata temu. Występowały u mnie bóle żołądka oraz ciągłe nudności i zawroty głowy. MIałam robioną endoskopie która wykazała zapalenie dwunastnicy. Po przyjmowaniu ranigastu objawy po dłuższym czasie w końcu minęły. Aż do teraz, Byłam oczywiście u lekarza, miałam robione badania krwi oraz helicobacter pylori. Wyniki wyszły dobre. Brałam takie leki ortanol oraz potem Lanzul S. Niestety nie do końca pomogło. Pozostało bardzo uciążliwe ssanie w żołądku szczególnie po posiłkach oraz wieczorem oraz czasami nudności. Czy jest jakis sposób na pozbycie się ssania w żołądku? Dziękuję i pozdrawiam :)
Autor jacek d-d4@wp.pl 2008-02-20 23:45:00
Drogi Panie Doktorze! Od kilku tygodni odczuwam dokuczliwy rodzaj bólu pod prawym żebrem. Sądząc że jest to wątroba wykonałem badanie transaminaz , Alt było podwyższone, po zastosowaniu diety wyniku wróciły do normy a kłucie w okolicach prawych żeber pozostało bez zmian. Lekarz zalecił wykonanie gastroskopii która nie wykazała żadnych nieprawidłowości. Już od 1,5 miesiąca utrzymuje dietę wątrobową lecz ból jest wciąż odczuwalny. Nie jest on stały lecz pojawia się kilkakrotnie w ciagu dnia. Czy mógłby naprowadzić mnie Pan co może być jego powodem bo nie wiem już do kogo powinienem się zwrócić. Dziękuję i pozdrawiam.
Autor weronika veronikaq@wp.pl 2008-02-22 14:37:00
Witam. Od pewnego czasu na języku pojawił mi się nalot, z tyłu także czerwone krostki. Czasami piecze, szczególnie koniuszki języka gdzie niekiedy pojawiają się jakby małę pęcherzyki. Bardzo mi to przeszkadza. Proszę o rady jak się tego pozbyć zanim udam się do lakarza.
Autor artur sm19@poczta.fm 2008-03-02 00:21:00
Witam Ma podobny problem co Krzysiek77. Rano jak wstaje do pracy to powstrzymuję się od wymiotów. Boli mnie brzuch. Najlepsze jest to ze jeszcze nigdy nie zwymiotowałem bo jak czułem ze jest źle to brałem Rennie ale z czasem musiałem wziąć 3 razy po 2 tabletki i przechodziło. Nie rozumiem tego bo jak byłem młodszy to takich rzeczy nie było no chyba ze nerwy przed klasówką. Boli przeważnie w nadbrzuszu i mam nudności.
Autor Marek marekwakulinski@wp.pl 2008-03-08 10:04:00
Cześć! Jestem Marek. Niedawno został u mnie stwierdzony refluks. Mojej chorobie towarzyszy ciągle zaczerwienione gardło. Inaczej mówię (jakby przeziębiony). Może ktoś by wiedział jak walczyć z tym zaczerwienionym gadłem. Czy btać jakieś tabletki do ssania żeby przeszło czy co? Dzięki za każdą wiadomość. Mój e-mail: marekwakulinski@wp.pl
Autor pablosid pablo.sid@op.pl tel. 509991013 2008-03-10 19:36:00
Proszę pomóżcie! Mam taką zgagę że nie śpie po nocach. Już nic nie jem, nawet po samej wodzie mnie męczy. Wypróbowałem już chyba wszystkich możliwych lekarzy i wszystkie możliwe leki. I nic.... Jak piekło tak dalej piecze, a nawet gorzej. Teraz to nawet boli mnie cała klatka
Autor Judyta judytek2708@o2.pl 2008-03-13 20:16:00
Ostatnio ciągle mam uczucie "przepełnienia" (coś takiego jak bym wypiła za dużo wody), pieczenie w gardle i mdłości po jedzeniu. Czy w wieku 17lat mogę mieć Refluks? I czy to jest Refluks?
Autor Hania 2008-03-14 21:51:00
Czy choroba gardła ma związek z refluksem? Mam suchość w gardle no i pełno flegmy. Czym mam nawilżać gardło? Jak pozbyć się tej flegmy?
Autor Krystyna maksym50@interia.pl 2008-03-18 18:39:00
Witam serdecznie . Mam podobny problem jak moi porzednicy.Jestem 3 lata po mastektomii jestem pod stała kontrolą onkologów ale oststnio mam problem. Mam mdłości , odbija mi się a najgorsze to brak tchu. Po kolei to zaczyna się od uczucia ssania w żołądku, potem jest mi niedobrze, zaczyna być gorąco a następnie duszność i lęk oraz zawroty głowy łapię oddech na 2 -3 razy aby odetchnąć. Często przy tym mam chrypkę a nieraz tak bez powody zmienia mi się barwa głosu na niską. Byłam u laryngologa, pumonologa, zrobiłam markery i wszystkie moje wyniki są prawidłowe, no za wyjątkiem potasu mam minimalnie niższy poziom potasu od normy. Byłam u lekarza i zażywam losec 2 tygodnie. Natomiast na gastroskopię łapię się dopiero na maj. Mam pytanie czy zawsze wszystkie objawy refluksu występują razem czy może nie koniecznie. Te dolegliwości nie zdarzają mi się w nocy. Sypiam dobrze rano czuję się dobrze. Bardzo proszę o radę co mam z tym robić jakie powinnam zrobić badania by wykluczyć to co najgorsze. Pozdrawiam
Autor anniusia1986 anniusia1986@wp.pl 2008-03-24 22:43:00
Witam! Juz kiedys odwiedzialam to forum ... w ubieglym roku w maju mialam powiekszone wezly chlonne okolic pachwin, zrobilam badania krwi (chyba z 10), USG i okazalo sie, ze taka moja natura... guzki zniknely po 1,5 tygodnia. Minal niecaly rok... i sytuacja sie powtarza - ajkies 3 tyg. temu wykrylam u siebie znowu powiekszony wezel chlonny w pachwinach... jestem troszke zaniepokojona, bo juz troszke dlugo sie utrzymuje. Zrobilam juz badania, teraz czekam na wyniki... Trzymac tam kciuki.. mam nadzieje i tym razem nie bedzie to nic powaznego, bo starch jest ogromny:(
Autor Asia ern3@wp.pl 2008-04-08 20:22:00
Witam wszystkich!! Od kilku lat stwierdzono u mnie refluks zołądkowy.Wtedy też zostały przypisane mi leki jak np.gelecid ,lazul jakies osłonowe a najlepszym wtedy okazał się Gasprid ale teraz nawet on nie pomaga i przestałam się leczyć ale bóle sa tak silne czasami że już nie wiem co mam robić,a do tego od kilku dni zauważyłam czerwone krostki po bokach jezyka i ostre pieczenie w przełyku a do tego wszyskiego przez ten cały okres choroby mam bardzo duzo śliny tak zwanej flegmy i niestety musze ja dyskretnie wypluwać co jest bardzo nieprzyjemne.Jestem osobą bardzo nerwową , wszystkim sie przejmuję i wszystko biorę do głowy.. Jeżeli moge prosić o podpowiex co mam robić byłabym wdzięczna...Jak mogę sama domowymi sposobami uśmierzyć ból?? Czy może powinnam powtórnie zrobić badanie . Proszę o rade i Pozdrawiam wszystkich cierpiących...
Autor Cezary cezkuj@poczta.wp.pl 2008-04-09 14:08:00
Do Edyty. Też mam takie dolegliwości. Przed rokiem leczyłem czynny refluks. Stosowałem dietę i brałem Losec. Wszystko przeszło. Obecnie nastąpił nawrót choroby w postaci suchego kaszlu, szczególnie rano i po posiłkach oraz zaczerwienione gardło. Byłem tylko u lekarza rodzinnego i pani doktor stwierdziła, że może to być spowodowane refluksem i związanym z tym zarzucaniem treści żołądka, która drażni gardło i krtań. Poleciła także wizytę u gastrologa i zrobinie gastroskopii.
Autor Beata beatriska7@wp.pl 2008-04-10 20:24:00
Witam Pana, stwierdzono u mnie refluxs żołądkowy oraz helicobakter. Dostałam leki ale zastanawia mnie szczególnie jeden polprazol. Staram się z mężem o drugie dziecko tak więc nie zabezpieczamy sie, a od tygodnia mam dni płodne i tak naprawdę nie wiem czy już nie jestem w początkowej fazie ciąży, hmm i teraz pytanie czy polprazol mogę brać? Mój lekarz powiedział tylko żeby starać się później a teraz się leczyć, nie wiem co myśleć. Dziękuje za jakąkolwiek odpowiedź.
Autor foka_21 aniela5b@wp.pl 2008-04-11 16:26:00
Witam. Od jakiegoś już czasu zauważyłam reakcję jakby uczuleniową po wypiciu alkoholu. Objawia się ona głównie silnie czerwonymi plamami na twarzy,dekolcie i czasem ramionach. Niekiedy nawet wystarczy niewielka dawka alkoholu.Dodam,że od 3 miesięcy biorę antybiotyk na trądzik(Tetralysal).Nigdy nie miałam problemów na tle uczuleniowym. Z góry dziękuję za odpowiedź na adres mailowy. Pozdrawiam.
Autor Patryk 29 rafkus79@interia.pl 2008-04-25 22:46:00
Witam serdecznie Pana Od dłuższego czasu oddaje luźny stolec a do tego dochadza wzdęcia. Uralem już tabletki na wzdęcia oraz węgiel leczniczy bez rezultatów.Wiem ze są rożnego rodzaju choroby jelitowe w tym na tle nerwowym.Proszę mi coś poradzić. Chciałbym jeszcze coś zastosować zanim pójdę na badanie, które nie należą do przyjemnych.
Autor beata bewid@poczta.onet.pl 2008-04-25 22:48:00
Witam serdecznie! Szukam porady w sprawie postawionej mi diagnozy: refluks żołądkowy. Objawy towarzyszące mojej chorobie to odbijanie po posiłkach i częste przy tym słabnięcie bezpośrednio po jedzeniu. Jeśli sie zdrzemnę bezpośrednio po zjedzeniu posiłku, to po godzinie, gdy wstaję mam uczucie jakby mi świat znikał z przed oczu, robi się mi słabo, dziwnie się czuję.Nie wiem co wtedy robić?
Autor vernan dytkrz@poczta.onet.pl 2008-04-26 22:37:00
Witam po wypiciu 2 piw badz kilku kieliszkow wodki dostaje czerwonych plam na ciele(twarz,plecy,klatka piersiowa,rece).plamy przechodza po jakims czasie.czy da rade to jakos leczyc??prosze o szybka odpowiedz
Autor Daniel daniel167@poczta.onet.pl 2008-05-06 15:41:00
Witam!!! Proszę powiedzcie co mi jest. zaczyna się od jężyczka. Gardło nabrało mocniejszy kolor (ciemno-czerwony) a poza tym gdy coś jem i jedzenie ociera o tą warstwę to boli. Czasami pojawia sie taka biała plamka, ale po dwóch dniach znika. Proszę o szybkie odpisanie ;(
Autor Krzysiek bulwik16@o2.pl 2008-05-11 21:54:00
Witam! mam 17 lat wszystko zaczelo sie 2 maja podejrzewano u mnie wyrostek, bolal mnie brzuch tak jak by sie w nim przelewalo biegunka no i wymioty. poszedlem do lekarze temp ciala 35* krew ok mocz tez pytam wiec co mi jest chirurg odpowiada jestes zdrowy kazal przez jeden dzien diete. to bylo 5 maja 8 maja skoro jestem zdrowy nie odczuwalem objawow zjadlem kielbaske z grila i znowu biegunka wymioty w nocy poszedlem do apteki kupilem laremid 9,10 wszystko ok wczoraj zjadlem tez kielbaske taka mala i dzis znowu to samo smierdzace gaz i ohydny zapach podczas bekania wiec jak jestem zdrowy to co mi jest prosze o pomoc !!!!:(
Autor Jarek jarrew@o2.pl 2008-05-19 13:46:00
Witam, Jak długo mogę przyjmować Lanzul S15? W ulotce jest napisane, że po 4 tygodniach powinienem powiadomić lekarza rodzinnego i ewentualnie powtórzyć cykl. Niestety - Lanzul przyjmuje już od czterech lat a lekarz rodzinny nie widzi w tym nic złego. Mam bardzo oszczędnego w stosowaniu szerokiej diagnostyki lekarza rodzinnego. Nie mogę się więc doprosić o inne badania, jakieś endoskopowe itp. Proszę o poradę: czy leczyc sie prywatnie czy też przyjmowac Lanzul i nie przejmować się. W trakcie kuracji lanzulem objawów nie mam ale jak odstawiam - życ się nie da. pozdrawiam Jarek
Autor Basia basia_t81@o2.pl 2008-06-12 12:55:00
Dzień Dobry. Od roku podbolewa mnie czasem w prawym boku pod żebrami.Byłam u lekarza i niby nic poważnego .Wątroba w porządku że to niby zapalenie żebra czy coś takiego. Robiłam także USG i wyszło że wątroba w porządku. pół roku później miałam piekący ból w klatce piersiowej i odbijanie okazało się ze to żołądek. Teraz znowu podbolewa mnie w prawym boku i już niewiem co to może być.Do kogo się zwrócić.Proszę o radę i pomoc.
Autor K kondzio_1123@o2.pl 2008-06-12 14:44:00
Witam nie wiem jak znalezc odpowiednie forum. MIalem kontakt seksualny z zabezpieczeniem w styczniu moze w lutym. I teraz od tygodnia zaczalem sie zle i dziwnie czuc. Na poczatku pierwszego dnia mialem dreszcze. Nastepenego dnia wchodzac pod gore zaczely mi niesamowicie opadac nogi z sil, i tak przez tydzien. Zaczely mnie bolec miesnie i stawy okropnie. Kiedy mi przeszlo z miesniami napuchly mi wezly chlonne pod pachami na szyji w pachwinach i pod kolanami bol mnie to przy dotyku czasem. Poszedlem do lekarza mialem zaczerwienione gardlo i biale podniebienie oraz jezyk... Na poczatku bolalo lekko a teraz troche bardziej. Te wszystkie objawy sa dosc dziwne bo nigdy sie tak nie czulem. Mam zawroty glowy i calodniowy stan oglupienia, zle sypiam. To utrzymuje mi sie juz ponad 1,5 tyg. Dostalem antybiotyk od lekarza to gardlo zaczyna mnie bardziej bolec jeszcze. Czy mozna jakos doradzic?? Zrobilem test na HIV i czekam na wynik ale zanim do tego dojdzie zamecze sie psychicznie
Autor K kondzio_1123@o2.pl 2008-06-12 14:46:00
Chcaielm dodac ze 2 dni z rzedu po powrocie do domu mialem temperature podwyzszona ale chodzi o to ze mam uczucie ze sie dobrez czuje a te objawy takei dziwne sa
Autor Magda zuzia_zla2@onet.eu 2008-06-25 10:41:00
Dzień dobry Panie doktorze. Mam 21 lat. od 7 miesięcy mam problemy żołądkowe. zaczęły się one jak zwykła niestrawność - bóle brzucha wymioty, brak apetytu. po 2 tyg jednak objawy nie przeszły. schudłam wówczas 10 kg w ciągu 3tyg. kilkukrotnie bywałam u gastrologa jednak dostawałam same badania do wykonania od wskażników wątrobowych ktore byly lekko podwyższone poprzez OB (poczatkowo ponad 40) CRP (ok 16) po lamblie (brak) helicobacter (brak) HCV (Brak). czesto rowniez występowały biegunki. ostatnie badania nie wykazaly zadnych zmian po czym nastapil narot. po 7 miesiącach nadal mam powyzsze objawy mimo iz unikam potraw ktore z pewnoscią mi szkodza (np.sery, majonez). martwia mnie wymioty zolcia w niedlugim czasie po przebudzeniu. bralam leki typu polprazol, duspatalin retard, xifaxan, enterol, rudotel. wraz z ich skonczeniem objawy powrocily. prosze o pomoc... co to moze byc? bede wdzięczna za odp mailem.
Autor Przemek moskiter@gmail.com 2008-07-01 08:50:00
Witam. Mam problem z moim układem pokarmowym polegający na tym, że pluję (szczególnie rano) śliną mającą kolor brązowy o smaku krwi, mam język z tyłu biały a po środku żółty i nie jestem prawie nigdy głodny a gdy jestem to po jedzeniu często mi niedobrze. Stolec mam rzadki. Gastroskopia wykazała niewielką przepuklinę rozworu przełykowego oraz 2 delikatne gastrity (chyba podrażenienie po polsku) w żołądku. Dostałem ten Reglan ale nie zacząłem go jeszcze łykać gdyż nie wierzę za bardzo w leki, chętniej bym się leczył jakimiś naturalnymi metodami. Przeszedłem na dietę (wg. książki "Żyj zgodnie ze swoją grupą krwi") i schudłem 10kg w 3 tyg, ważę teraz 77 kg przy wzroście 185cm (24 lata) ale brzuch mam ciągle trochę jajowaty (jojo). Trochę się boję dalszej utraty wagi. Czy to możliwe żeby osoba z grupą krwi A- miała za duży poziom kwasu żołądkowego bo słyszałem że to problem głównie innych grup? Proszę o wszelką pomoc.
Autor Łukasz lukaszmasiak@op.pl 2008-07-04 13:23:00
Witam, od jakiegos czasu codziennie rano mam brązowy język, przenosi się to też na zęby a dokładnie dwie jedynki, brązowy nalot idzie środkiem języka od gardła aż do końca języka, jest bardzo nieprzyjemny zapach, mam ten nalot zawsze jak się obudzę, muszę bez przerwy myć zęby ale po godznie nieprzyjemny zapach znów powraca, prosze o pomoc..
Autor Kachna aisha68@wp.pl 2008-07-06 11:40:00
Witam. Mam ponad 20 lat i występują u mnie dziwne objawy. Pierwsyzm objawem jest dziwne uczucie w gardle, tak jakby gardło mi puchneło i to najczęsciej pod broda. Do tego dochodza zaburzenia w koncentracji oraz stany dusznosci. Czesto w tych momentach łykam śline i napada mnie uczucie strachu. Ostatnio przezywam duzo sytuacji stresowych. czy jest to spowodowane nerwami ,czy jest to jakis rodzaj alergii czy moze jest to inna choroba. Jesli pojde do lekarza to jakie badania powinnam miec przeprowadzone. Czytalam tez sporo o tarczycy, dodam ze jestem bardzo szczupla, jem sporo ale na moj wiek mam spora niedowage. Jestem bardzo przewrazliwiona na punkcie bólu a tymbardziej robienia jakichkolwiek nieprzyjemnych badan.
Autor Justyna justynasa22@o2.pl 2008-07-07 18:30:00
Witam, przebywam w Anglii chcialam kupic ranigast ale nie znaja czegos takiego. Mam czeste bole zoladka i zapalenie dwunastnicy. Ranigast bardzo mi pomagal. Jak w Anglii nazywa sie ten produkt. Bardzo prosze o pomoc. Serdecznie pozdrawiam
Autor olivka26 olivka26@o2.pl 2008-07-17 16:46:00
Dzień dobry, Bardzo proszę o sugestię co może mi dolegać. Mam prawie 29 lat i od lat 10 cierpię na silne dolegliwości ze strony przewodu pokarmowego. Mam stwierdzony refluks żołądkowo-dwunastniczy i nieżyt żołądka. Zaczęło się w momencie gdy chciałam pozbyć się wyprysków i lekarz przepisał mi duże dawki tetracykliny i ketokonazolu. Wcześniej miałam takie dolegliwości jak wzdęcia po obiedzie, biały nalot na języku, potliwość, częste siusianie. W wielu 18 lat miałam operację tarczycy ze względu na guzki, podczas której wycięto mi część tego organu. Pomimo operacji nadal zażywam leki hormonalne od tarczycy. w wieku 20 lat wycięto mi migdałki ponieważ miałam nawracające zapalenia gardła i krtani. Przez sześć lat brałam leki na refluks i nadkwasotę oraz Lexotan. Tamten lekarz, który mnie prowadził twierdził, że moje dolegliwości są w zasadzie na tle nerwowym. Uczciwie muszę przyznać, że Lexotan powoduje ustąpienie wszelkich objawów nawet do 90% po dziś dzień jednak nie chcę go brać bo po tych 6 latach brania bardzo mocno sie od niego uzależniłam. Dzisiaj cierpię na następujące objawy : wzdęcia pod lewym żebrem, czasem ból w okolicach lewego nabrzusza - śródbrzusza, czasem promieniujący do lewej łopatki, ból nasila się przy wdechu. Cały czas mam nalot biały na języku, czasem występują nudności, wzdęcia całego brzucha czasami tak, że nie mogę oddychać i brzuch jest oczywiście widocznie bardziej wzdęty po lewej stronie, często miewam zapchane zatoki i nieżyt nosa - wydzielina gęsta i rzadka, przetłuszcza mi się cera, mam trądzik, który nasila się przy tym jak gorzej się czuję, odbijanie się (objaw, który mi towarzyszy odkąd pamiętam), nawracające drożdżaki pochwy- które znikają gdy czuję sie lepiej, częste gorączki (z rana nigdy nie mam, często przechodzą po wzięciu środka uspokajającego), często chrypka, pokrzywka (gdy się zdenerwuję). Często oddaję mocz i pocę się - aczkolwiek nie tak często i mocno jak kiedyś. Temu wszystkiemu towarzyszą gazy. I parę innych rzeczy - wyniki ogólne krwi jak i ciśnienie mam bardzo dobre,nie mam lamblii i prawdopodobnie pasożytów - chociaż muszę przyznać, że leki przeciwrobacze bardzo mi pomagają tylko, że na krótki okres, jestem cały czas zdenerwowana, często nie mam apetytu ale gdy długo nie jem robi mi się słabo. Ogólnie czuję się często przemęczona bardzo mocno osłabiona, nic mi się nie chce, czasami bolą mnie stawy. Sypiam dobrze, nie odczuwam żadnych dolegliwości w nocy. Mam luźne stolce ale raczej nie miewam biegunek. Nie choruję często - mam na myśli przeziębienia (po przeleczeniu lekami przeciwrobaczymi nie choruję w ogóle). Nie mam żadnych alergii. W obecnym czasie zaczęłam robić badania na pasożyty (niestety trwa to bardzo długo), wykluczyłam lamblie, drożdżaki przewodu pokarmowego i bakterie patologiczne (tak wyszło w badaniu), cukier również mam w normie. W niedługim czasie idę zrobić ponownie gastroskopię i kolonoskopię. Jestem osobą nerwową i zdaję sobie sprawę, że część tych objawów może być spowodowana nerwami ale chyba nie wszystko. Nie dokuczają mi też mocno dolegliwości ze strony refluksu - nie mam uczucia zgagi czy nadkwasoty. Chciałabym wiedzieć co może mi dolegać, będę wdzięczna za sugestie jakie badania mogłabym zrobić. Pozdrawiam
Autor Agnieszka agnieszkasz72@gmail.com tel. 660709422 2008-07-20 20:18:00
Witam ja mam problem zauwazylam ze mam na jezyku bialy nalot przy okazji porzniety jezyk i do tego krosty niemoge jesc owocow kwasnych orax zadnych sokow bo boli mnie jezyk prosze o porade czy to swiadczy o jakies powaznej chorobie boje sie bardzo
Autor sandra sandruska42@wp.pl 2008-08-01 14:29:00
Witam. ostatnio miewam takie jakby silne skurcze w klatce piersiowej i mam caly czas uczucie ze cos siedzi mi w przelyku i nie moge tego polknac, co od razu mnie przeraza. To uczucie nasila sie szczegolnie w okolicy migdalkow i krtani. mam podobno powiekszone wezly chlonne i lekii stan zapalny. ale co to moze byc??
Autor Ilona ilka_73@o2.pl tel. 514 365 300 2008-08-11 10:44:00
Mam takie pytania:mój syn co jakis czas wypluwa rope z gardla.gardło go nic nie boli i nie ma przy tym jakiś innych objawów.Czego to może byc przyczyna?
Autor asia zozanna@o2.pl 2008-08-13 13:18:00
Panie Doktorze od pewnego czasu na języku pojawił mi się nalot, z tyłu i po bokach języka czerwone krostki. Czasami piecze. Czy mogło to mi wyskoczyć w wyniku silnego stresu?Proszę o rady jak się tego pozbyć zanim udam się do lakarza.
Autor Ania aniaj70@poczta.onet.pl 2008-08-13 20:24:00
Witam.Od maja mam problem z pokrzywką. występuje codziennie najbardziej nasilona po nocy i czasami pod wieczór, występują również obrzęki ust ,powiek,stawów szczególnie kostki, czasami po silnym wysiewie pozostają sine przebarwienia, trzykrotnie miałam obrzęki gardła, języka. według moich obserwacji przyczyna tkwi w żoładku gdyz mam objawy ze strony układu pokarmowego;bóle nadbrzusza,puste odbijania,ssania,kwas w ustach, biały obłożony jezyk,czasami ból przy połykaniu lub uczucie że mam coś w przełyku i nie mogę tego przełknąć,cofanie treści żołądkowej. W ślepo byłam przeleczona na helicobactera, w gastroskopii- zapalenie bł.śluzowej żoładka, obecnie biorę omar. ranigast i od kilku dni polkortolon.Proszę o pomoc. Pozdrawiam
Autor keyra lilykaii@hotmail.com 2008-09-02 15:12:00
Panie doktorze! Od kilku lat codziennie w godzinach porannych [8:00 - 13:00] odczuwam dziwne uczucie w żołądku. Sądzę że jest to wywołane stresem [szkoła]. Objawia się to uczuciem napięcia, nieprzyjemnym uczuciem w żołądku, czasem jego burczeniem (nawet po obfitym śniadaniu). Biorę tabletki [manti, gastop, len w tabletkach], ale to nie pomaga. Nadal nie mogę się skupic, bo wydaje mi się że coś mi się w żołądku odezwie za chwilę (nawet nie samo to, że burczy mi w brzuchu, ale uczucie że może się tak stac). Nie wiem co może byc tego powodem poza tym, że żyję w umiarkowanym stresie, jem dużo kwaśnych rzeczy (owoce)...Jak temu zaradzic??Co może byc inną przyczyną?
Autor natalia nataliaszupieniuk@wp.pl 2008-09-02 19:38:00
Witam Panie Doktorze . Zwracam się do Pana z prośbą o pomoc. Od kilku dni męczy mnie ból brzucha choć nie dość silny natomiast dość uciążliwy szczególnie gdyż mam ciągłe uczucie pełności i ciężkości w jamie brzusznej dodatkowo mam ciągłe i bardzo częste puste odbicia. Mam uczucie jakby nagromadzone powietrze wywołało uczucie ciężkości, dlatego też często sama prowokuje te odbicie . Czy to może być coś poważnego ?
Autor Malwina mafd@eircom.net 2008-09-09 12:50:00
Cierpie na refluks od 12 tygodni. Bylam u gastrologa juz 3 razy, za kazdym razem dostalam Controloc, najpierw Controloc 20 raz dziennie, od 6 tygodni Controloc 40 2 razy dziennie. Czuje sie roznie, raz lepiej raz gorzej. Po probie odstawienia od razu gorzej... Nie mialam jeszcze robionej gastroskopii. Moje pytanie do p. doktora: czy biorac Controloc w takich dawkach, moge sie starac o zajscie w ciaze? Czy nalezy lek od razu odstawic czy dopiero po stwierdzeniu ciazy? Dziekuje za odpowiedz.
Autor Basia sbasia@buziaczek.pl 2008-09-12 08:35:00
Dzien dobry Mam ogromny problem choruje na refluks od 2 lat jak dotad tabletki typu controloc pomagały mi .Ostatnio miałam uroczystosc w rodzinie i zdarzyło mi sie wypic troche wiecej alkoholu .Od tej pory niemla ze umieram z bólu tak mi zarzuca kwasami po jedzeniu-strasznie nasilił mi sie refluks(nie wiem czy żołciowy czy kwasny).Od tego czsu mineło 3 tygodnie a ja nadal mecze sie z nasilonym refluksem pomimo zazywania controlocu 40 raz dziennie.Mam zwiazku z tym pytanie czy sa szanse ze znow refluks powroci mi do normy? Jak tak to po jakim czasie.Za odpowiedź z góry dziekuje.
Autor Marlena marlena_38@o2.pl 2008-09-23 08:30:00
Witam. Od 3 tygodni choruję na refluks żołądkowo-przełykowy choroba stwierdzona przez gastrologa badaniem endoskopowym z tego też powodu mam do P.doktora pytanie:pracuję w fabryce mebli na lakierni,czy ta praca będzie miała wpływ na przebieg choroby i dalsze leczenie?pozdrawiam M
Autor babyblue karzelek1986@o2.pl 2008-09-23 15:55:00
Czy na tym forum w ogóle pojawia się czasami ten lekarz??? Bo wydaje mi się że sami tak sobie gadamy.
Autor darren1978 czarny.piotrus@o2.pl 2008-09-23 16:28:00
Marlena no cos ty lakiernia nie wplynie ci raczej na refluks :D ... przeciez to nie drogi oddechowe :o
Autor babyblue karzelek1986@o2.pl 2008-09-23 16:48:00
Ale wprowadzasz drogą wziewną opary działające szkodliwie na śluzówkę, która i tak jest podrażniona. Chciałam się zapytać - czy Polprazol na refluks można brać w trakcie ciąży? Poleciłam go znajomej, a teraz się waham, czy dobrze zrobiłam.
Autor mirelka.morelka phiphiphi12@gazeta.pl 2008-09-23 23:50:00
Mozna brac ja sama bralam. Prostaglandyna odpada bo wywoluje skurcze macicy, ale Polprazol akurat jest OK.
Autor Marlena marlena_38@o2.pl 2008-09-24 10:14:00
Darren! Opary lakieru i pyły drzewne wdycha się nie tylko nosem, ale też buzią, a to jak sam zapewne się orientujesz są związki chemiczne szkodliwe dla organizmu.Miałam w tym względzie szkolenie więc wiem.Jeżeli nie powinnam nic jeść na terenie lakierni bo w ten sposób szkodliwe substancje przedostają się do żołądka,dlatego zadałam to pytanie panu doktorowi,a nie tobie! Bez urazy. M
Autor darek d05u01@wp.pl 2008-10-01 11:48:00
Witam od jakis dwuch miesięcy odczowam jak bym cały czas miał cos w przełyku i strasznie duzo mi sie odbja.Czasami czuje jak by mnie bolało z lewej strony od mostka do żołątka takie uczucie jak bym tam cos miał. Moj lekarz rozinny podejzewa ze moge mieć nerwice bo zdrowo sie odrzywiam duzo cwicze nie pale i nie pije. Ale ja sypiam spokojnie. dodam ze mam tez skrzywnienie kręgosłupa niewielkie może to tego przyczyna .jeden bark mam wyzej od drugiego .pozdrawiam
Autor mariusz kropa1979@o2.pl tel. 817563246 2008-10-18 22:55:00
Panie doktorze przyimuję losec już od 3 lat codziennie 1 tabletkę 10 mg .gdy tylko odstawie zgaga powraca nie wiem co mam robic prosze o pomoc.dziękuję i pozdrawiam.
Autor grazyna grazynadera@interia.pl tel. 696007604 2008-10-19 21:15:00
Witam! Mam wzdęcia, zgagę, nalot na języku, nadżerkę na dwunastnicy. Miałam kilka razy robioną gastroskopię i biorę 40 Controloc. Dziasiaj kupiłam w aptece Helico test i wyszedł pozytywny. Proszę o informację jakimi lekami mogę pozbyć się tej bakterii ? Wszystkie moje dolegliwości są na pewno spowodowane bakterią helicobacter pyroli. Uprawiam sporty, mam super wagę, nie palę, unikam alkoholu, jem zgodnie z zasadami yogina. .. a mimo to mam poważne dolegliwości o których napisałam wyżej. Proszę o poradę.
Autor gastrolog tonia555@buziaczek.pl 2008-10-25 18:36:00
Panie doktorze -cztery lata temu byłam na gastroskopi lekarz stwierdził zapalenie żołądka i cofanie się żółci.Brałam leki na troche pomogły.Potem doszło częste odbijanie i kwaśno w ustach.Proszę o pomoc co mam robić-nie mogę jeść,bo mam uczucie pełności i kwas.Dziękuje
Autor Jacek Błaszczyk igriks@wp.pl tel. 693120422 2008-10-29 08:15:00
Od około dwóch lat cierpię na różnego rodzaju dolegliwości żołądkowe. Ostatnio nasiliły się silne bóle w mostku, ból przełyku oraz kłucia w okolicach serca. Zrobiłem EKG (chyba ze 3 razy), echo serca i ekg wysiłkowe. Kardiolog wykluczył jakiekolwiek dolegliwości sercowe. Powoli dochodzi di tego ze zaczynam bać się wychodzić z domu, ponieważ boję się że coiś mnie znowu chwyci. Ból się nasila w zasadzie jak o nim pomyślę i zaczynam się denerwować. DOdam że zawsze miałem nerwicę żołądka, na każdy najmniejszy stres reagowałem koniecznością skorzytsania z toalety. obecnie biore Controloc i famogast, a na rzekome jelito nadwrażliwe duspatalin. Z kolei lekarz kardiolog przepisała mipsychoptropy, tzw. tabletki szczęścia. Czy to oznacza zgodnie z twierdzeniami lekarza, iż mam zespół jelita i refluks? Czy te dwa schorzenia występują razem? jaki tryb leczenia można zastosować żeby po pierwsze nie zwariować a po drugie poprawić stan swojego zdrowia? z góry dziekuję za odpowiedź.
Autor buba 2008-11-12 19:58:00
Witam;-)juz od dluzszego czasu czuje kwasno w gardle od lata lipiec-sierpien bralam 4 rodzaje antybiotyku gdyz caly czas mialam chrypke i boalalo mnie gardlo! w koncu laryngolog stwierdzil ze to nadkwasota jest przyczyna zapalenia sluzowek w gardle dostalam odpwiedni antybiotyk i obecnie zazywam tabletki Gasec 20 niestety czuje coraz wiecej kwasow w gardle i dalej boli zoladek nie wiem co mam dalej robic,prosze oodpowiedz i z gory dziekuje;-)bozena
Autor MISI-23 misscraft@gazeta.pl 2008-11-26 21:57:00
Witam Panie Doktorze!Od dłuższego czasu codziennie miewam zgage i gazy,poza tym stolec stał się nieregularny i luźniejszy,bóle brzucha po niektórych potrawach(np. chińszczyźnie), ostatnio narzeczony zauważył u mnie nieprzyejmny zapach z ust, a ja czuje w ustach gorzki smak kończąć jedzenie i po posiłku. Objawy stają się coraz bardziej uciążliwe. Będę wdzięczna za jakieś wskazanie czy radę. Pozdrawiam.
Autor Anita machten@interia .pl 2008-12-05 21:35:00
Witam .problemy zaczeły się 4 lata temu Nieustanne pieczenie w przełyku,aktualnie doszło pieczenie w nadbrzuszu,męczacy suchy kaszel.Zrobiłam gastroskopie Opis:Przełyk zmieniony zapalenie tuż nad wpustem w stopniu znacznym .ok.5mm powyżej lini Z uwypuklenie śluzówki .Niedomoga wpustu .Jezioro żółciowe .błona śluzowa żołądka zmieniona st. umiarkowanym .odżwiernik obrzeknięty .Opuszka dwunastnicy kształtna ,nieżytowa.Test urazowy dodatni ,cześć spustowa bez zmian ,pobranie hist-pat ,Rozpoznanie GERD Zapalenie błony śluzowej żołądka .Helikobakter Pylori dodatni .Przed badaniem pieczenie w dołku po posiłku przepisane zostały leki Lansolek poprawa apetytu i przestało piec .ale zaczeły się koszmarne bóle głowy i senność,potem Ortanol i znowu to samo .Wizytę u lekarza mam dopiero za 2tyg.męczy mnie suchy kaszel powodujący ból w żołądku nie mogę przez to spać,uczucie jak by w przełyku cos tkwiło nie mogę tego przełknąć .co mogłabym brać (zioła ,tabletki,co robić, do czasu wizyty u lekarza by złagodzić ten kaszel .Martwi mnie czy leki które zostaną mi przepisane będą dobre.Pozdrawiam .
Autor seba kempes102@wp.pl 2008-12-30 11:09:00
Witam, nyłem na gastro wczoraj i wykazało mi niedomoge wpustu mam czeste bóle żołądka w okolicy mostka zwlaszcza na czczo mam ssanie co mam zrobic wszystkie polprazole na mnienie działają
Autor kris kristofos111@poczta.fm 2009-01-02 12:55:00
Mam taki sam problem.Od dłuższego czasu mam popękany język.Czego są to objawy?Czy jest to objawy choroby?Odwodnienia?Bardzo proszę o odpowiedź.Z góry dziękuję.Pozdrawiam
Autor sabina sabcia1983-1983@o2.pl 2009-01-07 14:42:00
Dzień dobry mam 25 lat od 4 miesiecy mecze sie z przewodem pokarmowym tzn. zaczło sie od tego że dostałam hemoroidów pani doktor przepisała mi detralex po tygodni brania mialam uczucie jakby mi tabletka staneła w gardle pani doktor przepisała mi na to antybiotyk forcid1000 po czterech dniach stosowania nie poczułam zadnej poprawy i wtedy wysypało mi całe gardło w czerwonych krostach i strasznie piekło tak jakby sie herbata poparzyła dostałam nestatyne do pędzlowania oraz mycostyt ale po zarzyciu tego żadnej poprawy tylko tyle ze juz tak nie pieklo zaczła mnie swedzieć cała skóra to przepisali mi terbinafine ale na to byłam uczulona puzniej doktor przepisał mi contix ale co jakis czas zaczyna mie parzyc w żełądku i przełyku oraz puziej doszedł kaszel i strasznie mi widać żyly które bolą wieczorem czuje sie strasznie jezyk jest zabielony i na jego tyle sa czerwone krostki czuje sie fatalnie z dnia na dzień coraz gorzej doktor stwierdził ze to nerwica ale jedynie co mnie stresuje to to że żle sie czuje . teraz mam przepisane krople na serce bo mnie jakos kłuje i doktor powiedział ze jak potym mi sie nie uspokoji w żełąku to zrobią mi gaskostropie >co mi może dolegać
Autor hania hanka1986@vp.pl 2009-01-14 17:50:00
Witam Panie Doktorze!Od dłuższego czasu mam popękany język.Czego są to objawy?Czy jest to objawy choroby?Jak temu zapobiedz ?Bardzo proszę o odpowiedź.Z góry dziękuję.Pozdrawiam
Autor qubasspoko qubasspoko@yahoo.co.uk 2009-01-22 21:41:00
Witam wszystkich, mam pytanie czy w chorobie refluksowej macie uczucie ze po okolo 30 minutach po jedzeniu caly pokarm jest zpowrotem wysoko w przelyku.Ja tak mam do tego dziwne rozpieranie .Nie wiem jak z tym walczyc bylem kilka razy doktora ale oni caly czas daja mi tylko leki np. Controloc.Czy to mozliwe,acha towarzyszu temu jescze bol plecow jakby pieczenie w okolicach lopatek.
Autor Magda ita88@o2.pl 2009-01-22 22:48:00
Witam! ja jestem dwa lata po operacji przepukliny rozworu przełykowego i refluksu. Ale bóle żołądka wcale nie minęły. Właśnie wróciłam od lekarza i mam mieć jakiś zabieg, który się nazywa wagotomia selektywna. Czy miał ktoś z was taką operację. Chciałabym wiedzieć jak to wygląda i czy jest skuteczne. Aha, a ma ktoś z was takie objawy jak bóle żołądka na czczo? bo wszyscy, z którymi rozmawiałam mają bóle po zjedzeniu czegoś niezdrowego i kiedy nie wezmą tabletek. Na mnie żadne tabletki nie działają i boli mnie żołądek tylko jak jest pusty. Podobno to przez stres... pozdrawiam
Autor jasta kijanki611@go2.pl 2009-02-13 15:35:00
Witam ja mam takie pytanie czuje w gardle mniej wiecej tu gzie jest tzw. jablko adama cos i to mi przeszkadza tak jakby uciska ale nie przeszkadza w oddychaniu czy jedzieniu ale bardzo denerwuje mam to od 4 dni tak po prawej stronie jak leze troszke mniej to czuje lykam i lykam sline a to caly czas ta jest co to moze byc?? prosze o pomoc
Autor lew salonowy 2009-02-14 08:32:00
Panie lekarzu a jak leczyc refluks zolciowy i jaka jest przyczyna?
Autor Nika lunaaztec@gazeta.pl 2009-02-18 13:03:00
Witam, bardzo prosze o porade. Jestem w drugim miesiacu ciazy. Ostatnio na jezyku zauwazylam bialy nalot, czasami jezyk jest bolesny, co to moze byc? dziekuje za odpowiedz Nika
Autor matylda 2010 2009-02-18 20:59:00
Zdiagozowano mi ,, niedomogę wpustu z tendencją do przepuklinyrozworu' tzn. nie zamyka mi się żoładek ( łączenie między żołądkiem a przełykiem) oczywiscie otrzymałam odpowiednie leki, ale mam też zastosować dietę. Problem w tym że nie wiem czym się mam kierowac przy jej zastosowaniu. Dlaczego kefiry mogę jeść, a jogurtów owocowych nie. Dlaczego nie moge jeść owoców? jaki chleb? co z zupami? Pomocy!
Autor grazynna blizniak92mk@op.pl 2009-02-27 21:44:00
Witajcie. Ja równiez mam refluks żołądkowo przełykowy. Występują u mnie takie objawy jak: pękanie języka, cofanię się pokarmu, odbijanie, zgaga oraz ból po prawe stronie żoładka. Jak można zapobiec tym objawom, czy treba wykonać jakieś dodatkowe badania?? Proszę o informacje
Autor Leczenie refluksu żołądka emil.gabrys@neostrada.pl 2009-03-02 04:30:00
Mam pytanie co zrabić żeby pokarm nie cofał się do przełyku w trakcie snu,nie piecze mnie zgaga,i nie boli mnie żołądek, ale zawsze kiedy śpię pokarm który zjem,nawet osiem godzin przed snem cofa mi sie doprzełyku,a właściwe resztki pokarmu
Autor milan milaneagm666666@gmail.com 2009-03-02 09:36:00
Jak w wzmocni zwieracz żołądka żeby pokarm nieprzedostawał się do przełyku
Autor MONIKA monika98761@gazeta.pl 2009-03-03 18:37:00
Witam! Mam problem,cały czas burczy mi w gardle,byłam z tym u lekarza rodzinnego i laryngologa,ale niestety nie wiedzą co to jest.Proszę o pomoc.Co to moze być i jak to leczyć????
Autor agunia27 agatatyc@wp.pl 2009-03-16 10:55:00
Witam.moja 4 letnia corka juz tydzien czasu boryka sie z biegunka.bylismy u lekarza jednak lekarz zalecil tylko diete.co prawda brzuch ja juz nieboli od kilku dni ,ale wciaz ma mocno luzny stolec dwa trzy razy dziennie.do tego wczoraj dostala czerwonych plam na twarzy ,dekoldzie i pleckach,ktore po 5-10 minutach schodza.a przy kolejnym mocnym otarciu lub dotknieciu skory znow sie pojawiaja.plamy sa czerwone w srodnku z bialym pecherzykiem..chcialm dodac ze wczoraj podalam jej cwiartke wegla leczniczego w tabletce,czy to moze byc reakcja na lek???czy powinnam sie zgloscic jeszcze raz do lekarza,czy przeczekac,az samo przejdzie???
Autor Zosia zosia88@wp.pl 2009-03-18 15:10:00
Witam! Od jakiegoś czasu drętwieje mi podniebienie. Trochę nawet jakby boli. Myślałam, że to stres. Że napinam mięśnie twarzy, spinam się i to dlatego. Ostatnio przeglądając internet natrafiłam na hasło "rak podniebienia" i oczywiście od tej pory stresuję się jeszcze bardziej, bo boję się, że to może być to ... Więc stresuję się jeszcze bardziej, cały czas dotykam językiem podniebienia i uczucie "dyskomfortu mam jeszcze większe. Co to może być? Czy faktycznie może być to rak??? Dziękuję za odpowiedź
Autor Ewa ramajana@interia.eu 2009-04-11 21:43:00
Witam Panie Doktorze. Od przeszło miesiąca odczuwam silne pieczenia języka. Czy może to być objaw zakażenia wirusem HIV? Ryzykowny kontakt miał miejsce 2 stycznia 2009 r. Obopólny seks oralny, partner (lat 31) nie miał wytrysku, ale pojawił się prejakulat. Pod koniec lutego przez kilka dni miałam podwyższona temperaturę do 37,2 st. C. Dodatkowe informacje: wiek 45 lat, hormony żeńskie w normie, TSH w normie. Biorę letrox od 4 lat z powodu wola Hashimoto. Jeżeli to nie AIDS, to co? Dentysta wykluczył zakażenie bakteryjne, jak również grzybicę. Internistka, na podstawie oglądu języka wykluczyła anemię. Boję się iść zrobić test. Uprzejmie proszę o poradę. Z góry serdecznie dziękuję za pomoc. Ewa
Autor jugr1981 jugr1981@wp.pl tel. 505790606 2009-04-29 16:53:00
Witam. Mam 28 lat, za niemowlaka miałam otwarty żołądek i chciałam się dowiedzieć czy on się zamknął sam. teraz od 2 tygodni mam pieczenie gardła, mam je zaczerwienione, ból klatki piersiowej i za mostkiem, zgagę, nieprzyjemny zapach z ust, chrapie, ból żołądka, czasami czuje jakbym miała jedzenie w gardle, które po odbiciu odbija mi się jakby do góry, czy to może być refluks, jeśli tak to jakie badania muszę wykonać proszę o odpowiedz
Autor Jasiek dajzycie@wp.pl 2009-04-30 02:44:00
Doktorze. Krótko i na temat. OBJAWY -> Gęsta lepka ślina -> Rzadka wydzielina w nosie -> Osad na języku -> kwaśny smak w ustach -> Nieprzyjemny zapach z ust -> Suchośćw ustach. Badania zrobione [ posiewy kału , krwi , kał na pasożyty , krew , mocz , gastroskopia , zatoki ( 2 fotki ) , badania mykologiczne , IGE , testy alergiczne ... WSZYSTKO W NORMIE ! Nie jestem otyły i często zażywam sportu ... Staram się jeść tak aby nie być zakwaszonym. CO MI DOLEGA ?!!!!!!!!!!! DAJCIE ŻYYYYYYYĆC
Autor Jerzy jak.holmes@gmail.com 2009-05-03 13:16:00
Witam. Panie Doktorze. Po kilkumiesięcznym leczeniu gardła { w tym inhalacje Dexaven i Gentamycin- 20 dni, w sumie -1x dziennie }ostatnio stwierdziłem że mam coraz bardziej popękany język. Główna bruzda- środek języka w kierunku ust oraz kilka poprzecznych spękań. Na języku żółty nalot. Bardzo proszę o wskazówki jak można to wyleczyć.Pozdrawiam.
Autor Jerzy jak.holmes@gmail.com 2009-05-05 14:18:00
Szanowni Państwo Forumowicze ! Ponieważ nie można się dowiedzieć od lekarza konkretnych informacji dotyczących każdego z pacjentów ,proponuję zamieszczanie przez pacjentów nie tylko pytań do lekarza,lecz jak został przez lekarza jakiej specjalizacji leczony i z jakim skutkiem.Bardzo proszę więc Forumowiczów :Kristofosa /pytaniez dn.2.01.2009/ i Hankę /pytanie z dn.14.01.2009/ o udzielenie informacjio o sposobie leczenia języka za co z góry serdecznie dziękuję i życzę dużo zdrowia.
Autor Kasia kasiahajduga@wp.pl tel. 695604971 2009-05-06 20:17:00
Witam! Mam 25 lat i od 2 miesięcy borykam się z bólami żołądka. N początku wydawało mi się, że mam problemy z sercem ból za mostkiem promieniujący do łopatek. Zgłosiłam się do kardiologa, zrobił ekg echo serca i próbę wysiłkową i stwierdził ze serce mam w porządku po czym następnie zrobili mi gastroskopię. Wyszło że mam reflux żołądkowo-przełykowy biorę leki ( Noacid 20mg) a staram się utrzymać również dietę, ale bóle powracają. Co mam robić?? Czy te bóle kiedyś miną??
Autor Iwona dmadzia85@wp.pl 2009-05-09 02:59:00
Witam, mam problem od kilku dni z pieczoncym jezykiem, i zastanawiam sie jaka moze byc przyczyna, mam nadkwasote, ale nigdy wczesniej takich objawow nie mialam, prosze mi doradzic co to moze byc i jak to leczyc.
Autor jugr1981 jugr1981@wp.pl 2009-05-10 18:58:00
Witam urodzilam sie z otwartym odzwiernikiem zoladka, teraz mam 27 lat i podobne objawy do refluksu czyli zgaga pieczenie w gardle zaczerwienione gardlo bol klatki piersiowej gorzki smak ustach czy choroba mogla wrocic dziekuje za odpowiedz
Autor ewa piotriewa@yahoo.com 2009-05-10 22:54:00
Panie Doktorze Witam. Mam 41 lat, bardzo nasilony stress w oststnich kilku latach.Moje problemy zoladkowe doszly do punktu gdzie boje sie czasami wyjsc z domu,bo nie wiem jak sie bede czula za moment.Czeste uczucie jak gdyby cos mi stalo w przelyku,nudnosci z odruchem czesto wymiotnym(niestety nie moge sie zmusic) bole w dolku chroniczne zaparcia nawet po zmianie diety, boje sie jesc lub pic.Zchudlam 10 KG.Od 6 tyg.jestem na NEXUM ale jest bardzo drogie,czym mozna zastapic ten lek o podobnym dzialaniu.Przy lekkim zdenerwowaniu powraca wczucie ucisku w gardle,przeszkadza to rowniez w pracy.Podwyzszona glowa w czasie snu i cieple oklady na zoladek to praktycznie jedyny komfort ktory przynosi ulge w nocy.Prosze o porade
Autor grzegorz grzesadamczyk@op.pl 2009-05-13 12:25:00
Witam. Panie doktorze od prawie dwóch lat leczę się na refluks stwierdzony przez badanie endoskopem, objawy ciągle się utrzymują czyli przede wszystkim ból i ściskanie w piersiach ostatnio pieczenie w gardle i wrażenie że cos stoi mi w przełyku.Leczę się tzw. inchibitorami pompy protonowej, ale mam wrażenie że to mi nie pomaga. Czy jest coś bardziej skutecznego i czy środki przeciw bólowe coś pomogą, bo nie stosuję ich przy bólach.
Autor Krzysiek 2009-05-15 13:14:00
Witam. ja podobnie do kolegi przemka mam kłopot, acz bardziej natury estetycznej, z brązowawą śliną... Otóż chodzi o to, że od jakiegoś już czasu (nie potrafię dokładnie zlokalizować w czasie początku tejże przypadłości) mam wybitnie nieprzyjemny smak w ustach rano po przebudzeniu (z tego co kojarze to zawsze był jakiś taki lekki niesmak, ale od pewnego czasu to wybitnie) a gdy splunę śliną, to ma ona zabarwienie jasnobrązowe. Krępuję się rozmawiać z ludźmi face to face, bo mama często mi mówi że mam nieprzyjemny zapach z ust; fakt że mam mocno zepsute 6-ki, ale zanim jeszcze zepsuła mi się ta druga, a diura w pierwszej nie zaczęła jeszcze zarastać dziąsłem, problemu takiego nie było. oczywiście pucuję szczękę codziennie, dokładnie jak należy; Niemniej nie pomyślałbym, że to jest sprawa układu pokarm. gdyby nie sugestie mamy, oraz fakt, że ten nieprzyjemny smak dobywa się jakby z głębi gardła, i czuję na jego ściance jakby coś mnie stale łaskotało, i całymi dniami próbuję to "coś" przełknąć, ale bezskutecznie. Rozważałem możliwość, że to może krew z zęba, ale jeśli już krwawił, to przy naruszeniu tej dziąsłowatej narośli przy szczotkowaniu paszczęki, a na to staram się uważać. Poza tym rano kiedy pluję tą fuj śliną, to staram się jakby zassać tego chorego zęba, ale żadna krew z niego nie idzie, także to moim zdaniem wyklucza go jako ew. przyczynę tej śliny. Z góry dzieki za pomoc tutaj w komentarzach. Pozdrawiam
Autor Ewcia 2009-05-25 08:30:00
Witam serdecznie . kochani czy jest mozliwe zeby miec kaszaka w gardle?? Dziś rano cos mnie swędziało w gardle zajrzałam i ku mojemu zdiwwieniu zobaczyłam kilkanaście białuch kuleczek zbitych w jedną większa wyjęłam to ( nie bez problemu ) i wygladało to jak kaszak . Jeśli nie to co to moze być?
Autor Tomek house29@interia.pl tel. 781444924 2009-06-16 12:38:00
Witam ja w sprawie helikobakterka.Niestety mecze sie od lutego 2009 mialem robioną gastroskopie stany zapalne kaskadowy żoladek, 2 kuracje i nadal wynik dodatni tylko ze ten wynik z apteki tylko potwierdzil ze mialem zarazony zoladek bądz nadal mam a jak to sprawdzic w stu procentach ?gdzie?ze mam mniej lub wiecej tych bakteri helikobakter pylori? i jak leczyc?jesli masz odpowiednie informacje to prosze.plis bede wdzieczny za pomoc pół roku zmarnowane albo jeszcze dluzej.Pozdrawiam
Autor Asia mikoljoa@gmail.com 2009-06-16 19:37:00
Witam. Przez 2 m-ce marzec i kwiecień leczyłam się na gardło. Zażyłam dużo antybiotyków.Bioparox, Ospamox - 2 opakowania, Nobaxin, DalacinC - 2 opakowania. Niestety dziwny dyskomfort i ból gardła nadal był. Poszłam do laryngologa, który po obejrzeniu krtani stwierdził obecność białego kożuszka i stwierdził że przyczyną mojego złego samopoczucia jest refluks. Przepisał mi Lanzul30. Poszłam na gastroskopię, która wykazała podatność żołądka na rozdymanie i wpust o charakterze nieszczelności. Poza tym wszystko dobrze. Nie miałam zrobionego testu na Helicobacter, bo lekarz wykonujący badanie stwierdził, że nie ma takiej potrzeby skoro nie mam żadnych zmian w śluzówce. Zjadłam cały Lanzul, później lekarz rodzinny przepisał mi Controloc40, który przez pierwszy tydzień zażywałam 2razy dziennie, teraz tylko 1 raz dziennie. Do tego jem Debridat, bo mam duże wzdęcia. Przeszłam na dietę. Niestety dyskomfort jak był tak jest. Pieczenie i kłucie od górnej części klatki piersiowej do gardła, wrażenie że coś mi się przykleiło do gardła, przełyku, gorzki smak w buzi. I tak od rana do wieczora. Uspokaja mi się po położeniu się i dłuższym bezruchu. Najlepiej czuję się rano, ale wystarczy, że zacznę się krzątać to znowu wszystko powraca. Czy to faktycznie może być refluks? (Dodam że miałam robione usg szyi i rtg klatki piersiowej i jest ok).
Autor Ania aniajg82@gmail.com 2009-06-24 17:04:00
Witam! Mój problem polega na tym,ze od jakiegoś czasu odczuwam bardzo brzydki zapach z moich ust, jezyk obłożony jest nalotem. Czasami podczas połykania jedzenia odczuwam ból na wyskości mostka. Odczuwam pieczenie gardle i cały czas chce mi się pić. Mam także bóle żołądka i puste obicia. Brałam ortanol i DEBRIDAT ale to nic nie pomaga. Nie wiem co mam z tym zrobić.. Z góry dziękuję, za odpowiedź i Pozdrawiam.
Autor justyna nestii22@wp.pl 2009-07-08 11:00:00
Witam! Od miesiąca mam problem z refluksem jak podejrzewam. Lekarz zlecił mi badania na helikobaktrim ale okazało się ze mam negatywny. Zjadłam 10 tabletek Lanzulu, więcej juz nie moge bo mam odruch wymiotny. Zrezygnowałam z kawy. Piecze mnie przełyk, na jezyku mam biały nalot a w żołądku uczucie ciężkości. Na dodatek nieprzyjemny zapach z ust. W jaki sposób mam sie leczyć proszę o poradę
Autor joanka22 joana22@onet.eu 2009-07-11 12:06:00
Witam mam pytanie jak długo mozna stosowac controloc czy to prawda ze ten lek ma wplyw na gorsze wchlanianie substancji odzywczych np witamin bo strasznie mi wlosy wypadaja a dodatkowo nie moge nic przytyc tym bardziej ze jem ,i czy te brak przybierania na wadze moze miec zwiazek z helicobakter ????
Autor Agata ola1903@vp.pl 2009-07-15 19:42:00
Witajcie! Refluks żołądkowo-przełykowy zdiagnozowano u mnie kilka lat temu. Stwierdzono też obecność helicobaktera. Dostałam odpowiednią dawkę antybiotyków i polprazol. Po roku ponowna gastroskopia wykazała że bakterii już nie mam, nie mniej niektóre dolegliwości zostały do dziś. Są to: puste odbijania, niekiedy ból żołądka, gula w gardle, kłucie serca i nieprzerwalny lęk,że zaraz zemdleję. Czy to normalne przy tego typu schorzeniach?
Autor www.epacjent.pl krzyska@vp.pl 2009-08-09 16:05:00
Witam! Rok temu stwierdzono u mnie refluks. Zaczęło się od kaszlu i chrypki leczonej miesiącami antybiotykami i powracającymi abiawami po zwykle 2 tygodniach. Trafiłam do laryngologa , który stwierdził refluks,mam też niewielką przepuchlune okoloprzełykową. Obecnie 4 tydzień biorę controloc 20( rano), gardło mnie boli , nie mogę jeść , bo nawet picie ( woda niegazowana) sprawia mi dyskonfort. Schudłam( 167wzrostu- 60kg). Marzy mi się normalne jedzenie! Unikam potraw niewskazanych) Co mam zrobić, gdzie się leczyć? Pozdrawiam Krystyna
Autor Anna anna.kedzierska81@wp.pl 2009-08-16 22:06:00
Witam. W połowie maja biezacego roku stwierdzono u mnie za pomoca gastroskopii refluks zołądka. Brałam przez miesiąc Belgijski lek o nazwie NEXIAM (esomeprazol, 40mg). Pod koniec brania leku odczułam znaczną poprawę i zaczełam brac PANTOMED (20mg). Niestety dolegliwosci nasiliły sie tym razem zaczęłam brac POLPRAZOL (40mg). W tej chwili wziełam juz całe opakowanie (28tab), i rozpoczełam drugie. Moja dolegliwosc trwa juz 3 miesiace. Czy jest cos co mi pomoze? Dziekuje. Anna.
Autor Roman Gąszczak romangaszcza@wp.pl 2009-08-18 11:48:00
Mam 59 lat ostanio nasiliły się u mnie bóle brzucha podczas gastroskopii stwierdzono-Varices oesophagi I stopien OMED.Gastritis chronica magnii gradus.Gastritis aphtosa.Bulbitis.Dysfunctio pylori.Mam rozpocząc leczenie szpitalne 24.09.2009- czy to rozpoznanie jest grożne
Autor skupa skupa93@onet.eu tel. 691123233 2009-08-24 16:39:00
Czesc.misiac temu wypilem 2 piwka i dostalem czerwonych plam na rekach trohe na nogach iiplecach.miaklem uczucie garąca .po godzinie wszystko przeszlo.od tego czasu nie pije .ale meczy mnie co to moglo byc.wczesniej pilem i nic sie nie dzialo.prosze doradzic co to jest gdzie sie udac.moze spotkaliscie sie z takim przypadkiem .
Autor iwcia iwcia2004@wp.pl 2009-09-07 17:36:00
Mam cały czas uczucie gluta w gardle ,ciagle zalega mi flegma,ktorą ciężko odkrztusić,szczególnie wieczorem choć uczucie zalegania flegmy towarzyszy mi prawie cały czas.Proszę o rade.
Autor dorotka dorotka.s1@tlen.pl 2009-09-18 14:08:00
Witam Panie Doktorze .Trzy lata temu stwierdzono u mnie refluks żoładkowo przełykowy podczas badania gastroskopi byłam leczona lekiem o nazwie losec 20mg po czym mi przechodzilo objawy powracały tak co poł roku i znów leczenie .Tym razem spokój miałam przez około rok czasu i znow powrot przepisano mi ten sam lek bez robienia zadnych badan ale lek już mi nie pomaga czuje sie coraz gorzej czuję jak zwęża mi sie przełyk mam duszności cofa mi sie pokarm ogólnie w środku czuje sie srasznie nie komfortowo lekarz rodzinny nie chce mi dać skierowania na żadne badania twierdzi ze przy tej chorobie to normalne ze tak sie czuje i ze czesto bedzie to powracac niewiem co mam robic mam 26 lat i coraz bardziej sie zalamuje niekiedy mam wrazenie ze za moment sie udusze prosze o porade moze dobrze by było zgłosic sie do innego lekarza i do jakiego prosze o pomoc.Z góry dziękuję.
Autor ANETA aneciara29@interia.pl tel. 502413539 2009-09-30 22:13:00
Witam serdecznie ja mam problem z żołądkiem od wielu lat głównie zaczerwienienia błony podrażniony żołądek jest to wywoływane na tle nerwowym.Teraz mam ciągłe wzdęcia i lekkie pobolewanie z gastroskopi wyszło tylko że zołądek podatny na wzdęcia jak sobie z tym poradzić ciąglema brzuch jak balon nie mogę sie dopiąć i czuje sie z tym bardzo źle
Autor mirosław miroslaw.sk@op.pl 2009-10-05 09:26:00
Witam proszę mi powiedzieć na czym polega chirurgiczney zabieg na zwieraczu żoładka(laparoskopia)
Autor danusia danusia1235@buziaczek.pl tel. 517877136 2009-10-12 15:13:00
Mam popekany jezyk caly czas bardzo boli czy jest to oznaka choroby
Autor andrzej 19 mst18@tlen.pl mst18@tlen.pl 2009-10-22 19:15:00
Witam serdecznie moim problem jest podejżenie refluksa zaczeło się od tego że wylondowałem szpitalu 2 razy pierwszy raz myślałem że zatrułem się gazem objawy były straszne problem z głębokim wdechem któremu toważyszyło kłucie w klatce piersiowej oraz w przeponie ogromny ból w okolicach żołądka i co najgorsze w okolicach serca ale podali mi tlen i na chwile było ok gdy wruciłem do domu objawy wruciły ale w dużo mniejszym stopniu po jakimś tygodniu znowu to samo i znowu do szpitala wtedy lekaż przepisał mi takie leki jak Nolpaza 20mg, Metoclopramidum Polharma 10mg, Ranigast 20mg i Aspargin po zjedzeniu wszystkich leków choroba znikła na jakieś 1do 1,5 miesiąca teraz znowu się z tym męcze byłem u lek. rodzinnego przepisał mi te same leki ale mi po nich nie pomaga.Nadal te same objawy(czasami dość mocny ból żołądka przy tym w okolicach serca, niesmak w jamie ustnej, kłucie w przełyku z uczuciem jak by coś w nim tkwiło, noi te problemy z oddychaniem przy głębszym wdechu i oczywiście okropna zgaga) co to jest? Co mam z tym zrobić? Gdzie się najpierw udać do jakiego specjalisty? proszę o pomoc a i jeszcze dodam że robiłem badania USG jamy brzusznej i na Helicobacterie i wszystko ok prosze o szybkie odp. pozdrawiamt podejżenie refluksa zaczeło się od tego że wylondowałem szpitalu 2 razy pierwszy raz myślałem że zatrułem się gazem objawy były straszne problem z głębokim wdechem któremu toważyszyło kłucie w klatce piersiowej oraz w przeponie ogromny ból w okolicach żołądka i co najgorsze w okolicach serca ale podali mi tlen i na chwile było ok gdy wruciłem do domu objawy wruciły ale w dużo mniejszym stopniu po jakimś tygodniu znowu to samo i znowu do szpitala wtedy lekaż przepisał mi takie leki jak Nolpaza 20mg, Metoclopramidum Polharma 10mg, Ranigast 20mg i Aspargin po zjedzeniu wszystkich leków choroba znikła na jakieś 1do 1,5 miesiąca teraz znowu się z tym męcze byłem u lek. rodzinnego przepisał mi te same leki ale mi po nich nie pomaga.Nadal te same objawy(czasami dość mocny ból żołądka przy tym w okolicach serca, niesmak w jamie ustnej, kłucie w przełyku z uczuciem jak by coś w nim tkwiło, noi te problemy z oddychaniem przy głębszym wdechu i oczywiście okropna zgaga) co to jest? Co mam z tym zrobić? Gdzie się najpierw udać do jakiego specjalisty? proszę o pomoc a i jeszcze dodam że robiłem badania USG jamy brzusznej i na Helicobacterie i wszystko ok prosze o szybkie odp. pozdrawiam
Autor sylwia sosylwia@o2.pl tel. 506 859 551 2009-10-24 16:14:00
Witam, borykam się z pewną uciążliwą i krępującą dolegliwością, mianowicie z :burczeniem w gardle". Nie potrafię powiedzieć, kiedy "dopadnie" mnie ta dolegliwość. Mogę tylko stwierdzić, że trwa od jakiś 5 lat, a w ostatnim czasie się nasiliła. Bardzo proszę o odpowiedź czego oznaką może być i czy to coś poważnego. Z góry dziękuję za odpowiedź.
Autor Basia basia_sliw@hotmail.com 2009-11-05 21:36:00
Mam sine plamy na dolnej wardze, w kaciku ust i na srodku wargi. Mam tez wrzod na dwunastnicy. Czy on jest powodem?
Autor Daga dagmasia92@o2.pl 2009-11-13 21:43:00
Witam.Mam pewien problem.Otoż pewnego wieczoru bardzo zabolal mnie zoladek,zwinelam sie w klebek o postanowilam sie polozyc.Lezac w lozku odzczuwalam jakies dziwne "akcje" w brzuchu.Czulam sie tak jakby zbieralo mi sie na wymioty ale rowniez i na biegunke.Raz bylo mi goraco raz zimno,nie wiedzialam co zrobic.Ani nie zwrocilam ani nie dostalam biegunki.Usnelam z nadzieja,ze jak sie rano obudz to mi przejdzie.Niestety obudzilam sie z takim samym problem.Bylo mi nie dobrze.Ponadtto odczuwam ,ze wszystko z zoladka mam w przelyku.Dodam,ze takie cos spotkalo mnie juz jakis misiac temu, jednakl przeszlo samo po jakims tygodniu.Dodatkowo oczuwam takie bardzo dziwne ssanie w zoladku jakbym byla wiecznie glodna.Czuje sie jedynie dobrez wtedy gdy jem ale caly czas czuje jakby glod,mimo tego,ze nie dam rady juz nic zjesc odczuwam tak zawanie uczucie glodu.Dadam tez,ze Cierpie rowniez na zaparcia jak i bardzo czesto boli mnie w prawej ,dolnej czesci brzucha (tak jakby wyrostek) Licze na jaka kolwiek sensowna odpowiedz. Pozdrawiam!
Autor monis BEDNAREK22@poczta.fm 2009-11-26 22:17:00
Witam wszystkich. Tak czytam o waszych problemach i musze powiedziec ze ja mam inne objawy. Od kiedy tylko pamietam mam problemy zoladkowe. Objawiaja sie u mnie tym ze czuje ciezar na zoladku i przez to mam nieprzyjemny zapach z ust. Mialam juz dwa razy gastroskopie i stwierdzono nadmiar zolci w zoladku czyli jak to nazwali nerwice zoladka. Mialam przepisywane leki ale nie mialam zadnej poprawy. Jedynie dolegliwosc ustaila kiedy bylam w ciazy. Cztery miesiace temu urodzilam i od dwoch tygodni choroba znow mi dokucza. Czy ktos ma podobny problem??
Autor Basia basia_sliw@hotmail.com 2009-12-09 01:45:00
Mam sine plamy na dolnej wardze, w kaciku ust i na srodku wargi. Mam tez wrzod na dwunastnicy. Czy on jest powodem? Jak nie on to co to jest powodem!!!
Autor wiedzmina wiedzmina33@wp.pl 2009-12-10 12:38:00
Witam! Panie doktorze prosze o pomoc. Mam problem piekącego języka. Leczę sie od 3 lat i nic. Mam zwężenie przełyku. Silną zgagę, kwasy żołądkowe wracają mi do jamy ustnej. Choruje od 20 lat na stawy i uważam, ze po przyjęciu takiego leku jak Sulfasalazin EN zrobił mi sie ten problem. Miałam robioną gastroskopie. Teraz drugi lekarz chce ponawiać, bo jak dla niego chyba nie w tym kierunku był przeprowadzone te badanie. pozdrawiam wszystkich chorych:)
Autor rafal fryzjerzg4@interia.pl tel. 665751420 2010-01-07 19:20:00
Prosze o pomoc wchoruje na refluks biore controloc40 bioprazol i teraz ipp ciagle chrzakam i kaszle i to jest moj problem nieustannie kaszle prosze o kontakt i pomoc niewiem co mam robic mam dosc zycia
Autor kamila Kamilla32@interia.pl tel. 693551771 2010-01-14 18:39:00
Witam mam 37 lat od pewnego czasu mam problem z piekącym językiem .JEzyk piecze i nachodzą mnie zimne poty , uderzenia gorąca. dzieje się to zazwyczaj po jedzenu nie na czczo. Na języku nie mam żadnych zmian . próbowałam różnych środków na stan zapalny jamy ustnej ale nie pomagają a te fale gorąca sa bardzo uciążliwe. bardzo proszę o odpowiedź
Autor joanna jmazur_21@o2.pl (prawidłowy adres e-mail) tel. 510-892-830 2010-02-01 10:26:00
Rok temu stwierdzono u mnie rtefluks, pozatym miałam tez stan zapalny żołądka, udalo mi sie skutecznie z tego wyleczyc, jednak od niespełna 3 miesiecy znowu walcze z tą choroba, przyjmowałam lek controloc, jednak leczenie nie odniosło żadnych rezultatów. najgorszy jest język cały pokryty biało - żółtym nalotem ,ciagłe odczucie " kwasu" w ustach, praktycznie całkowicie mam zaburzone odczucie smaku, kolejnym niepokojącym objawem jest silny ucisk w przełyku (również problemy z przełykaniem),który znacznie sie nasilił szczególnie w ostatnim czasie.. dodam że ostatnio jestem senna, osłabiona, bardzo drażliwa bez żadnych powodów, prześladuje mnie wzmożone odczucie zimna, mam problemy z zapamiętywaniem i koncentracją, ponadto nie odczywam sytości ani głodu. jem machinalnie, moje dolegliwości uniemozliwiają mi normalne funkcjonowanie. Nie mam juz siły do ciagłej walki z tą chorobą. co mam dalej robić. proszę o szybka odpowiedź.
Autor leszek kasiaileszek4@o2.pl tel. 791681491 2010-02-08 17:48:00
Rok temu stwierdzono u mnie rtefluks, pozatym miałam tez stan zapalny żołądka, udalo mi sie skutecznie z tego wyleczyc, jednak od niespełna 3 miesiecy znowu walcze z tą choroba, przyjmowałam lek controloc, jednak leczenie nie odniosło żadnych rezultatów. najgorszy jest język cały pokryty biało - żółtym nalotem ,ciagłe odczucie " kwasu" w ustach, praktycznie całkowicie mam zaburzone odczucie smaku, kolejnym niepokojącym objawem jest silny ucisk w przełyku (również problemy z przełykaniem),który znacznie sie nasilił szczególnie w ostatnim czasie.. dodam że ostatnio jestem senna, osłabiona, bardzo drażliwa bez żadnych powodów, prześladuje mnie wzmożone odczucie zimna, mam problemy z zapamiętywaniem i koncentracją, ponadto nie odczywam sytości ani głodu. jem machinalnie, moje dolegliwości uniemozliwiają mi normalne funkcjonowanie. Nie mam juz siły do ciagłej walki z tą chorobą. co mam dalej robić. proszę o szybka odpowiedź
Autor JOASIA joasie@o2.pl 2010-02-09 15:34:00
Witam Panie Doktorze od paru lat mam refluks przełyku, stwierdzono u mnie nadrzerki o wielkoćści 2 cm, od tamtej pory biore gaset, musze go przyjmować codziennie ponieważ jak zapomne raz wziąść to już na 2 dzień pali mnie w przełyku, oraz wcale nie odczówam sytośći, moge pochłonąć wszystko. Czy są jakieś inne lepsze leki?? Czy można się wyleczyć z tego na stałe??? i czy nie odczówanie sytośći jest przyczyną refluksu?? Dodam jeszcze, że jestem młoda osobą i nie chce brać lekow do końca życia. Bardzo proszę o odpowiedź.Z góry dziekuje.
Autor katrina kasiaweh@vp.pl 2010-03-01 15:25:00
Witam.Miałam bóle żołądka i brzucha oraz ciągle mi się odbijało.Dodam że jadłam zdrowo, może troche stresu było.Po gastroskopi wyszło że mam refluks i zapalenie żołądka. Mam przepisany controloc20 przez 3 tyg.2x1. Biorę parę dni ale ciągle odczuwam ból/kłucie w żoładku i gulę w przełyku.Dodatkowo biorę Iberogast,bo trochę pomaga. Czytałam o tej chorobie i się nie pocieszam.Podobno to przeważnie nawraca. Czy można to wyleczyć całkowicie?Boję się i czuję żle?Proszę o odp.
Autor RENATA renagib@wp.pl 2010-03-04 12:16:00
Witam, proszę o pomoc. Moje 5letnie dziecko ma następujące objawy: czuje jakby kulkę w gardle, gardło piecze, bóle brzucha, odbijanie. Treść żołądkowa nie cofa się. Objawy pojawiają się od czasu do czasu, powiedzmy co 2,3 dni. Najgorzej jest po zjedzeniu chleba i wypiciu soku. Charakterystyczne jest również to, że mimo zjedzenia kolacji ok. godz. 19-20, dziecko woła przed snem (g. 21) coś małego do zjedzenia. Jak postępować w takiej sytuacji? co dawać do jedzenia a czego absolutnie nie? czy mimo później godziny dawać coś małego do zjedzenia przed samym snem? co przyniosłoby poprawę?
Autor RENATA renagib@wp.pl 2010-03-04 12:20:00
Witam ponownie, chciałabym jeszcze dodać do wcześniejszej wypowiedzi nt. 5letniego dziecka, że na języku pojawiły się jakiś czas temu czerwone kropki, a język zmienił barwę z jasnoróżowego na bardziej biały. Badania wykluczyły obecność cyst lamblii i pasożytów. Candida nie były badane.
Autor Monika kornelka0109@wp.pl 2010-03-05 13:06:00
Witam moja córeczka ma 2-5 miesiąca strasznie dużo ulewa nawet zdarza się wymiotować . Miała już zmieniane mleka 3 razy i nic się nie zmieniło,lekarze twierdzą że jak dziecko nie traci na wadze to jest to normalne u malutkich dzieci bardzo proszę o pomoc czy faktycznie dziecku nie może się przez ulewanie nic stać
Autor Autorka agalim88@wp.pl 2010-03-09 11:57:00
Witam! Lecze się na refluks. Od dwóch tygodni mam nasilone objawy: w gardle stoi mi klucha, mam odruch wymiotny choć nie wymiotuje, nie mam mdłości, ale wiecznie zaciśnięte zęby, nie wracają mi sie treści żąłądkowe, ale wiecznie mam uczucie zalegania flegmy i suchośc w gardle.Gdy popijam wodą jest mi lepiej. Prosze o porade bo zaczynam sie zastanawiać czy to refluks bo może nerwica?
Autor Alicja lat 24 alinow64@wp.pl 2010-03-19 11:58:00
Witam. Panie doktorze mam bardzo nietypowe objawy. chciałabym zasięgnąć porady, ponieważ nie wiem do kogo się udać. Od bardzo długiego czasu, nawet nie wiem jak bardzo (rok kilka lat...) po przebudzeniu idąc do łazienki wypluwam dziwną gęstą ślinę. Część pochodzi bezpośrednio z ust, gdy już czuję, że usta są czyste w przełyku czuję zalegającą flegmę i odksztuszam do skutku taką gęstą brązowo żółtą flegmę-ślinę. Musze dodać że nigdy nie czuję abym miała w 100% odetkany nos, dlatego myślałam, że to pochodzi z nosa. Kilka dni temu odksztuszając wyplułam sporo płynnej krwi, przestraszyłam się i już tak silnie nie odksztuszam. muszę wspomnieć choć może to nie ma związku, że od 4 tygodni mam wrażenie jakbym coś miałą w gardle, na dnie. Po kilku łykach napoju to coś czuć wyraźniej i jakby unosiło się wyżej tak też jest gdy czując to próbuję to wyksztusić, odkaszleć itp. (w pewnym momencie trudno mi jest oddychać i panikuję) wtedy biegnę po kawałek chleba gdyż mija gdy coś zjem tak jakby jedzenie spychało to w dół. Przy czym jedząc-połykając pokarm czuję bólw klatce piersiowej. Ten ból w klatce piersiowej jest od 2 tygodni cały czas nie tylko przy połykaniu, na środku, czuję go nawet czasem pod pachami i w plecach, jest tak rozciągnięty, przy tym ciężko oddycham tak jakby po dużym wysiłku, jakby ktoś położył mi na płucach/klatce piersiowej jakiś ciężar. Czasem przez kilka sek. do ok. minuty szybko biło mi serce, poszłam do internisty-kardiologa który stwierdził ze to z nerwów i przepisał mi magnez z potasem i propranolol. Nie widzę od 3 dni poprawy, jedynie serce tak nie szaleje. Najgorsze jest to oddychanie i uczucie czegoś w gardle, gdy zjem mały kawałek chleba to go czuję w gardle jak zalega a gdy większy to już tak nie jakby był on cięższy i poleciał do żołądka i to trochę pomaga. Te objawy wolałam także opisać chociaż nie wiem czy mogą coś wnosić do sprawy tej ślin-flegmy rano. Dodam że czasem mam zgagę zwłaszcza kładąc się do łóżka ale nie przeszkadza mi ona jakoś tak bardzo, natomiast z dolegliwości żołądkowych mogę dodać, że w zeszłe święta BN wzięłam 2 ibuprofeny na prawie pusty żołądek i to chyba spowodowało że przez kilka dni bolał mnie mocno żołądek ale teraz już nie.
Autor Adam Rek kyzikb@wp.pl tel. 502847854 2010-03-23 12:38:00
Od ponad 5 miesiecy mam stale problemy z przelykaniem 24 godz na dobe za kazdym razem jak przelykam sline lub pokarm slychac odczucie jakby przeskakiwania chrzastek krtani oraz uczucie dlawienia.Stwierdzono u mnie refluksowe przewlekle zapaleni przerostowe krtani.Czy ktos ma podobne objawy i jak mozna wyleczyc sie z w/w dolegliwosci?
Autor TOMEK pietrusiewicz_t@interia.pl 2010-04-16 10:16:00
Niedawno po objawach takich jak ból żołądka zgaga, niestrawność i ślina zwłaszcza rano - z domieszką osadu na zębach czasem z domieszką krwi zdecydowałem sie na gastroskopię . Stwierdzono niedomogę wpustu . Stosuje leki takie jak : nolpaza, ulgastran gasprid. Jestem już po 3 tygoniowej terapii i przez moment było dobrze , ale objawy znowu sie powtarzają mimo stosowania leków. Nie piję nie palę co do diety unikam smażonego. Mam czasem zawroty głowy chodzę osłabiony - nie wiem co dalej mam zrobić i gdzie sie udać . czy dalej przyjmować leki i w sprawie diety - spotkałem sie ze jogurty przy moich dolegliwościach nie są wskazane - nie wiem jak do tego podejść jedni twierdzą ze są - codziennie spozywam Aktivię - ponoć reguluje pracę jelit. Proszę o pomoc i radę w sprawie dalszych leków i co najbardziej wskazane przy diecie . Pozdrawiam
Autor marzena marzil@go2.pl 2010-05-18 12:09:00
Witam wszystkich zmagających się z refluksem i ja do takowych należę.Chciałabym zapytać Alicję czy przy odksztuszaniu tej gęstej wydzieliny ma kaszel i czy jest to kaszel taki duszący ze świstami w gardle.Pytam bo ja mam prawie takie same objawy i nie wiem czy to nawrót choroby czy co innego. Pozdrawiam wszystkich i życzę dużo zdrówka.
Autor kasia keit126@wp.pl 2010-08-22 18:50:00
Witam. Prosze o pomoc. Na poczatku maja mialam krwawienie z przewodu pokarmowego(fusowate wymioty, lejaca czarna biegunke) lekarz I kontaktu przepisal mi antybiotyki ( biorac je zaczelam odczywac ogromna suchosc w jamie ustnej, bol jezyka az i caly bialy) 2 tygodnie temu zrobilam gastroskopie i wyszedl przelyk barreta, nadrzerka i przepuklina. Mam uczucie kluchy w gardle, wrazenie ze mnie zatyka i caly czas te potworne uczucie suchosci w gardle, rano jak sie budze to w buzi bardzo mam biala gesta sline i sucho w gardle i musze porzadnie odkaszlnac. Boli mnie od karku do polowy plecow prawie caly czas. Biore Lanbaks 30, Prosze mi pomoc bo jestem bliska obledu czy te wszystkie objawy sa mozliwe od nieleczonego refluksu i co mam dalej robic. Z góry dziekuje.
Autor ddrke dario816@wp.pl 2010-08-27 23:47:00
Witam mam bardzo wazne pytanie mam refluks zoladka i pojawily mi sie z 2 linie nadzerki o wielkosci 5mm bralem lek ale nieregularne jedzenie spowodowaly ze znowu mam zgage i inne dolegliwosci bralem lek omeprazol mam pytanie czy refluks jest mozliwy do calkowitego wyleczenia i czy jest moja sytuacja powazna z gory dziekuje za odpowiedz
Autor M annd@wp.pl tel. 888976345 2010-09-03 13:56:00
Ja mam ten problem od kilku miesięcy ...raz jest lepiej a raz gorzej . A wszytko zależy od od !: poziomu stresu oraz zdrowej diety w której powinno być więcej zasadowej żywności , najlepiej jedząc warzywa kilka razy dziennie. Owoce też ale zależy czy ktoś może - mi podrażniają przełyk jak jest naprawdę źle ale jak już mam kilka dni bez zgagi to mogę i owoce. Trzeba pamiętać o zasadzie- zdrowo żyć. Wtedy można trwale zapomnieć o refluksie. Ja do tego dążę bo już nie mam siły z tym dłużej żyć. Czasem mam tak że nic nie mogę zjeść i nie wiem jak sobie pomóc żeby przestało palić! Ranigast mi nie pomaga, innych leków nie stosowałam ale słyszałam że te leki mają skutek odwrotny wiec nie jestem nimi bardzo zainteresowana...ale wiem że dieta pomaga i to bardzo tak samo jak bezstresowe życie:)
Autor Alicja aluniax2@wp.pl tel. 519742576 2010-09-14 17:48:00
Witam mam taki sam problem. panie doktorze od 2 lat leczę refluks żołądka,lekarz mi przepisał Controloc 40 bo to podobno najlepszy lek na ta chorobę.Brałam rok i na jesień choroba się odnawia .Mam znowu pieczenie całym układzie pokarmowym .Proszę o rade co mam robić i czym leczyć ten objaw choroby .pozd
Autor Kasia kasiatlzp@vp.pl 2010-11-04 21:16:00
Witam, Mam 20 lat i zauważyłam podobne objawy do opisanych wyżej. Otóż od 2 dni podczas jedzenia i picia odczuwam uciążliwy ból w dolnej części przełyku. Czasami też podczas głębszego wdechu ból promieniuje aż do pleców... Czy to może być refluks??? I czy konieczna jest wizyta u lekarza czy też mogę leczyć się tzw domowymi sposobami opisanymi w artykule?? Dodam jeszcze, iż przed wystąpieniem owych objawów brałam tabletki na gardło... Proszę o pomoc!
Autor slaw s.pawelec@op.pl 2010-11-09 14:29:00
Witam! Od jakiegoś czasu mam problem z kwaśnością w ustach a czasami nawet gorzkością. Miewam też bóle po jedzeniu z lewej strony w okolicy żeber. Podejrzewam że to refluks. BRAŁEM BIOPRAZOL , CONTRLO CONTROL i niestety nie zminiejszaja uczucia kwaśności w ustach. Proszę o poradę może jakieś inne zioła lub lekarstwa pomogą ???? Pozdrawiam SP
Autor mg szczurencja@poczta.onet.pl 2010-11-20 21:38:00
Witam.rok temu stwierdzono u mnie po zrobieniu gastroskopi K29 zapalenie zoladka i dwunastnicy .przelyk prawidlowy.wpust leniwy nieco.sluzowka zoladka i dwunastnicy w stanie zapalnym ,odzwiernik ziejacy.test ureazowy dodatni.otrzymalam leki controloc fromilig i hiconcil.ustapilo ale tera ponownie mam nawroty klucie w lewej stronie czesciej ,tj, na wyrostku mieczykowatym .pod zebrami kolki.zaczelam brac controloc i przeszlam na diete czyli zero slodyczy itp.ogolnie mam niskie cisnienie dzis np.po spacerze w gorach 70120 kreci mi sie w glowie szarpanie przepony wewnetrzny stres i ciezar w klatce.w aptece dano mi buscopan .biore takze od 3 dni 2-4 tabletek aspargin .kiedys lekarz przepisal mi tez persen ale boje sie go brac przy niskim cisnieniu.najbardziej meczy mnie ta przepona te klucia bo przez to czycze dyskomfort w ciagu dnia i w nocy ciezko sie zasypia i czuje ten ciezar w klatce piersiowej.dziekuje za czas poswiecony i prosze o odpowiedz czy ten persen mozna brac przy niskim cisnieniu i przy tej przeponie a biore jeszcze tabletki antykoncepcyjne.prosze o rady
Autor Michal oni3131@interia.pl 2011-03-15 18:52:00
Witam wszystkich. We wrześniu ubiegłego roku stwierdzono u mnie przepuklinę przełykową i refluks. Jestem pod kontrolą gastrologa, biorę controloc i famogast.Czasem jest lepiej , czasem gorzej niezaleznie od stosowania sie do diety. Mam pytanie. Czy sa jakieś ćwiczenia pomagające na zgage itp. Słyszałem o stymulacji przepony ( mocne wdechy)
Autor adamus 2011-04-04 17:22:00
Witam pisze do was bo nie wiem co już robić od pół roku stwierdzono u mnie refluks przełykowo żołądkowy. Miałem wykryty Helikobakter Pyroli przyjmowałem na to dwa antybiotyki a na dolegliwości refluskowe NOLPAZE 40 i to przez 3 - 4 miesiące. Dziś już Nolpazy nie stosuje bo miałem efekty uboczne mdłości i po mojemu "uczucie pjanego" tak jakbym sobie wypił 2 piwa. Postanowiłem zastsoswać diete jem mniej a częście dwukrtotnie wiecej jem pokarmów zasadotworczych niż kwasotwórczych. Czasem jest czasem jest okropnie... Czasem mam nietypowe objawy płucne a mianowice od niedawna dusznośći ale z płucami oskrzelami nibyc wszystko ok, zazwyczaj mam dolegliwośći żołądkowe nudności i czesto uczucie pełności w nadbrzuszu nawet po np. jogurcie naturalnym czy 2 kromkach.. Nie tak dawno miałem bołe łopatek pleców i tez nie wiemc zy to przypadkiem nie wina refluksu. Pare dni temu sie bardzo zdenerwowoałem że w nocy mnie bolało mocno w okolicach mostka przeszlo jak masowalem ale na drugi dzien odczuwalem ukcuia jak chodzilem sczegolnie rano pozniej przeszlo i pojawilo sie podczas jedzenia dzis odczulem pare razy jak lezałem nie wiem czy tam sie mogło coś porobić... czy warto robić np USG jamy brzusznej... ? Dziś zjadłem rano zaledwie 4 kromki z serem-twaróg i znowu czuje sie jak pijany... mam dosyć na cały dzień. Czy to jest wina refluksu (mam czasem podwyższona bilirubine 2.56 ale lekarz twierdzi ze nie od tego) Jak sie obudziłem bylo wszytsko ok jak tylko cos zjem to po paru min mam uczucie takiego otepienia czyli ten efekt "pijanego" nie wiem co robić czuje jakbym odcinek szyjny mial bardzo spiety spie na podwyzszonej poduszce moze od tego? kolejny przyklad kupilem gume truskawkowa pożulem krotko i nagle otępienie co może byc tego przyczyną ?? Coz robić z uczuciem pełności tak niewiele zjem a czuje sie jakbym zjadł 2 pełne talerze obfitego obiadu. Od gastrologa dużo sie nei dowiedzialem - powiedzial ze trzeba sie przyzwyczaić ? Tylko jak ja mam to zrobić skoro jest coraz gorzej niz lepiej mam dopiero 19 lat a juz mam dosyć w dzien dzien to samo juz od tylu miesiesy....nie nadaje sie żeby cos robić czuje sie poprostu fatalnie moje marzenia upadły i tak juz pewnie pozostanie... Powiedzicie co robić ? bo tak życ nie można : (
Autor ola 2011-04-19 15:05:00
Warto zrobić usg, u mnie wyszły kamienie po operacji jest lepiej, ale nie można kłaść się 3 h po jedzeniu, nie pić gazowanych,czekolady ,kakao itp.
Autor Monika monisia2101@o2.pl 2011-04-19 21:20:00
Od kilku lat mam taką dziwną i bardzo krępującą przypadłość, że "burczy" mi w gardle. Tak jakby powietrze uciekało, ale nie potrafie tego dokładnie opisać. Dokładnie też nie potrafie stwierdzić po czym tak się dzieję, ale często zaczyna mi tak "burczeć" gdy coś zjem, ale to nie zależy od ilości. Okropnie się z tym czuję, szczególnie w towarzystwie, gdy "burczy" mi bardzo głośno. Bardzo proszę o odpowiedź. Z góry dziękuję!
Autor Apis 2011-07-21 23:23:00
Przede wszystkim trzeba dbać o odpowiednią dietę, bo to jest pierwszy krok do wyleczenia. A na wszelkie dolegliwości związane z układem pokarmowym polecam miód manuka w diecie. Już kilka osób w mojej rodzinie go stosuje - na wrzody żołądka, zespół jelita drażliwego, bóle gardła czy tak po prostu na wzmocnienie odporności. Efekty nie będą od razu widoczne, bo miód to środek naturalny a nie cudowna tabletka, ale cierpliwość popłaca :).
Autor teresa teresa.schulze@gmx de 2012-01-26 21:32:00
Witam .robilam gastroskopie i stwierdzono u mnie stan zapalny pierwszego pierscienia. biore tabletki Anesteloc iFamogast niewiem czy pomoge jak narazie to nic na chwile pomagaja a potem od nowa to samo czyli zgaga i bol. czasem mam problemy z przelykaniem , nie wiem gdzie jeszecze mam sie udac z tymi dolegliwosciami . prosze o porade .
Autor Basia rilej@buziaczek.pl 2013-01-06 19:02:00
Witam czy ktos meczył sie z kwasnoscia w buzi co wam pomogło kochani mi niec nie pomaga zadne leki jak długo sie meczyliscie z ta kwasnoscia w buzi?
Autor JI12 Przejoj2@interia.pl 2013-03-29 15:24:00
Dzień dobry. Gdy po dwóch tygodniach stosowania leków Bioprazol 20 mg (1x rano na czczo) i Famogast 20 mg (1x na noc) na refluks pojawia się ostry ból żołądka niezależnie od spożywanych pokarmów, to należy odstawić leki czy przyjmować je nadal? Refluks został zdiagnozowany bez gastroskopii, jedynie na podstawie objawów: puste odbijanie, ból gardła, nieświeży oddech, cofanie sie treści żołądkowej, suchość w ustach i trudności z połykaniem gęstej wydzieliny. Czy diagnoza była słuszna? I co robić w przypadku pojawienia się bólu żołądka i ogólnej trudności z połykaniem?
Autor ewa39 ewa.b.30@interia.pl 2013-04-13 07:51:00
Witam proszę o interpretacje wyniku gastroskopii:helikobakter silnie dodatni na ++++, refluks żołodkowo-przełykowy LA-typ C., przepuklina rozworu przełykowego, przewlekle zapalenie żołdka i dwunastnicy. Martwi mnie także duza ilosc żółci w jeziorku śluzowym, a także nadżerki w przełyku. Czy jest to bardzo groźne? Z góry dziekuje
Autor Agnieszka aga_tarnowska1@wp.pl 2014-10-18 09:48:00
Witam, proszę o interpretację wyników gastroskopii: przełyk przed wpustem białawy, linia Z oddalona od siekaczy 36cm z nadżerką dł. ok.10mm. Impresja przepony 3cm ponizej liniiZ. Niewielka przepuklina wślizgowa r,p,p. Dno w inwersji b.z.jeziorko żółciowe. Kaskada żołądka. Błona śluzowa żołądka w trzonie i antrum zaczerwieniona. Odźwiernik kształtny, opuszka i część zstępująca XIIcy niezmieniona. Test ureazowy ujemny. Wniosek: GERD LA-A. Przepuklina wślizgowa r.p.p Kaskada żołądkowa. Refluks żołądka. Refluksowe zapalenie błony śluzowej żołądka. K21 K22 K31 K29 44,13. Oprócz tego boli mnie w prawym boku na wysokości wątroby. Próby wątrobowe wyszły ok. USG jamy brzusznej też OK (bez kamieni na woreczku). Czy dolegliwości te mogą być spowodowane nadmiernym stresem. Dodam, że jestem osobą szczupłą, mam niskie ciśnienie, nie obiadam się, nie spożywam alkoholu i nie palę. Kilka lat temu ok. 7 byłam chora na clostridium difficale jelit. (po leczeniu antybiotykowym) czy to ma jakiś związek z dolegliwościami?
Autor AgnieszkaP mariuszwiadrowski@wp.pl 2015-01-13 17:54:00
Przełyk bez zmian.Linia Z na około 38 cm od siekaczy nierówna.Nieduża przepuklina wslizgowa r.p.p Jeziorko bardzo obfite,szare.W antrum dwie nadżerki krwotoczne z hematyną w dnie.Odzwiernik opuszka i część zstepująca bez zmian.Duża brodawka Vatera.test na H pylori dodatni dng Nadzerki w antrum K29.6 Refluks żołądkowo-przełykowy K21.0 jak to leczyć ?
Autor Kama kamilla.wisniewska@onet.com.pl 2015-01-14 19:40:00
Dzień dobry, Panie doktorze proszę o pomoc. Od ok 2-3 lat zmagam się z brzydkim zapachem z ust, kaszlem i klucha w gardle po jedzeniu. Byłam u dentysty, laryngologa, gastrologa, pulmonologa. Dentysta i laryngolog i pulmonolog ok, gastrolog stwierdził po gastroskopii, że przełyk bez zmian, wpust oglądany na wprost i w inwersji z endoskopowymi cechami przepukliny roztworu przełykowego przepony. Biorę Controloc 40 2x1 ale to nic nie pomaga. strasznie śmierdzi mi z ust przez cały dzień a po jedzeniu klucha i kaszel. Bardzo proszę o pomoc, bo strasznie utrudnia mi to życie, nie wiem gdzie jeszcze się udać.
Autor Justyna justin.aaa@hotmail.com 2015-04-04 13:16:00
Witam. Kilka miesiecy temu zdiagnozowano u mnie chorobe refluksowa. Badanie endoskopowe bylo bardzo krotkie a lekarz poza daniem mi ulotki na temat refluksu i przepisaniem leku nic wiecej nie powiedzial. Po codziennym zazywaniu lekarstw i po zmianie lekarstwa na inne nie czuje zadnej poprawy, wrecz czuje sie coraz gorzej. Nie mam zgagi ani bolu, mam jednak uczucie tej wielkiej jakby rozrastajacej sie kluchy w gardle, ktora staje sie coraz wieksza z dnia na dzien i nie daje mi spokoju, poza tym chrypka, puste odbijanie i trudnosc z oddychaniem z racji tej kluchy w gardle. Prosze o pomoc, co mam dalej robic, zaden lekarz nie mowi nic poza tym, ze mam zazywac tabletki(ktore jednak nie pomagaja) i trzymac sie diety. Pozdrawiam.
Autor Ala graffiti12@o2.pl 2015-04-10 14:00:00
Witam. 4 lata temu miałam zdiagnozowane gastroskopią zapalenie żołądka, dwunastnicy, refluks Controloc, Cholestil, Metronidazol dawka 2 x 500. Od tego czasu czasami pobolewania z lewej strony i prawej pod żebrami. Od 2 tyg. Duże odbijanie, pobolewania, ogólne złe samopoczucie wyraźnie z powodu przewodu pokarmowego. Kilka b.mocnych uderzeń gazu w serce – nagłe wytrącenie z równowagi, wrażenie że zaraz cos się stanie, co spowodowało nagły skok adrenaliny – ogólnie bardzo nieprzyjemne uczucie. Potem długie, kilkugodzinne odbijanie.. Szybka, płatna wizyta u specjalisty. Te same leki i skierowania – gastroskopia, kolonoskopia, krew, USG. Z NFZ raczej to będzie skomplikowane – długa kolejka po skierowanie potem w celu badania itp.. Prywatnie koszt za wysoki dla mnie. Czy konieczne są te badania czy odczekać co będzie po lekach. Controloc wezmę do końca, Metronidazol dziś zakończyłam (7dni, miałam brać 10 dni ale już nie mogę wytrzymać – ból w prawym podbrzuszu się nasilił i ogólne rozbicie.. ). Proszę o radę.
Autor Zofia henryk.parus@gmail.com tel. 696641291 2015-05-26 16:30:00
Witam. Proszę bardzo o zdiagnozowanie badania endoskopowego i jak można mi pomóc - chodzi o leki . / Wprowadzenie endoskopu zakończono w okolicy części drugiej dwunastnicy.Prawidłowy przełyk. Linia Z nierówna, z dwoma krótkimi wypustkami błony śluzowej typu żołądkowego dł,>5mm.Wpust i sklepienie żołądka w badaniu na wprosti w inwersji bez zmian. W świetle żołądka płynna treść żółciowa.Sciany żołądka podatne na insuflację powietrza,ściany trzonu i antrum żołądka wytapetowane żółcią.Badanie prawidłowe : w okolicy opuszki dwunastnicy, w okolicy części drugiej dwunastnicy./
http://t3orr
Autor danuta goniwilk4@o2.pl tel. 798999104 2015-05-28 16:23:00
Sciany elastyczne podatne na rozdmuchiwanie i dekompresje,podejrzenie niewielkiej przepukliny wslizgowej rozworu przelykowego przepony /r.p.p./jeziorko srednio--obfite,zielonkawe,polprzezierne antrum drobno plamiste rumienie o nieduzym natezeniu Bardzo prosze co to znaczy tak jest od wielu lat
Dane nowej wypowiedzi:
Pola oznaczone * muszą być koniecznie wypełnione.

Redakcja przypomina o odpowiedzialności osób dodających treści obrażliwe, czy używających słow niecenzuralnych.
Oferowanie do sprzedazy lekarstw jest zabronione przepisami Prawa Farmaceutycznego

* Nazwa autora
E-mail
Telefon
* Treść wiadomości
Dodatkowy link http://

 Poradnik pacjenta
Oblicz dni płodne
Specjalności lekarskie
VadeLekum
Zabiegi lecznicze i SPA
Sondaże i opinie
Artykuły wszystkie
 Apteka.epacjent.pl wybrane produkty
 Najczęściej czytane
Obliczanie dni płodnych - metoda kalendarzyka
Refluks żołądkowo-przełykowy.
Dyskopatia - nowe możliwości leczenia
Współzycie seksualne a prawdopodobieńśtwo ciąży
Usunięcie zęba, czyli ekstrakcja

Odwiedź: | Implanty | !--09.03.2012--> System ERP | Comarch Optima | płytki |

© Instytut Przedsiębiorczości i Samorządności 2002-2012
Wszelkie zamieszczone w tej witrynie znaki towarowe, znaki usług i nazwy handlowe są własnością ich właścicieli.