Strona Główna
Strona Główna


Forumowicze łączcie się: Klub refluksiarzy Klub fasolek Klub szumisiów Klub dyskopatów Klub dietetycznych Klub smakoszy


 Infopacjent
  Wiadomości
  Badania medyczne
  Pomagamy bliźnim
  Profilaktyka zdrowotna
  Powrót do natury
  Nagłe zdarzenia
  Niepełnosprawność
  Leki bez recepty
 Objawy i leczenie
  Alergologia
  Dermatologia
  Diabetologia
  Kardiologia
  Gastrologia
  Laryngologia
  Onkologia
  Okulistyka
  Ortopedia
  Pulmunologia
  Stomatologia
  Psychiatria
  Urologia
  Uzależnienia
 Szlachetne zdrowie
  Zdrowie dziecka
  Zdrowie kobiety
  Zdrowie mężczyzny
  Zdrowie seniora
  Odpowiedzialny seks
 Zdrowy styl życia
  Praca i zdrowie
  Wypoczynek i sport
  Zdrowe odżywianie
  W kuchni
  Higiena pomieszczeń
 Salon Urody
  Kosmetyki
  Odchudzanie
  Medycyna estetyczna
  Zabiegi kosmetyczne
  Higiena osobista
  Reklama

 Choroby serca
Ciśnienie tętnicze krwi
  2003-08-10

Ciśnienie tętnicze krwi jest siłą, jaką przepływający strumień krwi wywiera na ścianę naczyń krwionośnych. Wyrzut krwi przez kurczący się mięsień lewej komory serca powoduje wzrost ciśnienia w tętnicach, największą jego wartość określa się jako ciśnienie skurczowe. Najmniejsza wartość ciśnienia tętniczego występuje w chwili zakończenia skurczu komór serca i jest określana jako ciśnienie rozkurczowe.
O nadciśnieniu tętniczym mówimy wówczas, kiedy ciśnienie tętnicze krwi w wielokrotnych pomiarach przekracza wartości określane jako prawidłowe (co najmniej 2 pomiary podczas kolejnych wizyt lekarskich). Zgodnie z zaleceniami Światowej Organizacji Zdrowia granicę oddzielającą ciśnienie prawidłowe od podwyższonego stanowi ciśnienie 140/90mmHg. Uznano, że ciśnienie powyżej tej granicy należy obniżać, ponieważ zwiększa ono ryzyko wystąpienia choroby niedokrwiennej serca, udaru mózgu niewydolności nerek i zmian naczyniowych.
Z badań epidemiologicznych wynika, że u osób, u których ciśnienie skurczowe wynosi poniżej 130mmHg, a rozkurczowe poniżej 85 mmHg, zagrożenie wymienionymi powikłaniami jest niewielkie i nie wymaga leczenia, a ciśnienie takie nazywamy prawidłowym. Ciśnienie pomiędzy tymi wartościami, to znaczy skurczowe130-139mmHg i rozkurczowe 85-89mmHg nazywamy ciśnieniem prawidłowym wysokim. U ludzi z takim ciśnieniem stwierdzono większą skłonność do rozwoju nadciśnienia tętniczego zwłaszcza, gdy stwierdza się je u rodziców.
Wyróżnia się także tak zwane optymalne ciśnienie tętnicze, które oznacza wartości ciśnienia poniżej 120/80mmHg. Zagrożenie chorobami krążenia jest wówczas najmniejsze.
U osób w wieku podeszłym często obserwuje się podwyższone ciśnienie skurczowe powyżej 160mmHg przy prawidłowym ciśnieniu rozkurczowym, poniżej 90mmHg. Ciśnienie takie nazywamy izolowanym nadciśnieniem skurczowym, jest ono czynnikiem ryzyka powikłań naczyniowo-sercowych i należy je obniżać bez względu na wiek chorego.
Nadciśnienie tętnicze jest jedną z najbardziej rozpowszechnionych chorób. W Polsce szacuje się, że ok. 35% dorosłej populacji cierpi na tę chorobę.
Jedynie u ok. 5% osób z nadciśnieniem tętniczym udaje się znaleźć jego przyczyny. Mogą nimi być niektóre choroby nerek, choroby nadnerczy zaburzenia hormonalne. Usunięcie pierwotnej przyczyny niejednokrotnie wystarcza do przywrócenia prawidłowego ciśnienia krwi. U zdecydowanej większości chorych (ponad 90% wszystkich przypadków) przyczyna nadciśnienia nie jest do końca wyjaśniona i jest ono określane jako nadciśnienie pierwotne. Rozwój nadciśnienia pierwotnego jest wynikiem wpływu wielu nakładających się czynników, które powodują podwyższenie ciśnienia krwi. Przede wszystkim są to czynniki dziedziczne. Wpływ na rozwój nadciśnienia pierwotnego mają również czynniki środowiskowe, takie jak położenie geograficzne, stopień uprzemysłowienia, tryb życia, aktywność zawodowa czy dieta, a także zaburzenia funkcji narządów biorących udział w utrzymaniu prawidłowego ciśnienia tętniczego.
Nadciśnienie pierwotne ujawnia się najczęściej w 4 i 5 dekadzie życia i około dwukrotnie częściej dotyczy kobiet niż mężczyzn. Początkowo przez długi okres czasu przebieg choroby jest bezobjawowy. Można ją rozpoznać jedynie poprzez stwierdzenie podwyższonego ciśnienia krwi.
Nieleczone nadciśnienie tętnicze powoduje uszkodzenia niektórych narządów, co prowadzi do zaburzeń ich funkcji. Podwyższone ciśnienie krwi zwiększa opór w układzie naczyniowym, co może prowadzić do przerostu mięśnia serca a w konsekwencji do jego niewydolności. Nadciśnienie wywiera ogromny wpływ na rozwój miażdżycy naczyniowej, która jest bezpośrednią przyczyną powstania choroby wieńcowej a w konsekwencji zawału serca. Zmiany miażdżycowe są również odpowiedzialne za wystąpienie większości udarów mózgu i niedokrwienia kończyn dolnych. Nadciśnienie tętnicze prowadzi również do uszkodzenia nerek. Zaburzenia funkcji nerek występują jednak późno w przebiegu choroby po wielu latach jej trwania.
Celem leczenia nadciśnienia tętniczego jest uzyskanie trwałego obniżenia ciśnienia krwi do wartości możliwie jak najbardziej zbliżonych do prawidłowych. U osób młodszych należy dążyć do obniżenia ciśnienia poniżej 120-130/80mmHg, u osób starszych poniżej 140/90mmHg.
Bardzo istotnym elementem w leczeniu nadciśnienia jest postępowanie niefarmakologiczne. Należy utrzymać prawidłową masę ciała. Wskaźnik masy ciała BMI (obliczony ze wzoru: BMI=masa ciał (kg) : {wzrost(m)}2) powinien być mniejszy niż 24. Należy ograniczyć spożycie soli kuchennej i tłuszczów, picie alkoholu i zaprzestać palenia papierosów, a zwiększyć spożycie wapnia i potasu, pokarmów jarskich, błonnika i kwasów tłuszczowych omega-3 zawartych w rybach morskich. Trzeba również pamiętać, że regularne wykonywanie wysiłków fizycznych w znacznym stopniu obniża ciśnienie krwi. Jeśli istnieje konieczność leczenia farmakologicznego zawsze musi ono być ustalone i prowadzone przez lekarza.
Korzyści z leczenia nadciśnienia tętniczego są bezsporne. Wykazano, że ryzyko zgonu z powodu chorób układu krążenia jest u obu płci 3-5-krotnie wyższe u osób z nadciśnieniem niż u osób z prawidłowym ciśnieniem. Ryzyko zgonu z powodu choroby niedokrwiennej serca osób z nadciśnieniem jest jeszcze wyższe; mężczyźni z nadciśnieniem umierają 5-krotnie, a kobiety 8-krotnie częściej, niż osoby z ciśnieniem prawidłowym. Odpowiednie leczenie nadciśnienia tętniczego odwraca te niekorzystne tendencje.

OPM 7-8/03 Dział: Technika medyczna
do strony głównejWypowiedzi na temat artykułu:
Autor Agnieszka jagusia04@interia.pl tel. 508 10 28 31 2005-03-01 13:25:00
Jestem osobą w wieku 23 lat. Moje ciśnienie zazwyczaj wynosi 100 na 90. Chciałabym sie dowiedzieć czy są jakieś zagrożenia. Bo wydaje mi się że z tego czasami czuję się słabo mam zawroty głowy i ciemno przed oczami jak np. wstaje nagle z krzesła. Czy niższe ciśnienie może wpływać na trawienie?? Bo zauważyłam że jeżeli zjem coś ciężkostrawnego z dużą ilością białka to wysypuje mi bąble. Robiłam testy na alergie i nic mi nie wyszło. Proszę o odpowiedź.
Autor Beata beata_kacprzak@go2.pl 2005-03-04 20:25:00
Mam 29 lat i jestem w 22 tygodniu ciąży. Ciąza przebiega prawidłowo jednak mam problem z ciśnieniem. Gdy jestem w domu moje ciśnienie waha się od 117/78 do 124/84. Wydawałoby się, że jest to jak najbardziej prawidłowe, jednak przekraczając gabinet lekarza prowadzącego,moje ciśnienie bardzo się podnosi i sięga 150/100. Nie potrafię nad tym zapanować! Czy powinnam zmienić lekarza? I jak do tego mam się ustosunkować, bo to jest dość niezwykłe zjawisko, gdyż mój lekarz twierdzi, że jest to niemożliwe i nie wierzy mi, gdy pokazuję mu prowadzony przez siebie dziennik pomiaru ciśnienia, wydaje mu się, że w ten sposób chcę uniknąć pobytu w szpitalu. Bardzo proszę o szybką odpowiedź bo mi na tym zależy.
Autor Kamila marka33@wp.pl 2005-03-09 20:33:00
Mam 19lat.Regularnie uprawiam sport(nie forsując się,dodam że nie mam nadwagi ,ani niedowagi.).Gdy pewnego dnia (przy odpoczynku)złapał mnie rwący ból w sercu ,po 3 dniach i nie ustąpieniu dolegliwości udalam się do lekarza.Nie jestem osobą podatną na stres i wcześniej nie mialam żadnych problemow z sercem,a od tamtej pory o zadyszkę przyprawia mnie wejście na 1 piętro(z przystankiem między piętrami) . Szybko się męczę ,ciśnienie wynosi 130/80 lub 120/80 ,tętno 100( wcześniej ciśnienie było większe). Odmówiono mi skierowania na badanie krwi twierdząc ,że jest zbyteczne,więc nie wiem czy dolegliwość jest spowodowana niedoborem jakichś pierwiastków. Wyniki na hormon tarczycy są w normie. Co może być powodem problemu z sercem? Jak długo należy przyjmować magnez by uzupełnić jego ewentualne braki? Czy serce powróci do dawnej sprawności (w miarę upływu czasu i zażywaniu lekow widzę nieznaczną poprawę) i będę mogla bez obaw powrócić do uprawiania sportu?
Autor Kasia k.dudek68@wp.pl 2005-03-29 21:59:00
Mój tesc jest bardzo chory. Teraz przebywa w szpitalu. Mial udar mozgu. Zawsze mial wysokie cisnienie, natomiast teraz potrafi mu spasc bardzo nisko (80/45 mmHg). Chcialam zapytac jak niskie cisnienie i jak dlugo utrzymujace sie moze swiadczyc o tym, ze czlowiek odchodzi.
Autor Przemysław Celer maticeli@interia.pl tel. 0-655292945 2005-04-11 12:09:00
Córce lat 25 zmierzono w pracy ciśnienie. Wyszło 150 na 50. Powtórzone po jakimś czasie ponownie wykazało mniej wiecej to samo, lekarz byl bardzo zdziwiony i nie potrafil zinterpretowac wynikow. Czy nalezy sie czegos obawiac, bo slyszalem wersje o ze jest to tez objaw duzej wydolnosci serca.
Autor marzena martom78@wp.pl 2005-04-26 19:53:00
Mam 27 lat i od pewego czasu tj od około tygodnia mam wysokie ciśnienie np. 179/102 lub 188/110, 170/116 , 149/97 , 156/95, 147/93, 164/ 100, 168/113. Byłam u lekaz dał mi na wyniki krew mocz ale powiedział że są w normie. Wcześniej przez kilka lat brałam tabletki antykoncepcyjne ale odką odkryłam te skoki przerwałam. Natomiast jak mierzem takim nadgarstkowym aparatem w dom8u to pomiary sa różne raz podwyższone lakko a raz wysokie. Lekarz rodzinny dałó mi skierowanie do kardiologa ale dopiero termin na sierpień. Co mam robic do tego czasu . Co może byc przyczyną tego stanu rzeczy . Dodam że wcześniej miałam silne bóle głowy ale zawsze myślałam że to migrena , pomagał mi tylko ketanol przepisany przez lekarza . Jaszcze wcześniej miałam takie wewnętrzne drgawki poszłam z tym do lekarza a on dał na wyniki na cukier ok. roku temu. ale i to było w pożadku. Sama nie wiem co robić. Bojhę sie tych silnych powracających bóli głowy, zwłaszcza jak jestem sama w domu wtedy, płacze z bólu czsem mam wrazenie ze coś mi sie stanie cała głowa pólsuje.
Autor Iwonka iwaa77@wp.pl 2005-05-04 19:33:00
Również mam problemy z sercem podobno to nerwica serca mam 19 lat a czuje sie jakbym miala z 40 nie mam checi na nic ciagle boje sie atakow!!!cisnienie mam 100/60 p.60 a wczasie atakow wzrasta 149/100 p.140 i co ja mam robić a mam dosc tych lekow bo mi nie pomagają!!chce normalnie funkcjonowac!!!
Autor katarina 2005-05-04 19:38:00
Moje cisnienie to 170/120 i mam 22 lata i boje sie żyć
Autor Aneta aneta01@wp.pl 2005-05-30 23:47:00
Zawsze miałam niskie ciśnieni, ale ostatnio ciągle bym spała. Kiedy mierze wychodzi mi np. przed momentem 91/53 i puls 65 Mam 30 lat i pracuję umysłowo, więc nie mam żadnych dużych wysiłków
Autor Irka kirasan@poczta.onet.pl 2005-05-31 17:03:00
Poszukuję informacji o powodach niskiego pulsu ok.35 u osob w podeszłym wieku
Autor Kasia kkuszka@gazeta.pl 2005-06-04 22:50:00
Witam, Jestem w 30 tygodniu ciąży i mam podwyższony puls 98,99 ciśnienie raczej w normie 120/78-80. Czy w ciąży to normalne że puls jest podwyższony?
Autor Marta nytmarcia@tlen.pl 2005-06-05 17:18:00
Mam 18 lat i poszukuję insformacji na temat prawidłowego ciśnienia w tym wieku. Ostatnio jestem ospała, nic mi sie nie chce...no i moje ciśnienie nie jest chyba najlepsze- 100/89 a parę godzin później 125/56?? (puls różnie-65,56..).Czy to jest normalne?Bardzo proszę o informację na ten temat.Pozdrawiam
Autor beata wicia37@tlen.pl 2005-06-09 16:17:00
Mam 38 lat i od ok. 2lat jestem ciągle zmęczona i senna, mam niskie ciśnienie np.95/65 i często niski puls np.50, nie wiem co może być tego przyczyną. Czy może być to objaw jakiejś choroby. Proszę o odpowiedzi.
Autor piotrek piotrek-80@o2.pl 2005-06-11 19:15:00
Cześć mam 26 lat, kilka lat temu podobno wykryto u mnie nerwice, mialem stany lekowe, takie uczucie umierania, ataki wystepowały w roznych sytuacjach, to było okropne. Teraz tez mam takie stany w dodatku skacze mi cisnienie, sam nie wiem co robic, czuje sie jakbym miał 60 lat, mały wysilek to u mnie duze zmeczenie prosze pomócie mi co mam robić, prosze o kontakt ludzi którzy maja podobne objawy. Pozdrawiam
Autor maria 2005-06-16 19:40:00
Piotrek ja tez miałam takie objawy i tez miałam nerwice! nadal lecze sie zioloiwymi lekami usopkajajacymi! potrzebna jest pomoc specjalisty, psychologa albo psychiatry. pozdrawiam
Autor Aga f-agnieszka@tlen.pl 2005-06-19 10:42:00
Cześć.Mam 35 lat.W 50 dniu "cyklu" po wzięciu luteiny dostałam miesiączkę.Niestety skończyło się krwotokiem.Znalazłam się w szpitalu, dostałam leki m.in cyclonaminę i ergotaminum i wyszłam do domu.Jednak moje ciśnienie od tego momentu wynosi 81/48 lub co najwyżej 89/55.Czuję się osłabiona i bardzo zmęczona.Może ktoś był w podobnej sytuacji i coś mi więcej powie na temat mojego zdrowia.ćzy mam się przejmować czy to przejdzie samo?Nie należę do osób z wysokim ciśnieniem ale takie to chyba przesada?!
Autor Agnieszka agnis_n@o2.pl 2005-06-24 10:30:00
Mam 25 lat i chyba niskie ciśnienie. Wczoraj miałam 90/60 dziś 110/50. Nie wiem czy wyniki te są prawidłowe, gdyż nigdzie nie moge znaleźć jakie są minimalne wskaźniki prawidłowego ciśnienia. Wszędzie tylko jest podawana górna granica. Nie mam problemów z nadwagą, ale czasami mam krwawienia z nosa, lub przy szybkim wstaniu z krzesła robi mi się ciemno przed oczami. Czy mogłabym uzyskać informacje o dolnej granicy prawidłowego ciśnienia krwi?
Autor bogdan danbog1971@poczta.fm 2005-06-30 15:38:00
Jestem mężczyzną. Mam 34 lata. Waga 82 kg , wzrost 165 Ciśnienie skurcz. - 143 Ciśnienie rozkurcz. - 84 Tętno - 104 Nie piję , nie palę , sporty uprawiam a parametry poza normą ( co prawda zjeść sobie lubie ). Co jest grane. Jak kto wie to niech pisze .
Autor xxx joanna_wos@wp.pl 2005-07-13 11:09:00
Hej !Mam 21 lat i niskie cisnienie krwi ostatnie pomiary wygladaja nastepujaco :107/60 ,97/64,100/62,105/56,96/46a przy tym mam wysoki puls waha sie od 80 a czasami dochodzi nawet do 100.Obawiam sie czy to nie jest zbyt niskie cisnienie czesto towazysza temu dusznosci i ciagłe napady leku ciagle mam wrazenie ze zaraz moze cos sie stac .Jestem studentka i zawsze bardzo sie wszystkim przejmuje czy moze byc to powod stresujacej sesji ???
Autor Kamil madmax40@wp.pl 2005-07-15 01:27:00
Mam 20 lat moje ciśnienie to 140/78 i puls 70 czy jest wszystko w porządku?
Autor ewa ewamarta@poczta.fm 2005-07-22 09:25:00
Jaki jest prawidłowy puls dla osób między 30 a 40 lat?
Autor Mariusz lan.dux@wp.pl 2005-08-10 23:00:00
Witam.Chciał bym sie dowiedzieć czy mając puls troche ponad 50 i cisnieniu z rana 115/70 mam sie obawiać jakiejś choroby czy tylko oskarżenia o lenistwo ??
Autor Ewelina ewe-layna@wp.pl 2005-08-16 14:05:00
Ostatnio zdarzyl mi sie chwilowy napad podwyzszonego cisnienia,zrobilo mi sie slabo i musialam sie polozyc...co mam robic gdy ta sytuacja sie powtorzy???Czy np.jedzac jakies skladniki pokarmowe mozna obnizyc cisnienie???
Autor Iza 7iza7@wp.pl 2005-08-17 13:53:00
Chcialabym sie dowiedziec czy cisnienie 133/65 jest odpowiednie dla 60-cio letniego mężczyzny.
Autor Marta tuli18@poczta.fm 2005-08-18 09:57:00
Mam 19 lat.Czy bóle w klatce piersiowej podczas brania leków antykoncepcyjnych ( Harmonet) sa bardzo szkodliwe?
Autor lucas23 mlynek@o2.pl 2005-08-18 10:09:00
Witam. Mam 23 lata. Wczoraj bolała mnie mocno głowa i zmierzyłem sobie ciśnienie: 135/94 puls 75. Czy jest to za wysoka wartość jak na mnie? Jeśli to ma jakieś znaczenie to mam 179cm wzrostu i ważę tylko 63kg :/ Dziękuję za odpowiedź to dla mnie bardzo ważne
Autor niezapominajka kwiat20@buzicazek.pl 2005-08-25 19:56:00
Witam. lucas23, mam 22 lata byłam dzisiaj u lekarza. Przy okazji z powodu mocnego bólu głowy poprosiłam o zmierzenie ciśnienia. Wyszło 125/95. Dostałam karteczkę i mam chodzić co jakiś czas do kontroli ciśnienia. Sądzę że 135/94 tym bardziej nie jest prawidłowe. Zwłaszcza druga wartość jak na ten wiek.
Autor pilex pilex@gazeta.pl 2005-08-26 11:33:00
Witam. Chciałbym się dowiedzieć, czy ciśnienie 115/70 i puls w okolicach 52 (a zdarza się od 44 do 59) są prawidłowe. Z góry dziękuję i pozdrawiam.
Autor dzidek dzidek315@wp.pl 2005-09-02 07:10:00
Witam mam 32 lata i moje ciśnienie prawie zawsze jest 150 / 100 ponoć to drugie jest nie zabardzo ? prosze o odpowiedź bo ostatnio boli mnie głowa z tyłu już jakieś 5 dni . I co może być przyczyną . Pozdrawiam i z góry dziekuje
Autor Anna_20lat gulu-85@tlen.pl 2005-09-09 13:17:00
Ostatnio bardzo zle sie czuje!wczoraj bedac przypadkiem w osrodku zdrowia zmierzylam cisniene w gabinecie zabiegowym.wynosilo ono 100/70.dziasiaj rano obudzilam sie z bolem glowy(szczegolnie nasilone z tylu glowy.nadmieniam,ze w wieku 6 lat przewrocilam sie na tyl glowy na kaloryfer i rozcielam skore.oprocz przeswietlenia nie mialam innych badan.wstrzasu mozgu nie było) i lekkimi zawrotami.poszlam do lekarza.okazało sie ze mam cisnienie 90/60 ! bylam w szoku ale nie wiem czy to przez to tak zle sie czuje.zawsze wydawalo mi sie ze to wysokie cisnienie powoduje bol glowy.jestem bardzo słaba,czesto mam wrazenie ze zaraz zasłabne.(wczesniej nigdy nie mialam problemu z cisnieniem.zawsze wynosilo 120/80.)czy tak niskie cisnienie jakie mam teraz moze byc spowodoowane stresem?niestety jestem na niego bardzo podatna!nie wiem tez czy nie mam nerwicy...moje pytanie brzmi:jakie są objawy niskiego cisnienia krwi?chce to wiedziec bo nie wiem czy to co mi dolega to jego skutki czy calkiem czegos innego.prosze o odpowiedz!z gory dziekuję!
Autor Gośka gowik@op.pl 2005-09-09 21:42:00
Mam 22 lata.Od ok. miesiąca mam niskie ciśnienie, w granicach 90-100/50-70 (wcześniej zawsze miałam wręcz idealne 120-125/80-85), przy tym mój puls jest, moim zdaniem, wysoki: 80-100 (a czasem nawet trochę ponad 100 bez wysiłku). Byłam u kardiologa, po zrobieniu EKG i badaniach stwierdził bardzo odkrywczo (jakbym nie wiedziała): "Pani serce za szybko bije" ale nie znalazłszy żadnej tego przyczyny stwierdził,że własciwie to nie wie po co ja do Niego przyszłam. A to chyba nie jest normalne ciśnienie i puls. Sama już nie wiem. Dodam jeszcze, ze mam często bóle głowy i nawet twarzy, czasem twarz mi po prostu drętwieje. Co to moze być??
Autor Dominic 05 krzys2211@poczta.onet.pl 2005-09-13 16:25:00
Mam 36 lat i jakieś dziwne ciśnienie, przeważnie ok 120 na 95 -100.Czasem nawet 110 na 95. Prawie codziennie boli mnie głowa, kawa mie często pomaga ale nie zawsze. po dłuższym spokojnym spacerze, mam pewny ból głowy. Gdy jest to szybki marsz to nie. Nie wiem czy te dwie sprawy się łączą. Byc może nie. Cukier sprawdzałem jest w normie.
Autor Diana dianalipska@wp.pl 2005-09-20 20:21:00
Dzis lekarz mierzył mi cisnienie i stwierdził że mam bardzo wysoki puls , cisnienie jest w porzadku, ale puls jest niepokojacy, co t moze oznaczac i jak to leczyc?
Autor Marta jamarta1@poczta.fm 2005-10-07 09:06:00
Mam 33 lata ,ostatnio mam niskie cisnienie krwi 97/60 ,96/60,96/61 i podwyższony puls 70,80.Ciagle jestem słaba i senna poza tym mam lęki i nic mnie nie cieszy,chciałabym zniknąc.
Autor Tomasz tmk752@op.pl 2005-10-20 19:19:00
Mam pytanie i mam nadzieje ze mi ktoś na nie odpowie:)))))))))))) otóż lekarz w szkole mierzył mi ciśnienie tętnicze i w pierwszym dniu miałem 108/98 a w drugim 110/100 :-/ nie znalazłem odpowiedzi co mi może dolegać. Mam 16lat czuję się świetnie chodzę na siłownię i wogóle jest spoko. Jednak zaniepokoiłem sie takim pomiarem ciśnienia :-/ Czy jest na sali lekarz??
Autor Marzena25 maloni2@wo.pl 2005-10-30 09:23:00
Witam.... ja od sześciu miesięcy "walczę" z niskim cisnieniem. Od prawie pół roku nikt mnie nie poznaje. Zawsze tryskałam energią (mama mówiła zawsze że nawet aż za bardzo ;) znajomi czsami żartowali że chyba ma ADHD - nadpobudliwośc... ) Od pewnego czasu gdyby nie trzeba było nie wstałabym z łóżka...Do bólu głowy tak sie przyzwyczaiłam, że nawet nie pamiętam jak to jest jak nie boli...Nie pamiętam kiedy dobrze sie czułam. Picie kawy nie pomaga - nawet po pięciu ma cisnienie 96/58...Lekarz powiedział, że : "niektórzy tak mają..." co robić? nawet teraz pęka mi głowa :(
Autor Marzena25 2005-10-30 09:28:00
Zapomniałam dodać,że przy takim ciśnieniu 96/58 puls mam np. 112...
Autor magda magialenna7@o2.pl 2005-11-06 15:27:00
Jestem w 31-szym tygodniu ciazy.Ostatnie wyniki badania cisnienia to 100/55.Martwie sie,ze jest takie niskie...Prosze o porade...
Autor Ewa www.ewa-kowal1@wp.pl 2005-11-07 15:36:00
Nie miałam problemu z cisnieniem,ateraz waha sie 157/98 puls 120, 152/102 puls 112.prosze o porade
Autor jacek jccek@wp.pl 2005-11-08 09:00:00
Mam mały puls krwi który wacha sie między 50-60czy to jest normalne prosze o pomoc
Autor mariusz brieffreunde@op.pl 2005-11-12 14:20:00
A ja z kolei mam 17 lat i ciśnienie rozkurczowe nie przekracza u mnie 60 na ogół jest tak około 112/54, 105/56 czasem na 49 różnie ale praktycznie nigdy nie przekracza 60 chyba, że przy jakimś wielkim stresie. Skórczowe natomiast nie przekracza 115 - 120 a czasem 110. Np. teraz mam ciśnienie 106/54 puls 61, kilka dni temu było troszkę niższe z tętnem lecz od pewnego czasu trzyma się w tych granicach. Czuję się słabiej troszkę ostatnio i bardziej ospale i od około 2 lat często drętwieją ręce, nogi.... także pocą się mi szybko ręce- prawie ciągle mam mokre natomiast także przez okres około 2 lat schudłem ponad 15 kg z około 86 kg na 70 nic w tym kierunku nie czyniąc. Nie mam pojęcia z czym mogą mieć związek te dolegiliwości wg. lekarza odrętwienia mogą być od kręgosłupa no może i ok ale co z tym ciśnieniem ?? a moze jednak ma to jakiś związek ?? bardzo serdecznie proszę o odpowiedź i o poradę...
Autor asik ps13@gazeta.pl 2005-11-15 18:02:00
Witam wczoraj przypadkowo zmierzyłam sobie ciśnnienie - 155/100 i wysokie tetno ok.98,mam , normalna budowę ciała, jestem wegetarianka duzzo chodzę, no i mam stresującą pracę - czy to może być powód? wczensiej nigdy nie mailam problemow z cisnieniem, co z tym zrobic ? pzdr
Autor paulina paulina.bee@wp.pl 2005-11-17 13:31:00
Dzień dobry! mam 21 lat moje cisnienie wczoraj wynosiło 1022/66 puls 82, dzisiaj rano natomiast wynosiło ono 102/62 puls 67. szybko sie mecze, mam kłopoty z koncentracja, jestem ospała. prosze o porade co zrobic
Autor grazyna grazyna @o2.pl tel. brak 2005-11-18 08:57:00
Prosze o odpowiedź na pytanie : mam cisnienie które ostatnio często mi skacze i jest wysokie lub bardzo niskie 211/130 lub 130/90 dodatkowo bardzo źle sie czuje chociaz ostatnio biore leki na obniżenie cisnienia gdy mam to wysokie .niewiem jaki jest powód
Autor Mackami grubyxx@wp.pl 2005-11-27 22:03:00
Witam chory na nadcisnienie okazało sie to jak miałem cisnienie 210/110 i ledwo co chodziłem i widziałem od tego czasu zazywam prestarium 4 czy ktos wie moze jak długo mozna brac jeden proszek jeden i ten sam lekarz ja narazie mi nic nie muwi o zmianie proszka moje cisnienie teraz to miedzy 130-150/80-90 to wysze pojawia sie u mnie zadko prosze o odpowiedz dzekuje
Autor Monika mika.monika@interia.pl 2005-11-28 18:25:00
Czy istnieją jakieś normy ciśnienia krwi u dzieci. Niestety nie mogę znaleść nic na ten temat. Chodzi mi o dzieci w nastę pującym wieku: chłopiec lat 6 i dziewczynka lat 9. Dziękuję za wszelką pomoc.
Autor Mateusz hati61@op.pl 2005-12-13 06:21:00
Mam 18 lat i ostatni wyladowałem w szpitalu z wysokim Cisnieniem i kołataniem serca.180\100 tentno mam w miare stabilne. teraz natomiast moje Cisnienie nie przekracza 110\70 czyba ze wieczorem czasami złapie 130/80.mam bule sreca i po prawej srtonie klatki piersiowej.czuje sie osłaboiny i mam drentwienie kończyn. prosze o pomoc
Autor Mackami grubyxx@wp.pl 2005-12-14 10:58:00
Witam mateusz musisz wybrac sie do lekarza ja też znalazłem sie na pogotowiu z cisnieniem 210/110 i tez mam młody wiek tylko 23 lata nie martw sie dzisisjsza medycyna potrafi kontrolowac cisnienei odezwij sie na moje gg to se pogadmy jeszcze 9156410 pozdrawiam i nie martw sie bedzie dobrze
Autor adrian adrian622@poczta.onet.pl tel. 602-596-280 2005-12-14 16:23:00
Mam27 lat i ostanoi mi siepojawilo u mnie nadzciscnie oklo 150/100 nie wiem co mi sie stalo nogi mi sie trzesly nie moglem zasnoc bylem u lekarza dali mi zasztrzyki do miesnowie i na sen a teraz nie wiem co to jest czemu sie tak dziej prosze o odpowiedz
Autor Kate katepl@op.pl 2006-01-03 11:22:00
Witam. Moje ciśnienie zazwyczaj jest niskie 95/60, 90/50. Ale czasami przy takim ciśnieniu ( zwłaszcza przed zaśnieciem) mam puls 125. Wydaje mi się że serce zaraz mi wyskoczy.Czy jest to normalne?
Autor kate katepl@op.pl 2006-01-03 11:23:00
Dodam ,że mam 33 lata i stwierdzono u mnie menopauze.
Autor malwina malinka_84@tlen.pl 2006-01-03 12:16:00
Mam 21 lat i jestem w 31 tygodniu ciąży. Ciąża przebiega prawidłowo, ale mam problem z ciśnieniem. Gdy jestem w domu moje ciśnienie wynosi od 117/72 do 124/80. Takie jest chyba mniej więcej prawidłowe ciśnienie. A gdy jestem u lekarza moje ciśnienie podnosi się do 150/90. Pielęgniarka badająca mi ciśnienie stwierdziła że ciśnienie może mi się podnosić ponieważ boje się wizyty u lekarza. Bardzo proszę o szybką odpowiedz.
Autor tatiana radzia33@wp.pl tel. 7113686 2006-01-04 16:36:00
Mój 10 cio letni syn ma ciśnienie 135/79,bądż czasami nawet około 140. Chciałabym się dowiedzieć czy to nie jest powód do tego aby skonsultować to z lekarzem. Jakie są normy ciśnienia u takich dzieci
Autor Urszula wilkizary@o2.pl 2006-01-05 21:48:00
Witam.Mam 31 lat,zawsze miałam ciśnienie 100/60 i puls 54.Od kilku dni jednak ciśnie skacze na 150/100 przy czym puls 90,po czym zmniejsza się na 128/84 a puls na 45.Bardzo boli mnie przy tym głowa, mam zachwiania równowagi i robi mi się słabo.Dodam ,że od sześciu lat mam arytmię i biorę atenolol 50 lecz do tej pory nie miałam takich skoków ciśnienia.Czy to może być coś poważnego?Prosze o odpowiedź.
Autor ninka sara60@gazeta.pl 2006-01-13 16:08:00
Ja ma ciśnienie ok. 94/51 (dziś), wczoraj: 112/56- te drugie mam reguralnie w okolicach 60 i 50, ostanio miałam 95/43. Czy to jest niskie ciśnienie? Przy tym ciśnieniu jestem strasznie śpiąca, nic mi się nie chce. Zaraz po wstabiu z łóżka chce mi się spać, a dziennie jestem wstanie przespać ponad 10 godz. i nadal jestem spiąca. Mam 15 lat i masę nauki, zajęć dodatkowych, w związku z tym bardzo trudno jest mi normalnie funkcjonować. Bardzo proszę o szybką odpowiedź. Czy powinnam się udać do lekarza?
Autor Weezy 2006-01-15 15:00:00
Do osób z tzw. nerwicą : Jeżeli sami sobie nie powiecie ,że chcecie być zdrowi i nie bedziecie do tego dążyli to żaden psychiatra ani psycholog wam nie pomoże , sam miałem cos takiego 3 lata temu i jakoś sam z tego wybrnąłem. Pozdrawiam...
Autor piotrek81 piter-hudy@tlen.pl 2006-01-19 07:43:00
Witam. Ostatnio zauwazylem ze coraz czesciej mam zawroty głowy i przy tym cos kluje mnie w klatce piersiowej. Ciesnie wydaje mi sie ze mam w normie 116/76 ale martwie mnie puls bo wydaje mi sie ze mam za niski 44. i tak juz mam od jakiegos czasu. czy to jest normalne u 25 latka czy mam z tym isc do lekarza/. Bardzo proszę o szybką odpowiedz. Pozdrawiam
Autor mar17 maxdio@interia.pl 2006-01-21 22:36:00
Mam 17 lat i mam ciśnienie 113/63, puls 69 ponadto z nosa ostatnio dość często puszcz mi się krew.Co mogą świadczyć takie wyniki i takie objawy.
Autor Pavelini pavchm@wp.pl 2006-01-28 19:04:00
Witam mam 17 lat, codziennie miewam bóle głowy nawet, gdy siedzę w domu (brak stresu), proszki nic nie pomagają nawet te przepisane przez doktora, mam często wyskie ciśnienie (154/105) i niski puls ok. 50 (schodzi nawet do 46). Proszę o rychłą odpowiedź, ten ból głowy (pulsujący, obejmuje całą głowę) jest bardzo dokuczliwy i nieustępliwy
Autor siedles1975 siedles2@wp.pl 2006-01-30 10:30:00
Dzień dobry moje pytanie dotyczy nadciśnienia tętniczego.Mam ciśnienie, które skacze.Raz jest to 130/78 138/75 często 142,143 do150/88.Co może być przyczyną takiego skoku cis.Jak obniżyć to pierwsze,
Autor daria dada27@autograf.pl 2006-01-31 09:07:00
Prosze mi powiedziec czy bole glowy sa zwiazane z wysokim tetnem ostatni pomiar cisnienia wykaz al ze mam cisnienie 100/70 przy pulsie 106 wiek 30l
Autor Irena is74irka@wp.pl 2006-02-01 13:28:00
Mam 32 lata przyjmuje lekarstwa obniżające ciśnienie, ale ostatnie pomiary ciśnienia to 120/100, 130/110. W ostatnim czasie często boli mnie głowa , czasem jest mi bardzo słabo, mam problemy ze snem (nie mogę zasnąc lub budzę się w środku nocy prawie wypoczęta, a rano nie mogę się obudzić). Proszę o poradę.
Autor jennifer swtjenny1@aol.com 2006-02-03 02:45:00
Mam bardzo niskie cisnienie zwykle 95/60. Ciagle jestem ospala, mimo ze spie 10 godzin kazdej nocy. Co robic??? jakie sa sposoby na podwyzszenie cisnienia - najlepiej naturalne. Prosz o porade.
Autor Barbara barbaran@o2.pl 2006-02-04 11:23:00
Czy moje wskazania sa prawidlowe a jezeli nie to co moze byc tego przyczyna? Cisnienie: 110/60 Puls: 90
Autor Agnes agula349@wp.pl tel. 0506553678 2006-02-04 23:38:00
Witam.W ciągu ostatnich kilkunastu dni moje zdrowie uległo pogorszeniu.Mam 35 lat.Opiszę Państwu objawy:częsty ból głowy,bardzo szybkie tętno,kołatanie serca,zmęczenie,drżenie mięśni ( jakby były zmęczone ),uczucie gorąca,nadmierna potliwość,czasem ból gałek ocznych.Z zawodu jestem pielęgniarką.Objawy te kojarzą mi się z nadczynnością tarczycy ( kilkanaście lat temu leczyłam się na nią ),ale w moim przypadku może wchodzić w grę także nerwica.Proszę w miarę możliwości powiedzieć mi,co to może być za choroba.Bardzo się denerwuję przed wizytą u lekarza.Pozdrawiam serdecznie.Agnes
Autor Karolina karcia_139@wp.pl 2006-02-07 21:03:00
Mam 14 lat i ostatni mierzyłam ciśnienie i wynosiło ono 105/80, a tętno 83 czy to dobrze?? Prosze o szybką odpowiedź bo nie duło ide do lekarza bo prawdopodobnie mam cukrzyce.
Autor kami lilith1983@o2.pl 2006-03-04 00:16:00
Mam 23 lata. w dniu wczorajszym nie potrafilam podniesc sie z lozka tak mnie bolala glowa i kark. po zmierzeniu cisnienia okazalo sie ze bylo bardzo niskie 69/35 przy pulsie 110.nie wiedzialam czy powinnam wezwac pogotowie czy nie???wszedzie mozna znalesc informacje o nadcisnieniu, jak gdyby na niedocisnienie nikt nie cierpial. prosze o normy
Autor bartek bart20@poczta.fm 2006-03-04 21:31:00
Witam tu bartek! Mam pytanie w jakims stopniu zwiazane z sercem bo od tego w sumie sie zaczelo!! mam 25 lat, w wieku 20 lat zaczalem cwiczyc kulturystyke no i po 3 latach dowiedzialem sie ze mam nadcisnienie!! ogromny dol itp wczesniej oczywiscie bylem zdrowy jak ryba(nie bralem zadnych sterydow! cwiczylem bardzo zawziecie i podejrzewam ze od tego to wszystko. po jakims czasie oswoilem sie z tym ze mam nadcisnienie ale teraz wszystko wraca!! od jakiegos czasu czuje sie dziwnie tzn, niepokoj, dziwne bole, teraz mam delikatne klocie z prawej stronypod zebrami(wczesniej bole glowy ), wczoraj chyba prawie zemdlalem mowie chyba bo jak spojrzalem w lustro nie bylem blady rece nie byly zimne ale sam nie wiem czy to ma jakies znaczenie, dzisiaj tez prawie zemdlalem nie wiem czy ma to jakis zwiazek z dziwnym bolem pod zebrem (nawet nie wiem czy tak to moge nazwac)jest delikatny i nie zawsze go czuje......robilem sobie badania krwi i moczu jakies2 miesiace temu bylo ok, moze ma to jakis zwiazek z nadcisnieniem( zazwyczaj mam 130 na 75, 140 na 80)?? sam nie wiem !! dzieki za odpowiedz bartosz(sorki za balagan w liscie ale dawno nic nie pisalem) Pozdrawiam
Autor Irena irenka50@plusnet.pl tel. 605110950 2006-03-06 15:30:00
Witam! prosze mi podać jakie powinno mieć ciśnienie dziecko w wieku 8 lat - dziś miało 120/80 - to napewno za duże ciśnienie, chcialam dodać ,że dziecko ma troche nadwagi. Pozdrawiam!
Autor Mateusz matrixp@op.pl 2006-03-06 19:32:00
Witam wszytskich Dzis rano na wf mialem dziwna sytuacje jak zawsze zaczalem biegac i po kilku minutach strasznie zaczelo mnie kłuc z lewej storny w okolicach zeber, wf jakos przebolalem ale poszedlem z tym do pielegniarki szkolnej, dała mi jakis syrop i zmierzyłą cisnienie .. 150/90 z artykułu chyab wynika ze nie jest dobrze :( a mnei cały czas kłuje teraz juz coraz mniej ale dziwnie sie czuje nabieram powietrze i mnei boli nie moge rozprezyc klatki piersiowej nie wie mco jest grane ze mna.Dodam ze mam dopiero 17 lat i duzo cwicze tzn biegam, ram w pile itd prosze o odpowiedz na meila
Autor Barbara basiasze@op.pl tel. 507163814 2006-03-08 08:23:00
Witam, mam 56 lat - od 4 lat leczę się na nadciśnienie. Od ponad roku biorę 1 tab. atenololu wieczorem. Zauważyłam, że o ile w ciągu dnia mam prawidłowy poziom ciśnienia, to rano bezpośrednio po wstaniu mam ciśnienie podwyższone 150-160/ 90-100. Przed rozpoczęciem leczenia sygnały niepokojące pojawiały się właśbnie w nocy - bóle głowy przemijajace samoistnie godzinę po wstaniu z łóżka. Okazało się, że w nocy mam b. wysokie ciśnienie 190/130, ale po wstaniu samo obniżało się, bez jakichkolwiek leków, jednak nie osiągało prawidłowej wartości ( wciąż było za wysokie).Wtedy zaczęłam leczenie. Jaka jest przyczyna wysokiego ciśnienia w nocy, kiedy teoretycznie organizm wycisza się i odpoczywa? I czy w związku z podwyższonym ciśnieniem bezposrednio po wstaniu ( domniemam, że podobnie jest w nocy) powinnam zmienić leki lub wykonać jakieś dodatkowe badania?
Autor Marta Marrtat@wp.pl 2006-03-11 14:27:00
Witam! mam 21 lat, zmierzylam sobie dzisiaj cisnienie 3 razy w cigu dnia i wynosilo srednio 78 / 56, tetno 66. prawie zawsze mam niskie cisnienie, odczuwam sennosc i ciagle mi zimno. czy mam sie tym zainteresowac i isc z tym do lekarza - czy nie zawracac sobie glowy?
Autor WYDERKA WŁADYSŁAW- FLORENTYNÓW wladjol@o2.pl tel. 7186646 2006-03-11 22:44:00
Kochani nadciśnieniowcy! Mam 60 lat. Rok temu wylądowałem w szpitalu. Ciśnienie 220/120 , migotanie przedsionków. arytmia, niedomykalność zastawek,powiększona lewa komora. Nic tylko umierać.Szkoda było odchodzić szczególnie, że wcześniej nie piłem, nie paliłem i prowadziłem sportowy tryb życia.A jednak stałó się . Zaufałem lekarzowi rodzinnemu i kardiologowi.Wykonałem stosowne badania i systematycznie przyjmuję leki.Wykonuję okresowe badania INR, EKG, ECHO SERCA, HOLTERA. Badam poziom cholesterolu .Stwierdzam, że mój stan zdrowia się powoli poprawia.Opracowałem na swój użytek , w którym sprawą nadrzędną jest zdrowie.Pozostałe sprawy związane z naszym codziennym funkcjonowaniem należy widzieć w odpowiednich proporcjach. Nic nie rób na siłę, nie rywalizuj za wszelką cenę, szukaj wśród ludzi tych co mają pozytywne nastawienie do życia i ciebie,ciesz się z nawet malutkich sukcesów, staraj się pokochać otaczającą przyrodę.W moim przypadku bardzo ważnym lekarstwem stały się......WNUKI. Nie odkryłem nic nowego ,to prawda -ale czy ją stosujemy w życiu w życiu codziennym?
Autor Anita just_a_girl@o2.pl 2006-03-12 19:11:00
Mam 28 lat i nagle spadki cisnienia... przez ostatnie kilka dni znowu weszlam w faze niskiego cisnienia.. mam cisnienie w granicach 89/69 a w najlepszym wypadku 90/60.. zimne (lodowate) dlonie i stopy, drętwienie kończyn i skroni, ból serca i trudności w oddychaniu... Ze "swoim niskim" cisnieniem bywałam juz u wielu lekarzy i kardiologów.. nikt nic nie stwierdzil nawet dowiedzialam sie od jednego ze mięsien sercowy nie ma prawa bolec przy tak nsikim cisnieniu :((( Moze ktos zna sopsób na podniesienie cisnienia.. leki i kawa juz nie pomagaja.. a spacerowac i biegac po dworze juz nie mam sily :( Pozdrawiam wszystkich cisnieniowców :))))
Autor Julka jucha.peniar@op.pl 2006-03-19 11:36:00
Czesc! Mam 26 lat , ciśnienie raczej w normie 125/85 ale mimo tego mam bóle w okolicach serca , czasami też z prawej strony i czuje nieraz ,ze coś stoi mi w gardle. Mam lekką niedoczynnosc tarczycy. Lekarze nie pomagają wiele bo tylko przepisują leki uspokajające twierdząc ,ze to nerwica. Moze ktoś ma na to jakąś radę, Jak powinnam sobie pomóc?? ekg jest w normie czasami podwyższony puls.
Autor iwona tel. 0487707631743 2006-03-21 13:58:00
Czesc moje cisnienie to 100 na 60 a tetno nawet 120 boje sie ze jestem chora tylko niewiem co mi jest mam24 lata mam bule w klatce piersiowej i bole glowy z tylu pomozcie mi
Autor Gosia gosik417@wp.pl 2006-03-25 21:46:00
Witam!! Mam 26 lat, jestem matką dwójki dzieci i od jakiegoś czasu mam ciągłe zawroty głowy.Moje ciśnienie jest 110/60 średnio, czasami spada jeszcze niżej zwłaszcza to górne. Na początku zawroty głowy miałam tylko przy gwałtownych ruchach, ale teraz mam stale.Byłam u lekarza, ale stwierdził iż mam to na tle nerwowym, mam zapisany lek homeopatyczny i nie zauważyłam żadnej poprawy narazie.Ciśnienie szybko mi też wzrasta, po wypiciu szklanki wina skacze mi do 140/100.Proszę o odp. Pozdrawiam!!
Autor Maurila mariola1100@wp.pl 2006-04-12 10:11:00
Witam. Mam 33 lata, jestem w 35 tygodniu ciąży. I mam przyspieszony puls nawet i 130 w stanie spoczynku, bez wysiłku. Ciśnienie najczęściej 110/70. Lekarz nic mi nie przepisał. Czy powinnam się niepokoić moim pulsem? W poprzedniej ciąży puls doszedł mi do ok. 160 i miałam w 34 tygodniu ciąży cesarkę - do tego odklejanie się łożyska. Obecnie również puchnę, poźniej mniej i od nowa więcej. Przed obecną ciążą 3 lata temu wykryto u mnie tachikardię. W ciąży wyczuwam również przyspieszone bicia i jakby stawania pracy serca na kilka chwilek. Czy mam się niepokoić czy czekać? Pozdrawiam i proszę o radę.
Autor Dorota dorota_piotrek@wp.pl 2006-04-19 19:41:00
Witam! Mam 20 lat. Zawsze miłam niskie ciśnienie, ale ostatnio wynosi ono 80/40 lub 90/60. Nie dziwiło by mnie to gdyby nie fakt że przy tak niskim ciśnieniu moje tętno wynosi 120-136 uderzeń na min. Przy tym czuję się ospała, i mam zawroty głowy. Byłam już u kilku specjalistów i żaden nic nie stwierdził. A ja czuję się coraz gorzej. Proszę o pomoc!
Autor Monika ciuwar@tlen.pl 2006-04-24 09:38:00
Mam 18 lat. Juz w tym wieku biore proszki na nadcisnienie. Zdarza mi się miec cisnienie nawet w granicach 180/100 przy bardzo niskim tętnie ok. 50. Czy grozi mi coś poważnego? Wiem ze w moim wieku powinnam miec tętno w granicach 70-90, a ciśnienie też o wiele niższe..
Autor Mariusz tymar4@wp.pl 2006-04-24 14:26:00
Mam cisnienie w normie, lecz tętno średnio 100. Mialem tez ostre pulsujace bóle glowy i lekkie utrzymujące sie przez dłuższy czas. Czy jest to coś niepojącego i czy powinienem zgłosić sie do lekarza?
Autor Natalia natalie85@wp.pl 2006-04-25 12:42:00
Mam 20 lat. Zawsze miałam niskie ciśnienie (ok. 105/60). Ostatnio zaczęły się bóle w sercu,przy większym wysiłku lub gdy się po prostu śmieję. Podobno to nerwica serca. Czuję się jakbym miała z 50 lat. Mam tego dosyć, a najgorsze jest to, że nic nie mogę zrobić :(
Autor Agnieszka gusiaga@o2.pl 2006-05-07 20:54:00
Witam. Mam 26lat i jestem w 36 tgodniu ciąży (jest to I ciąża). Ciśnienie zazwyczaj mam niskie 100-120/56-80, ale puls bardzo wysoki w stanie spoczynku osiąga nawet 130. Troche się martwie bo lekarz nic z tm nie robi, tylko reaguje na bóle głowy i wysokie ciśnienie które w całej ciąży miałam może ze trzy razy. Odczówam również kołatanie serca i ciężar w nogach. Proszę o poradę.
Autor dominik Peyotl20@interia.pl 2006-05-15 09:31:00
Mam straszny problem.Jkaies 4 miesiace temu odczuwalem dziwne leki w klatce piersiowej po czym wykryto tachykardie na tle nerwowym.Raz omdlalem.Od tamtego czasu mam zaburzona swiadomosc w bardzo dziwny sposob,inne bole glowy,czasem dretwieje mi twarz,i jakbym widzial inaczej.Ciezko mi sie skupiac na waznych czynnosciach zyciowych.Boje sie,ze moglby to byc udar mozgu,ale kurde w wieku 20 lat??Boje sie.Odpiszcie.czy mozna isc do lekarza i poprosic o jakies skierowanie na specjalistyczne badania?Czy da sie wykryc udar mozgu przebyty kilka miesiecy wczesniej?
Autor Bożena adam-kostro@wp.pl tel. 666958061 2006-05-15 18:40:00
Mam 50 lat, czy spotkaliście się z nidoćiśnieniem 60/35 i tętno 60 .Było to bezpośrednio po omdleniu.Lekarz twierdzi że prz miim niskim ciśnieniu to już tak musi być.
Autor Piotr piotrekus@o2.pl 2006-05-19 15:06:00
Mam 42 lata i czasami ostre bóle głowy które nasilają się w okresie nocy powodując przebudzenie. Po pomiarach ciśnienia kri okazało się że wynosi ono 120/100. Czy jest to coś poważnego i powinienem zgłosić się do lekarza? Czy moze to ciśnienie atmosferyczne ma taki wpływ na mnie. Zaznaczam że do 38 roku życia nie miałem takich objawów.
Autor basia barbard123@hotmail.com 2006-05-22 07:57:00
Mam 34 lata i problemy z z moim cisnieniem. Regularnie przyjmuje tabletki zapisane przez lekarza,jednak czesto mam skoki cisnienia 148/98-----155/98-----112/68----150/68 Bardzo czesto boli mnie glowa ,lekarz twierdzi ze to migrena i wypisal mi tabletki .jednak nie zawsze one dzialaja. Od pewnego czasu zaczely sie tez pojawiac jakies klucia w okolicach kladki piersiowej,casami odczowam dretwienie lewej reki i bol lewego ramienia .nie wiem czy to jest normalne .?Badania moje wyszly w normie a ja nie czuje sie lepiej. nie wiem co sie dzieje.Bardzo prosze o rade.
Autor ola kiziaczekmisiaczek@buziaczek.pl 2006-05-24 22:26:00
Mam 20 lat i od dłużego czasu często mam silne bóle gowy przy tym niskie ciśnienie ( ponieżej 100/70 a czasme nawet 90/60) miałam robiony rengent głowy który ic niewykazał.. te bóle głowy utrudniają mi normalne funkcjonowanie czy jest na to jakaś rada?? prosze o pomoc
Autor QuEnEsItA quenesita@interia.pl 2006-05-25 14:53:00
Ja natomiast mam cisnienie 104/58 tętno 69 do tego wieczorkiem przed zasnieciem często zdarza sie ze wiruje mi przed oczami pokój (bynajmniej nie z powodu alkoholu ponieważ takowego nie piję), jestem osobą 24 letnią i zastanawiam się czy to jakaś choroba?
Autor Darek 21 darektur7@wp.pl 2006-06-04 14:10:00
PROSZE O POMOC!!! mam 21 lat i pewnego razu siedząc przed komputerem poczulem dretwienie rąk ktore przechodzilo przez cale cialo az do glowy, nagle zaczelo mi walic serce(rytm sie zmienial tak jak bym mial arytmie serca)glowa zaczela mnie bolec,nagle tetnice zaczely mi wychodzi nawierzch, mialem uczucie jakbym tracil swiadomosc jakby to byl jakis kadr z jakiegos filmu, trawlo to pare sekund, zmierzylem cisnienie i mialem je 110-101 a puls przekroczyl 140, pojechal oczywiscie na pogotowie ale lekarz zbagatelizowal to podajc mi jedynie lek uspokajajacy bo sie caly trzaslem,prowadze sportowy tryb zycia a i tak powtarza mi sie to do tej pory nie moge normalnie funkcjonowac w zyciu mam problemy ze szkola co to moze być? ,prosze...blagam o pomoc
Autor danusia 2006-06-04 19:59:00
Witam wszystkich bardzo serdecznie. Może ktoś miał taki przypadek jak ja. Otóż gdy sie kąpię w wannie, to po jakimś czasie sinieja mi ręce. A przy okazji mam prośbę, może ktoś zna dobrego kardiologa profesora w Warszawie lub Aninie ? Będę bardzo wdzięczna za odpowiedź. Z góry dziekuję i pozdrawiam wszystkich
Autor pietruch pietruchos@op.pl tel. 696131748 2006-06-05 22:12:00
Witam widze wielu z was ma taki problem jak ja.:Lecz mi nie pomógł żaden kardilog lecz psychiatra, wiele z waszych objaw mozna przypisac nerwicy otóż sam jestem na nią chory i juz swoje przeszłem.Brałem wiele leków na serce i nic nie pomagały może w małym stopniu ale wraz nimi pojaiwały sie inne objawy.Wreszcie zdecydowałem sie udać się do psychiatry pierwsza wizyta lekarz z kasy chorych widac ze szybko chce sie mnie pozbyc dal jakies leki i do domu. Gdy je wziołem masakra myślałęm ze umieram, na drugi dzień poszłem do lekarza prywatnego i już po 3 tygodniach czułem się świetnie lecz jestem świadomy że bez psychoterapi sie nie obędzie. Pozdro
Autor ButterFly symatyczny19@gazeta.pl 2006-06-19 17:09:00
Darek21 Mialem identycznie to samo,to chybajest nerwica... Słuchajcie gdy mam cisnienie 140/80a puls max 120 gdy leze to 80 to jest zle?Badania krwi i tarczycy wszystko ok.Lekarz powiedzial mi ze nie mam sie czym przejmowac jesli chodzi o serce to prawda???Pliss odpiszcze
Autor Maciek maciej-wegrzyn@wp.pl 2006-06-29 14:47:00
Witam! Mam dziwna przypadłośc , zawsze mialem prawidłowe ciśnienie , teraz od jakis 3 tyg mam ok 105/60 , jestem slaby , ne chce mi sie rano wstać złożka , szybko sie męczę, nie mam zawrotów glowy ale lekką chwiejność postawy, mialem kilka takich epizodow każdy trwał 2-3 tyg, zaczelo sie w 2003 , zauwazżylem dziwwne pulsowanie zył i ból np tetnica brzuszna, szyja , tętnice skroniowe są lekko opuchniete i ma rozne bole glowy
Autor Ewelina ewelinkagil@o2.pl 2006-07-03 19:36:00
Proszę o pomoc. Od kilku dni mam niskie cisnienie.99/65,100/66 .Nawet po wysiłku(spacer,jazda rowerem)Do tej pory nigdy nie miałam kłopotow z cisnieniem,mam 28 lat .Czuje sieosłabiona,senna i mam klopoty z koncetracja.
Autor turboplast turboplast@wp.pl tel. 509610494 2006-07-09 19:53:00
Mam niskie cisnienie zawsze mialam normalne 130\80 a teraz 100\70 a tętno podwyrzszone czy to może byc na tle nerwowym lekarze twierdzą że jest za niskie czy jest na to jakis lek? mam tez zawroty glowy ,jestem ciagle senna i zmeczona
Autor Magdalena bakoma35@wp.pl 2006-07-10 13:13:00
Witam ja mam problem z niskim ciśnieniem np. 85 na 44 (zwłaszca wieczorami w upalne dni) przy czym puls wynosi 100 lub ponad sto często jestem poddenerwowana choć nie mam powodu. Ciśnienie jes zróżnicowane nie zawsze jest takie niskie ale często jedank jest. Szybko się męczę bardzo długo sypiam a i tak się niewysypiam. Po wysiłku nieznacznie wzrasta ciśnienie ale znacznie wzrasta puls. Momentami popadam w depresję. Mam 26 lat 154cm wzrostu i ważę 57 kg, czuję się zmęczona ciężko mi się skupić, często kręci mi się w głowie i przed oczyma pojawiają się jasne plamki, często szumi w uszch. Przy czym jeszcze raz podkreślam że ciąglę jestem poddenerwowana. Nie chcę brać żadnych leków ponieważ planuję ciąże. Jeżeli ktoś może mi coś poradzić bo już jestem zmęczona ciągłym takim stanem. Bardzo dziękuję i pozdrawaiam. MAGDALENA
Autor Gosia goss14@interia.pl 2006-08-03 11:56:00
Witam! Ostatnio od jakichs kilku miesięcy zauważyłam że jestem bardzo ospała co wczesniej nigdy nie miało miejsca, a niestety towarzyszą temu zawroty głowy oraz uczucie jakbym miała zsłabnąć oraz kłucie po lewej stronie, chroniczne zmęczenie i ogólne osłabiebie. Badanie kardiologiczne wykazło spowolnioną akcję serca oraz niski puls, próba wysiłkowa wyszła pozytywnie. Mam też bardzo niskie ciśnienie. Po 2 mocnych kawach średnio wynosi 90/70- 100/80 bez kawy nie mam siły nawet chodzić. Czy kotoś może mi pomóc i powiedziec co się dzieje zawsze miałam dużo energii teraz nie mam jej wcale co wwieku 26 lat nie jet chyba normalne.
Autor klaudia klaudia320@wp.pl 2006-08-05 12:18:00
Mam niedoczynność tarczycy zuję się słabaale to nic Boli mnie w klatce piersioej przy stanach spoczynkowych Biorę hormon Czy nie wiecie co to jest? czy to przez hormony tak się męcze Ten ból przeszywa do pleców łopatki Oczywiście mówią ze to nerwicowe Czy to minie jak wyrównampoziom tsh
Autor Andrzej 75 alabecki8@poczta.onet.pl tel. 0618673803 2006-08-10 18:34:00
Jestem 14 miesiecy po wstawieniu by-pasów.Przed operacja miałem tętno 75. Po operacji, przez 14 miwsęcy 90-92. Obecnie dość nagle spadło do 50-52. Ciśnienie obniżyło sie ze 140 do 115. Czuję się nieco osłabiony. Intryguje mnie dość nagła zmiana.
Autor andrzej 75 alabecki8@poczta.onet.pl tel. 0619673803 2006-08-11 15:08:00
Czy mógłbym się dowiedzieć gdzie można przeczytać odpowiedzi na pytania?
Autor Krzysztof skaneko@wp.pl tel. 601471980 2006-08-11 21:39:00
Przez kilka ostatnich lat leczyłem się z powodu nadciśnienia (140-150/90-100). Połykając 1 tabl dziennie(EnapH) utrzymywałem ciśnienie na w miarę przyzwoitym poziomie. Dwa miesiące temu ciśnienie spadło do poziomu 105-120/ 75-85. Lekarz kazał stopniowo wycofać się z leku co zrobiłem w przeciągu 2 tygodni., Ciśnienie utrzymuje się na tym samym niskim poziomie a ja czuję się fatalnie. Zasypiam na siedząco trudno mi się skupić nad jakimś problemem .Jestem bardzo osłabiony a szczególnie rano i późnym popołudniem czuję jakbym za chwilę miał wpaść pod stół. Czy taki spadek ciśnienia można jakoś wytłumaczyć i jak się ratować żeby nie padać na nos
Autor ryszard www.ochuckiryszard3@wp.pl 2006-08-13 15:54:00
Mam20 lat i mam bardzo wysokie cisnienie skurczowe 190 a rozkurczowe130 tetno 122 razy na min i z takim cisnieniem chyba do wojska nie wezmą co mam taką nadzieje prosze o jakies opinie na e-mail dziekuje.
Autor Beata beatka1412@buziaczek.pl 2006-08-20 20:20:00
Bardzo czesto boli mnie serce ten ból jest zmienny. Raz boli mnie tak jakby serce się mocno zaciskało a raz tak jakby cos mnie w srodku kuło. Co robić ? Czy powinnam zgłosić się do lekarza? Mam dopiero 15 lat czy moge mieć chorre serce ? Prosze odpisac na meila beatka1412@buziaczek.pl
Autor anita princzisa@o2.pl 2006-08-21 14:02:00
Mam niskie cisnienie 90/60, puls 82, czasem bóle w klatce piersiowej w okolicy serca. czy ma to jakiś związek? prosze o odp na e-maila
Autor Agnieszka georgioagus@op.pl 2006-08-21 14:23:00
Witam mam 19 lat i od meisiaca moje ciśnienie to 90 / 50 .... mamokropne bóle głowy zawropty ale nigdy nei zemdlałam...mam dość i brak chęci do życia ... postanowiłąm sie wybrac do lekarza ale znająć swojego rodzinnego wiem że więcej informacji znajde w internecie niż on mi powie... ; / ale co robic ?? pozdarwiam
Autor IlonaM ilona069@aol.com tel. +447878423638 2006-08-30 17:04:00
Witam.Jestem w 37tygodniu ciąży i mam ciśnienie 114/81 położna powiedziała mi że to nie dobrze.Prosze mi wyjaśnić na e-maila dlaczego??Pozdrawiam
Autor Urszula M ulkam99@wp.pl 2006-08-30 19:59:00
Witam!Mam 28 lat . Moje ciśnienie to 130/80, ale niepokoi mnie puls-wynosi on 90 i powyżej. Czasem, gsy czuję ciężar w klatce piersiowej i zmieżę sobie puls w danej chwili ciśnieniomierzem to wynosi on nawet 102. Lekarz rodzinny polecił łykać magnez, natomiast leków na obniżenie pulsu powiedział,że nie mogę stosować, ponieważ obniżyłyby mi ciśnienie, które mama w normie. Proszę o radę.Pozdrawiam.
Autor ANNA aniazub1@wp.pl 2006-09-01 10:16:00
Syn mój ma 16 lat , cisnienie około 110/ 70, ale zawsze ma puls około 55 , cz y to jest prawidłowy puls?Prosze o odpowiedż na maila .Pozdrawiam
Autor WIRGINIA nicolas@buziaczek.pl 2006-09-04 14:51:00
Mam 17 lat za tydzien mam rodzic a cisnienie mam 158/89 puls 120 niekiedy wiekszy !!!! prosze napiszci co mam robic !!!!!!!!!!!!!!!!!
Autor Mania mmmagdalena@gazeta.pl 2006-09-12 11:10:00
Wyglada na to, że u mnie występuje dziwne połączenie objawów adciśnienia i niedociśnienia jednocześnie. W zależności od pogody ciśnienie mam normalne, albo bardzo niskie (przy opadach i zachmurzeniach). Ale jednocześnie prawie codziennie boli mnie serce, czasem mam puls stoarę w stanie spoczynku i okropne drętwienie kończyn. Ekg wykazuje tymczasem tylko blok lewej odnogi serca, czy coś takiego. Mówą mi że to tylko taki defekt. To skąd takie samopoczucie i walenie serca? Proszę o odpowiedż. Czy to może być na tle nerwowym?
Autor aniołek ba-big@wp.pl 2006-09-19 16:27:00
POMOCY!!!! Mam 18 lat. Od września, odkąd zaczęła się szkoła mam silne bóle głowy na wysokości uszów w tylnej częsci głowy. Poza tym ciśnienie moje to 139/100 oraz 128/100. proszę o szybką pomoc...
Autor Elżbieta ekurcz@o2.pl 2006-09-25 14:44:00
Witam Mam 41 lat i problemy z ciśnieniem. Zażywam lek lokran 20 1/2 tabl. rano i czasami 1/4 wieczorem, mimo tego bywa że moje ciśnienie jest dziwne bo wynosi 112/89 czyli niskie skurczowe i wysokie rozkurczowe czuję sie wtedy dziwnie rozbita. W nocy miewam kołatania serca z drętwieniem lewej ręki. A w ciagu dnia pulsowanie żył szyjnych.
Autor amarok amarok.pl@gmail.com 2006-09-25 20:21:00
Ludzie idźcie do lekarza a nie szukacie porad po internecie :] da Wam beta bloker i po kłopocie naogół :] ja mam pytanie co do cygar :] jak znacząco podnosza one ciśnienie krwi ??? bardziej niż papierosy czy mniej ???
Autor kamil inuss@wp.pl 2006-10-23 17:38:00
Moj prstrasznie wysokie cisnienie jak na moje 19 lat 160/100 wyladowalem z tego powodu w szpitalu wyszlo mi na wewnetrznym oddziale ze z sercem niby wszystko dobrze .bardzo martwi mnie streasznie niski pulsktory noca siega tylko 45,41.nie moge przejs nawet 500metrow bo mam uczucie jakby serce mialo wyskoczyc is a duze przerwy w biciu serca.nie wiem co robi.lekaz mowi ze moze byc to nerwica ale zeby az tak bardzo na mnie dzialala nerwica .prosze o pomoc i odpowqiedzoblem rozpoczal sie dwa miesiace temu
Autor Piotrek mcpienio@o2.pl 2006-12-02 13:37:00
Witam! mam 30 lat i jestem niskociśnieniowcem ale mój problem polaga na tym. Czasami jak serce mi bije czuję jak serce przestaje na chwilkę bić w tym momecie czuję uścisk (duszenie) w szyji. I co najgoresze leżałem w Wojskowym Instytucie Medycznym w Warszawie, miałem tam robieone badania: echo serca oraz holtera. Holter wykrył nieprawidłowości... ale echo niec wszystko dobrze. Lekarze mówią że serce mam zdrowe i niewiedzą co może być... ???? POMOCY!!!!!!!
Autor Wojtek Z woj.kr3@wp.pl 2006-12-09 20:23:00
Mam 13 letniego syna. Zmierzyłem mu ciśnienie. Wynik był szokujący mierze mu ciśnienie od tygodnia i waha sie ona w granicach 140/90 raz jest troche większe a raz mniejsze. Czy to normalne ?????
Autor Jacek radekp0@op.pl tel. 0757212725 2006-12-17 18:24:00
Mam 41 lat wAGA OK 90 KG. pROSZE O INFORMACJE jaki powinien być optymalny a jaki max. puls przy ćwiczeniach fizycznych typu rower treningowy, cz bieżnie
Autor Mati the_wizard15@tlen.pl 2006-12-18 10:51:00
Witam Mam 17 lat, niepokoi mnie mój puls serca który według mnie jest troszkę wysoki. Dzisiaj po zjedzeniu śniadania zmierzyłem sobie puls wynosił 135. Przez cały tydzień walczyłem z zapaleniem gardła i oskrzeli, do tej pory męczy mnie kaszel (podczas kuracji czułem ból w mostku). Zastanawiam się czy jest to niebezpieczne. Pilnie proszę o odpowiedź.
Autor predator predator66611@wp.pl 2006-12-26 14:56:00
Mam 20 lat i kilka razy zanotowałem ciśnienie około 150 / 50 co to oznacza i co z tym zrobić prosze o odpowiedż na mojego meila dziekuje
Autor evitka evitka881@wp.pl 2006-12-28 23:06:00
Już od dawna mam niskie ciśnienie 90/50 a bywało i tak że miałam 70/40. Często czuję się zmęczona, spiąca i wiem że takie właśnie sa tego objawy. Nie wiem jak sobie radzić bo lekarze bagatelizują ten problem. Chciałabym wiedzieć jakie sa na to leki aby móc je wziąć w skrajnych juz przypadkach
Autor Michał k_t_o_s@onet.eu 2006-12-30 17:35:00
Problem nie dotyczy mnie tylko mojej matki. Od dłuższego czasu ma nadciśnienie tylko problem w tym że go bagatelizuje .Po lekarstwa sięgnie dopiero jak ma ciśnienie bardzo wysokie (210/140)jak dzisiaj. Nie mogę jej przekonać aby regularnie zażywała tabletki. Problem jest też taki że jak ma ciśnienie w miarę prawidłowe(co się rzadko zdarza) to czuje się osłabiona tak jak by miała za niskie. Czy organizm może przystosować się do nadciśnienia? Poradźcie co mam robić boje się ze kiedyś może stać się jej coś złego.
Autor natali21 natali21@poczta.fm tel. 668-46-90-74 2007-01-07 18:57:00
Witam Zaczełam prowadzic dzienniczek w ktorym zapisuje cisnienie Srednio w ciagu dnia mam 110/85 puls 98 a wieczorem 140/95 puls 110 Czy jest to normalne?Moze moje chore nerki maja jakis wplyw na puls?Dziekuje za szybka odpowiedz.
Autor Beata beata100@tlen.pl 2007-01-08 14:59:00
Witam Ciśnienie mam dobre ale często mam wysoki puls nawet jak siędzę np.98. czuję jak mi wszystko wali Czym możnaby było obniżyć ten puls. chodzi mi w szczególności o dobre zioła Bardzo mi zależy na odpowiedzi
Autor Macia karolinka.macia@wp.pl 2007-01-08 16:02:00
Mam 17 lat i od dłuższego czasu moje ciśnienie wynosi 90/50 a bicie serca 100. czy jest to normalne? czasami zdarza sie ze mam bicie serca około135...
Autor basia basia.kos@op.pl tel. 091418 36 79 2007-01-14 14:29:00
Czy na te pytania nikt nie odpowiada? co to jest za forum?
Autor somethingnew paulina230591@wp.pl 2007-01-23 21:23:00
Jakie jest prawidłowy puls szesnastolatki???prosze o odpowiedz!
Autor nika monia.flowers@interia.pl 2007-02-10 19:43:00
Od jakichś paru miesięcy odczuwam dodatkowe przyspieszone uderzenia serca a przy tym przyspieszone tętno ok. 110/min czy to normalne?Jeśli UKG nie wykazało nieprawidłowoście co do jakiejś choroby serca to czy mam się przestać martwić ??? PROSZĘ O SZYBKĄ ODPOWIEDZ NA MAILA z całego SERCA :) dziękuję
Autor Marcin blumax@poczta.fm 2007-02-27 21:37:00
Witam mam 37 lat od zawsze ciśnienie mam w normie, ale od jakiegoś czasu mam puls 50-55 u/min.Powiedzcie czy to dobrze i czy jest sie czym martwić. Proszę o odpowiedź i pozdrawiam.
Autor Karola rebal48@onet.eu 2007-03-09 11:06:00
Mam 60 i od jakiegos czasu mam klopoty z cisnieniem np.wczoraj bylo 150/125 puls 100 i bardzo boli mnie glowa .Do niedawna mialam raczej wyrownane cisnienie ok.120/80 puls 70.Lecze sie na astme,jaskre i mam spora torbiel na nerce.Pls info czy nalezy martwic sie tymi zmianami czy to w moim wieku to normalne?
Autor Basiula21 bociek1986@poczta.onet.pl 2007-03-17 12:11:00
Od pewnego czasu mam wysoki puls ok 97/min i przy tym pojawiaja sie bardzi silne wypieki na mojej twarzy i jest mi gorąco i jestem troche osłabiona. czym to może być spowodowane?? i czy to jest normalne czy musze cos z tym zrobić??
Autor Majka 2007-03-17 14:01:00
Tu wszyscy pytają i na tym koniec nikt nikomu nie pomaga i nie odpowiada. Mam wrażenie że to strata czasu.Lepiej znależć dobrego lekarza który rozwieje wszystkie wątpliwości /tylko gdzie go znależć/.
Autor darek bluedark@wp.pl 2007-03-29 12:24:00
Mam ciśnienie 110/59, tętno 95, 40 lat, 80 kg 180cm. Czy wszystko jest ok.?
Autor Piotr luis11@onet.eu tel. 888449494 2007-04-16 18:52:00
Mam ciśnienie zazwyczaj ponad 130 na 75, ale jak pójdę na siłownie czy się zdenerwuje to skacze mi to skurczowe. Dzisiaj miałem 141/75. A czasami po siłowni mam ponad 150 i wysoki puls ponad 100. Boję sie że mam nadciśnienie i juz nie bede mógł chodzi na siłownie. Proszę o poradę. ps. Czy to żle ,że skurczowe mi skacze,a rozkurczowe nie?
Autor elik yudi26@wp.pl 2007-04-26 07:10:00
Witam! Mam pewien problem ktory zaczyna mnie troche niepokoic. Mam 27 lat i dwojke dzieci. Co pewien czas podczas snu zdarzaja mi sie tak silne momentalne zawroty glowy ze wrecz stawiaja mnie na nogi, zawroty sa silne a glowa wydaje mi sie pulsowac. Prosze powiedzcie co to moze byc? zaczynam sie bac.
Autor Agnieszka agdzia@autograf.pl 2007-06-09 17:10:00
BARDZO PROSZĘ O O DPOWIEDŹ, BO NIE WIEM, CO ROBIĆ I BOJĘ SIĘ O SIEBIE. Mam dobre ciśnienie [99/67 itp.] Jednak mój puls jest bardzo wysoki. Waha się od 96 nawet do 137. Nie wiem jaka jest tego przyczyna. Dodam, że mam cukrzycę, ale od czasu kiedy choruję, nigdy nie miałam aż takiego pulsu.
Autor Maciej basta@wp.pl 2007-06-20 22:28:00
Mam 30 lat .Zazwyczaj mam ciśnienie 135-130/85-80.Mieżyłem ciśnienie po siłowni i przeważnie mam wysokie 145/99.Biorę różnie suplementy np. l glutamine, aminokwasy bcaa, białko. Ponad rok temu brałem sterydy anaboliczne to jest deca durabolin.Czy powinienem zrezygnować z siłowni, czy odstawić wymienione suplementy?Proszę o radę.
Autor hania holm@tlen.pl 2007-06-22 13:11:00
Witam! Mam 25 lat, niecałe 2 lata temu urodziłam córeczkę...Odkad pamiętam mialam zawsze niskie ciśnienie ok. 60/90 a przy tym bardzo wysoki puls sięgający 100...Moja mama miała poważną wadę serca, którą zoperowano... Czy powinnam pójść do lekarza? Jest mi często słabo i niedobrze... A może to nic poważnego? Może taki mi urok?? Proszę o odpowiedź! Z gory dziękuje!!!
Autor Artur blitz2004@wp.pl 2007-07-24 16:06:00
Witam.rano mam cisnienie ok144/44 a wieczorem ok 130/52 czy to jest prawidlowe/ Od tygodnia biorę leki na nadciśnienie
Autor gosia gosiunia2@amorki.pl 2007-08-19 18:30:00
Od 6 lat choruje na cukrzyce mam niskie cisnienie 90/60 i tetno 58-62 moze ktos zna jakies metody zeby to podniesc jak spada to czuje sie slabo poce sie i nie mam sily stac prosze o pomoc
Autor kinga wojas208@wp.pl 2007-09-26 21:44:00
Witam czy tętno 110 a ciśnienie 140/90 to jest coś bardzo poważnego... proszę napiszcie bo jestem załamana,
Autor pawel_tico pawel_tico@interia.pl 2007-10-09 00:24:00
Mam 28 lat od paru dni mam podwyszone ciśnienie 145/90 puls 93 piecze też mnie policzek z lewej strony czy to coś poważnego proszę o szybką odpowiedz dziękuje
Autor Anna anna.ole@wp.pl 2007-12-12 10:56:00
Proszę o poradę: mam bardzo niskie ciśnienie 80/50, ból i drętwienie lewej ręki, szczególnie palców, czasem dochodzi lekki ból z lewej strony klatki piersiowej. Do tego osłabienie i niepokój. Może to być coś niepokojącego czy to poprostu stres?
Autor Marta marta120592@wp.pl 2008-01-04 12:33:00
Witam! Mam 16 lat i trochę niepokoi mnie zbyt wysoki puls. W spoczynku wynosi od100-115 natomiast po wysiłku dochodzi do 180. Ciśnienie mam ok. 115/65. Oprócz tego przez cały czs (od roku) mam podniesioną temperaturę ciała waha się pomiędzy 37 a 37,5. Czy to coś poważnego?? Proszę o odpowiedź
Autor ania annawojcik88@wp.pl 2008-01-22 22:23:00
Od paru dni strasznie sie czuje nie byłam juz 2 lata u lekarza rodzinnego i poszłam wczoraj powiedziałam ze strasznie bola mnie nogi i od pasa w duł sie czuje jak bym miał zakwasy albo miesnie strasznie scisniete do tego bul gardł i przeziebienie wczesniej byłam u lekarza ginekologa i robiłam badani moczu i krwi wykryto mi białko w moczu a pani doktor zabgattelizowała moje słowa i od razu stwierdziła ze to grypa i koniec a na dodatek dzisiaj zaczelo mnie kuz pod sercem a moje cisnienie wynosi 124/72 ale za to puls jest bardzo wysoki 105 nie wiem co robic a moja babcia zmarła niedawno na rózne choroby ckurzyce miarzdzyce miał 2 zawały i duzo innych chorób boje sie ze moge po niej cos odziedziczyc
Autor Dotii rozyczka_16@o2.pl 2008-01-29 20:50:00
Mam 18 lat czesto mam tak ze robi mi sie w momencie goroco a dzisiaj zmierzyłam sobie temp i miałam 37 stopni to nieduzo ake zmierzyłam sobie do tego cisnienie i miała 124/38 puls 62 troche mnie to zaniepokoiło bo czy moze byc tak niskie??
Autor Sylwia bandyk.sylwia@neostrada.pl 2008-02-19 16:07:00
Mam 25 lat Od 5 lat mam niskie ciśnienie krwi ok 98/63 a wysoki puls od91 do 115. Od czterech tygodni jestem bardzo osłabiona dostaje zadyszki i mdleją mi nogi po wejściu na 4 piętro. Często czuje mocne bicie serca przeważnie w spoczynku, boli mnie lewa strona klatki piersiowej i często czuje ucisk w mostku. Miałam robione EKG i lekarz rodzinny powiedział mi że mam płaski odcinek ST. Morfologia wyszła w normie, poziom potasu również. W mojej rodzinie poważnie chorowała na serce moja babcia i również moja mama też choruje. Czy to może być coś poważnego ?
Autor justyna rumianski@go2.pl 2008-03-05 08:18:00
Jestem w 6 m-cu ciąży. moje ciśnienie to 105-115/55-70 ale puls jest stale powyżej 90 uderzeń na minutę w spoczynku. przy jakimkolwiek wysiłku to powyżej 100 czy powinnam się tym przejmować. jestem stale zmęczona i brakuje mi tchu. czasem budzi mnie w nocy ostre bicie serca.
Autor damdom30@wp.pl tel. 0502142318 2008-04-05 16:21:00
Mam 35 lat od okolo 3lat mam drętwienie rąk w czasie snu do tego stopnia,że w nocy budze sie okolo 3-5 razy z bólu,rękoma nie moge nawet ruszyc i nie mam czucia w nich i trwa to kilka minut.W dzień też mi drętwieją,że nie mogę zacisnąć mocno dłoni.Byłem z tym problemem u lekarza porobiłem badania krwi,EKG,EEG,mocz według lekarza wszystko w normie a drętwienie się nasila.Ostatnio badałem sobie ciśnienie i miałem 147/85 czy to będzie miażdżyca? prosze o jakąś porade
Autor Kuba minx@op.pl 2008-04-13 17:03:00
Mam pytanie jest to dla mnie bardzo wazne wiec prosze o szybkaodpowiedz. czy jest mozliwe azeby miedzy 3 a 7 rano puls wynosil 15 do 30 a reszta dnia jest idealna i nawet nie czuje sie zle ani nic wskazuje na to zepuls byl bardzo niski pozdrawiam prosze o odpowiedz martwie sie!!! a zle wyniki pokazal holter jest mozliwa pomylka?
Autor Mateusz mdfelix@wp.pl 2008-05-02 13:21:00
Witam... Mam 21 lat i waże 81 kg. Moje ciśnienie krwi wynosi 120/45 i raczej w tych granicach się utrzymuje. Czy ciśnienie rozkurczowe (45) nie jest troche za małe?? O czym to może świadczyć? Prosze o odp. Pozdrawiam
Autor Renia rmsiw@wp.pl 2008-05-13 20:39:00
Mam 32 lat i mam ciśnienie 97/64 czy to trzeba leczyć ? Bardzo proszę o odpowiedż
Autor agnieszka a.kluczna@tlen.pl tel. 602198043 2008-07-19 22:26:00
Witam. Mam 30 lat , od 2 lat po zabiegu chirurgicznym i zakażeniu organizmu mam arytmie serca . Od roku biorę połówkę con cor cor 2,5 mg jednak mam straszne spadki ciśnienia np 80/40 żle się czuję, boli mnie w klatce piersiowej zazwyczaj w pozycji leżącej. Zawroty głowy tez występowały. Czuje nieraz silne uderzenia serca. jestem załamana ogólnym stanem samopoczucia morfologia wychodzi mi słabo ostatnio. Dziękuję za odpowiedż
Autor Dominika1986 dominika.szumowska@op.pl 2008-07-28 10:39:00
Witam; mierzyłam dzisiaj cieśnienie, wykazało mi 97 na 62, od ok tygodnia źle się czuję, pulsuje mi głowa, jest mi słabo, kręci mi się w głowie, mam odruchy wymiotne;
Autor beata25 beata-772@o2.pl 2009-02-07 15:52:00
Mam 17 lat szybko sie mecze ,nawet chodzenie po schodach sprawia że mam zadyszke,przy tym mam wysokie ciśnienie 150/95 i często boli mnie głowa
Autor Natalia maskot18@wp.pl 2009-04-21 23:13:00
Mam 20 lat od paru dni ćisnienie wacha się w granicach 120-150 , puls od 90-110 , zawroty głowy , od dłuzszego czasu cierpie też na bezsenność , odczuwam coś w rodzaju drętwienia palców u nóg i stóp , głowa nie wiem jak to określić odnosze wrazenie jakbym miała coś między czaszką a skórą , nie widac tego po prostu mam tagie odczucie jakby moja głowa była napompowana , jestem osłabiona , co najdziwniejsze moje cisnienie jest tak wysokie gdy siedze , po wysiłku fizycznym spada , co robić , pomocy
Autor piotrek piot120@wp.pl 2010-01-06 17:43:00
Witam.mam wysoki puls i od ok 2 miesiecy przy lekkim wysiłku zbiera mnie na wymioty.czy ktos wie co to może byc?czy to ma cos wspolnego z sercem?
Autor kropka paputek26@buziaczek.pl 2010-02-05 10:01:00
Witam jestem kobieta mam 20 lat i zwykle niskie cisnienie 102/78 i przy pulsie 102 czxasem kłucie w klatce piersiowej lekarz proponował wypadanie płatka zastawki.. chciałabym sie zapytac czy to mozebyc to jesli nie to czym moze być to spowodowane i jak to zmienic.. dziekuje z gory za odp
Autor Ania chair@wp.pl 2010-04-14 11:44:00
Witam, mam 21 lat, jestem studentką. W szkole średniej moje ciśnienie było raczej poniżej normy dla mojego wieku - ok. 100/60. Teraz, od jakiegoś roku czuję kołatanie serca po niewielkim wysiłku i pulsowanie w skroniach, czasem nerwobóle, jestem cały czas zmęczona, zasypiam na zajęciach, mam lodowate dłonie i stopy, mam częste infekcje g. dróg oddechowych i przewodu pokarmowego, czasami bóle stawów. Prowadzę higieniczny tryb życia, jem zdrowo, dużo śpię, nie imprezuję - wszystko na nic. Niedawno mieliśmy obowiązkowe badania lekarskie na uczelni, lekarz pokręcił nosem podbijając mi dopuszczenie do dalszego studiowania: Ciśnienie 142/75 (niestety nie pierwszy raz), tętno 96, waga 50 kg przy wzroście 166, wyniki krwi wskazujące na ostry stan zapalny, mimo, że dopiero co brałam mocne antybiotyki na zapalenie górnych dróg oddechowych. Może ze względu na to, że studiuję farmację mam już zboczenie zawodowe...ale to nie wygląda mi najlepiej, zwłaszcza że jest to dość uciążliwe. Proszę o odpowiedź - czym może być to spowodowane.
Autor daga dagah2@wp.pl 2011-02-17 12:12:00
Witam. Mam 26 lat, jestem w 39 tygodniu ciąży. Od kilku dni niepokoi mnie moje ciśnienie. Jak do tej pory było prawidłowe tzn. 120/70, natomiast teraz waha sie od 134/81 (z wczoraj - rano), a dzisiaj o godz. 11:30 miałam nawet 146/85. Co powinnam zrobić i jakie mogą być zagrożenia w stosunku do dziecka. Proszę o pomoc :(
Autor anna 2011-03-18 21:00:00
Witam, mam pytanie co moze powodowac takie cisniene i oslabienie? Moj tato 60 l. w zeszlym roku zeslabl i w szpitalu po badaniach wyszlo, ze ma bardzo niski potas ( zazywal wczesniej leki na nadcisnienie, ale czul sie po nich zle ) teraz cisnienie ma zazwyczaj ok 140/88 lub 150/90 ( kardiolog nie zalecil lekarstw bo stwierdzil, ze to na tle nerwowym ) ale teraz tata nie ma zadnych powodow do stresu, a cisnienie jest wysokie, przy czym jeszcze puls waha sie od 66 do nawet 150. Tata czuje sie slabo, jest rozbity, ciagle zmeczony, poza tym jest blady ma bole glowy i zadyszke oraz kaszel. Ma tez wzdecia brzucha i zgage, w nocy wstaje kilkakrotnie, ma problemy ze snem, cierpna mu rece i bola stawy. Zwlaszcza prawa reka. Prosze o pomoc, co moze byc przyczyna takiego samopoczucia, jakie badania nalezy wykonac i do jakiego lekarza sie udac.
Autor Czero czerech111@gmail.com tel. 792871597 2011-05-23 19:37:00
Witam, mam 17, jestem ektomorfikiem, ważę 62kg, a wzrostu mam 181cm. Ostatnio mam bardzo niskie ciśnienie jak i skoki z niskiego na wysokie i vice versa. dzisiaj miałem ciśnienie 95/57 oraz po 2 godzinach i kawie 102/63, co mam zrobić, proszę o odpowiedź, najlepiej na gg 1496409.
Autor Mateusz 2012-02-26 23:34:00
Witam. Dzisiaj mierzyłem sobie cisnienie i miałem 120/30 przy pulsie 50. Myślałem ze moze cisnieniomierz jest zepsuty ale Moja dziewczyna sobie mierzyła i miała 120/80. czy w ogóle jest realne ze mam takie cisnienie czujac się dobrze?
Autor Monika monikabadzio@interia.pl tel. 606176470 2012-10-20 13:23:00
Mam 24 lata jestem mama 2 letniego syna.. od okolo 6 miesiecy mniewam czeste bole lewego ramienia poczym promieniuje bol na plecy ciezko mi sie oddycha. cisnienie wynosi zazwyczaj 97/64. puls 80 meczy mnie to czy powinnam zglosic sie do lekarza? zaznaczam takze ze moja mama choruje na kardiologiczny zespol x jest po zabiegu ablacji. monika
Autor Joanna jabelwwa@o2.pl 2012-12-13 22:15:00
Mój syn ma 14 lat i wczoraj zmierzyliśmy ciśnienie . wyszło 150/50, od tej pory mierzyliśmy kilka razy i wychodzi górne między 130 a 150 a dolne ok.50. O czym to świadczy?
Autor basia basiarybenka@wp.pl 2014-06-04 18:09:00
Witam mam 53 lata rano wstałam i zakrecilo mi sie w głowie po wypiciu kawy przeszlo po pracy zmierzyłam cisnienie ktore wynioslo 116/62 puls 52 prosze co mam zrobic czuję sennie pozdrawism
Autor Dominik horizoncosmo@wp.pl tel. 691286196 2014-11-30 22:36:00
Witam mam 16 lat, moje cisnienie to 110/70 czy to dobrze?? Gdy np. Szybko wstaje rano robi mi się ciemno przed oczami moim zdaniem to nie zbyt dobrze zdazało mi się zemdlec i upaść, uprawiam trochę sportu. Proszę mi napisać czy moje tetno jest dobrea jjeśli nie to jak to zmienić proszę o odpowiedź dla mnie to wazne.
Autor TOMEXX 2014-12-03 15:42:00
Czy ma ktoś z Was silne bóle głowy przy wysokim ciśnieniu ? Jak ewentualnie sobie z tym radzicie ? ja zażywam SUMIGRE 50 mg. i musze przyznać że jest ok , chociaż przez około 3 godziny siedzę w domu bo czuje się jak bym wybił 0,5 ;)
Autor Robert robertpawlowski21@wp.pl 2014-12-29 11:35:00
Witam mam CIŚNIENIE 120/45 , mam 28 lat , dużo ćwiczę, weekendami imprezuje, ostatnio po alkoholu dostaje czerwonych plam na ciele. 1) Czy ciśnienie jest w normie? 2) Czy plamy to coś poważnego ? BARZO PROSZE O ODPOWIEDŹ
Dane nowej wypowiedzi:
Pola oznaczone * muszą być koniecznie wypełnione.

Redakcja przypomina o odpowiedzialności osób dodających treści obrażliwe, czy używających słow niecenzuralnych.
Oferowanie do sprzedazy lekarstw jest zabronione przepisami Prawa Farmaceutycznego

* Nazwa autora
E-mail
Telefon
* Treść wiadomości
Dodatkowy link http://

 Poradnik pacjenta
Oblicz dni płodne
Specjalności lekarskie
VadeLekum
Zabiegi lecznicze i SPA
Sondaże i opinie
Artykuły wszystkie
 Apteka.epacjent.pl wybrane produkty
 Najczęściej czytane
Obliczanie dni płodnych - metoda kalendarzyka
Refluks żołądkowo-przełykowy.
Dyskopatia - nowe możliwości leczenia
Współzycie seksualne a prawdopodobieńśtwo ciąży
Usunięcie zęba, czyli ekstrakcja

Odwiedź: | Implanty | !--09.03.2012--> System ERP | Comarch Optima | płytki |

© Instytut Przedsiębiorczości i Samorządności 2002-2012
Wszelkie zamieszczone w tej witrynie znaki towarowe, znaki usług i nazwy handlowe są własnością ich właścicieli.